For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960.

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960
Kod MKOl

URS

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960
Rzym
Chorąży

Jurij Własow

Liczba zawodników

283 w 145 konkurencjach w 17 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 1.
Złoto
43
Srebro
29
Brąz
31
Razem
103[1]

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 reprezentowało 283 zawodników (233 mężczyzn i 50 kobiet). Był to trzeci start reprezentacji ZSRR na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Konkurencja Rezultat
Boxing pictogram.svg
Boks
Gold medal.svg
Złoto
Oleg Grigorjew waga kogucia W finale pokonał reprezentanta Włoch
Primo Zampariniego 297:296
[2]
Silver medal.svg
Srebro
Siergiej Siwko waga musza W finale przegrał z reprezentantem Węgier
Gyula Törökiem 294:295
[3]
Silver medal.svg
Srebro
Jurij Radoniak waga półśrednia W finale przegrał z reprezentantem Włoch
Giovanni Benvenutiem 288:297
[4]
Bronze medal.svg
Brąz
Boris Łagutin waga lekkośrednia W półfinale przegrał z reprezentantem USA
Wilbertem McClure’m 294:296
[4]
Bronze medal.svg
Brąz
Jewgienij Fieofanow waga średnia W półfinale przegrał z reprezentantem Polski
Tadeuszem Walaskiem 291:295
[4]
Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gimnastyka
Gold medal.svg
Złoto
Boris Szachlin wielobój indywidualnie 115,95 pkt[5]
Gold medal.svg
Złoto
Boris Szachlin skok przez konia 19,350 pkt[6]
Gold medal.svg
Złoto
Boris Szachlin ćwiczenia na poręczach 19,40 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Boris Szachlin ćwiczenia na koniu z łękami 19,375 pkt[7]
Gold medal.svg
Złoto
Albert Azarian ćwiczenia na kółkach 19,725 pkt[8]
Gold medal.svg
Złoto
Łarysa Łatynina wielobój indywidualnie 77,031 pkt[9]
Gold medal.svg
Złoto
Łarysa Łatynina ćwiczenia wolne 19,583 pkt[9]
Gold medal.svg
Złoto
Margarita Nikołajewa skok przez konia 19,316 pkt[10]
Gold medal.svg
Złoto
Polina Astachowa ćwiczenia na poręczach 19,616 pkt[9]
Gold medal.svg
Złoto
Łarysa Łatynina
Margarita Nikołajewa
Polina Astachowa
Sofja Muratowa
Lidija Iwanowa
Tamara Liuchina-Zamojtałowa
wielobój drużynowo 382,320 pkt[6]
Silver medal.svg
Srebro
Jurij Titow ćwiczenia wolne 19,316 pkt[7]
Silver medal.svg
Srebro
Boris Szachlin ćwiczenia na kółkach 19,500 pkt[8]
Silver medal.svg
Srebro
Boris Szachlin
Jurij Titow
Albert Azarian
Władimir Portnoj
Nikołaj Miliguło
Walerij Kierdiemielidi
wielobój drużynowo 572,70 pkt[5]
Silver medal.svg
Srebro
Sofja Muratowa wielobój indywidualnie 76,696 pkt[9]
Silver medal.svg
Srebro
Sofja Muratowa skok przez konia 19,049 pkt[10]
Silver medal.svg
Srebro
Polina Astachowa ćwiczenia wolne 19,532 pkt[9]
Silver medal.svg
Srebro
Łarysa Łatynina ćwiczenia na poręczach 19,416 pkt[9]
Silver medal.svg
Srebro
Łarysa Łatynina ćwiczenia na równoważni 19,233 pkt[9]
Bronze medal.svg
Brąz
Jurij Titow wielobój indywidualnie 115,60 pkt[5]
Bronze medal.svg
Brąz
Władimir Portnoj skok przez konia 19,225 pkt[6]
Bronze medal.svg
Brąz
Boris Szachlin ćwiczenia na drążku 19,475 pkt[8]
Bronze medal.svg
Brąz
Polina Astachowa wielobój indywidualnie 76,164 pkt[9]
Bronze medal.svg
Brąz
Tamara Liuchina-Zamojtałowa ćwiczenia wolne 19,449 pkt[9]
Bronze medal.svg
Brąz
Tamara Liuchina-Zamojtałowa ćwiczenia na poręczach 19,399 pkt[9]
Bronze medal.svg
Brąz
Łarysa Łatynina skok przez konia 19,016 pkt[10]
Bronze medal.svg
Brąz
Sofja Muratowa ćwiczenia na równoważni 19,232 pkt[9]
Equestrian pictogram.svg
Jeździectwo
Gold medal.svg
Złoto
Siergiej Fiłatow ujeżdżenie 2144 pkt[11]
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo
Gold medal.svg
Złoto
Leonid Giejsztor
Siergiej Makarienko
C-2 1000 m 4:17,04[12]
Gold medal.svg
Złoto
Antonina Sieriedina K-1 500 m 2:08,08[13]
Gold medal.svg
Złoto
Antonina Sieriedina
Marija Szubina
K-2 500 m 1:54,76[13]
Silver medal.svg
Srebro
Aleksandr Siłajew C-1 1000 m 4:34,01[14]
Cycling (road) pictogram.svg
Kolarstwo
Gold medal.svg
Złoto
Wiktor Kapitonow wyścig indywidualny
ze startu wspólnego
4:20:3,07[15]
Bronze medal.svg
Brąz
Aleksiej Pietrow
Wiktor Kapitonow
Jewgienij Klewcow
Jurij Mielichow
wyścig drużynowy na 100 km 2:18:41,67[15]
Bronze medal.svg
Brąz
Rostisław Wargaszkin 1 km ze startu zatrzymanego 1:08,86[13]
Bronze medal.svg
Brąz
Władimir Leonow
Boris Wasiljew
tandemy wygrana
walkowerem[16]
Bronze medal.svg
Brąz
Arnold Belgardt
Łeonid Kołumbet
Stanisław Moskwin
Wiktor Romanow
4 km drużynowo na dochodzenie 4:34,05[16]
Basketball pictogram.svg
Koszykówka
Silver medal.svg
Srebro
Giennadij Wołnow
Aleksandr Pietrow
Wiktor Zubkow
Jurij Korniejew
Jānis Krūmiņš
Michaił Siemionow
Władimir Ugrechelidze
Guram Minaszwili
Albert Waltin
Maigonis Valdmanis
Cēzars Ozers
Valdis Muižnieks
turniej mężczyzn W finałowej grupie wygrali z reprezentacją Brazylii 64:62, reprezentacją Włoch 78:70 i przegrali z reprezentacją USA[17]
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Gold medal.svg
Złoto
Piotr Bołotnikow bieg na 10 000 m 28:32,2[18]
Olympic record icon.svg
Gold medal.svg
Złoto
Wołodymyr Hołubnyczy chód na 20 km 1:34:07,2[19]
Gold medal.svg
Złoto
Robert Szawłakadze skok wzwyż 2,16 m[20]
Olympic record icon.svg
Gold medal.svg
Złoto
Wasilij Rudienkow rzut młotem 67,10 m[21]
Olympic record icon.svg
Gold medal.svg
Złoto
Wiktor Cybułenko rzut oszczepem 84,64 m[22]
Gold medal.svg
Złoto
Ludmiła Szewcowa bieg na 800 m 2:04,3[23]
Sport records icon WR.svg
Gold medal.svg
Złoto
Irina Press bieg na 80 m przez płotki 10,8[24]
Gold medal.svg
Złoto
Wira Krepkina skok w dal 6,37 m[25]
Olympic record icon.svg
Gold medal.svg
Złoto
Tamara Press pchnięcie kulą 17,32 m[25]
Olympic record icon.svg
Gold medal.svg
Złoto
Nina Romaszkowa-Ponomariowa rzut dyskiem 55,10 m[25]
Olympic record icon.svg
Gold medal.svg
Złoto
Elvīra Ozoliņa rzut oszczepem 55,98 m[26]
Olympic record icon.svg
Silver medal.svg
Srebro
Nikołaj Sokołow bieg na 3000 m z przeszkodami 8:36,4[27]
Silver medal.svg
Srebro
Gusman Kosanow
Łeonid Barteniew
Jurij Konowałow
Edwin Ozolin
sztafeta 4 × 100 m 40,1[28]
Silver medal.svg
Srebro
Władimir Goriajew trójskok 16,63 m[29]
Silver medal.svg
Srebro
Walerij Brumel skok wzwyż 2,16 m[20]
Silver medal.svg
Srebro
Tamara Press rzut dyskiem 52,59 m[25]
Bronze medal.svg
Brąz
Siemion Rżyszczyn bieg na 3000 m z przeszkodami 8:42,2[27]
Bronze medal.svg
Brąz
Igor Ter-Owanesian skok w dal 8,04 m[29]
Bronze medal.svg
Brąz
Witold Kriejer trójskok 16,43 m[29]
Bronze medal.svg
Brąz
Wasilij Kuzniecow dziesięciobój 7809 pkt[22]
Bronze medal.svg
Brąz
Birutė Kalėdienė rzut oszczepem 53,45 m[26]
Modern pentathlon pictogram.svg
Pięciobój nowoczesny
Silver medal.svg
Srebro
Igor Nowikow
Nikołaj Tatarinow
Hanno Selg
drużynowo 14 309 pkt[30]
Water polo pictogram.svg
Piłka wodna
Silver medal.svg
Srebro
Petre Mszwenieradze
Boris Gojchman
Wiktor Agiejew
Wiaczesław Kuriennoj
Leri Gogoladze
Giwi Czikwanaia
Anatolij Kartaszow
Jurij Grigorowski
Władimir Siemionow
Jewgienij Salcyn
Władimir Nowikow
turniej mężczyzn W finałowej grupie wygrali z reprezentacją Jugosławii 4:3 i zremisowali z reprezentacją Węgier 3:3[31]
Weightlifting pictogram.svg
Podnoszenie ciężarów
Gold medal.svg
Złoto
Jewgienij Minajew kategoria wagowa 56 – 60 kg 372,5 kg[32]
Gold medal.svg
Złoto
Wiktor Buszujew kategoria wagowa 60 – 67,5 kg 397,5 kg[32]
Gold medal.svg
Złoto
Aleksandr Kurynow kategoria wagowa 67,5 – 75 kg 437,5 kg[32]
Gold medal.svg
Złoto
Arkadij Worobjow kategoria wagowa 82,5 – 90 kg 472,5 kg[33]
Gold medal.svg
Złoto
Jurij Własow kategoria wagowa ponad 90 kg 537,5 kg<[34]
Silver medal.svg
Srebro
Trofim Łomakin kategoria wagowa 82,5 – 90 kg 457,5 kg[33]
Diving pictogram.svg
Skoki do wody
Bronze medal.svg
Brąz
Ninel Krutowa wieża – 10 m 86,99 pkt[35]
Shooting pictogram.svg
Strzelectwo
Gold medal.svg
Złoto
Aleksiej Guszczin pistolet dowolny 50 m 560 pkt<[36]
Gold medal.svg
Złoto
Wiktor Szamburkin karabin małokalibrowy
3 postawy 50 m
1149 pkt[37]
Silver medal.svg
Srebro
Machmud Umarow pistolet dowolny 50 m 552 pkt[36]
Silver medal.svg
Srebro
Marat Nyýazow karabin małokalibrowy
3 postawy 50 m
1145 pkt[37]
Bronze medal.svg
Brąz
Aleksandr Zabielin pistolet szybkostrzelny 25 m 587 pkt[37]
Bronze medal.svg
Brąz
Wasilij Borisow karabin dowolny
3 postawy 300 m
1127 pkt[38]
Bronze medal.svg
Brąz
Siergiej Kalinin trap 190 pkt[39]
Fencing pictogram.svg
Szermierka
Gold medal.svg
Złoto
Wiktor Żdanowicz floret indywidualnie 7 wygranych walk[40]
Gold medal.svg
Złoto
Wiktor Żdanowicz
Jurij Sisikin
Mark Midler
Gierman Swiesznikow
Jurij Rudow
floret drużynowo 9 wygranych walk[41]
Gold medal.svg
Złoto
Walentina Rastworowa
Galina Gorochowa
Tatjana Pietrenko
Ludmiła Sziszowa
Walentina Prudskowa
Aleksandra Zabielina
floret drużynowo 9 wygranych walk[42]
Silver medal.svg
Srebro
Jurij Sisikin floret indywidualnie 4 wygrane walki[40]
Silver medal.svg
Srebro
Walentina Rastworowa floret indywidualnie 5 wygranych walk[42]
Bronze medal.svg
Brąz
Bruno Habārovs szpada indywidualnie 4 wygrane walki[40]
Bronze medal.svg
Brąz
Bruno Habārovs
Guram Kostawa
Arnold Czernuszewicz
Walentin Czernikow
Aleksandr Pawłowski
szpada drużynowo 6 wygranych walk[41]
Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo
Gold medal.svg
Złoto
Wiaczesław Iwanow jedynka 7:13,96[43]
Gold medal.svg
Złoto
Walentin Boriejko
Oleg Gołowanow
dwójka bez
sternika
7:02,01[30]
Silver medal.svg
Srebro
Aleksandr Bierkutow
Jurij Tiukałow
dwójka podwójna 6:50,49[30]
Silver medal.svg
Srebro
Antanas Bagdonavičius
Zigmas Jukna
Igor Rudakow
dwójka ze sternikiem 7:30,17[30]
Bronze medal.svg
Brąz
Igor Achriemczik
Jurij Baczurow
Walentin Morkowkin
Anatolij Tarabrin
czwórka bez sternika 6:29,62[44]
Wrestling pictogram.svg
Zapasy
Gold medal.svg
Złoto
Oleg Karawajew waga kogucia w stylu klasycznym W finale pokonał reprezentanta Rumunii Iona Cerneę[45]
Gold medal.svg
Złoto
Awtandił Koridze waga lekka w stylu klasycznym W finale pokonał reprezentanta Jugosławii Branko Martinovića[45]
Gold medal.svg
Złoto
Iwan Bogdan waga ciężka w stylu klasycznym W finale pokonał reprezentanta Niemiec Wilfrieda Dietricha[46]
Silver medal.svg
Srebro
Władimir Siniawski waga lekka w stylu wolnym W finale przegrał z reprezentantem USA Shelbym Wilsonem[47]
Silver medal.svg
Srebro
Georgij Szirtladze waga średnia w stylu wolnym W finale przegrał z reprezentantem Turcji Hasanem Güngörem[48]
Bronze medal.svg
Brąz
Konstantin Wyrupajew waga piórkowa w stylu klasycznym W ostatniej rundzie wygrał z reprezentantem Włoch Umberto Trippem[45]
Bronze medal.svg
Brąz
Giwi Kartozia waga półciężka w stylu klasycznym W rundzie przegrał z reprezentantem Turcji Tevfikiem Kışem[49]
Bronze medal.svg
Brąz
Władimir Rubaszwili waga piórkowa w stylu wolnym W ostatniej rundzie wygrał z reprezentantem Bułgarii Stancho Ivanovem[47]
Bronze medal.svg
Brąz
Anatolij Albul waga półciężka w stylu wolnym W ostatniej rundzie poddał się reprezentantowi Szwecji Vikingowi Palmowi[48]
Bronze medal.svg
Brąz
Sawkuz Dzarasow waga ciężka w stylu wolnym W ostatniej rundzie przegrał z reprezentantem Niemiec Wilfrieda Dietricha[50]
Sailing pictogram.svg
Żeglarstwo
Gold medal.svg
Złoto
Timir Piniegin
Fiodor Szutkow
klasa Star 7,619 pkt[51]
Silver medal.svg
Srebro
Aleksander Tšutšelov klasa Finn 6,520 pkt[52]

Skład kadry

Boks

Waga musza

Waga kogucia

Waga piórkowa

Waga lekka

Waga lekkopółśrednia

Waga półśrednia

Waga lekkośrednia

Waga średnia

Waga półciężka

Waga ciężka

Gimnastyka

Mężczyźni

Wielobój indywidualnie

  • Boris Szachlin – złoty medal
  • Jurij Titow – brązowy medal
  • Albert Azarian – 11. miejsce
  • Władimir Portnoj – 12. miejsce
  • Nikołaj Miliguło – 13. miejsce
  • Walerij Kierdiemielidi – 17. miejsce

Wielobój drużynowo

Ćwiczenia na podłodze

  • Jurij Titow – srebrny medal
  • Boris Szachlin – odpadł w eliminacjach
  • Albert Azarian – odpadł w eliminacjach
  • Władimir Portnoj – odpadł w eliminacjach
  • Nikołaj Miliguło – odpadł w eliminacjach
  • Walerij Kierdiemielidi – odpadł w eliminacjach

Skok

  • Boris Szachlin – złoty medal
  • Władimir Portnoj – brązowy medal
  • Jurij Titow – 4. miejsce
  • Albert Azarian – odpadł w eliminacjach
  • Nikołaj Miliguło – odpadł w eliminacjach
  • Walerij Kierdiemielidi – odpadł w eliminacjach

Poręcz

  • Boris Szachlin – złoty medal
  • Jurij Titow – 5. miejsce
  • Władimir Portnoj – odpadł w eliminacjach
  • Albert Azarian – odpadł w eliminacjach
  • Nikołaj Miliguło – odpadł w eliminacjach
  • Walerij Kierdiemielidi – odpadł w eliminacjach

Drążek

  • Boris Szachlin – złoty medal
  • Jurij Titow – 5. miejsce
  • Władimir Portnoj – odpadł w eliminacjach
  • Albert Azarian – odpadł w eliminacjach
  • Nikołaj Miliguło – odpadł w eliminacjach
  • Walerij Kierdiemielidi – odpadł w eliminacjach

Kółka

  • Albert Azarian – złoty medal
  • Boris Szachlin – srebrny medal
  • Jurij Titow – 6. miejsce
  • Władimir Portnoj – odpadł w eliminacjach
  • Nikołaj Miliguło – odpadł w eliminacjach
  • Walerij Kierdiemielidi – odpadł w eliminacjach

Koń z łęgami

  • Boris Szachlin – złoty medal
  • Jurij Titow – 5. miejsce
  • Albert Azarian – złoty medal
  • Władimir Portnoj – odpadł w eliminacjach
  • Nikołaj Miliguło – odpadł w eliminacjach
  • Walerij Kierdiemielidi – odpadł w eliminacjach

Kobiety

Wielobój indywidualnie

Wielobój drużynowo

Ćwiczenia na podłodze

Skok

Poręcz

Równoważnia

Jeździectwo

Ujeżdżenie indywidualne

WKKW indywidualnie

  • Sajbattał Mursalimow – 5. miejsce
  • Lew Bakłyszkin – 7. miejsce
  • Jurij Smysłow – DNF
  • Boris Konkow – DNF

WKKW drużynowo

  • Sajbattał Mursalimow, Lew Bakłyszkin, Jurij Smysłow, Boris Konkow – DNF

Skoki przez przeszkody indywidualnie

  • Andriej Faworski – DNF
  • Fiodor Mietielkow – DNF
  • Erniest Szabajło – DNF

Skoki przez przeszkody drużynowo

  • Andriej Faworski, Fiodor Mietielkow, Erniest Szabajło – DNF

Kajakarstwo

Mężczyźni

K-1 1000 m

  • Ibragim Chasanow – 4. miejsce

K-2 1000 m

  • Mykolas Rudzinskas, Iwan Hołowaczow – 4. miejsce

K-4 1000 m

  • Igor Pisariew, Anatolij Kononienko, Fedir Lachowśkyj, Wołodymyr Natałucha – 5. miejsce

C-1 1000 m

  • Aleksandr Siłajew – złoty medal

C-2 1000 m

Kobiety

K-1 500 m

K-2 500 m

Kolarstwo

Wyścig ze startu wspólnego

Drużynowa jazda na czas

Sprint

1 km

Tandemy

Wyścig drużynowy na dochodzenie

Koszykówka

Mężczyźni

Lekkoatletyka

Mężczyźni

100 m

200 m

400 m

  • Konstantin Graczow — odpadł w eliminacjach

800 m

  • Abram Krywoszeew — odpadł w eliminacjach
  • Walerij Bułyszew — odpadł w eliminacjach
  • Wasilij Sawinkow — odpadł w eliminacjach

1500 m

  • Jewgienij Momotkow — odpadł w eliminacjach

5000 m

  • Aleksandr Artyniuk — 9. miejsce
  • Jurij Zacharow — odpadł w eliminacjach
  • Boris Jefimow — odpadł w eliminacjach

10 000 m

Maraton

  • Konstantin Worobjow — 4. miesjce
  • Siergiej Popow — 5. miesjce
  • Nikołaj Rumiancew — 11. miesjce

110 m przez płotki

400 m przez płotki

  • Walentin Czistiakow — odpadł w eliminacjach
  • Arnold Macułewycz — odpadł w eliminacjach
  • Boris Kriunow — odpadł w eliminacjach

3000 m przez przeszkody

4 × 100 m

4 × 200 m

  • Konstantin Graczow, Boris Kriunow, Władimir Polaniczew, Arnold Macułewycz — odpadli w eliminacjach

Chód na 20 km

Chód na 50 km

Skok wzywż

Skok o tyczce

Skok w dal

  • Igor Ter-Owanesian — brązowy medal
  • Dmytro Bondarenko — 8. miejsce
  • Rewaz Kwaczakidze — odpadł w eliminacjach

Trójskok

Pchnięcie kulą

Rzut dyskiem

Rzut młotem

Rzut oszczepem

Dziesięciobój

  • Wasilij Kuzniecow — brązowy medal
  • Jurij Kutenko — 4. miejsce
  • Iuri Diaczkowi — DNF

Kobiety

100 m

200 m

800 m

  • Ludmyła Łysenko — złoty medal
  • Zinaida Matistowicz — odpadła w eliminacjach
  • Jekatierina Parluk — odpadła w eliminacjach

80 m przez płotki

4 × 100 m

Skok wzywż

  • Galina Dola — 4. miejsce
  • Taisija Czenczik — 5. miejsce
  • Walentina Bałłod — 15. miejsce

Skok w dal

  • Wira Krepkina — złoty medal
  • Ludmyła Radczenko — 5. miejsce
  • Walentina Szaprunowa — 8. miejsce

Pchnięcie kulą

Rzut dyskiem

Rzut oszczepem

Pięciobój nowoczesny

Indywidualnie

Drużynowo

Piłka wodna

Turniej mężczyzn

Pływanie

Mężczyźni

100 m stylem dowolnym

  • Igor Łużkowski – 14. miejsce
  • Witalij Sorokin – 23. miejsce

400 m stylem dowolnym

  • Leonid Kolesnikow – DNF

1500 m stylem dowolnym

  • Giennadij Androsow – 16. miejsce

4 × 200 m stylem dowolnym

  • Igor Łużkowski, Giennadij Nikołajew, Witalij Sorokin, Boris Nikitini, Serhij Towstopłet – 8. miejsce

100 m stylem grzbietowym

  • Łeonid Barbijer – 5. miejsce
  • Veiko Siimar – 8. miejsce

200 m stylem klasycznym

200 m stylem motylkowym

  • Walentin Kuzmin – 7. miejsce
  • Grigorij Kisielow– 11. miejsce

4 × 100 m stylem zmiennym

  • Łeonid Barbijer, Leonid Kolesnikow, Grigorij Kisielow, Igor Łużkowski – 5. miejsce

Kobiety

100 m stylem dowolnym

  • Marina Szamal – 17. miejsce
  • Ulvi Voog – 19. miejsce

4 × 100 m stylem dowolnym

  • Irina Lachowska, Ulvi Voog, Galina Sosnowa, Marina Szamal – 8. miejsce

100 m stylem grzbietowym

200 m stylem klasycznym

  • Ludmiła Korobowa – 21. miejsce
  • Eve Maurer – 22. miejsce

100 m stylem motylkowym

  • Zinaida Biełowiecka – 17. miejsce
  • Walentina Pozniak – 18. miejsce

4 × 100 m stylem zmiennym

  • Łarisa Wiktorowa, Ludmiła Korobowa, Zinaida Biełowiecka, Marina Szamal, Walentina Pozniak – 8. miejsce

Podnoszenie ciężarów

Skoki do wody

Mężczyźni

Trampolina 3 m

  • Jurij Mielnikow – 12. miejsce
  • Wiaczesław Czernyszow – 17. miejsce

Wieża 10 m

  • Giennadij Gałkin – 6. miejsce
  • Anatolij Sysojew – 8. miejsce

Kobiety

Trampolina 3 m

  • Niniel Krutowa – 5. miejsce
  • Jelena Kosołapowa – 11. miejsce

Wieża 10 m

  • Niniel Krutowa – brązowy medal
  • Raisa Gorochowska – 5. miejsce

Strzelectwo

Pistolet szybkostrzelny 25 m

Pistolet 50 m

Karabin dowolny 3 postawy 300 m

Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m

  • Wiktor Szamburkin – złoty medal
  • Marat Nijazow – srebrny medal

Karabin małokalibrowy leżąc 50 m

Trap

  • Siergiej Kalinin – brązowy medal
  • Jurij Nikandrow – 15. miejsce

Szermierka

Mężczyźni

Floret

Floret drużynowo

Szpada

Szpada drużynowo

Szabla

Szabla drużynowo

Kobiety

Floret

Floret drużynowo

Wioślarstwo

Jedynka mężczyzn

Dwójka podwójna mężczyzn

Dwójka bez sternika mężczyzn

Dwójka ze sternikiem mężczyzn

czwórka bez sternika mężczyzn

czwórka ze sternikiem mężczyzn

  • Oleg Aleksandrow, Igor Chochłow, Boris Fiodorow, Walentin Zanin, Igor Rudakow – 4. miejsce

ósemka mężczyzn

  • Michaił Balenkow, Wiktor Barinow, Wiktor Bogaczew, Woldiemar Dundur, Nikołaj Gomołko, Boris Gorochow, Leonid Iwanow, Władimir Malik, Jurij Łoriencson – odpadli w eliminacjach

Zapasy

Żeglarstwo

Klasa Finn

Klasa Star

Klasa Dragon

  • Eduard Stajson, Nikołaj Jepifanow, Wiaczesław Możajew – 16. miejsce

Latający Holender

  • Aleksandr Szełkownikow, Wiktor Pilczin – 6. miejsce

Klasa 5,5 m

  • Wiktor Gorłow, Konstantin Mielgunow, Pawieł Parszyn – 14. miejsce

Przypisy

  1. Miller 2008 ↓, s. 615.
  2. Miller 2008 ↓, s. 519.
  3. Miller 2008 ↓, s. 518.
  4. a b c Miller 2008 ↓, s. 521.
  5. a b c Miller 2008 ↓, s. 540.
  6. a b c Miller 2008 ↓, s. 543.
  7. a b c Miller 2008 ↓, s. 541.
  8. a b c Miller 2008 ↓, s. 542.
  9. a b c d e f g h i j k Miller 2008 ↓, s. 544.
  10. a b c Miller 2008 ↓, s. 545.
  11. Miller 2008 ↓, s. 533.
  12. Miller 2008 ↓, s. 526.
  13. a b c Miller 2008 ↓, s. 527.
  14. Miller 2008 ↓, s. 525.
  15. a b Miller 2008 ↓, s. 530.
  16. a b Miller 2008 ↓, s. 529.
  17. Miller 2008 ↓, s. 517.
  18. Miller 2008 ↓, s. 502.
  19. Miller 2008 ↓, s. 505.
  20. a b Miller 2008 ↓, s. 506.
  21. Miller 2008 ↓, s. 508.
  22. a b Miller 2008 ↓, s. 509.
  23. Miller 2008 ↓, s. 510.
  24. Miller 2008 ↓, s. 511.
  25. a b c d Miller 2008 ↓, s. 513.
  26. a b Miller 2008 ↓, s. 514.
  27. a b Miller 2008 ↓, s. 503.
  28. Miller 2008 ↓, s. 504.
  29. a b c Miller 2008 ↓, s. 507.
  30. a b c d Miller 2008 ↓, s. 552.
  31. Miller 2008 ↓, s. 577.
  32. a b c Miller 2008 ↓, s. 582.
  33. a b Miller 2008 ↓, s. 583.
  34. Miller 2008 ↓, s. 584.
  35. Miller 2008 ↓, s. 576.
  36. a b Miller 2008 ↓, s. 560.
  37. a b c Miller 2008 ↓, s. 561.
  38. Miller 2008 ↓, s. 564.
  39. Miller 2008 ↓, s. 562.
  40. a b c Miller 2008 ↓, s. 536.
  41. a b Miller 2008 ↓, s. 537.
  42. a b Miller 2008 ↓, s. 538.
  43. Miller 2008 ↓, s. 551.
  44. Miller 2008 ↓, s. 554.
  45. a b c Miller 2008 ↓, s. 589.
  46. Miller 2008 ↓, s. 591.
  47. a b Miller 2008 ↓, s. 586.
  48. a b Miller 2008 ↓, s. 587.
  49. Miller 2008 ↓, s. 590.
  50. Miller 2008 ↓, s. 588.
  51. Miller 2008 ↓, s. 558.
  52. Miller 2008 ↓, s. 556.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on