For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2020.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2020
Cycling (road) pictogram.svg
Informacje ogólne
Wyścig31. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
KategoriaUCI Europe Tour 2020 2.2
Etapów4
Daty9 – 12 września 2020
Dystans710,5 km
Państwo
POL
Polska
StartNisko
MetaŁódź
Drużyn24
Startujących139
Ukończyło119
Średnia prędkość44,787 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsce
POL
Stanisław Aniołkowski (CCC Development)
Drugie miejsce
POL
Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team)
Trzecie miejsce
ISR
Itamar Einhorn (Israel Cycling Academy)
Punktowa
POL
Stanisław Aniołkowski (CCC Development)
Górska
SLO
Rok Korošec (Ljubljana Gusto Santic)
Młodzieżowa
BEL
Ruben Apers (Lotto-Soudal U23)
Drużynowa
BEL
Lotto-Soudal U23
20192021 ▶
Dokumentacja Wikidata-logo S.svg

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2020 – 31. edycja wyścigu kolarskiego Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, która odbyła się w dniach od 9 do 12 września 2020 na liczącej ponad 710 kilometrów trasie z Niska do Łodzi. Wyścig był częścią UCI Europe Tour 2020.

Wyścig początkowo miał odbyć się pod koniec czerwca 2020, jednak, ze względu na pandemię COVID-19, został przeniesiony na termin wrześniowy[1]. Impreza była elementem obchodów 40. rocznicy założenia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”[2].

Etapy

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
1 9 września 2020NiskoSędziszów Małopolski
górzysty
172,9
ISR
Itamar Einhorn
ISR
Itamar Einhorn
2 10 września 2020KrosnoNowy Sącz
górzysty
170,1
GER
Michel Aschenbrenner
POL
Stanisław Aniołkowski
3 11 września 2020Sucha BeskidzkaJaworzno
górzysty
167,5
POL
Stanisław Aniołkowski
POL
Stanisław Aniołkowski
4 12 września 2020KielceŁódź
płaski
200
POL
Sylwester Janiszewski
POL
Stanisław Aniołkowski

Drużyny

ProTeamContinental teams (15)Reprezentacje (2)
  • POL
    Polska
  • SVK
    Słowacja
Amatorski zespół kolarski
  • NED
    Wielerploeg Groot Amsterdam
Regionalne i klubowe drużyny (5)

Wyniki etapów

Etap 1

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Itamar Einhorn
ISR
Izrael
Israel Cycling Academy4h 02' 37"
2. Arne Marit
BEL
Belgia
Lotto-Soudal U23+ 0"
3. Jarne Van De Paar
BEL
Belgia
Lotto-Soudal U23+ 0"
4. Alan Banaszek
POL
Polska
Mazowsze Serce Polski+ 0"
5. Sylwester Janiszewski
POL
Polska
Voster ATS Team+ 0"
6. Stanisław Aniołkowski
POL
Polska
CCC Development+ 0"
7. Pauls Rubenis
LAT
Łotwa
Tartu 2024 - Balticchaincycling.com+ 0"
8. Erik Nordsæter Resell
NOR
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team+ 0"
9. John Mandrysch
GER
Niemcy
P&S Metalltechnik+ 0"
10. Petr Fiala
CZE
Czechy
AC Sparta Praha+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Itamar Einhorn
ISR
Izrael
Israel Cycling Academy4h 02' 27"
2. Arne Marit
BEL
Belgia
Lotto-Soudal U23+ 4"
3. Syver Wærsted
NOR
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team+ 5"
4. Rok Korošec
SLO
Słowenia
Ljubljana Gusto Santic+ 5"
5. Jarne Van De Paar
BEL
Belgia
Lotto-Soudal U23+ 6"
6. Maciej Paterski
POL
Polska
Wibatech Merx+ 7"
7. John Mandrysch
GER
Niemcy
P&S Metalltechnik+ 8"
8. Jakub Kaczmarek
POL
Polska
Mazowsze Serce Polski+ 9"
9. Alan Banaszek
POL
Polska
Mazowsze Serce Polski+ 10"
10. Sylwester Janiszewski
POL
Polska
Voster ATS Team+ 10"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Michel Aschenbrenner
GER
Niemcy
P&S Metalltechnik3h 55' 23"
2. Stanisław Aniołkowski
POL
Polska
CCC Development+ 0"
3. Sylwester Janiszewski
POL
Polska
Voster ATS Team+ 0"
4. Jason van Dalen
NED
Holandia
Metec-TKH-Mantel+ 0"
5. Syver Wærsted
NOR
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team+ 0"
6. Maciej Paterski
POL
Polska
Wibatech Merx+ 0"
7. John Mandrysch
GER
Niemcy
P&S Metalltechnik+ 0"
8. Oscar van Wijk
NED
Holandia
Wielerploeg Groot Amsterdam+ 0"
9. Pauls Rubenis
LAT
Łotwa
Tartu 2024 - Balticchaincycling.com+ 0"
10. Erik Nordsæter Resell
NOR
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Stanisław Aniołkowski
POL
Polska
CCC Development7h 57' 50"
2. Itamar Einhorn
ISR
Izrael
Israel Cycling Academy+ 0"
3. Maciej Paterski
POL
Polska
Wibatech Merx+ 5"
4. Syver Wærsted
NOR
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team+ 5"
5. Rok Korošec
SLO
Słowenia
Ljubljana Gusto Santic+ 5"
6. Sylwester Janiszewski
POL
Polska
Voster ATS Team+ 6"
7. Szymon Tracz
POL
Polska
CCC Development+ 7"
8. Mateusz Grabis
POL
Polska
Voster ATS Team+ 7"
9. John Mandrysch
GER
Niemcy
P&S Metalltechnik+ 8"
10. Paweł Bernas
POL
Polska
Mazowsze Serce Polski+ 8"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Stanisław Aniołkowski
POL
Polska
CCC Development3h 34' 13"
2. Syver Wærsted
NOR
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team+ 0"
3. Jarne Van De Paar
BEL
Belgia
Lotto-Soudal U23+ 0"
4. Itamar Einhorn
ISR
Izrael
Israel Cycling Academy+ 0"
5. Sylwester Janiszewski
POL
Polska
Voster ATS Team+ 0"
6. Ramon Van Bokhoven
NED
Holandia
Metec-TKH-Mantel+ 0"
7. Daniel Babor
CZE
Czechy
Tufo-Pardus Prostějov+ 0"
8. Paweł Bernas
POL
Polska
Mazowsze Serce Polski+ 0"
9. Alan Banaszek
POL
Polska
Mazowsze Serce Polski+ 0"
10. Yuval Ben Moshe
ISR
Izrael
Israel Cycling Academy+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Stanisław Aniołkowski
POL
Polska
CCC Development11h 31' 53"
2. Syver Wærsted
NOR
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team+ 9"
3. Itamar Einhorn
ISR
Izrael
Israel Cycling Academy+ 10"
4. Sylwester Janiszewski
POL
Polska
Voster ATS Team+ 14"
5. Erik Nordsæter Resell
NOR
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team+ 14"
6. Maciej Paterski
POL
Polska
Wibatech Merx+ 14"
7. Paweł Bernas
POL
Polska
Mazowsze Serce Polski+ 15"
8. Rok Korošec
SLO
Słowenia
Ljubljana Gusto Santic+ 15"
9. Jason van Dalen
NED
Holandia
Metec-TKH-Mantel+ 17"
10. Ruben Apers
BEL
Belgia
Lotto-Soudal U23+ 17"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Sylwester Janiszewski
POL
Polska
Voster ATS Team4h 20' 07"
2. Yuval Ben Moshe
ISR
Izrael
Israel Cycling Academy+ 0"
3. Stanisław Aniołkowski
POL
Polska
CCC Development+ 0"
4. Erik Nordsæter Resell
NOR
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team+ 0"
5. Robert Jägeler
GER
Niemcy
P&S Metalltechnik+ 0"
6. Pauls Rubenis
LAT
Łotwa
Tartu 2024 - Balticchaincycling.com+ 0"
7. Jan Ryba
CZE
Czechy
AC Sparta Praha+ 0"
8. Ramon Van Bokhoven
NED
Holandia
Metec-TKH-Mantel+ 0"
9. Jarne Van De Paar
BEL
Belgia
Lotto-Soudal U23+ 0"
10. Arne Marit
BEL
Belgia
Lotto-Soudal U23+ 0"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Stanisław Aniołkowski
POL
Polska
CCC Development15h 51' 50"
2. Sylwester Janiszewski
POL
Polska
Voster ATS Team+ 14"
3. Itamar Einhorn
ISR
Izrael
Israel Cycling Academy+ 17"
4. Syver Wærsted
NOR
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team+ 19"
5. Maciej Paterski
POL
Polska
Wibatech Merx+ 21"
6. Erik Nordsæter Resell
NOR
Norwegia
Uno-X Pro Cycling Team+ 24"
7. Paweł Bernas
POL
Polska
Mazowsze Serce Polski+ 25"
8. Rok Korošec
SLO
Słowenia
Ljubljana Gusto Santic+ 25"
9. Daniel Turek
CZE
Czechy
Israel Cycling Academy+ 26"
10. Jason van Dalen
NED
Holandia
Metec-TKH-Mantel+ 27"
Źródło: ProCyclingStats


Przypisy

  1. Robert Zwoliński: Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2020 przesunięty na wrzesień. radiolodz.pl, 2020-04-20. [dostęp 2020-09-08].
  2. 31 Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. ozkol.lublin.pl. [dostęp 2020-09-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-02-22)].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2020
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.