Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl SUN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988
Calgary
Chorąży Andriej Bukin
Liczba zawodników 101 w 40 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
11
Srebro
9
Brąz
9
Razem
29

ZSRR na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 reprezentowało 101 zawodników: 78 mężczyzn i 23 kobiet. Był to dziewiąty i ostatni start reprezentacji ZSRR na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Dimitrij Wasiljew
Siergiej Czepikow
Aleksandr Popow
Walerij Miedwiedcew
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Jānis Ķipurs
Władimir Kozłow
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Złoto
Michaił Diewiatjarow
Biegi narciarskie
15 km stylem klasycznym mężczyzn
Złoto
Aleksiej Prokurorow
Biegi narciarskie
30 km stylem klasycznym mężczyzn
Złoto
Vida Vencienė
Biegi narciarskie
10 km stylem klasycznym kobiet
Złoto
Tamara Tichonowa
Biegi narciarskie
20 km stylem dowolnym kobiet
Złoto
Swietłana Nagiejkina
Nina Gawriluk
Tamara Tichonowa
Anfisa Riezcowa
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Złoto
Jekatierina Gordiejewa
Siergiej Grińkow
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Złoto
Natalja Biestiemjanowa
Andriej Bukin
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Złoto
Ilja Biakin
Jewgienij Biełoszejkin
Wiaczesław Bykow
Andriej Chomutow
Aleksandr Czornych
Wiaczesław Fietisow
Aleksiej Gusarow
Siergiej Jaszyn
Walerij Kamienski
Aleksiej Kasatonow
Aleksandr Kożewnikow
Igor Krawczuk
Władimir Krutow
Igor Łarionow
Andriej Łomakin
Siergiej Makarow
Aleksandr Mogilny
Siergiej Mylnikow
Witalij Samojłow
Anatolij Siemionow
Igor Stielnow
Siergiej Starikow
Siergiej Swietłow
Hokej na lodzie
Turniej mężczyzn
Złoto
Nikołaj Gulajew
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Srebro
Walerij Miedwiedcew
Biathlon
Sprint mężczyzn
Srebro
Walerij Miedwiedcew
Biathlon
Bieg indywidualny mężczyzn
Srebro
Władimir Smirnow
Biegi narciarskie
30 km stylem klasycznym mężczyzn
Srebro
Władimir Smirnow
Władimir Sachnow
Michaił Diewiatjarow
Aleksiej Prokurorow
Biegi narciarskie
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Tamara Tichonowa
Biathlon
5 km stylem klasycznym kobiet
Srebro
Raisa Smietanina
Biathlon
10 km stylem klasycznym kobiet
Srebro
Anfisa Riezcowa
Biathlon
20 km stylem dowolnym kobiet
Srebro
Jelena Wałowa
Oleg Wasiljew
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Srebro
Marina Klimowa
Siergiej Ponomarienko
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Brąz
Siergiej Czepikow
Biathlon
Sprint mężczyzn
Brąz
Jānis Ķipurs
Guntis Osis
Juris Tone
Władimir Kozłow
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Brąz
Władimir Smirnow
Biegi narciarskie
15 km stylem klasycznym mężczyzn
Brąz
Vida Vencienė
Biegi narciarskie
5 km stylem klasycznym kobiet
Brąz
Raisa Smietanina
Biegi narciarskie
20 km stylem dowolnym kobiet
Brąz
Wiktor Petrenko
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Brąz
Jurij Charczenko
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Brąz
Allar Levandi
Kombinacja norweska
Gundersen
Brąz
Ihar Żalazouski
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m mężczyzn

Wyniki reprezentantów Rosji

Biathlon

Mężczyźni

sprint -
bieg indywidualny - 4. miejsce
sprint - 18. miejsce
bieg indywidualny - 5. miejsce
sprint -
bieg indywidualny -
bieg indywidualny - 12. miejsce
sprint - 9. miejsce
sztafeta -

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki -
Dwójki - 9. miejsce
Czwórki - 5. miejsce
Czwórki -

Biegi narciarskie

Mężczyźni

15 km stylem klasycznym - 15. miejsce
30 km stylem klasycznym - 12. miejsce
50 km stylem dowolnym - 26. miejsce
15 km stylem klasycznym -
30 km stylem klasycznym - 4. miejsce
50 km stylem dowolnym - 25. miejsce
15 km stylem klasycznym - 18. miejsce
30 km stylem klasycznym -
50 km stylem dowolnym - 38. miejsce
50 km stylem dowolnym - 12. miejsce
15 km stylem klasycznym -
30 km stylem klasycznym -
sztafeta -

Kobiety

20 km stylem dowolnym - DSQ
5 km stylem klasycznym - 8. miejsce
10 km stylem klasycznym - 4. miejsce
20 km stylem dowolnym -
5 km stylem klasycznym - 10. miejsce
10 km stylem klasycznym -
20 km stylem dowolnym -
5 km stylem klasycznym -
10 km stylem klasycznym - 5. miejsce
20 km stylem dowolnym -
5 km stylem klasycznym -
10 km stylem klasycznym -
sztafeta -

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 12. miejsce
Gundersen -
  • Siergiej Nikiforow
Gundersen - 14. miejsce
Gundersen - 10. miejsce
sztafeta - DNF

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

  • Aleksandr Fadiejew
soliści - 4. miejsce
  • Władimir Kotin
soliści - 6. miejsce
soliści -

Kobiety

soliści - 7. miejsce
soliści - 8. miejsce

Pary

Pary sportowe -
Pary sportowe -
Pary sportowe - 4. miejsce
Pary taneczne - 4. miejsce
Pary taneczne -
Pary taneczne -

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1000 m - 11. miejsce
5000 m - 23. miejsce
10000 m - 9. miejsce
  • Andriej Bobrow
1500 m - 35. miejsce
5000 m - 17. miejsce
500 m - 4. miejsce
500 m - 36. miejsce
1000 m -
1500 m - 7. miejsce
1500 m - 6. miejsce
  • Jurij Klujew
5000 m - 26. miejsce
10000 m - 6. miejsce
  • Witalij Makowiecki
500 m - 12. miejsce
10000 m - 18. miejsce
  • Boris Riepnin
1000 m - 12. miejsce
500 m - 6. miejsce
1000 m -
1500 m - 4. miejsce

Kobiety

3000 m - 6. miejsce
5000 m - 4. miejsce
500 m - 9. miejsce
1000 m - 20. miejsce
  • Jelena Iljina
1000 m - 18. miejsce
1500 m - 5. miejsce
3000 m - 7. miejsce
5000 m - 5. miejsce
  • Jelena Tumanowa
1500 m - 15. miejsce
3000 m - 9. miejsce
5000 m - 15. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

supergigant - DNF
gigant - 35. miejsce
slalom - DNF
kombinacja - DNF
  • Siergiej Pietrik
supergigant - DNF
gigant - 30. miejsce
slalom - DNF
kombinacja - DSQ

Kobiety

  • Golnur Postnikowa
zjazd - 16. miejsce
kombinacja - DNF

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki -
jedynki - 6. miejsce
jedynki - 17. miejsce
dwójki - 7. miejsce
dwójki - 5. miejsce

Kobiety

jedynki - 5. miejsce
  • Nadieżda Danilina
jedynki - 8. miejsce
jedynki - 10. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 38. miejsce
Skocznia normalna - 39. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article