Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 – kategoria do 100 kg w stylu klasycznym - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 – kategoria do 100 kg w stylu klasycznym.

Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 – kategoria do 100 kg w stylu klasycznym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988
Zapasy
do 100 kg mężczyzn w stylu klasycznym
Miejsce Seongnam
Termin 19 września – 21 września
Liczba ekip 18
Liczba sportowców 18
Obiekt rozgrywek Sangmu Gymnasium
Złoty medal
Polska Andrzej Wroński
Srebrny medal
Gerhard Himmel
Brązowy medal
Stany Zjednoczone Dennis Koslowski

Zmagania mężczyzn do 100 kg to jedna z dziesięciu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1988. Pojedynki w tej kategorii wagowej odbyły się w dniach 1820 września.


Klasyfikacja

Pozycja Nazwisko Kraj
1 Andrzej Wroński  Polska
2 Gerhard Himmel  RFN
3 Dennis Koslowski  Stany Zjednoczone
4 Ilija Georgiew  Bułgaria
5 Jožef Tertei  Jugosławia
6 Yu Yeong-yeol  Korea Południowa
7 Guram Gedechauri  ZSRR
8 Tamás Gáspár  Węgry
9 Vasile Andrei  Rumunia
9 Sören Claeson  Szwecja
11 Oumar Samba Sy  Mauretania
11 Steve Marshall  Kanada
13 Maisiba Obwoge  Kenia
14 Floriano Spiess  Brazylia
14 Ambroise Sarr  Senegal
14 Masahiko Fukube  Japonia
14 Juha Ahokas  Finlandia
14 Dušan Masár  Czechosłowacja



Zasady

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Zawodnik który przegrał dwie walki odpadł z dalszej rywalizacji.

  • TF — Łopatki
  • SP — Przewaga (12-14 punktów różnicy, pokonany zdobył punkty)
  • ST — Przewaga (15 punktów różnicy, przewaga techniczna)
  • PP — Na punkty (Pokonany zdobył punkty)
  • PO — Na punkty (Pokonany bez punktów)
  • P1 — Pasywność (Przy prowadzeniu różnicą 1-11 punktów)
  • PA — Kontuzja
  • DNA — Zawodnik nie przystąpił do walki



Wyniki

Rundy eliminacyjne

Grupa A

Liczba porażek Zawodnik Wynik Czas/Punkty Zawodnik Liczba porażek
Runda 1[2]
0 Kanada Steve Marshall 3-0 P1 5:43 Finlandia Juha Ahokas 1
0 Stany Zjednoczone Dennis Koslowski 4-0 ST 16-0 Japonia Masahiko Fukube 1
0 Jožef Tertei 3-0 P1 3:21 Czechosłowacja Dušan Masár 1
0 Vasile Andrei 3-1 PP 4-1 Guram Gedechauri 1
0 Polska Andrzej Wroński Bez walki
Runda 2[3]
0 Polska Andrzej Wroński 3-0 PO 2-0 Kanada Steve Marshall 1
2 Finlandia Juha Ahokas 0-4 ST 0-15 Stany Zjednoczone Dennis Koslowski 0
2 Japonia Masahiko Fukube 0-4 ST 2-17 Jožef Tertei 0
2 Czechosłowacja Dušan Masár 0-3 PO 0-6 Vasile Andrei 0
1 Guram Gedechauri Bez walki
Runda 3[4]
1 Guram Gedechauri 4-0 TF 3:48 Polska Andrzej Wroński 1
2 Kanada Steve Marshall 0-3 P1 4:51 Stany Zjednoczone Dennis Koslowski 0
0 Jožef Tertei 3-0 PO 1-0 Vasile Andrei 1
Runda 4[5]
1 Guram Gedechauri 3-1 PP 5-4 Stany Zjednoczone Dennis Koslowski 1
1 Polska Andrzej Wroński 3-0 PO 1-0 Jožef Tertei 1
1 Vasile Andrei Bez walki
Runda 5[6]
2 Vasile Andrei 0-3 P1 5:50 Polska Andrzej Wroński 1
2 Guram Gedechauri 0-3 PO 0-4 Jožef Tertei 1
1 Stany Zjednoczone Dennis Koslowski Bez walki
Runda 6[7]
1 Stany Zjednoczone Dennis Koslowski 0-3 PO 0-1 Polska Andrzej Wroński 0
1 Jožef Tertei Bez walki
Runda 7[8]
2 Jožef Tertei 0-3 PO 0-2 Stany Zjednoczone Dennis Koslowski 1
0 Polska Andrzej Wroński Bez walki

Klasyfikacja

Zawodnik Przegrane Runda Punkty
Polska Andrzej Wroński 1 - 9
Stany Zjednoczone Dennis Koslowski 1 - 12
Jožef Tertei 1 - 13
Guram Gedechauri 2 5 8
Vasile Andrei 2 5 6
Kanada Steve Marshall 2 3 3
Japonia Masahiko Fukube 2 2 0
Finlandia Juha Ahokas 2 2 0
Czechosłowacja Dušan Masár 2 2 0

Grupa B

Liczba porażek Zawodnik Wynik Czas/Punkty Zawodnik Liczba porażek
Runda 1[9]
1 Brazylia Floriano Spiess 0-4 ST 0-15 Tamás Gáspár 0
0 Ilija Georgiew 4-0 TF 1:49 Senegal Ambroise Sarr 1
0 Gerhard Himmel 3-0 P1 5:07 Szwecja Sören Claeson 1
0 Mauretania Oumar Samba Sy 4-0 TF 1:47 Kenia Maisiba Obwoge 1
0 Korea Południowa Yu Yeong-yeol Bez walki
Runda 2[10]
0 Korea Południowa Yu Yeong-yeol 4-0 ST 18-2 Brazylia Floriano Spiess 2
0 Tamás Gáspár 3-1 PP 2-1 Ilija Georgiew 1
2 Senegal Ambroise Sarr 0-4 TF 2:57 Gerhard Himmel 0
1 Szwecja Sören Claeson 4-0 TF 1:27 Mauretania Oumar Samba Sy 1
1 Kenia Maisiba Obwoge Bez walki
Runda 3[11]
2 Kenia Maisiba Obwoge 0-4 TF 0:34 Korea Południowa Yu Yeong-yeol 0
1 Tamás Gáspár 0-4 PA 1:13 Gerhard Himmel 0
1 Ilija Georgiew 3.5-.5 SP 14-2 Szwecja Sören Claeson 2
1 Mauretania Oumar Samba Sy Bez walki
Runda 4[12]
1 Korea Południowa Yu Yeong-yeol 0-4 ST 0-17 Ilija Georgiew 1
0 Gerhard Himmel Bez walki
1 Mauretania Oumar Samba Sy DNA
1 Tamás Gáspár DNA
Runda 5[13]
0 Gerhard Himmel 3-0 PO 7-0 Korea Południowa Yu Yeong-yeol 2
1 Ilija Georgiew Bez walki
Runda 6[14]
2 Ilija Georgiew 0-3 P1 4:49 Gerhard Himmel 0

Klasyfikacja

Zawodnik Przegrane Runda Punkty
Gerhard Himmel 0 - 17
Ilija Georgiew 2 6 12.5
Korea Południowa Yu Yeong-yeol 2 5 8
Tamás Gáspár 1 3 7
Szwecja Sören Claeson 2 3 4.5
Mauretania Oumar Samba Sy 1 3 4
Kenia Maisiba Obwoge 2 3 0
Brazylia Floriano Spiess 2 2 0
Senegal Ambroise Sarr 2 2 0

Runda finałowa

Zawodnik Wynik Czas/Punkty Zawodnik
Pojedynek o 7 miejsce
Guram Gedechauri 4-0 PA Tamás Gáspár
Pojedynek o 5 miejsce
Jožef Tertei 4-0 PA Korea Południowa Yu Yeong-yeol
Pojedynek o brązowy medal
Stany Zjednoczone Dennis Koslowski 3-0 PO 6-0 Ilija Georgiew
Finał
Polska Andrzej Wroński 3-1 PP 3-1 Gerhard Himmel

Przypisy

  1. Men's Greco-Roman heavyweight - Wrestling (ang.). Olympiandatabase.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  2. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group A - Round One (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  3. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group A - Round Two (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  4. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group A - Round Three (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  5. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group A - Round Four (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  6. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group A - Round Five (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  7. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group A - Round Six (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  8. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group A - Round Seven (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  9. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group B - Round One (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  10. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group B - Round Two (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  11. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group B - Round Three (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  12. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group B - Round Four (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  13. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group B - Round Five (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  14. Men's Heavyweight, Greco-Roman Group B - Round Six (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
  15. Men's Heavyweight, Greco-Roman Final Round (ang.). Sports-reference.com. [dostęp 22 stycznia 2020].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 – kategoria do 100 kg w stylu klasycznym
Listen to this article