Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
Kod MKOl ISV
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988
Seul
Liczba zawodników 22 w 27 konkurencjach w 6 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 39.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
0
Razem
1

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich reprezentowało 22 sportowców.

Był to 5. start Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Srebro

Skład kadry

Jeździectwo

Mężczyźni
  • Eric Brodnax – WKKW Indywidualnie - 35. miejsce

Kolarstwo

Kobiety
  • Stephanie McKnight – wyścig indywidualny ze startu wspólnego - 48. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni
  • Neville Hodge – 100 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Jimmy Flemming
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w ćwierćfinałach
  • Desai Wynter – 400 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Calvin Dallas – maraton - 77. miejsce
  • Wallace Williams – maraton - 81. miejsce
  • Marlon Williams – maraton - 88. miejsce
Kobiety
  • Ruth Morris
200 metrów - odpadła w eliminacjach
400 metrów - odpadła w eliminacjach

Pływanie

Mężczyźni
  • Hans Foerster
50 metrów st. dowolnym - 44. miejsce
100 metrów st. dowolnym - 54. miejsce
200 metrów st. dowolnym - 58. miejsce
  • Ronald Pickard
50 metrów st. dowolnym - 47. miejsce
100 metrów st. dowolnym - 58. miejsce
  • Kristan Singleton
200 metrów st. dowolnym - 59. miejsce
100 metrów st. motylkowym - 44. miejsce
200 metrów st. motylkowym - 40. miejsce
  • Kraig Singleton
100 metrów st. klasycznym - 55. miejsce
200 metrów st. klasycznym - 49. miejsce
200 metrów st. zmiennym - 46. miejsce
  • William Cleveland
100 metrów st. motylkowym - 45. miejsce
200 metrów st. motylkowym - 39. miejsce
  • Hans Foerster, Kraig Singleton, Kristan Singleton, William Cleveland – 4 × 100 metrów st. dowolnym - 18. miejsce
  • Hans Foerster, Kraig Singleton, Ronald Pickard, William Cleveland – 4 × 200 metrów st. dowolnym - 13. miejsce
  • Hans Foerster, Kraig Singleton, Kristan Singleton, William Cleveland – 4 × 100 metrów st. zmiennym - 24. miejsce
Kobiety
  • Tricia Duncan
100 metrów st. klasycznym - 34. miejsce
200 metrów st. klasycznym - 30. miejsce

Strzelectwo

karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 50. miejsce
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m - 47. miejsce

Żeglarstwo

  • Luke Baldauf – windsurfing - 24. miejsce
  • Peter Holmberg – Open Finn - 2. miejsce
  • John Foster Jr., John Foster Sr. – Klasa Star - 20. miejsce
  • Hans Reiter, Jean Braure – Klasa Tornado - 22. miejsce
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article