Zimbabwe na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zimbabwe na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980.

Zimbabwe na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Zimbabwe na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980
Zimbabwe
Kod MKOl ZIM
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1980
Moskwa
Chorąży Abel Nkhoma
Liczba zawodników 42 w 10 dyscyplinach
Medale Złoto
1
Srebro
0
Brąz
0
Razem
1

Zimbabwe na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980 reprezentowało 42 zawodników: 23 mężczyzn i 19 kobiet. Był to 4 start reprezentacji Zimbabwe na letnich igrzyskach olimpijskich.

Skład kadry

Hokej na trawie

Kobiety

Judo

Mężczyźni

  • Daniel Fyfer - waga półlekka
  • John de Wet - waga półciężka, kategoria Open

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni

  • David Gillow - wyścig ze startu wspólnego - nie ukończył
  • Michael McBeath - wyścig ze startu wspólnego - nie ukończył
  • John Musa - sprint - 9 miejsce, 1 km na czas - 18 miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Zephaniah Ncube - bieg na 5000 m
  • Kenias Tembo - bieg na 10000 m
  • Tapfumaneyi Jonga - maraton - 51 miejsce
  • Abel Nkhoma - maraton - 53 miejsce

Łucznictwo

Mężczyźni

  • David Milne - 34 miejsce

Pływanie

Kobiety

  • Lynne Tasker - 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym, 200 m stylem grzbietowym

Mężczyźni

  • Guy Goosen - 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Addison Dale - kategoria 90 - 100 kg - 14 miejsce

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Jason Cambitzis - trap - 33 miejsce
  • Jeremy Cole - skeet - 33 miejsce
  • Richard Gardner - skeet - 43 miejsce
  • Dennis Hardman - karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 25 miejsce, karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m - 30 miejsce
  • Paul Meyer - trap - 25 miejsce
  • Ian Redmond - pistolet szybkostrzelny 25 m - 33 miejsce, pistolet 50 m - 27 miejsce
  • David Westerhout - pistolet szybkostrzelny 25 m - 38 miejsce

Kobiety

  • Maureen Reichert - pistolet 50 m - 28 miejsce

Skoki do wody

Kobiety

  • Deborah Hill - trampolina 3 m - 14 miejsce
  • Antonette Wilken - trampolina 3 m - 10 miejsce, wieża 10 m - 16 miejsce

Mężczyźni

  • David Parrington - trampolina 3 m - 24 miejsce, wieża 10 m - 22 miejsce

Żeglarstwo

Mężczyźni

  • Peter Wilson - Klasa Finn - 16 miejsce
  • Jeremy O’Connor, Robin O’Connor - Klasa 470 - 13 miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zimbabwe na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980
Listen to this article