Winter X Games 19 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Winter X Games 19.

Winter X Games 19

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Winter X Games XIX (ang. 19 Winter X Games) – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 21-25 stycznia 2015 w Aspen w stanie Kolorado. Zawodnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach: narciarstwie dowolnym, snowboardzie i snowmobilingu.

Narciarstwo

SuperPipe Kobiet

Pozycja Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
wynik
Stany Zjednoczone Maddie Bowman 85.00 78.00 85.66 85.66
Japonia Ayana Onozuka 80.00 62.33 83.33 83.33
Stany Zjednoczone Brita Sigourney 77.00 78.66 30.33 78.66
4. Stany Zjednoczone Angeli Vanlaanen 69.66 23.00 11.66 69.66
5. Nowa Zelandia Janina Kuzma 60.33 66.66 60.00 66.66
6. Stany Zjednoczone Annalisa Drew 17.66 46.66 66.00 66.00
7. Francja Marie Martinod 65.33 9.33 65.66 65.66
8. Kanada Rosalind Groenewoud 27.33 DNS DNS 27.33

SuperPipe Mężczyzn

Pozycja Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy wynik
Kanada Simon d’Artois 90.33 87.66 93.00 93.00
Francja Kevin Rolland 19.00 85.00 92.33 92.33
Stany Zjednoczone Alex Ferreira 42.33 39.33 91.66 91.66
4. Stany Zjednoczone David Wise 41.00 69.66 89.00 89.00
5. Stany Zjednoczone Gus Kenworthy 88.00 85.66 34.33 88.00
6. Stany Zjednoczone Noah Bowman 31.33 80.00 86.33 86.33
7. Stany Zjednoczone Lyman Currier 83.33 56.66 79.66 83.33
8. Kanada Mike Riddle 78.33 31.00 10.00 78.33

Big Air Mężczyzn

Pozycja Zawodnik Wynik
Kanada Vincent Gagnier 91.00
Stany Zjednoczone Bobby Brown 82.00
Szwajcaria Elias Ambühl 82.00 *
4 Szwajcaria Kai Mahler 78.00
5 Szwecja Jesper Tjäder 72.00
6 Stany Zjednoczone Alex Schlopy 14.00
  • Miejsce zależne od ostatniego skoku

SlopeStyle Mężczyzn

Pozycja Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy wynik
Stany Zjednoczone Nicholas Goepper 93.66 33.00 80.66 93.66
Stany Zjednoczone Joss Christensen 90.66 89.00 20.33 90.66
Kanada Alex Bellemare 83.00 85.66 31.33 85.66
4. Stany Zjednoczone Bobby Brown 14.33 32.33 75.00 75.00
5. Wielka Brytania James Woods 20.00 72.66 65.33 72.66
6. Stany Zjednoczone Thomas Wallisch 14.66 70.00 21.00 70.00
7. Stany Zjednoczone Gus Kenworthy 30.33 34.00 57.00 57.00
8. Szwecja Henrik Harlaut 22.66 DNS DNS 22.66

SlopeStyle Kobiet

Pozycja Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy wynik
Szwecja Emma Dahlström 82.66 90.33 35.00 90.33
Stany Zjednoczone Keri Herman 86.66 60.33 10.33 86.66
Kanada Dara Howell 78.66 17.66 82.00 82.00
4. Stany Zjednoczone Devin Logan 80.33 52.00 81.00 81.00
5. Stany Zjednoczone Julia Krass 15.00 79.00 34.33 79.00
6. Kanada Nikki Blackall 23.00 64.66 61.33 64.66
7. Kanada Anouk Purnelle-Faniel 18.00 29.33 57.00 57.00
8. Stany Zjednoczone Darian Stevens DNS

Mono Skier X Mężczyzn

Pozycja Zawodnik Czas
Stany Zjednoczone Chris Devlin-Young 1:03.246 min
Stany Zjednoczone Brandon Adam 1:06.864 min
Stany Zjednoczone Ravi Drugan 1:11.600 min
4. Niemcy Kevin Lindner 16:39.999 min

Snowboarding

Snowboarder X Mężczyzn

Pozycja Zawodnik Czas
Kanada Kevin Hill 0:50.036 min
Włochy Omar Visintin 0:51.280 min
Stany Zjednoczone Nate Holland 0:52.122 min
4. Stany Zjednoczone Nick Baumgartner 0:52.356 min
5. Niemcy Konstantin Schad 0:54.909 min
6. Austria Markus Schairer 0:56.536 min

Snowboarder X Kobiet

Pozycja Zawodniczka Czas
Stany Zjednoczone Lindsey Jacobellis 0:53.085 min
Kanada Dominique Maltais 0:53.234 min
Francja Nelly Moenne-Loccoz 0:53.384 min
4. Australia Belle Brockhoff 0:53.544 min
5. Włochy Michela Moioli 0:53.711 min
6. Czechy Eva Samková 1:06.799 min

Snowboard X Adaptive Mężczyzn

Pozycja Zawodnik Czas
Stany Zjednoczone Keith Gabel 0:57.168 min
Nowa Zelandia Carl Murphy 0:57.449 min
Kanada Alex Massie 1:01.295 min
4. Kanada John Leslie 1:08.865 min
5. Stany Zjednoczone Mike Shea 1:08.865 min
6. Finlandia Matti Suur-Hamari 1:10.495 min

Big Air Mężczyzn

Pozycja Zawodnik Wynik
Kanada Mark McMorris 88.00
Kanada Maxence Parrot 82.00
Japonia Yūki Kadono 66.00
4. Szwecja Sven Thorgren 58.00
5. Norwegia Ståle Sandbech 40.00
6. Norwegia Torstein Horgmo 19.00

Slopestyle Mężczyzn

Pozycja Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy wynik
Kanada Mark McMorris 51.00 96.00 29.00 96.00
Norwegia Ståle Sandbech 95.00 15.00 34.66 95.00
Szwecja Sven Thorgren 92.00 39.33 37.66 92.00
4. Kanada Sebastien Toutant 33.33 87.33 35.00 87.33
5. Stany Zjednoczone Sage Kotsenburg 83.33 42.66 67.66 83.33
6. Norwegia Torstein Horgmo 44.66 49.33 57.00 57.00
7. Norwegia Emil Ulsletten 35.33 47.33 29.33 47.33
8. Stany Zjednoczone Nick Baden 32.33 36.33 40.33 40.33

Slopestyle Kobiet

Pozycja Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy wynik
Norwegia Silje Norendal 90.66 90.33 93.66 93.66
Stany Zjednoczone Jamie Anderson 85.00 91.33 36.33 91.33
Nowa Zelandia Christy Prior 39.66 14.00 89.33 89.33
4. Kanada Spencer O’Brien 54.00 87.33 13.33 87.33
5. Norwegia Kjersti Buaas 13.66 28.00 80.00 80.00
6. Finlandia Enni Rukajärvi 71.33 43.33 41.00 71.33
7. Holandia Cheryl Maas 30.00 22.66 46.66 46.66
8. Austria Anna Gasser 28.66 46.33 46.33

SuperPipe Kobiet

Pozycja Zawodniczka Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy wynik
Stany Zjednoczone Chloe Kim 81.66 87.66 92.00 92.00
Stany Zjednoczone Kelly Clark 90.00 39.00 42.33 90.00
Australia Torah Bright 78.33 19.33 5.00 78.33
4. Stany Zjednoczone Arielle Gold 73.33 75.66 73.00 75.66
5. Chińska Republika Ludowa Cai Xuetong 47.00 11.00 70.00 70.00
6. Hiszpania Queralt Castellet 60.00 50.00 10.33 60.00
7. Stany Zjednoczone Hannah Teter 51.00 48.00 10.66 51.00
8. Stany Zjednoczone Elena Hight 21.66 46.00 32.00 46.00

SuperPipe Mężczyzn

Pozycja Zawodnik Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy wynik
Stany Zjednoczone Danny Davis 80.00 64.33 93.66 93.66
Japonia Taku Hiraoka 84.33 14.33 92.33 92.33
Szwajcaria Iouri Podladtchikov 89.00 67.66 40.00 89.00
4. Stany Zjednoczone Shaun White 54.00 82.00 62.66 82.00
5. Szwajcaria David Hablützel 61.00 79.00 62.66 79.00
6. Stany Zjednoczone Gabe Ferguson 73.00 30.33 57.00 73.00
7. Japonia Ayumu Hirano 77.66 70.00 24.33 77.66
8. Chińska Republika Ludowa Zhang Yiwei 40.00 12.00 75.00 75.00

Snowmobiling

Speed & Style

Pozycja Zawodnik Wynik
Stany Zjednoczone Colten Moore 90.62
Stany Zjednoczone Joe Parsons 83.00
Stany Zjednoczone Cory Davis 84.33
4. Stany Zjednoczone Levi LaVallee 50.01
5. * Stany Zjednoczone Heath Frisby 81.39
6. * Stany Zjednoczone Brett Turcotte -
7. * Stany Zjednoczone Sam Rogers 81.39
8. * Stany Zjednoczone Willie Elam 82.67
  • Zawodnicy odpadli w ćwierćfinale.

Long Jump

Pozycja Zawodnik Odległość
Stany Zjednoczone Heath Frisby 50.28 m
Stany Zjednoczone Cory Davis 48.90 m
Stany Zjednoczone Colten Moore 48.00 m
4. Stany Zjednoczone Kyle Pallin 43.83 m
5. Stany Zjednoczone Joe Parsons 39.55 m
6. Stany Zjednoczone Chris Burandt 28.10 m

SnoCross Adaptive

Pozycja Zawodnik Czas
Stany Zjednoczone Garrett Goodwin 6:25.099 min
Stany Zjednoczone Doug Henry 6:31.947 min
Stany Zjednoczone Jim Wazny 6:47.128 min
4. Stany Zjednoczone Jeff Tweet 6:51.886 min
5. Stany Zjednoczone E.J. Poplawski 6:58.689 min
6. Stany Zjednoczone Chris Heppding 6:59.594 min
7. Stany Zjednoczone Bryan Hatch 6:29.822 min

SnoCross

Pozycja Zawodnik Czas
Stany Zjednoczone Tucker Hibbert 14:41.084 min
Stany Zjednoczone Kody Kamm 15:01.747 min
Stany Zjednoczone Ross Martin 15:08.593 min
4. Szwecja Adam Renheim 15:30.703 min
5. Stany Zjednoczone Justin Broberg 14:50.457 min
6. Kanada Tim Tremblay 14:55.196 min
7. Kanada Dave Joanis 14:58.989 min
8. Stany Zjednoczone Colby Crapo 15:12.930 min
9. Stany Zjednoczone Corin Todd 15:25.487 min
10. Stany Zjednoczone John Stenberg 16:39.999 min

HillCross

Pozycja Zawodnik Czas
Kanada Ryan Simons 0:57.154 min
Stany Zjednoczone Justin Thomas 0:59.074 min
Stany Zjednoczone Nathan Titus 1:02.591 min
4. Stany Zjednoczone Jason Fox 1:06.400 min
5. Stany Zjednoczone Dolan Phelps 1:08.511 min
6. Stany Zjednoczone David Sharp Jr. 1:10.882 min

Klasyfikacja medalowa

Mj Państwo
Łącznie
1  Stany Zjednoczone 11 11 9 31
2  Kanada 6 2 3 11
3  Norwegia 1 1 0 2
4  Szwecja 1 0 1 2
5  Japonia 0 2 1 3
6  Nowa Zelandia 0 1 1 2
7  Francja 0 1 1 2
8  Szwajcaria 0 0 2 2
9  Włochy 0 1 0 1
10  Australia 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Winter X Games 19
Listen to this article