Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2001 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2001.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2001
2000 2002
Data 24 stycznia - 28 stycznia 2001
Gospodarz Francja Haute-Maurienne
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Katja Beer

Francja Vincent Defrasne
Bieg indywidualny Ukraina Oksana Jakowlewa

Austria Günther Beck
Bieg na dochodzenie Niemcy Katja Beer

Francja Vincent Defrasne
Sztafeta
Sztafeta  Niemcy (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2001 odbyły się we francuskiej miejscowości Haute-Maurienne, w dniach 24 stycznia - 28 stycznia 2001 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Oksana Jakowlewa  Ukraina 0+0+0+0 50:23,8
Christelle Gros  Francja 0+0+1+1 50:56,9 +33,1
Iwa Karagiozowa  Bułgaria 0+0+0+0 51:04,1 +40,3
4. Magdalena Grzywa  Polska 0+0+1+0 52:31,2 +2:07,4
... ... ... ... ... ...
9. Magdalena Gwizdoń  Polska 0+0+0+3 53:49,6 +3:25,8
22. Anna Stera-Kustusz  Polska 0+1+1+1 55:25,7 +5:01,9

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Katja Beer
Simone Denkinger
Sabine Flatscher
Ina Menzel
1+5 0+5
0+2 0+0
0+0 0+2
1+3 0+1
0+0 0+2
1:40:06,5
 Rosja
Olga Zajcewa
Lilija Jefremowa
Natalja Sokołowa
Olga Romaśko
0+3 0+7
0+0 0+3
0+2 0+2
0+1 0+1
0+0 0+1
1:40:24,1 +17,6
 Ukraina
Iryna Merkuszina
Oksana Jakowlewa
Oksana Chwostenko
Nina Łemesz
1+4 0+3
0+0 0+0
0+1 0+1
0+0 0+0
1+3 0+2
1:40:52,4 +45,9
... ... ... ... ...
6.  Polska
Magdalena Gwizdoń
Beata Kiełtyka
Anna Stera-Kustusz
Magdalena Grzywa
1+4 0+4
1+3 0+1
0+1 0+0
0+0 0+3
0+0 0+0
1:44:03,0 +3:56,5

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie* Wynik Strata
Katja Beer  Niemcy 25:18,5
Simone Denkinger  Niemcy 25:51,0 +32,5
Olga Nazarowa  Białoruś 25:57,1 +38,6
... ... ... ... ... ...
10. Magdalena Gwizdoń  Polska 26:29,0 +1:10,5
30. Magdalena Grzywa  Polska 28:18,7 +3:00,2
41. Anna Stera-Kustusz  Polska 30:07,7 +4:49,2

* Kolumny „Strzelanie” brakuje na stronie biathlonworld.com.

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Katja Beer  Niemcy 2+1+1+1 33:55,8
Lilija Jefremowa  Rosja 0+0+0+0 34:11,0 +15,2
Sabine Flatscher  Niemcy 0+1+0+1 34:24,1 +28,3
... ... ... ... ... ...
16. Magdalena Gwizdoń  Polska 2+2+1+2 36:51,9 +2:56,1
32. Anna Stera-Kustusz  Polska 2+3+0+1 41:41,8 +7:46,0

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anne Lise Bailly  Francja 0+0+1+1 46:48,6
Tatjana Moisiejewa  Rosja 2+1+1+0 47:09,0 +20,4
Delphyne Peretto  Francja 1+1+1+1 48:39,3 +1:50,7
... ... ... ... ... ...
8. Beata Kiełtyka  Polska 0+0+2+0 49:46,5 +2:57,9
19. Bernadetta Bednarz  Polska 1+0+1+0 52:34,7 +5:46,1
22. Katarzyna Ponikwia  Polska 1+1+3+1 53:20,4 +6:31,8
36. Joanna Grzybek  Polska 2+3+3+4 1:02:41,6 +15:53,0

Bieg sztafetowy – 3 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Tatjana Moisiejewa
Marina Bortczukowa
Julia Makarowa
0+5 1+6
0+0 0+1
0+2 0+2
0+3 1+3
1:19:04,2
 Czechy
Magda Rezlerová
Klára Moravcová
Zdeňka Vejnarová
0+2 1+4
0+0 0+0
0+1 1+3
0+1 0+1
1:21:03,9 +1:59,7
 Francja
Delphyne Peretto
Célia Bourgeois
Anne Lise Bailly
2+4 0+7
0+1 0+3
2+3 0+1
0+0 0+3
1:21:59,6 +2:55,4

Polki nie ukończyły biegu.

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tatjana Moisiejewa  Rosja 1+1 26:21,7
Julia Makarowa  Rosja 1+1 26:33,8 +12,1
Zdeňka Vejnarová  Czechy 1+2 27:11,1 +49,4
... ... ... ... ... ...
9. Katarzyna Ponikwia  Polska 1+0 28:05,1 +1:43,4
22. Joanna Grzybek  Polska 0+3 29:30,9 +3:09,2
27. Beata Kiełtyka  Polska 3+2 30:34,9 +4:13,2
31. Bernadetta Bednarz  Polska 2+2 31:33,9 +5:12,2

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Julia Makarowa  Rosja 1+0+0+4 35:00,8
Tatjana Moisiejewa  Rosja 2+2+1+0 35:22,0 +21,2
Zdeňka Vejnarová  Czechy 1+1+1+2 37:04,0 +2:03,2
... ... ... ... ... ...
16. Beata Kiełtyka  Polska 0+0+1+0 40:50,1 +5:49,3
19. Katarzyna Ponikwia  Polska 3+1+2+3 42:08,2 +7:07,4
26. Bernadetta Bednarz  Polska 1+3+0+3 45:00,0 +9:59,2
27. Joanna Grzybek  Polska 3+1+3+4 45:20,6 +10:19,8

Wyniki mężczyzn

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Günther Beck  Austria 0+0+0+0 58:10,3
Andreas Stitzl  Niemcy 0+1+0+2 58:39,8 +29,5
Gael Poirée  Francja 0+0+0+1 59:17,2 +1:06,9
4. Wiesław Ziemianin  Polska 0+1+0+0 59:25,9 +1:15,6
... ... ... ... ... ...
30. Tomasz Sikora  Polska 1+1+3+1 1:04:18,0 +6:07,7
38. Bartłomiej Golec  Polska 1+3+0+2 1:05:38,3 +7:28,0
51. Ryszard Szary  Polska 1+2+4+1 1:08:17,4 +10:07,1

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Jörn Wollschläger
Andreas Stitzl
Michael Greis
Alexander Wolf
0+7 0+3
0+2 0+0
0+2 0+0
0+2 0+2
0+1 0+1
1:24:24,1
 Polska
Wiesław Ziemianin
Wojciech Kozub
Krzysztof Topór
Tomasz Sikora
0+3 2+4
0+2 0+0
0+1 2+3
0+0 0+0
0+0 0+1
1:26:38,2 +2:14,1
 Włochy
Theo Senoner
Sergio Bonaldi
Helmuth Messner
Ivan Romanin
0+3 0+3
0+0 0+1
0+0 0+0
0+2 0+2
0+1 0+0
1:26:42,1 +2:18,0

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Vincent Defrasne  Francja 2+0 28:35,5
Wiesław Ziemianin  Polska 0+1 28:48,0 +12,5
Wjaczesław Derkacz  Ukraina 0+2 28:58,7 +23,2
4. Tomasz Sikora  Polska 2+0 29:06,0 +30,5
... ... ... ... ... ...
17. Wojciech Kozub  Polska 3+1 30:45,0 +2:09,5
40. Krzysztof Topór  Polska 1+3 32:09,2 +3:33,7

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Vincent Defrasne  Francja 3+3+3+3 37:13,1
Michael Greis  Niemcy 0+0+0+0 37:17,9 +4,8
Wiesław Ziemianin  Polska 0+0+0+0 37:37,6 +24,5
... ... ... ... ... ...
7. Tomasz Sikora  Polska 1+1+1+1 38:16,4 +1:03,3
34. Krzysztof Topór  Polska 1+1+1+1 44:18,9 +7:05,8

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Nikołaj Krugłow  Rosja 2+0+0+2 47:54,0
Michal Šlesingr  Czechy 0+0+1+2 49:18,7 +1:24,7
Witalij Czernyszow  Rosja 0+1+2+2 50:22,3 +2:28,3
... ... ... ... ... ...
11. Łukasz Wojaczek  Polska 3+0+0+0 52:18,4 +4:24,4
15. Dawid Paniak  Polska 1+1+0+1 53:05,7 +5:11,7
27. Sylwester Kulig  Polska 1+1+0+2 56:16,5 +8:22,5
38. Łukasz Matysek  Polska 1+2+4+2 59:01,5 +11:07,5

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Witalij Czernyszow
Aleksiej Konczin
Aleksiej Sołowiew
Nikołaj Krugłow
0+3 0+4
0+1 0+0
0+0 0+0
0+2 0+1
0+0 0+3
1:28:47,3
 Francja
Yann Debayle
Sylvain Mouton
Julien Ughetto
Sebastien Zeno
0+4 0+9
0+3 0+2
0+0 0+1
0+0 0+3
0+1 0+3
1:32:54,4 +4:07,1
 Czechy
Jiří Faltus
Michal Šlesingr
Milan Faltus
Jaroslav Soukup
1+3 1+5
0+0 0+1
0+0 1+3
0+0 0+1
1+3 0+0
1:35:15,6 +6:28,3

Polacy nie ukończyli.

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Witalij Czernyszow  Rosja 0+1 29:36,5
Christian De Lorenzi  Włochy 1+0 30:35,8 +59,3
Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 1+2 30:57,8 +1:21,3
... ... ... ... ... ...
16. Łukasz Wojaczek  Polska 1+2 32:59,1 +3:22,6
23. Łukasz Matysek  Polska 1+1 33:40,0 +4:03,5
25. Dawid Paniak  Polska 1+3 33:50,2 +4:13,7
38. Sylwester Kulig  Polska 4+3 34:49,9 +5:13,4

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Witalij Czernyszow  Rosja 1+0+1+1 38:51,9
Aleksiej Sołowiew  Rosja 1+0+2+0 41:01,3 +2:09,4
Lowell Bailey  Stany Zjednoczone 1+1+3+1 41:14,2 +2:22,3
... ... ... ... ... ...
21. Łukasz Wojaczek  Polska 0+1+2+0 46:16,8 +7:24,9
22. Łukasz Matysek  Polska 1+0+4+0 46:34,9 +7:43,0
29. Sylwester Kulig  Polska 1+1+1+0 47:40,1 +8:48,2
34. Dawid Paniak  Polska 1+2+0+4 48:36,5 +9:44,6

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 7 6 1 14
2.  Niemcy 4 3 1 8
3.  Francja 3 2 3 8
4.  Ukraina 1 2 3
5.  Austria 1 1
6.  Czechy 2 3 5
7.  Polska 2 1 3
8.  Włochy 1 1 2
9.  Stany Zjednoczone 2 2
=10.  Białoruś 1 1
=10.  Bułgaria 1 1

Przypisy

  1. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  2. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  3. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  4. Wyniki biegu pościgowego seniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  5. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  6. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  7. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  8. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  9. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  10. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  11. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  12. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  13. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  14. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  15. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
  16. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 27 lutego 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2001
Listen to this article