Wspólna Reprezentacja Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wspólna Reprezentacja Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960.

Wspólna Reprezentacja Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Kod MKOl GER
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1960
Squaw Valley
Chorąży Helmut Recknagel
Liczba zawodników 74 w 27 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
4
Srebro
3
Brąz
1
Razem
9

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960 reprezentowało 74 zawodników: 56 mężczyzn i 18 kobiet. Był to szósty start reprezentacji Niemiec na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Georg Thoma
Kombinacja norweska
indywidualnie 457,952 pkt[1]
Złoto
Helga Haase
Łyżwiarstwo szybkie
bieg na 500 m kobiet 45,9 s[2]
Złoto
Heidi Biebl
Narciarstwo alpejskie
bieg zjazdowy kobiet 1:37,6 min[3]
Złoto
Helmut Recknagel
Skoki narciarskie
skocznia K-90 227,2 pkt[4]
Srebro
Marika Kilius, Hans-Jürgen Bäumler
Łyżwiarstwo figurowe
pary sportowe 76,8 pkt[5]
Srebro
Helga Haase
Łyżwiarstwo szybkie
bieg na 1000 m kobiet 1:34,3 min[2]
Srebro
Hans-Peter Lanig
Narciarstwo alpejskie
bieg zjazdowy mężczyzn 2:06,5 min[6]
Brąz
Barbara Henneberger
Narciarstwo alpejskie
slalom specjalny kobiet 1:56,6 min[3]

Skład kadry

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Kuno Werner Bieg na 20 km 1:29:33,8 12:00 1:41:33,8 9.
Herbert Kirchner 1:38:35,6 8:00 1:46:35,6 13.
Horst Nickel 1:32:28:9 16:00 1:48:28,9 17.
Kurt Hinze 1:36:36,5 18:00 1:54:36,5 20.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Kuno Werner Bieg na 15 km 55:25,6 24.
Enno Röder 56:54,4 32.
Werner Haase 57:40,3 38.
Siegfried Weiß 58:04,6 42.
Helmut Weidlich Bieg na 30 km 2:01:27,1 21.
Sepp Maier 2:02:10,6 26.
Rudolf Dannhauer 2:03:38,9 29.
Siegfried Hug 2:05:48,6 33.
Helmut Hagg Bieg na 50 km 3:25:14,6 20.
Rudolf Dannhauer 3:27:54,6 23.
Siegfried Weiß 3:28:29,1 24.
Egon Fleischmann 3:38:53,6 28.
Kuno Werner
Helmut Hagg
Werner Haase
Enno Röder
Sztafeta 4 × 10 km 2:31:47,1 9.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Rita Czech-Blasl Bieg na 10 km 42:29,0 12.
Renate Dannhauer-Borges 43:46,1 16.
Sonnhilde Hausschild-Kallus 44:14,6 18.
Christa Göhler Nie ukończyła biegu
Rita Czech-Blasl
Renate Dannhauer-Borges
Sonnhilde Hausschild-Kallus
Sztafeta 3 × 5 km 1:09:25,7 5.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Paul Ambros
  • Georg Eberl
  • Markus Egen
  • Ernst Eggerbauer
  • Michael Hobelsberger
  • Hans Huber
  • Ulli Jansen
  • Hans Rampf
  • Sepp Reif
  • Otto Schneitberger
  • Siegfried Schubert
  • Horst Schuldes
  • Kurt Sepp
  • Ernst Trautwein
  • Xaver Unsinn
  • Leonhard Waitl

Reprezentacja Niemiec w rundzie eliminacyjnej brała udział w rozgrywkach grupy C zajmując w niej drugie miejsce i awansując do rundy finałowej. W grupie finałowej zajęła szóste miejsce.

Runda eliminacyjna

Grupa C

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 ZSRR 2 2 0 0 16 4 +12 4
 Niemcy 2 1 0 1 4 9 -5 2
 Finlandia 2 0 0 0 5 12 -7 0

Wyniki

19 lutego 1960 ZSRR  8:0  Niemcy

21 lutego 1960 Niemcy  4:1  Finlandia

Grupa finałowa

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + - +/-
 Stany Zjednoczone 5 5 0 0 29 11 +19 10
 Kanada 5 4 0 1 31 12 +17 8
 ZSRR 5 2 1 2 24 19 +5 5
 Czechosłowacja 5 2 0 3 21 23 -2 4
 Szwecja 5 1 1 3 19 19 0 3
 Niemcy 5 0 0 5 5 45 -40 0

Wyniki

22 lutego 1960 Kanada  12:0  Niemcy

24 lutego 1960 Stany Zjednoczone  9:1  Niemcy

25 lutego 1960 ZSRR  7:1  Niemcy

27 lutego 1960 Czechosłowacja  9:1  Niemcy

28 lutego 1960 Szwecja  8:2  Niemcy


Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Georg Thoma Indywidualnie 59:23,8 4. 236,452 62,0 106,0 69,0 110,0 67,5 111,5 221,5 1. 457,952
Günter Flauger 1:02:10,0 14. 225,742 60,5 103,0 66,0 104,0 65,5 103,0 207,0 12. 432,742 13.
Rainer Dietel 1:05:32,8 22. 212,645 63,0 104,5 67,5 109,5 63,5 104,5 214,0 6. 426,645 17.
Martin Körner 1:07:37,0 27. 204,645 58,0 102,5 65,0 107,0 63,5 105,0 212,0 10. 416,645 20.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Bärbel Martin Solistki 1219,8 14.
Ursel Barkey 1164,5 18.
Manfred Schnelldorfer Soliści 1303,3 8.
Tilo Gutzeit 1274,0 9.
Bodo Bockenauer 1161,2 16.
Marika Kilius
Hans-Jürgen Bäumler
Pary sportowe 76,8
Margret Göbl
Franz Ningel
72,5 5.
Rita Blumenberg
Werner Mensching
70,2 7.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Helmut Kuhnert 42,3 20. 2:13,6 9. 8:25,1 22. 16:43,4 13.
Herbert Söllner 42,3 20.
Günther Tilch 42,3 20. 2:24,8 38.
Manfred Schüler 42,5 24. 2:18,3 18.
Harald Norden 2:22,1 31.
Sepp Biebl 8:48,0 32.
Heinz Wolfram 9:18,2 36. 18:37,0 29.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Helga Haase 45,9
1:34,3
2:31,7 8.
Sigrit Behrenz 50,2 18. 1:43,8 18.
Natascha Liebknecht 51,4 20. 1:43,5 17.
Inge Görmer 2:36,5 16. 5:37,5 13.
Gisela Toews 2:51,1 22. 5:48,3 17.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycje Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Hans Peter Lanig 2:06,5
1:51,9 13. 1:11,9 1:02,4 2:14,3 7.
Wilhelm Bogner 2:09,7 9. Dyskwalifikacja 1:08,8 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Luggi Leitner 2:10,2 11. 1:53,6 18. 59,6 1:10,9 2:10,5 4.
Eberhard Riedel 2:13,3 16.
Fritz Wagnerberger 1:52,5 15.
Sepp Behr 1:12,1 1:03,9 2:16,0 10.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Heidi Biebl 1:37,6
2:01,5 37. 1:09,2 57,3 2:06,5 21.
Anneliese Meggl 1:40,8 6. 1:40,7 5. 1:02,5 59,9 2:02,4 13.
Sonja Sperl 1:41,0 7. 1:41,9 9. 59,0 59,8 1:58,9 8.
Barbi Henneberger 1:42,4 11. 1:42,6 15. 57,4 59,2 1:56,6

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Helmut Recknagel 93,5 113,6 84,5 113,6 227,2
Max Bolkart 87,5 104,3 81,0 108,3 212,6 6.
Veit Kührt 88,5 106,1 79,5 102,6 208,7 12.
Werner Lesser 81,5 98,0 78,5 102,8 200,8 21.

Przypisy

  1. Nordic Combined Olympic Games 1960 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].
  2. a b Speed Skating Olympic Games 1960 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].
  3. a b Alpine Skiing Olympic Games 1960 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].
  4. Ski Jumping Olympic Games 1960 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].
  5. Figure Skating Olympic Games 1960 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].
  6. Alpine Skiing Olympic Games results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-19].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wspólna Reprezentacja Niemiec na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1960
Listen to this article