Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2010.

Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

1. Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2010
2010 Winter Military World Games
Annecy 2013
Stolica igrzysk  Włochy
Dolina Aosty
Liczba ekip 43
Liczba sportowców 800[1]
Liczba konkurencji 27 w 7 dyscyplinach
Otwarcie 20 marca 2010
Zamknięcie 25 marca 2010
Zwycięzca klasyfikacji medalowej:
 Włochy
W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem:Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2010

1. Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe – międzynarodowe, multidyscyplinarne zawody dla sportowców-żołnierzy organizowane przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego (CISM) rozgrywane podczas zimowych igrzysk wojskowych, które odbyły się w regionie Dolina Aosty[2] we Włoszech w dniach od 20 do 25 marca 2010 roku[3].

Harmonogram zawodów

W poniższym kalendarzu Zimowych Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych 2010 zaprezentowano dni, w których rozdane zostały medale w danej zimowej dyscyplinie sportowej (niebieski kolor), rozegrane zostały eliminacje (jasnoniebieski kolor), ceremonia otwarcia i zamknięcia zimowych igrzysk wojskowych (kolor zielony).

Legenda
Ceremonia E Eliminacje Finały (rozegrane w danym dniu)
Harmonogram zimowych igrzysk wojskowychDolina Aosty 2010
Marzec 2010 20 marca 21 marca 22 marca 23 marca 24 marca 25 marca
Ceremonia O Z
Biathlon
4
Cross-country
3
Narciarski bieg na orientację
4
Narciarstwo alpejskie
2 2 2 2
Patrol wojskowy
2
Short track
2 2
Wspinaczka sportowa
E 2
Medale 2 8 8 7 2


Medaliści

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
slalom giant
szczegóły
Francja Adrien Théaux Włochy Manfred Mölgg Włochy Massimiliano Blardone
slalom giant drużynowo
szczegóły
 Włochy  Austria  Niemcy
slalom specjalny
szczegóły
Włochy Giuliano Razzoli Austria Matthias Tippelreither Niemcy Stefan Kogler
slalom specjalny drużynowo
szczegóły
 Włochy  Austria  Niemcy

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
slalom giant
szczegóły
Włochy Denise Karbon Włochy Irene Curtoni Niemcy Fanny Chmelar
slalom giant drużynowo
szczegóły
 Włochy  Austria  Rumunia
slalom specjalny
szczegóły
Niemcy Fanny Chmelar Francja Marion Bertrand Francja Tessa Worley
slalom specjalny drużynowo
szczegóły
 Francja  Rumunia DNF | N/U *

Biatlon

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
biathlon – sprint 10 km
szczegóły
Norwegia Hans Martin Gjedrem Estonia Roland Lessing Włochy Christian Martinelli
biathlon – sprint 10 km (drużynowo)
szczegóły
 Włochy
Christian Martinelli
Mattia Cola
Markus Windisch
 Norwegia
Hans Martin Gjedrem
Ronny Hafsås
Henrik L'Abée-Lund
 Finlandia
Paavo Puurunen
Timo Antila
Mika Kalyunen

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
biathlon – sprint 7,5 km[4]
szczegóły
Polska Krystyna Pałka Wang Chunli Włochy Roberta Fiandino
biathlon – sprint 7,5 km (drużynowo)
szczegóły
 Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Paulina Bobak
Karolina Pitoń
 Chiny
Liu Xanying
Wang Chunli
Song Chaoqing
Liu Yuanyuan
 Norwegia
Anne Ingstadbjørg
Kari Henneseid Eie
Jori Mørkve
Liv-Kjersti Bergman

Patrol wojskowy

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
patrol drużynowy 25 km
szczegóły
 Estonia
Priit Narusk
Indrek Tobreluts
Kauri Kõiv
Roland Lessing
 Szwajcaria
Toni Livers
Ivan Joller
Kristian Stebler
Remo Fischer
 Francja
Vincent Vittoz
Robin Duvillard
Emmanuel Jonnier
Alexandre Rousselet

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
patrol drużynowy 15 km [5]
szczegóły
 Norwegia
Kari Henneseid Eie
Anne Ingstadbjørg
Jori Mørkve
Tiril Eckhoff
 Chiny
Liu Yuanyuan
Liu Xanying
Wang Chunli
Song Chaoqing
 Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Paulina Bobak
Karolina Pitoń

Cross-country

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
15 km st. dowolnym
szczegóły
Francja Vincent Vittoz Szwajcaria Toni Livers Włochy Giorgio Di Centa
15 km drużynowo st. dowolnym
szczegóły
 Francja  Włochy  Szwajcaria

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
10 km st. dowolnym
szczegóły
Rosja Natalja Korostielowa Norwegia Kari Henneseid Eie Włochy Marianna Longa

Wspinaczka sportowa

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
Prowadzenie Słowenia Klemen Bečan Austria Kilian Fischhuber Włochy Flavio Crespi

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
Prowadzenie Słowenia Maja Vidmar Słowenia Martina Čufar Francja Marion Poitevin

Short track

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
500 m
szczegóły
Nie Xin Cui Liang Włochy Roberto Serra
1500 m
szczegóły
Song Weilong Nie Xin Niemcy Torsten Kroger

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
500 m
szczegóły
Ma Shuai Sun Huizhu Austria Veronika Windisch
1500 m
szczegóły
Bułgaria Ewgenija Radanowa Sun Huizhu Austria Veronika Windisch

Narciarski bieg na orientację

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
Cross-country
szczegóły
Rosja Eduard Chrennikow Norwegia Eivind Tonna Rosja Wasilij Głuchariew
drużyna
szczegóły
 Rosja  Norwegia  Finlandia

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
Cross-country
szczegóły
Francja Christelle Gros Rosja Natalija Naumowa Francja Élodie Bourgeois-Pin
drużyna
szczegóły
 Francja  Rosja  Litwa

Klasyfikacja medalowa

     * Gospodarz zawodów został zaznaczony tym kolorem.

Miejsce Państwo

Złoto

Srebro

Brąz

Razem
1  Włochy* 6 3 9 18
2  Francja 6 2 4 12
3  Chiny 3 7 0 10
4  Rosja 3 2 1 6
5  Norwegia 2 4 2 8
6  Słowenia 2 2 0 4
7  Polska 2 0 1 3
8  Estonia 1 1 0 2
9  Niemcy 1 0 3 4
10  Bułgaria 1 0 0 1
11  Austria 0 3 2 5
12  Szwajcaria 0 2 1 3
13  Rumunia 0 1 1 2
14  Finlandia 0 0 2 2
15  Litwa 0 0 1 1
 Serbia 0 0 1 1
Ogółem (18 państw) 27 27 28 82

Zobacz też

Przypisy

  1. 1st CISM Winter Military World Games - Participating Athlets, www.cismvda.it [dostęp 2019-10-19] (ang. • wł.).
  2. 1st CISM Winter Military World Games. Races Locations (ang. • wł.). cismvda.it. [dostęp 2010-03-20].
  3. 1st CISM Winter Military World Games. Event Schedule (ang. • wł.). cismvda.it. [dostęp 2010-03-25].
  4. 1st CISM Winter Military World Games. Final Results. Result Women 7,5 km Sprint. (ang.). cism-milsport.org. s. 9. [dostęp 10 lutego 2013].
  5. 1st CISM Winter Military World Games. Final Results. Women 15 km Patrol. (ang.). cism-milsport.org. s. 14. [dostęp 2013-02-10].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2010
Listen to this article