Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Wielka Brytania
Kod MKOl GBR
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Mike Dixon
Liczba zawodników 34 w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 22.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
1
Razem
1

Wielką Brytanię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 34 zawodników: 27 mężczyzn i siedem kobiet. Był to osiemnasty start reprezentacji Wielkiej Brytanii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Brąz
Sean Olsson, Dean Ward, Courtney Rumbolt, Paul Attwood
Bobsleje
Czwórki mężczyzn 2:40,06 min[1]

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Mike Dixon Bieg na 10 km 30:34,4 0 30:34,4 47.
Mark Gee 33:00,3 5 33:00,3 68.
Mike Dixon Bieg na 20 km 1:00:08,0 1:00 1:01:08,0 33.
Mark Gee 1:00:46,8 7:00 1:07:46,8 68.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
GBR-I Sean Olsson
Lenny Paul
Dwójki 55,24 55,11 54,85 54,73 3:39,94 15.
GBR-I Lee Johnston
Eric Sekwalor
55,51 55,12 55,16 55,02 3:40,88 20.
GBR-I Sean Olsson
Dean Ward
Courtney Rumbolt
Paul Attwood
Czwórki 52,77 53,58 53,71 Nie odbył się 2:40,06

Curling

Turniej Mężczyzn

Reprezentacja mężczyzn

  • Ronnie Napier
  • Philip Wilson
  • Peter Wilson
  • Douglas Dryburgh
  • James Dryburgh

Reprezentacja Wielkiej Brytanii zajęła 7. miejsce.

Runda kwalifikacyjna

# Kraj Mecze Kamienie
W P W P
1  Kanada 6 1 60 32
2  Norwegia 5 2 42 35
3  Szwajcaria 5 2 44 28
4  Stany Zjednoczone 3 4 34 46
5  Japonia 3 4 36 42
6  Szwecja 3 4 34 40
7  Wielka Brytania 2 5 32 47
8  Niemcy 1 6 38 50

Legenda

     Awans do półfinałów

     Tie-breaker o awans do półfinałów

9 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Wielka Brytania 4
 Norwegia 2

10 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Szwajcaria 10
 Wielka Brytania 4

10 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Kanada 10
 Wielka Brytania 3

11 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Szwecja 7
 Wielka Brytania 5

12 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Wielka Brytania 9
 Japonia 5

12 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Niemcy 7
 Wielka Brytania 4

13 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Stany Zjednoczone 6
 Wielka Brytania 3

Turniej kobiet

Reprezentacja kobiet

  • Kirsty Hay
  • Edith Loudon
  • Jackie Lockhart
  • Katie Loudon
  • Felsie Bayne

Reprezentacja Wielkiej Brytanii zajęła 4.miejsce.

Runda kwalifikacyjna

# Kraj Mecze Kamienie
W P W P
1  Kanada 6 1 51 34
2  Szwecja 6 1 54 32
3  Dania 5 2 46 34
4  Wielka Brytania 4 3 38 44
5  Japonia 2 5 38 48
6  Norwegia 2 5 34 50
7  Stany Zjednoczone 2 5 47 47
8  Niemcy 1 6 32 51

Legenda

     Awans do półfinałów

9 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Wielka Brytania 7
 Japonia 5

9 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Dania 9
 Wielka Brytania 3

10 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Wielka Brytania 6
 Norwegia 4

11 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Wielka Brytania 8
 Stany Zjednoczone 5

11 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Kanada 8
 Wielka Brytania 3

12 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Wielka Brytania 6
 Niemcy 5

13 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Szwecja 8
 Wielka Brytania 5

Półfinał

14 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Kanada 6
 Wielka Brytania 5

Mecz o 3. miejsce

15 lutego 1998

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 1 0 4 1 0 X 10
 Wielka Brytania 0 1 0 2 0 2 0 0 1 X 6

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Steven Cousins Soliści 10,0 6.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Łączny czas Pozycja
Graham Bell 1:53,93 23. 1:39,80 31.
Andrew Freshwater Nie ukończył biegu 1:39,89 33. Nie ukończył pierwszego przejazdu slalomu
Alain Baxter 1:26,29 1:23,53 2:49,82 31. Dyskwalifikacja w pierwszym przejeździe
James Ormond Nie ukończył pierwszego przejazdu slalomu

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Slalom gigant Slalom specjalny
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Sophie Ormond Nie ukończyła pierwszego przejazdu
Emma Carrick-Anderson Nie ukończyła pierwszego przejazdu

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Kevin Harbut Skoki akrobatyczne 82,46 85,86 168,32 20. Nie awansował
Zawodniczka Konkurencja
Runda kwalifikacyjna Runda finałowa
Punkty Pozycja Punkty Pozycja
Tim Dudgeon Jazda po muldach 16,32 28. Nie awansował
Sam Temple Nie ukończył konkurencji

Short track

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Nicky Gooch Bieg na 500 metrów 1:08,907 4. Nie awansował 29.
Matt Jasper Dyskwalifikacja Nie awansował 30.
Matt Jasper Bieg na 1000 metrów 1:32,709 1. 1:31,798 2. 1:32,549 3. 1:34,285 8.
Nicky Gooch 1:33,638 3. Nie awansował 22.
Dave Allardice
Nicky Gooch
Matt Jasper
Matthew Rowe
Robert Mitchell
Sztafeta 5000 metrów 7:11,955 2. 7:06,462 7.

Przypisy

  1. Bobsleigh - Olympic Games 1998 - results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-08-07].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wielka Brytania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article