Winter X Games 18 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Winter X Games 18.

Winter X Games 18

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Winter X Games XVIII (ang. 18 Winter X Games) - zawody sportowe, które odbywały się od 22 do 26 stycznia 2014 w Aspen w stanie Kolorado. Zawodnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach: narciarstwie dowolnym, snowboardzie i snowmobilingu.

Wyniki

Narciarstwo

Slopestyle mężczyzn

Miejsce Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Stany Zjednoczone Nicholas Goepper 16.66 91.66 95.00 95.00
Stany Zjednoczone McRae Williams 88.33 92.66 84.33 92.66
Norwegia Andreas Håtveit 90.33 86.00 19.66 90.33
4 Szwecja Henrik Harlaut 89.33 16.66 17.66 89.33
5 Stany Zjednoczone Gus Kenworthy 81.00 87.00 36.66 87.00
6 Stany Zjednoczone Joss Christensen 12.00 86.33 35.33 86.33
7 Finlandia Antti Ollila 79.33 85.00 35.66 85.00
8 Australia Russell Henshaw 78.66 64.66 13.33 78.66

Slopestyle kobiet

Miejsce Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Kanada Kaya Turski 86.33 91.33 26.33 91.33
Stany Zjednoczone Maggie Voisin 88.00 90.00 72.66 90.00
Kanada Kim Lamarre 50.00 65.00 85.00 85.00
4 Kanada Dara Howell 3.00 77.33 84.00 84.00
5 Stany Zjednoczone Devin Logan 81.33 69.33 83.66 83.66
6 Stany Zjednoczone Keri Herman 78.66 64.33 25.33 78.66
7 Stany Zjednoczone Darian Stevens 16.00 76.33 41.00 76.33
8 Japonia Yuki Tsubota 72.00 75.33 74.33 75.33

Superpipe mężczyzn

Miejsce Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Stany Zjednoczone David Wise 90.00 69.66 92.00 92.00
Francja Kevin Rolland 70.00 88.66 35.00 88.66
Stany Zjednoczone Alex Ferreira 35.66 30.00 85.33 85.33
4 Kanada Micheal Riddle 82.33 84.33 59.33 84.33
5 Francja Benoit Valentin 26.66 49.66 81.00 81.00
6 Stany Zjednoczone Lyman Currier 77.33 57.66 31.00 77.33
7 Stany Zjednoczone Gus Kenworthy 29.66 34.00 34.33 34.33
8 Kanada Justin Dorey 7.33 5.00 19.66 19.66

Superpipe kobiet

Miejsce Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Stany Zjednoczone Maddie Bowman 82.00 88.66 85.66 88.66
Kanada Rosalind Groenewoud 85.66 77.00 80.00 85.66
Francja Marie Martinod 60.00 82.33 29.33 82.33
4 Japonia Ayana Onozuka 77.33 79.66 76.00 79.66
5 Stany Zjednoczone Brita Sigourney 18.33 68.00 77.00 77.00
6 Francja Anaïs Caradeux 70.00 73.00 62.33 73.00
7 Stany Zjednoczone Angeli Vanlaanen 65.33 70.00 66.00 70.00
8 Australia Amy Sheehan 50.00 62.66 59.66 62.66

Big Air mężczyzn

Miejsce Zawodnik Wynik
Szwecja Henrik Harlaut 93.00
Kanada Vincent Gagnier 90.00
Szwajcaria Kai Mahler 87.00
4 Austria Luca Tribondeau 81.00
5 Kanada Alex Beaulieu-Marchand 79.00
6 Nowa Zelandia Josiah Wells 73.00

Snowboard

Slopestyle kobiet

Miejsce Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Norwegia Silje Norendal 93.00 42.66 96.00 96.00
Stany Zjednoczone Jamie Anderson 95.66 82.66 55.00 95.66
Kanada Spencer O’Brien 25.00 94.00 21.00 94.00
4 Stany Zjednoczone Kjersti Buaas 27.66 88.00 24.66 88.00
5 Austria Anna Gasser 36.33 40.66 87.66 87.66
6 Szwajcaria Isabel Derungs 84.66 77.33 78.33 84.66
7 Wielka Brytania Aimee Fuller 63.00 27.33 41.33 63.00
8 Czechy Šárka Pančochová 9.33 14.66 28.33 28.33

Slopestyle mężczyzn

Miejsce Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Kanada Maxence Parrot 94.00 40.00 96.33 96.33
Kanada Mark McMorris 66.66 95.66 10.00 95.66
Norwegia Ståle Sandbech 11.33 35.33 90.00 90.00
4 Norwegia Aleksander Oestreng 11.66 10.00 70.33 70.33
5 Stany Zjednoczone Charles Guldemond 51.00 60.00 59.66 60.00
6 Norwegia Torstein Horgmo 33.33 41.00 46.33 46.33
7 Kanada Sebastien Toutant 19.66 14.66 17.66 19.66
8 Norwegia Emil Ulsletten 14.33 14.33 17.33 17.33

Superpipe kobiet

Miejsce Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Stany Zjednoczone Kelly Clark 95.00 57.66 63.33 95.00
Stany Zjednoczone Chloe Kim 93.00 13.00 94.33 94.33
Stany Zjednoczone Kaitlyn Farrington 88.00 80.66 94.00 94.00
4 Stany Zjednoczone Arielle Gold 76.66 91.00 91.00 91.00
5 Hiszpania Queralt Castellet 7.00 89.33 90.00 90.00
6 Stany Zjednoczone Gretchen Bleiler 63.66 82.33 85.00 85.00
7 Francja Sophie Rodriguez 72.66 73.66 22.33 73.66
8 Stany Zjednoczone Elena Hight 4.33 35.00 34.00 35.00

Superpipe mężczyzn

Miejsce Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Stany Zjednoczone Danny Davis 37.66 95.00 93.66 95.00
Stany Zjednoczone Louie Vito 10.66 93.00 16.00 93.00
Stany Zjednoczone Greg Bretz 89.33 87.00 21.33 89.33
4 Australia Scotty James 65.00 85.33 88.00 88.00
5 Stany Zjednoczone Ben Ferguson 49.33 87.00 43.33 87.00
6 Szwajcaria Iouri Podladtchikov 30.00 31.00 83.33 83.33
7 Chińska Republika Ludowa Zhang Yiwei 81.66 26.00 52.00 81.66
8 Stany Zjednoczone Benjamin Farrow 23.33 6.66 59.00 59.00

Snowboarder X kobiet

Miejsce Zawodniczka Czas
Stany Zjednoczone Lindsey Jacobellis 0:52.503 min
Czechy Eva Samková 0:52.648 min
Norwegia Helene Olafsen 0:53.807 min
4 Japonia Yuka Fujimori 0:54.199 min
5 Stany Zjednoczone Faye Gulini 0:54.467 min
6 Kanada Carle Brenneman 1:06.747 min

Snowboarder X mężczyzn

Miejsce Zawodnik Czas
Stany Zjednoczone Nate Holland 0:52.049 min
Stany Zjednoczone Alex Tuttle 0:52.419 min
Niemcy Konstantin Schad 0:52.445 min
4 Kanada Kevin Hill 0:52.627 min
5 Australia Cameron Bolton 0:52.875 min
6 Norwegia Stian Sivertzen 0:53.682 min

Big Air mężczyzn

Miejsce Zawodnik Wynik
Kanada Maxence Parrot 93
Japonia Yūki Kadono 88
Norwegia Ståle Sandbech 77 *
4 Belgia Seppe Smits 77
5 Szwecja Sven Thorgren 67
5 Norwegia Torgeir Bergrem 64
  • Ståle Sandbech wygrywa przewagą z pierwszego skoku.

Snowmobile mężczyzn

Freestyle

Miejsce Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Najlepszy
Stany Zjednoczone Colten Moore 91.33 - 91.33
Stany Zjednoczone Joe Parsons 85.00 86.33 86.33
Stany Zjednoczone Heath Frisby 80.33 86.00 86.00
4 Stany Zjednoczone Jack Rowe 85.66 84.00 85.66
5 Stany Zjednoczone Sam Rogers 85.33 50.66 85.33
6 Stany Zjednoczone Cory Davis 77.00 81.66 81.66
7 Stany Zjednoczone Willie Elam 81.00 81.33 81.33
7 Stany Zjednoczone Kourtney Hungerford 76.66 76.33 76.66

SnoCross

Miejsce Zawodnik Czas
Stany Zjednoczone Tucker Hibbert 12:27.984 min
Stany Zjednoczone Kody Kamm 12:41.743 min
Stany Zjednoczone Justin Broberg 12:43.969 min
4 Kanada Tim Tremblay 12:51.629 min
5 Stany Zjednoczone Kyle Pallin 12:55.527 min
6 Stany Zjednoczone Darrin Mees 13:13.386 min
7 Szwecja Adam Renheim 13:24.940 min
8 Szwecja Petter Narsa 12:32.196 min

Long Jump

Miejsce Zawodnik Odległość
Stany Zjednoczone Levi LaVallee 45,0 m
Stany Zjednoczone Cory Davis 43,0 m
Stany Zjednoczone Colten Moore 40,5 m
4 Stany Zjednoczone Chris Burandt 37,3 m
5 Stany Zjednoczone Heath Frisby 33,1 m
6 Stany Zjednoczone Joe Parsons DSQ

SnoCross Adaptive

Miejsce Zawodnik Czas
Stany Zjednoczone Mike Schultz 4:36.557 min
Stany Zjednoczone Garrett Goodwin 4:50.254 min
Stany Zjednoczone Doug Henry 4:54.665 min
4 Stany Zjednoczone Jim Wazny 5:05.602 min
5 Stany Zjednoczone Eugene John Poplawski 5:19.191 min
6 Stany Zjednoczone Chris Heppding 5:27.248 min
7 Stany Zjednoczone Paul Thacker 16:39.999 min

Klasyfikacja medalowa

Lp. Państwo

złoto

srebro

brąz

razem
1  Stany Zjednoczone 11 10 7 28
2  Kanada 3 3 2 8
3  Norwegia 1 0 4 5
4  Szwecja 1 0 0 1
5  Francja 0 1 1 2
6  Czechy 0 1 0 1
7  Japonia 0 1 0 1
8  Niemcy 0 0 1 1
9  Szwajcaria 0 0 1 1


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Winter X Games 18
Listen to this article