Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Wielka Brytania
Kod MKOl GBR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży Mike Dixon
Liczba zawodników 32 w 27 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 21.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
2
Razem
2

Wielką Brytanię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 reprezentowało 32 zawodników: 25 mężczyzn i siedem kobiet. Był to siedemnasty start reprezentacji Wielkiej Brytanii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Brąz
Jayne Torvill, Christopher Dean
Łyżwiarstwo figurowe
Tańce na lodzie 4,8 pkt[1]
Brąz
Nicholas Gooch
Short track
Bieg na 500 m mężczyzn 43,68 s[2]

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Ian Woods Bieg na 10 km 31:58,3 2 31:58,3 49.
Ken Rudd 34:19,7 4 34:19,7 67.
Ian Woods Bieg na 20 km 1:00:44,0 3:00 1:03:44,0 54.
Mike Dixon 1:02:44,0 1:00 1:03:44,0 54.
Mike Dixon
Ian Woods
Mark Gee
Ken Rudd
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:39:16,0 0 1:39:16,0 17.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Dave Belam Bieg na 10 km 28:00,2 68.
Bieg na 30 km 1:24:28,2 60.
Bieg łączony 44:57,8 63.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
GBR-I Mark Tout
Lenny Paul
Dwójki 52,77 53,15 52,99 53,24 3:32,15 6.
GBR-I Sean Olsson
Paul Field
52,86 53,30 53,21 53,46 3:32,83 10.
GBR-I Mark Tout
George Farrell
Jason Wing
Lenny Paul
Czwórki 52,03 52,24 52,14 52,46 3:28,91 5.
GBR-I Sean Olsson
John Herbert (bobsleista)John Herbert
Dean Ward
Paul Field
52,23 52,45 52,26 52,47 3:29,41 8.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Charlene von Saher Solistki 22,5 15.
Steven Cousins Soliści 12,5 9.
Jacqueline Soames
John Jenkins
Pary sportowe 23,0 15.
Jayne Torvill
Christopher Dean
Tańce na lodzie 4,8

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Punkty Pozycja
Graham Bell 1:47,39 26. Nie ukończył konkurencji 1:38,92 Nie ukończył konkurencji
Martin Bell 1:47,49 28.
Spencer Pession Nie ukończył konkurencji 1:33,94 1:28,68 3:02,62 31.
Bill Gaylord 1:33,58 Dyskwalifikacja w 2-gim przejeździe Nie ukończył 1-go przejazdu Nie ukończył biegu zjazdowego

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Slalom gigant Slalom specjalny
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Emma Carrick-Anderson Nie ukończyła 1-go przejazdu Nie ukończyła 1-go przejazdu
Claire de Pourtales Nie ukończyła 1-go przejazdu

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Paul Hix Jedynki 52,410 52,398 52,073 52,234 3:29,115 26.

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Richard Cobbing Skoki akrobatyczne 102,03 106,51 208,54 5. 102,22 94,36 196,58 10.
Zawodnik Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Hugh Hutchison Jazda po muldach 22,27 25. Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Jilly Curry Skoki akrobatyczne 56,26 17,95 74,21 21. Nie awansowała

Short track

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Nicky Gooch Bieg na 500 metrów 44,03 1. 44,25 2. 44,40 2. 43,68
Wilf O’Reilly 46,41 4. Nie awansował 27.
Nicky Gooch Bieg na 1000 metrów 1:32,05 2. 1:32,00 2. 1:31,77 2. Dyskwalifikacja 7.
Wilf O’Reilly 1:33,57 3. Nie awansował 22.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Debbie Palmer Bieg na 500 metrów 47,93 4. Nie awansowała 25.
Bieg na 1000 metrów 1:44,72 3. Nie awansowała 20.

Przypisy

  1. Figure skating - Olympic Games 1994 - results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-07-28].
  2. Short Track - Olympic Games 1994 - results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-07-28].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article