Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Wybrzeże Kości Słoniowej
Kod MKOl CIV
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Murielle Ahouré
Liczba zawodników 12 w 6 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 51.
Złoto
1
Srebro
0
Brąz
1
Razem
2

Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016, które odbyły się w Rio de Janeiro, reprezentowało 12 zawodników - 7 mężczyzn i 5 kobiet.

Był to trzynasty start reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Cheick Sallah Cisse
Taekwondo
- 80 kg W finale pokonał reprezentanta Wielkiej Brytanii Lutalo Muhammada 8-6 19 sierpnia
Brąz
Ruth Gbagbi
Taekwondo
- 67 kg W pojedynku o brązowy medal pokonała reprezentantkę Azerbejdżanu Fəridę Əzizovą 7-1 19 sierpnia

Reprezentanci

Judo

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Zouleiha Abzetta Dabonne - 57 kg BYE Japonia Matsumoto
P 000-101
NQ

Lekkoatletyka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Wilfried Koffi 100 m BYE 10,37 7. NQ
200 m 20,48 4. NQ
Ben-Youssef Meïté 100 m BYE 10,03 12. Q 9,97 NR 2. Q 9,96 NR 6.
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Murielle Ahouré 100 m BYE 11,17 2. Q 11,01 4. NQ
200 m 22,52 2. Q 22,59 4. NQ
Marie Josée Ta Lou 100 m BYE 11,01 2. Q 10,94 3. q 10,86 4.
200 m 22,31 1. Q 22,28 PB 1. Q 22,21 NR 4.

Łucznictwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Roz. Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Philippe Kouassi indywidualnie 634 57. Francja Valladont
P 4-6
NQ

Pływanie

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Thibaut Danho 100 m stylem dowolnym 52,78 54. NQ
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce
Talita Te Flan 800 m stylem dowolnym 9:07,21 27. NQ

Szermierka

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Gbahi-Gwladys Sakoa szpada indywidualnie Sun
P 11-15
NQ

Taekwondo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Cheick Sallah Cisse - 80 kg Polska Paziński
W 8-2
Niemcy Güleç
W 7-1
Turcja Oueslati
W 7-6
NQ Wielka Brytania Muhammad
W 8-6
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Ruth Gbagbi - 67 kg Egipt El-Sawalhy
W 4-3
Francja Niaré
P 4-5
NQ Haiti Louissaint
W 7-2
Azerbejdżan Əzizova
W 7-1
Mamina Koné + 67 kg Francja Épangue
P 1-3
NQ
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wybrzeże Kości Słoniowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article