Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wyścig na 660 jardów mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wyścig na 660 jardów mężczyzn.

Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wyścig na 660 jardów mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Kolarstwo
Wyścig na 660 jardów mężczyzn
Wielka Brytania Victor Johnson
Francja Émile Demangel
Cesarstwo Niemieckie Karl Neumer
Kolarstwo na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
660 jardów mężczyźni
5000 m mężczyźni
20 km mężczyźni
100 km mężczyźni
Sprint mężczyźni
Tandemy mężczyźni
Drużynowo mężczyźni

Wyścig na 660 jardów mężczyzn był jedną z konkurencji kolarskich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 w Londynie odbyła się w dniach 14-15 lipca 1908. Uczestniczyło 48 zawodników z 9 krajów.

Wyścig obejmował jedno okrążenie toru (660 jardów). Limit czasu wynosił 1 minutę 10 sekund.

Wyniki

Runda 1

Zwycięzca każdego biegu awansował do półfinału.

Bieg 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Benjamin Jones  Wielka Brytania 59,0
2. Dorus Nijland  Holandia

Bieg 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. William Bailey  Wielka Brytania 50,8
2. Frederick McCarthy  Kanada
3. Pierre Seginaud  Francja

Bieg 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Clarence Kingsbury  Wielka Brytania 57,4
2. Rudolf Katzer  Cesarstwo Niemieckie
3. Georgius Damen  Holandia

Bieg 4[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Victor Johnson  Wielka Brytania 56,2
2. Jean Patou  Belgia
3. Richard Villepontoux  Francja

Bieg 5[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
Maurice Schilles  Francja limit
Frank Shore  Kolonia Przylądkowa limit
  • zawodnicy przekroczyli limit czasu.

Bieg 6[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Émile Demangel  Francja 59,8
2. George Summers  Wielka Brytania
3. Andrew Hansson  Szwecja

Bieg 7[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Johannes van Spengen  Holandia 58,2
2. Hermann Martens  Cesarstwo Niemieckie
3. Joe Lavery  Wielka Brytania

Bieg 8[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Walter Andrews  Kanada 55,8
2. Joseph Werbrouck  Belgia
3. Gaston Delaplane  Francja

Bieg 9[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Paul Texier  Francja 1:01,6
2. Thomas Passmore  Kolonia Przylądkowa

Bieg 10[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Floris Venter  Kolonia Przylądkowa 1:03,2
2. Georges Perrin  Francja
3. Bruno Götze  Cesarstwo Niemieckie

Bieg 11[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Karl Neumer  Cesarstwo Niemieckie 54,2 s
2. W.F. Magee  Wielka Brytania
3. Émile Maréchal  Francja
4. Antonie Gerrits  Holandia

Bieg 12[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Ernest Payne  Wielka Brytania 57,2
2. André Poulain  Francja
3. Jean Van Benthem  Belgia

Bieg 13[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Daniel Flynn  Wielka Brytania 55,0
2. Gerard Bosch van Drakenstein  Holandia
3. Paul Schulze  Cesarstwo Niemieckie

Bieg 14[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Lucien Renard  Belgia 55,2 s
2. Gaston Dreyfus  Francja
3. William Morton  Kanada
4. Gerald Anderson  Wielka Brytania

Bieg 15[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. George Cameron  Stany Zjednoczone 1:05,2
2. Léon Coeckelberg  Belgia

Bieg 16[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. André Auffray  Francja 58,4
2. Arthur J. Denny  Wielka Brytania
3. Philipus Freylinck  Kolonia Przylądkowa

Półfinały

Zwycięzca każdego biegu awansował do finału.

Półfinał 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Victor Johnson  Wielka Brytania 59,2
2. Johannes van Spengen  Holandia
3. Paul Texier  Francja
4. Walter Andrews  Kanada

Półfinał 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Émile Demangel  Francja 51,6
2. Clarence Kingsbury  Wielka Brytania
3. William Bailey  Wielka Brytania
4. Floris Venter  Kolonia Przylądkowa

Półfinał 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Daniel Flynn  Wielka Brytania 54,8
2. André Auffray  Francja
3. George Cameron  Stany Zjednoczone
4. Ernest Payne  Wielka Brytania

Półfinał 4[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Karl Neumer  Cesarstwo Niemieckie 1:05,6
2. Lucien Renard  Belgia
3. Benjamin Jones  Wielka Brytania

Finał

Pozycja Zawodnik Państwo Rezultat
1 Victor Johnson  Wielka Brytania 51,2 s
2 Émile Demangel  Francja b.d
3 Karl Neumer  Cesarstwo Niemieckie b.d
4 Daniel Flynn  Wielka Brytania b.d

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wyścig na 660 jardów mężczyzn
Listen to this article