Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2013.

Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2013
2013 Winter Military World Games
Dolina Aosty 2010 Soczi 2017
Stolica igrzysk  Francja
Annecy
Liczba ekip 40
Liczba sportowców 1000
Liczba konkurencji 36 w 8 dyscyplinach
Otwarcie 25 marca 2013
Zamknięcie 29 marca 2013
Zwycięzca klasyfikacji medalowej:
 Francja
W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem:Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2013

2. Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe – międzynarodowe, multidyscyplinarne zawody dla sportowców-żołnierzy, które odbyły się w Annecy od 25 do 29 marca 2013 roku.

Harmonogram zawodów

W poniższym kalendarzu Zimowych Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych 2013 zaprezentowano dni, w których rozdane zostały medale w danej zimowej dyscyplinie sportowej (niebieski kolor), rozegrane zostały eliminacje (jasnoniebieski kolor), ceremonia otwarcia i zamknięcia zimowych igrzysk wojskowych (kolor zielony).

Legenda
Ceremonia E Eliminacje Finały (rozegrane w danym dniu)
Harmonogram zimowych igrzysk wojskowych Annecy 2013
Marzec 2013 25 marca 26 marca 27 marca 28 marca 29 marca
Ceremonia O Z
Biathlon
4
Cross-country
2 2
Narciarski bieg na orientację
2 2
Narciarstwo alpejskie
4 4
Patrol wojskowy
2
Short track
2 2
Skialpinizm
2 2
Wspinaczka sportowa
E 2 4


Uczestnicy

Medaliści

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
slalom Włochy Giuliano Razzoli 1:39,52 Francja Maxime Tissot 1:40,17 Szwajcaria Marco Tumler 1:40,59
slalom gigant Szwajcaria Manuel Pleisch 2:05,31 Włochy Massimiliano Blardone 2:05,68 Szwajcaria Marc Berthod 2:06,05
slalom drużynowo  Szwajcaria
Marco Tumler
Manuel Pleisch
Gino Caviezel
5:02,89  Austria
Stefan Brennsteiner
Martin Bischof
Matthias Tippelreither
5:05,85  Francja
Maxime Tissot
Steve Missillier
Adrien Théaux
5:06,87
slalom gigant drużynowo  Włochy
Massimiliano Blardone
Michael Gufler
Cristian Deville
6:18,43  Szwajcaria
Manuel Pleisch
Marc Berthod
Marco Tumler
6:18,79  Francja
Steve Missillier
Maxime Tissot
Adrien Théaux
6:24,23

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
slalom Włochy Michela Azzola 1:44,64 Francja Anémone Marmottan 1:45,33 Niemcy Fanny Chmelar 1:45,39
slalom gigant Włochy Elena Curtoni 2:08,32 Francja Tessa Worley 2:08,46 Francja Anémone Marmottan 2:09,93
slalom drużynowo  Włochy
Michela Azzola
Elena Curtoni
Sarah Pardeller
5:16,43  Francja
Anémone Marmottan
Marion Bertrand
Tessa Worley
5:19,17  Niemcy
Fanny Chmelar
Maren Wiesler
Anne Kissling
5:20,12
slalom gigant drużynowo  Francja
Tessa Worley
Anémone Marmottan
Marion Bertrand
6:29,82  Włochy
Elena Curtoni
Camilla Borsotti
Sarah Pardeller
6:32,14  Austria
Julia Dygruber
Bernadette Schild
Lisa-Maria Zeller
6:37,11

Biathlon

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
biathlon – sprint 10 km Włochy Lukas Hofer 24:48,7
(0+0)
Szwajcaria Benjamin Weger 25:12,1
(0+0)
Francja Simon Fourcade 25:27,9
(0+0)
biathlon – sprint 10 km (drużynowy)  Szwajcaria
Benjamin Weger
Mario Dolder
Claudio Böckli
1:17:18,68  Włochy
Lukas Hofer
Markus Windisch
Dominik Windisch
1:17:58,72  Francja
Simon Fourcade
Martin Fourcade
Simon Desthieux
1:18:26,58

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
biathlon – sprint 7,5 km Francja Marine Bolliet 21:12,3
(0+0)
Włochy Karin Oberhofer 21:15,3
(0+1)
Włochy Michela Ponza 21:20,7
(0+0)
biathlon – sprint 7,5 km (drużynowy)  Włochy
Karin Oberhofer
Michela Ponza
Dorothea Wierer
1:04:34,21  Francja
Marine Bolliet
Anaïs Bescond
Sophie Boilley
1:05:01,07  Niemcy
Evi Sachenbacher-Stehle
Helena Gnaedinger
Carolin Hennecke
1:08:19,70

Patrol wojskowy

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
patrol drużynowy 25 km  Szwajcaria
Benjamin Weger
Remo Fischer
Mario Dolder
Ivan Joller
1:06:38,53  Austria
Dominik Landertinger
Michael Reiter
Peter Brunner
Johannes Dürr
1:07:26,69  Włochy
Lukas Hofer
Christian Martinelli
Markus Windisch
Dominik Windisch
1:07:58,01

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
patrol drużynowy 15 km  Francja
Anaïs Bescond
Marine Bolliet
Coraline Thomas Hugue
Sophie Boilley
44:22,0  Włochy
Michela Ponza
Dorothea Wierer
Karin Oberhofer
Nicole Gontier
45:24,1  Szwecja
Elin Mattsson
Emelie Larsson
Mona Brorsson
Maria Gräfnings
45:55,3

Cross-country

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
15 km st. dowolnym Francja Robin Duvillard 37:37,3 Francja Ivan Perrillat Boiteux 37:43,0 Francja Mathias Wibault 37:55,8
15 km drużynowo st. dowolnym  Francja
Robin Duvillard
Ivan Perrillat Boiteux
Mathias Wibault
1:53:16,13  Szwajcaria
Jonas Baumann
Dario Cologna
Remo Fischer
1:57:43,52  Austria
Johannes Dürr
Bernhard Tritscher
Max Hauke
1:59:08,23
sprint drużynowy  Szwajcaria
Jonas Baumann
Dario Cologna
16:11,8  Austria
Bernhard Tritscher
Max Hauke
16:12.3  Czechy
Martin Jakš
Dušan Kožíšek
16:12.7

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
10 km st. dowolnym Francja Coraline Thomas Hugue 29:42,7 Francja Anaïs Bescond 29:44,9 Francja Anouk Faivre-Picon 30:38,1
10 km drużynowo st. dowolnym  Francja
Coraline Thomas Hugue
Anaïs Bescond]
Anouk Faivre-Picon
1:30:05,7  Rosja
Swietłana Nikołajewa
Natalja Iljina
Natalja Korostielowa
1:34:01,8  Kazachstan
Marina Matrosowa
Jelena Kołomina
Tatjana Osipowa
1:34:02,1
sprint drużynowy  Francja
Anouk Faivre-Picon
Célia Aymonier
18:28,9  Rosja
Swietłana Nikołajewa
Natalja Iljina
18:30,2  Kazachstan
Marina Matrosowa
Jelena Kołomina
18:38,4

Narciarski bieg na orientację

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
Cross-country Rosja Eduard Khrennikov 0:46:34 Bułgaria Stanimir Belomazhev 0:48:27 Rosja Vadim Tolstopyatov 0:50:28
sztafeta  Rosja
Eduard Khrennikov
Vadim Tolstopyatov
Jegor Zorin
1:39:59  Norwegia
Eivind Tonna
Ola Berger
Eirik Watterdal
1:44:36  Finlandia
Lauri Nenonen
Tero Linnainmaa
Tuomas Kotro
1:52:15

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
Cross-country Rosja Natalia Tomiłowa 0:44:57 Rosja Natalia Naumowa 0:48:02 Francja Élodie Bourgeois-Pin 0:48:33
sztafeta  Francja
Élodie Bourgeois-Pin
Charlotte Bouchet
Fanny Roche
1:56:11  Rosja
Natalia Tomiłowa
Natalia Naumowa
Tatiana Własowa
1:57:38  Kazachstan
Maria Własowa
Elmira Mołdaszewa
Riana Khassanowa
3:00:53

Skialpinizm

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
indywidualnie Włochy Matteo Eydallin
Francja Alexis Sévennec-Verdier
1:15:37,5
1:15:37,5
Włochy Robert Antonioli 1:16:47,8
sztafeta  Włochy
Manfred Reichegger
Matteo Eydallin
39:23,5  Włochy
Robert Antonioli
Damiano Lenzi
39:24,0  Francja
Tony Sbalbi
Alexis Sévennec-Verdier
41:05,5

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
indywidualnie Francja Laëtitia Roux 1:27:52,0 Włochy Gloriana Pellissier 1:31:56,6 Francja Valentine Fabre-Malavoy 1:38:23,6
sztafeta  Francja
Valentine Fabre-Malavoy
Laëtitia Roux
47:13,0  Włochy
Gloriana Pellissier
Lorenza Bettega
52:30,2  Niemcy
Beatrice Soyter
Christin Spindler
58:33,7

Short track

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
500 m Chińska Republika Ludowa Song Weilong 42,651 Chińska Republika Ludowa Nie Xin 42,692 Francja Maxime Chataignier 51,532
1500 m Chińska Republika Ludowa Nie Xin 2:16,337 Niemcy Christoph Schubert 2:16,431 Chińska Republika Ludowa Song Weilong 2:16,531

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
500 m Włochy Arianna Fontana 44,066 Włochy Martina Valcepina 44,148 Austria Veronika Windisch 45,754
1500 m Włochy Arianna Fontana 2:37,365 Włochy Martina Valcepina 2:37,468 Chińska Republika Ludowa Sun Huizhu 2:37,571

Wspinaczka sportowa

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
prowadzenie Słowenia Klemen Bečan 39,5+ Niemcy Markus Hoppe 37,0+ Szwajcaria Benjamin Blaser 32,0+
bouldering Austria Jakob Schubert Austria Kilian Fischhuber Słowenia Klemen Bečan
wspinaczka na szybkość Szwajcaria Benjamin Blaser 18,08 (F) Słowenia Klemen Bečan 19,55 (F) Kazachstan Nikita Dewjaterikow 21,91 (F)

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Wynik
Srebro
Wynik
Brąz
Wynik
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
prowadzenie Rosja Jewgenija Malamid 29,0 Słowenia Mina Markovič 28,0+ Rosja Jana Czereszniewa 28,0+
bouldering Austria Anna Stöhr Rosja Jewgenija Malamid Słowenia Mina Markovič
wspinaczka na szybkość Rosja Jana Czereszniewa 20.44 (F) Rosja Alina Gajdamakina 24.19 (F) Rosja Jewgenija Malamid 32.64 (F)

Klasyfikacja medalowa

     * Gospodarz zawodów został zaznaczony tym kolorem.

Miejsce Państwo

Złoto

Srebro

Brąz

Razem
1  Francja* 12 11 9 30
2  Włochy 11 10 3 24
3  Szwajcaria 5 3 3 11
4  Rosja 4 5 2 11
5  Austria 2 4 3 9
6  Chiny 2 1 2 5
7  Słowenia 1 1 2 4
8  Niemcy 0 2 4 6
9  Bułgaria 0 1 0 1
 Norwegia 0 1 0 1
11  Kazachstan 0 0 3 3
12  Czechy 0 0 1 1
 Finlandia 0 0 1 1
 Szwecja 0 0 1 1
Ogółem (14 państw) 39 37 38 114

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2013
Listen to this article