Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 – waga kogucia mężczyzn w stylu klasycznym - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 – waga kogucia mężczyzn w stylu klasycznym.

Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 – waga kogucia mężczyzn w stylu klasycznym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Zapasy
Waga kogucia w stylu klasycznym
Estonia Eduard Pütsep
Finlandia Anselm Ahlfors
Finlandia Väinö Ikonen
Zapasy na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Styl klasyczny
Waga kogucia mężczyźni
Waga piórkowa mężczyźni
Waga lekka mężczyźni
Waga średnia mężczyźni
Waga półciężka mężczyźni
Waga ciężka mężczyźni
Styl wolny
Waga kogucia mężczyźni
Waga piórkowa mężczyźni
Waga lekka mężczyźni
Waga półśrednia mężczyźni
Waga średnia mężczyźni
Waga półciężka mężczyźni
Waga ciężka mężczyźni

Turniej mężczyzn w wadze koguciej w stylu klasycznym był jedną z konkurencji zapaśniczych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924. Zawody odbyły się w dniach 6-10 lipca. W zawodach uczestniczyło 25 zawodników 15 państw.

Wyniki

W turnieju rozegranych zostało sześć rund. Każdy zawodnik, który przegrał dwie walki został wyeliminowany.

Runda 1

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
0 Węgry Armand Magyar Szwecja Arvid Östman 1
0 Holandia Johannes van Maaren Łotwa Alberts Krievs 1
0 Norwegia Sven Martinsen Grecja Georgios Zervinis 1
0 Belgia Henri Dierickx Dania Hermann Andersen 1
0 Austria Adolf Herschmann Turcja Mazhar Çakin 1
0 Dania Georg Gundersen Czechosłowacja Jan Bozděch 1
0 Norwegia Ragnvald Olsen Carlo Ponte 1
0 Francja T. Kueny Czechosłowacja Antonín Skopový 1
0 Estonia Eduard Pütsep Belgia Pierre Slock 1
0 Finlandia Väinö Ikonen Giovanni Gozzi 1
0 Estonia Anton Koolmann Francja Georges Appruzèze 1
0 Finlandia Anselm Ahlfors Szwecja Hans Hansson 1
0 Węgry József Tasnádi wolny los

Runda 2

Do rundy tej przystąpiło trzynastu zawodników bez przegranej i dwunastu z jedną przegraną.

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
0 Węgry József Tasnádi Szwecja Arvid Östman 2
0 Węgry Armand Magyar Łotwa Alberts Krievs 2
0 Holandia Johannes van Maaren Grecja Georgios Zervinis 2
0 Norwegia Sven Martinsen Dania Hermann Andersen 2
0 Belgia Henri Dierickx Turcja Mazhar Çakin 2
0 Austria Adolf Herschmann Dania Georg Gundersen 1
1 Czechosłowacja Jan Bozděch Carlo Ponte 2
1 Czechosłowacja Antonín Skopový Norwegia Ragnvald Olsen 1
0 Francja T. Kueny Belgia Pierre Slock 2
0 Estonia Eduard Pütsep Finlandia Väinö Ikonen 1
1 Giovanni Gozzi Estonia Anton Koolmann 1
0 Finlandia Anselm Ahlfors Francja Georges Appruzèze 2
1 Szwecja Hans Hansson wolny los

Runda 3

Do rundy tej przystąpiło dziewięciu zawodników bez przegranej i ośmiu z jedną przegraną.

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
1 Szwecja Hans Hansson Węgry Armand Magyar 1
0 Węgry József Tasnádi Holandia Johannes van Maaren 1
0 Belgia Henri Dierickx Norwegia Sven Martinsen 1
0 Austria Adolf Herschmann Czechosłowacja Jan Bozděch 2
1 Norwegia Ragnvald Olsen Francja T. Kueny 1
0 Estonia Eduard Pütsep Czechosłowacja Antonín Skopový 2
1 Finlandia Väinö Ikonen Estonia Anton Koolmann 2
0 Finlandia Anselm Ahlfors Giovanni Gozzi 2
Dania Georg Gundersen

Runda 4

Do rundy tej przystąpiło pięciu zawodników bez przegranej i siedmiu z jedną przegraną.

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
1 Szwecja Hans Hansson Węgry József Tasnádi 1
1 Węgry Armand Magyar Holandia Johannes van Maaren 2
1 Norwegia Ragnvald Olsen Belgia Henri Dierickx 1
0 Austria Adolf Herschmann Francja T. Kueny 2
1 Finlandia Väinö Ikonen Norwegia Sven Martinsen 2
0 Estonia Eduard Pütsep Finlandia Anselm Ahlfors 1

Runda 5

Do rundy tej przystąpiło dwóch zawodników bez przegranej i siedmiu z jedną przegraną.

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
1 Szwecja Hans Hansson Austria Adolf Herschmann 1
1 Finlandia Anselm Ahlfors Węgry József Tasnádi 2
0 Estonia Eduard Pütsep Węgry Armand Magyar 2
1 Finlandia Väinö Ikonen Norwegia Ragnvald Olsen 2
Belgia Henri Dierickx

Runda 6

Do rundy tej przystąpił jeden zawodnik bez przegranej i czterech z jedną przegraną.

Przegrane Zwycięzca Przegrany Przegrane
0 Estonia Eduard Pütsep Szwecja Hans Hansson 2
1 Finlandia Anselm Ahlfors Finlandia Väinö Ikonen 2
Austria Adolf Herschmann

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 – waga kogucia mężczyzn w stylu klasycznym
Listen to this article