Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 – waga lekka w stylu klasycznym mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 – waga lekka w stylu klasycznym mężczyzn.

Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 – waga lekka w stylu klasycznym mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Zapasy

Waga lekka mężczyzn w stylu klasycznym
Emil Väre
Szwecja Gustaf Malmström
Szwecja Edvin Mattiasson
Zapasy na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Styl klasyczny
w. piórkowa mężczyźni
w. lekka mężczyźni
w. średnia mężczyźni
w. półciężka mężczyźni
w. ciężka mężczyźni

Turniej zapaśniczy mężczyzn w wadze lekkiej w stylu klasycznym był jedną z pięciu konkurencji zapaśniczych rozegranych na V Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sztokholmie w 1912 roku. Turniej rozpoczął się 6, a skończył 15 lipca. Złoto zdobył reprezentant Wielkiego Księstwa Finlandii Emil Väre.

Turniej został rozegrany zgodnie z zasadą "podwójnej eliminacji" - zawodnik po przegranej walce nie odpadał z turnieju. Miało to miejsce dopiero po drugiej porażce. Gdy w turnieju pozostało jedynie trzech zawodników, rozegrano rundę finałową, gdzie walczył każdy z każdym, co pozwoliło ustalić kolejność na podium.

Rezultaty

Runda pierwsza

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
0 József Sándor Szwecja Karl Johnson 1
0 Szwecja Johan Nilsson Cesarstwo Niemieckie Ludwig Sauerhöfer 1
0 Norwegia Herbrand Lofthus Francja Raymond Cabal 1
0 Szwecja Edvin Mattiasson Cesarstwo Niemieckie Andreas Dumrauf 1
0 Volmar Wikström Francja Eugène Lesieur 1
0 Dezső Orosz Szwecja Richard Rydström 1
0 Paul Tirkkonen Cesarstwo Austrii Josef Stejskal 1
0 Szwecja Gustaf Malmström Johan Urvikko 1
0 Ernő Márkus Arthur Gould 1
0 Dania Frederik Hansen Árpád Szántó 1
0 Cesarstwo Austrii Viktor Fischer Norwegia Thorbjørn Frydenlund 1
0 Armas Laitinen Szwecja Gottfrid Svenson 1
0 Szwecja Bror Flygare Karel Halík 1
0 Ödön Radvány Imperium Rosyjskie August Kippasto 1
0 Jan Balej William Ruff 1
0 Norwegia Richard Frydenlund William Lupton 1
0 Johan Salonen Francja Jean Bouffechoux 1
0 Emil Väre Imperium Rosyjskie Georg Baumann 1
0 Imperium Rosyjskie Oskar Kaplur William Hayes 1
0 Alessandro Covre Tuomas Pukkila 1
0 David Kolehmainen Norwegia Thorvald Olsen 1
0 Aatami Tanttu Holandia Johannes Eillebrecht 1
0 Szwecja Hugo Björklund Robert Phelps 1
0 Szwecja Carl Lund Cesarstwo Niemieckie Bruno Heckel 1

Runda druga

Arthur Gould i Árpád Szántó zrezygnowali z udziału w dalszych walkach po swoich pierwszych porażkach.

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
0 Szwecja Johan Nilsson József Sándor 1
1 Cesarstwo Niemieckie Ludwig Sauerhöfer Szwecja Martin Jonsson 2
0 Szwecja Edvin Mattiasson Francja Raymond Cabal 2
0 Norwegia Herbrand Lofthus Cesarstwo Niemieckie Andreas Dumrauf 2
0 Dezső Orosz Francja Eugène Lesieur 2
0 Volmar Wikström Szwecja Richard Rydström 2
1 Johan Urvikko Cesarstwo Austrii Josef Stejskal 2
0 Szwecja Gustaf Malmström Paul Tirkkonen 1
0 Dania Frederik Hansen Ernő Márkus 1
0 Otto Laitinen Cesarstwo Austrii Viktor Fischer 1
1 Szwecja Gottfrid Svenson Norwegia Thorbjørn Frydenlund 2
1 Karel Halík Imperium Rosyjskie August Kippasto 2
0 Ödön Radvány Szwecja Bror Flygare 1
0 Jan Balej William Lupton 2
0 Norwegia Richard Frydenlund William Ruff 2
0 Johan Salonen Imperium Rosyjskie Georg Baumann 2
0 Emil Väre Francja Jean Bouffechoux 2
0 Imperium Rosyjskie Oskar Kaplur Alessandro Covre 1
1 Tuomas Pukkila William Hayes 2
0 Aatami Tanttu Norwegia Thorvald Olsen 2
0 David Kolehmainen Holandia Johannes Eillenbrecht 2
0 Szwecja Carl Lund Robert Phelps 2
1 Cesarstwo Niemieckie Bruno Heckel Szwecja Hugo Björklund 1

Runda trzecia

Paul Tirkkonen i Bror Flygare zrezygnowali z udziału w kolejnych walkach po swoich pierwszych porażkach w rundzie drugiej.

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
1 Cesarstwo Niemieckie Ludwig Sauerhöfer József Sándor 2
0 Szwecja Johan Nilsson Norwegia Herbrand Lofthus 1
0 Volmar Wikström Szwecja Edvin Mattiasson 1
1 Johan Urvikko Dezső Orosz 1
0 Szwecja Gustaf Malmström Ernő Márkus 2
1 Cesarstwo Austrii Viktor Fischer Dania Frederik Hansen 1
0 Otto Laitinen Karel Halík 2
1 Szwecja Gottfrid Svenson Ödön Radvány 1
0 Jan Balej Norwegia Richard Frydenlund 1
0 Imperium Rosyjskie Oskar Kaplur Johan Salonen 1
0 Emil Väre Alessandro Covre 2
1 Cesarstwo Niemieckie Bruno Heckel Tuomas Pukkila 2
0 David Kolehmainen Szwecja Hugo Björklund 2
0 Aatami Tanttu Szwecja Carl Lund 1

Runda czwarta

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
0 Volmar Wikström Szwecja Johan Nilsson 1
1 Norwegia Herbrand Lofthus Cesarstwo Niemieckie Ludwig Sauerhöfer 2
1 Szwecja Edvin Mattiasson Dezső Orosz 2
1 Dania Frederik Hansen Johan Urvikko 2
0 Szwecja Gustaf Malmström Cesarstwo Austrii Viktor Fischer 2
1 Ödön Radvány Otto Laitinen 1
0 Jan Balej Szwecja Gottfrid Svenson 2
1 Johan Salonen Norwegia Richard Frydenlund 2
0 Emil Väre Imperium Rosyjskie Oskar Kaplur 1
1 Szwecja Carl Lund David Kolehmainen 1
1 Cesarstwo Niemieckie Bruno Heckel Aatami Tanttu 1

Runda piąta

Otto Laitinen wycofał się z udziału w dalszych walkach po swojej pierwszej porażce w rundzie 4.

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
1 Szwecja Johan Nilsson Johan Salonen 2
1 Szwecja Edvin Mattiasson Norwegia Herbrand Lofthus 2
0 Szwecja Gustaf Malmström Volmar Wikström 1
1 Ödön Radvány Dania Frederik Hansen 2
0 Emil Väre Jan Balej 1
1 Imperium Rosyjskie Oskar Kaplur Aatami Tanttu 2
1 David Kolehmainen Cesarstwo Niemieckie Bruno Heckel 2
1 Szwecja Carl Lund wolny los

Runda szósta

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
1 Szwecja Carl Lund Volmar Wikström 2
1 Ödön Radvány Szwecja Johan Nilsson 2
1 Szwecja Edvin Mattiasson Jan Balej 2
0 Emil Väre Szwecja Gustaf Malmström 1
2 Imperium Rosyjskie Oskar Kaplur David Kolehmainen 2

Runda siódma

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
2 Szwecja Carl Lund Ödön Radvány 2
1 Szwecja Edvin Mattiasson wolny los
0 Emil Väre wolny los
1 Szwecja Gustaf Malmström wolny los

Runda finałowa

Walka Zwycięzca Przegrany
A → C Emil Väre Szwecja Edvin Mattiasson → B
B → C Szwecja Gustaf Malmström Szwecja Edvin Mattiasson
C
Emil Väre Szwecja Gustaf Malmström

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 – waga lekka w stylu klasycznym mężczyzn
Listen to this article