Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Wybrzeże Kości Słoniowej
Kod MKOl CIV
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988
Seul
Chorąży René Djédjémél
Liczba zawodników 28 w 10 konkurencjach w 5 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 reprezentowało 28 zawodników: 11 mężczyzn i 17 kobiet. Był to 6. start reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej na letnich igrzyskach olimpijskich.

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Bakary Fofana Waga piórkowa Japonia Wataru Yamada
Porażka - TKO w 1. rundzie
NQ 33-48. [1]
Kouassi Kouassi Waga lekkopółśrednia Tanzania R. A. H. Matumla
Porażka - TKO w 1. rundzie
NQ 32-45. [2]

Kajakarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Półfinał Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Melagne Lath
Kouame N'Douba
K-2 500 m 1:47.88 6. 1:55.65 6. NQ [3]

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinał Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Céléstine N'Drin 400 m 52.48 4. (Q) 52.04 5. NQ [4]
Marie Womplou 400 m ppł 57.35 5. NQ [5]
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinały Półfinał Finał Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Gabriel Tiacoh 400 m 47.19 3. (Q) 45.49 5. NQ [6]
Akissi Kpidi
René Djédjémél[7]
Djétenan Kouadio[7]
Gabriel Tiacoh
Lancine Fofana[8]
Anatole Zongo Kuyo[8]
4 x 400 m 3:07.40 5. (q) 3:07.15 6. NQ [9]

Konkurencje techniczne

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Lucienne N’Da Skok wzwyż 1,75 m 24. NQ [10]

Piłka ręczna

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Faza eliminacyjna O miejsca 5-8. Faza finałowa Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Punkty
Bilans meczów
Bilans bramek
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Punkty
Bilans meczów
Bilans bramek
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Punkty
Bilans meczów
Bilans bramek
Pozycja
drużyna kobiet Turniej kobiet  Norwegia
P 14-34
 ZSRR
P 11-34
 Chiny
P 12-37[11]
0 pkt
0-0-3
37-103
4.  Czechosłowacja
P 12-34
 Stany Zjednoczone
P 16-27
0 pkt
0-0-3
40-98
4. NQ 8. [12]
Mecze
Faza grupowa
21 września 1988

Norwegia 

34-14

 Wybrzeże Kości Słoniowej

Arena Suwon, Suwon
Sędziowie: Korea Południowa Lee, Park
Kristin Midthun 7 Gol
 3×
(15-8)
raport
Mahoula Kramou 5 Gol
 2×
23 września 1988

ZSRR 

32-11

 Wybrzeże Kości Słoniowej

Arena Suwon, Suwon
Sędziowie: Argentyna Zaworotny, Brosio
Natalja Morskowa 8 Gol
 1×
(14-7)
raport
Mahoula Kramou 4 Gol
 2×
25 września 1988

Chiny 

37-12

 Wybrzeże Kości Słoniowej

Arena Suwon, Suwon
Sędziowie: Francja Lelong, Tancrez
Xiulan Sun 10 Gol
 2×
(20-4)
raport
Emilie Djoman 3 Gol
 3×


O miejsca 5-8.
27 września 1988

 Wybrzeże Kości Słoniowej

12-34

 Czechosłowacja

Arena Suwon, Suwon
Sędziowie: Korea Południowa Kim, Park
Mahoula Kramou 5 Gol
 3×
(5-16)
raport
Monika Hejtmánková 7 Gol
 3×
29 września 1988

 Wybrzeże Kości Słoniowej

16-27

Stany Zjednoczone 

Arena Suwon, Suwon
Sędziowie: Korea Południowa Lee, Park
Mahoula Kramou 5 Gol
Dounbia Bah 5 Gol
 2×
(6-14)
raport
Kim Clarke 4 Gol
Leora Jones 4 Gol
Carol Peterka 4 Gol
 1×


Skład
  • Adjoua N'Dri
  • Alimata Douamba
  • Brigitte Guigui
  • Clementine Blé
  • Dounbia Bah
  • Elisabeth Kouassi
  • Emilie Djoman
  • Gouna Irie
  • Hortense Konan
  • Julienne Vodoungbo
  • Koko Elleingand
  • Mahoula Kramou
  • Wandou Guehi
  • Zomou Awa

Tenis ziemny

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Clément N'Goran Singiel mężczyzn Wielka Brytania Andrew Castle
P 2-3 (7:6, 6:3, 2:6, 6:7, 5:7)
NQ 33-64. [13]

Przypisy

  1. Boxing at the 1988 Seoul Summer Games: Men's Featherweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] (ang.).
  2. Boxing at the 1988 Seoul Summer Games: Men's Light-Welterweight, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] (ang.).
  3. Canoeing at the 1988 Seoul Summer Games: Men's Kayak Doubles, 500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] (ang.).
  4. Athletics at the 1988 Seoul Summer Games: Women's 400 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] (ang.).
  5. Athletics at the 1988 Seoul Summer Games: Women's 400 metres Hurdles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] (ang.).
  6. Athletics at the 1988 Seoul Summer Games: Men's 400 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] (ang.).
  7. a b Tylko w półfinałach
  8. a b Tylko w eliminacjach
  9. Athletics at the 1988 Seoul Summer Games: Men's 4 × 400 metres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] (ang.).
  10. Athletics at the 1988 Seoul Summer Games: Women's High Jump, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] (ang.).
  11. Wliczany również do turnieju o miejsca 5-8.
  12. Handball at the 1988 Seoul Summer Games: Women's Handball, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2019-08-19] (ang.).
  13. Official Report 1988 v.2 page 613, digital.la84.org [dostęp 2019-08-19] (ang.).
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article