Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Kanada
Kod MKOl CAN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Clara Hughes
Liczba zawodników 206 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
14
Srebro
7
Brąz
5
Razem
26
Reprezentacja Kanady podczas uroczystości otwarcia igrzysk
Reprezentacja Kanady podczas uroczystości otwarcia igrzysk

Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało dwustu sześciu zawodników. Był to dwudziesty pierwszy start Kanady na zimowych igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja Kanady, po zdobyciu 14 złotych medali, pobiła rekord liczby złotych medali na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Alexandre Bilodeau
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn
Złoto
Maëlle Ricker
Snowboarding
Snowboardcross kobiet
Złoto
Christine Nesbitt
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet
Złoto
Jon Montgomery
Skeleton
Jedynki mężczyzn
Złoto
Scott Moir
Tessa Virtue
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Złoto
Ashleigh McIvor
Narciarstwo dowolne
Ski cross kobiet
Złoto
Kaillie Humphries
Heather Moyse
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Złoto
Meghan Agosta
Gillian Apps
Tessa Bonhomme
Jennifer Botterill
Jayna Hefford
Haley Irwin
Rebecca Johnston
Becky Kellar
Gina Kingsbury
Charlie Labonté
Carla MacLeod
Meaghan Mikkelson
Caroline Ouellette
Cherie Piper
Marie-Philip Poulin
Colleen Sostorics
Kim St-Pierre
Shannon Szabados
Sarah Vaillancourt
Catherine Ward
Hayley Wickenheiser
Hokej na lodzie
Kobiety
Złoto
Charles Hamelin
Short track
500 m mężczyzn
Złoto
Guillaume Bastille
Charles Hamelin
François Hamelin
Olivier Jean
François-Louis Tremblay
Short track
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
Łyżwiarstwo szybkie
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Jasey-Jay Anderson
Snowboarding
Gigant równoległy mężczyzn
Złoto
Adam Enright
Ben Hebert
Marc Kennedy
Kevin Martin
John Morris
Curling
Mężczyźni
Złoto
Patrice Bergeron
Dan Boyle
Martin Brodeur
Sidney Crosby
Drew Doughty
Ryan Getzlaf
Dany Heatley
Jarome Iginla
Duncan Keith
Roberto Luongo
Patrick Marleau
Brenden Morrow
Rick Nash
Scott Niedermayer
Corey Perry
Chris Pronger
Mike Richards
Brent Seabrook
Eric Staal
Joe Thornton
Jonathan Toews
Shea Weber
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Srebro
Jennifer Heil
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach kobiet
Srebro
Mike Robertson
Snowboarding
Snowboardcross kobiet
Srebro
Marianne St-Gelais
Short track
500 m mężczyzn
Srebro
Kristina Groves
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet
Srebro
Jessica Gregg
Kalyna Roberge
Marianne St-Gelais
Tania Vicent
Short track
Sztafeta mężczyzn
Srebro
Shelley-Ann Brown
Helen Upperton
Bobsleje
Dwójki kobiet
Srebro
Cori Bartel
Cheryl Bernard
Carolyn Darbyshire
Kristie Moore
Susan O’Connor
Curling
Kobiety
Brąz
Kristina Groves
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Brąz
Clara Hughes
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Brąz
Joannie Rochette
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Brąz
François-Louis Tremblay
Short track
500 m mężczyzn
Brąz
David Bissett
Lascelles Brown
Chris le Bihan
Lyndon Rush
Bobsleje
Czwórki kobiet

Wyniki reprezentantów Kanady

Biathlon

Kobiety

sprint - 72. miejsce
bieg indywidualny - 76. miejsce
sprint - 76. miejsce
bieg indywidualny - 62. miejsce
sprint - 65. miejsce
bieg indywidualny - 72. miejsce
sprint - 46. miejsce
bieg pościgowy - 50. miejsce
bieg indywidualny - 36. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Mężczyźni

sprint - 6 miejsce
bieg pościgowy - 1. miejsce
bieg masowy - 30. miejsce
bieg indywidualny - 13. miejsce
sztafeta - 10. miejsce

Biegi narciarskie

Kobiety

Sprint stylem klasycznym - 26. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 22. miejsce
Bieg łączony - 47. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 41. miejsce
Bieg łączony - 57. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 34. miejsce
Bieg łączony - 10. miejsce
30 km stylem klasycznym - 16. miejsce
10 km stylem dowolnym - 51. miejsce
Bieg łączony - 41. miejsce
30 km stylem klasycznym - 46. miejsce
nie wystartowała w żadnej konkurencji
Sprint drużynowy stylem dowolnym - 7. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Mężczyźni

15 km stylem dowolnym - 8. miejsce
Bieg łączony - 5. miejsce
50 km stylem klasycznym - 33. miejsce
  • Drew Goldsack
Sprint stylem klasycznym - 40. miejsce
15 km stylem dowolnym - 29. miejsce
Bieg łączony - 8. miejsce
50 km stylem klasycznym - 18. miejsce
15 km stylem dowolnym - 21. miejsce
Bieg łączony - 9. miejsce
50 km stylem klasycznym - 32. miejsce
  • Gordon Jewett
15 km stylem dowolnym - 52. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 23. miejsce
Bieg łączony - 16. miejsce
50 km stylem klasycznym - 5. miejsce
  • Stefan Kuhn
Sprint stylem klasycznym - 15. miejsce
nie wystartował w żadnej konkurencji
  • Brent McMurtry
Sprint stylem klasycznym - 41. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym - 4. miejsce
sztafeta - 7. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 5. miejsce
Dwójki - 15. miejsce
Czwórki -
Czwórki - 5. miejsce

Kobiety

Dwójki -
Dwójki -

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen/HS 106 – 45. miejsce
Gundersen/HS 140 – 44. miejsce

Curling

Kevin Martin - skip reprezentacji Kanady
Kevin Martin - skip reprezentacji Kanady
Kanadyjki na podium turnieju w curlingu
Kanadyjki na podium turnieju w curlingu

Mężczyźni -

Kobiety -

Hokej na lodzie

Kobiety

  • Meghan Agosta, Gillian Apps, Tessa Bonhomme, Jennifer Botterill, Jayna Hefford, Haley Irwin, Rebecca Johnston, Becky Kellar, Gina Kingsbury, Charlie Labonté, Carla MacLeod, Meaghan Mikkelson, Caroline Ouellette, Cherie Piper, Marie-Philip Poulin, Colleen Sostorics, Kim St-Pierre, Shannon Szabados, Sarah Vaillancourt, Catherine Ward, Hayley Wickenheiser -

Mężczyźni

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści - 5. miejsce
  • Vaughn Chipeur
soliści - 23. miejsce

Kobiety

  • Cynthia Phaneuf
solistki - 12. miejsce
solistki -

Pary

Pary sportowe - 6. miejsce
  • Anabelle Langlois
    Cody Hay
Pary sportowe - 9. miejsce
Pary taneczne -
Pary taneczne - 14. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Mathieu Giroux
    • 1500 m - 14. miejsce
  • Jamie Gregg
    • 500 m - 8. miejsce
  • Michael Ireland
    • 500 m - 16. miejsce
  • Lucas Makowsky
    • 1500 m - 19. miejsce
    • 5000 m - 13. miejsce
  • Dennis Morrison
    • 1000 m - 13. miejsce
    • 1500 m - 9. miejsce
    • 5000 m - 18. miejsce
  • Kyle Parrott
    • 500 m - 21. miejsce
    • 1000 m - 24. miejsce
    • 1500 m - 37. miejsce
  • François-Olivier Roberge
    • 1000 m - 20. miejsce
  • Jeremy Wotherspoon
    • 500 m - 9. miejsce
    • 1000 m - 14. miejsce

Kobiety

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - 35. miejsce
slalom - 8. miejsce
zjazd - DNF
supergigant - DNF
gigant - 24. miejsce
  • Jeffrey Frisch
nie wystartował w żadnej konkurencji
zjazd - 5. miejsce
supergigant - 5. miejsce
gigant - 16. miejsce
  • Louis-Pierre Hélie
superkombinacja - 30. miejsce
zjazd - 25. miejsce
supergigant - 23. miejsce
slalom - 13. miejsce
superkombinacja - 30. miejsce
  • Tyler Nella
superkombinacja - 32. miejsce
zjazd - 17. miejsce
supergigant - DNF
  • Ryan Semple
superkombinacja - 15. miejsce
  • Brad Spence
gigant - 42. miejsce
slalom - DNF
  • Trevor White
slalom - 31. miejsce

Kobiety

slalom - 17. miejsce
zjazd - 16. miejsce
supergigant - DNF
superkombinacja - 14. miejsce
gigant - 21. miejsce
slalom - 31. miejsce
  • Anna Goodman
slalom - 19. miejsce
zjazd - 6. miejsce
supergigant - 17. miejsce
gigant - 25. miejsce
slalom - 20. miejsce
gigant - 29. miejsce
  • Shona Rubens
zjazd - 21. miejsce
supergigant - DNF
gigant - 28. miejsce
superkombinacja - 12. miejsce
zjazd - DNS
supergigant - 27. miejsce
superkombinacja - DNS

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

ski cross - 6. miejsce
jazda po muldach -
ski cross - 4. miejsce
jazda po muldach - 11. miejsce
ski cross - 10. miejsce
jazda po muldach - 4. miejsce
skoki akrobatyczne - 5. miejsce
skoki akrobatyczne - 8. miejsce
jazda po muldach - 5. miejsce
skoki akrobatyczne - 10. miejsce

Kobiety

skoki akrobatyczne - 15. miejsce
jazda po muldach - 5. miejsce
jazda po muldach -
ski cross -
ski cross - 12. miejsce
ski cross - 19. miejsce
jazda po muldach - 20. miejsce
ski cross - 5. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Jeffrey Christie
jedynki - 14. miejsce
  • Ian Cockerline
jedynki - 20. miejsce
jedynki - 7. miejsce
  • Mike Moffat
    Chris Moffat
dwójki - 7. miejsce
dwójki - 15. miejsce

Kobiety

jedynki - 18. miejsce
  • Regan Lauscher
jedynki - 15. miejsce
  • Meaghan Simister
jedynki - 25. miejsce

Short track

Kobiety

500 m - 4. miejsce
1000 m - 6. miejsce
1500 m - 14. miejsce
500 m - 6. miejsce
1000 m - 5. miejsce
1500 m - 13. miejsce
500 m -
1000 m - 17. miejsce
1500 m - 8. miejsce
sztafeta -

Mężczyźni

1500 m - DNF
500 m -
1000 m - 4. miejsce
1500 m - 7. miejsce
1000 m - 5. miejsce
500 m - 9. miejsce
1500 m - 4. miejsce
500 m -
sztafeta -

Skeleton

Kobiety

Mężczyźni

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 44. miejsce
Skocznia duża - 45. miejsce
Skocznia normalna - 49. miejsce
Skocznia duża - 51. miejsce
Skocznia normalna - 46. miejsce
Skocznia duża - 49. miejsce
Skocznia normalna - 47. miejsce
Skocznia duża - 46. miejsce
drużynowo - 12. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

gigant równoległy -
  • Jeffrey Batchelor
halfpipe - 32. miejsce
snowboardcross - 12. miejsce
snowboardcross - 5. miejsce
gigant równoległy - 12. miejsce
halfpipe - 7. miejsce
  • Brad Martin
halfpipe - 23. miejsce
gigant równoległy - 11. miejsce
  • Andrew Neilson
snowboardcross - 11. miejsce
snowboardcross -

Kobiety

gigant równoległy - 20. miejsce
halfpipe - 18. miejsce
gigant równoległy - 12. miejsce
snowboardcross - 20. miejsce
halfpipe - 6. miejsce
snowboardcross -
  • Palmer Taylor
halfpipe - 26. miejsce
gigant równoległy - 29. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article