Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Związek Południowej Afryki
Kod MKOl RSA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Liczba zawodników 39 w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 11.
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
3
Razem
10

Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 w Antwerpii reprezentowało 39 zawodników: 38 mężczyzn i jedna kobieta. Był to czwarty występ reprezentacji Związku Południowej Afryki na igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Clarence Walker
Boks
waga kogucia (do 53,525 kg) w finale pokonał Kanadyjczyka Chris Graham
Złoto
Bevil Rudd
Lekkoatletyka
bieg na 400 m mężczyzn 49,6 s[1]
Złoto
Louis Raymond
Tenis ziemny
gra pojedyncza mężczyzn w finale pokonał Japończyka Ichiya Kumagae 3:1 (5:7, 6:4, 7:5, 6:4)[2]
Srebro
Henry Kaltenbrunn
Kolarstwo szosowe
jazda indywidualna na czas 4:41:26 h[3]
Srebro
William Smith, James Walker
Kolarstwo torowe
sprint tandemy
Srebro
Henry Dafel, Clarence Oldfield, Jack Oosterlaak, Bevil Rudd
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn 3:23,0[1]
Srebro
Robert Bodley, Ferdinand Buchanan, George Harvey, Frederick Morgan, David Smith
Strzelectwo
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo 287 pkt[4]
Brąz
William Smith, James Walker, Sammy Goosen, Henry Kaltenbrunn
Kolarstwo torowe
wyścig na 4000 m na dochodzenie 5:17,8
Brąz
Bevil Rudd
Lekkoatletyka
bieg na 800 m mężczyzn 1:54,0[1]
Brąz
Charles Winslow
Tenis ziemny
gra pojedyncza mężczyzn Brytyjczyk Oswald Turnbull oddał walkowerem mecz o brązowy medal[2]

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • Clarence Walker waga kogucia (do 53,525 kg) - 1. miejsce,
  • Richard Beland waga lekka (do 61,237 kg) - 4. miejsce,
  • Reginald Ingram waga półśrednia (do 72,574 kg) - 9. miejsce,
  • Joseph Thomas waga półśrednia (do 72,574 kg) - 9. miejsce,
  • William Bradley waga średnia (do 72,574 kg) - 5. miejsce,
  • Thomas Holdstock waga półciężka (do 79,378 kg) - 5. miejsce,
  • James McGregor waga półciężka (do 79,378 kg) - 9. miejsce,

Kolarstwo

Mężczyźni

kolarstwo szosowe - jazda indywidualna na czas - nie ukończył wyścigu,
kolarstwo torowe - sprint - odpadł w półfinale,
kolarstwo torowe - wyścig na 50 km - nie ukończył wyścigu,
  • George Thursfield - kolarstwo torowe - sprint - odpadł w półfinale,
  • Sammy Goosen - kolarstwo torowe - sprint - odpadł w eliminacjach,
  • William Smith
kolarstwo torowe - sprint - odpadł w eliminacjach,
kolarstwo torowe - wyścig na 50 km - 7. miejsce,
  • William Smith, James Walker - kolarstwo torowe - tandemy sprint na 2000 m - 2. miejsce,
  • Sammy Goosen, Henry Kaltenbrunn - kolarstwo torowe - tandemy sprint na 2000 m - odpadli w eliminacjach,
  • William Smith, James Walker, Sammy Goosen, Henry Kaltenbrunn - kolarstwo torowe - wyścig na 4000 m na dochodzenie - 3. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

bieg na 100 m - odpadł w półfinale,
bieg na 200 m - 6. miejsce,
  • Jacobus Bukes
bieg na 100 m - odpadł w ćwierćfinale,
bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
  • Francis Irvine
bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
bieg na 400 m - odpadł w eliminacjach,
  • Leonard Dixon
bieg na 100 m - odpadł w eliminacjach,
bieg na 400 m - 1. miejsce,
bieg na 800 m - 3. miejsce,
bieg na 400 m - 6. miejsce,
bieg na 800 m - odpadł w półfinale,
chód na 3 km - 4. miejsce,
chód na 10 km - 4. miejsce,

Pływanie

Kobiety

100 m stylem dowolnym - odpadła w eliminacjach,
300 m stylem dowolnym - odpadła w eliminacjach,

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Robert Bodley, Frederick Morgan, Mark Paxton, David Smith, George Harvey - karabin dowolny trzy pozycje 300 m drużynowo - 10. miejsce,
  • Robert Bodley, George Lishman, David Smith, Mark Paxton, Frederick Morgan - karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo - 8. miejsce,
  • Robert Bodley, Ferdinand Buchanan, George Harvey, Frederick Morgan, David Smith - karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo - 2. miejsce,
  • Robert Bodley, Frederick Morgan, Mark Paxton, Ferdinand Buchanan, David Smith - karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo - 9. miejsce,
  • David Smith, Robert Bodley, Ferdinand Buchanan, George Harvey, Frederick Morgan - karabin wojskowy 300m i 600 m leżąc drużynowo - 5. miejsce,
  • George Lishman - karabin małokalibrowy stojąc 50 m indywidualnie - nie został sklasyfikowany,
  • Frederick Morgan - karabin małokalibrowy stojąc 50 m indywidualnie - nie został sklasyfikowany,
  • George Harvey - karabin małokalibrowy stojąc 50 m indywidualnie - nie został sklasyfikowany,
  • Robert Bodley - karabin małokalibrowy stojąc 50 m indywidualnie - nie został sklasyfikowany,
  • Mark Paxton - karabin małokalibrowy stojąc 50 m indywidualnie - nie został sklasyfikowany,
  • George Lishman, Frederick Morgan, George Harvey, Robert Bodley, Mark Paxton - karabin małokalibrowy stojąc 50 m drużynowo - 8. miejsce

Tenis ziemny

Mężczyźni

  • Louis Raymond - gra pojedyncza - 1. miejsce,
  • Charles Winslow - gra pojedyncza - 3. miejsce,
  • George Dodd - gra pojedyncza - 5. miejsce,
  • Brian Norton - gra pojedyncza - 32. miejsce,
  • Brian Norton, Louis Raymond - gra podwójna - 5. miejsce
  • George Dodd, Cecil Blackbeard - 5. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

  • Jan van Rensburg - styl wolny waga do 82,5 kg - 9. miejsce,

Przypisy

  1. a b c Athletics - Olympic Games 1920, the-sports.org [dostęp 2012-05-15] (ang.).
  2. a b Tennis - Tournament Men's Olympic Games 1920, the-sports.org [dostęp 2012-05-15] (ang.).
  3. Cycling - Olympic Games 1920, the-sports.org [dostęp 2012-05-15] (ang.).
  4. Shooting sports - Olympic Games 1920, the-sports.org [dostęp 2012-05-15] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Związek Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article