Puchar Świata w bobslejach 2009/2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w bobslejach 2009/2010.

Puchar Świata w bobslejach 2009/2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w bobslejach 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Data 12.11.2009 - 24.01.2010
Miejsce rozpoczęcia Stany Zjednoczone Park City
Miejsce zakończenia Austria Igls
Zwycięzcy
Dwójka Szwajcaria Ivo Rüegg
Niemcy Sandra Kiriasis
Czwórka Stany Zjednoczone Steven Holcomb
Kombinacja Stany Zjednoczone Steven Holcomb

Puchar Świata w bobslejach 2009/2010 rozpoczął się 12 listopada w Park City, a zakończył 24 stycznia 2010 w Igls.

Kalendarz

Miejsce Data Szczegóły
Park City 12-14 listopada 2009
Lake Placid 20-22 listopada 2009
Cesana Torinese 4-6 grudnia 2009
Winterberg 11-13 grudnia 2009
Altenberg 18-20 grudnia 2009
Königssee 8-10 stycznia 2010
St. Moritz 15-17 stycznia 2010
Igls 22-24 stycznia 2010

Punktacja

Miejsce = Punkty
1 = 225
2 = 210
3 = 200
4 = 192
5 = 184
6 = 176
7 = 168
8 = 160
9 = 152
10 = 144
11 = 136
12 = 128
13 = 120
14 = 112
15 = 104
16 = 96
17 = 88
18 = 80
19 = 74
20 = 68
21 = 62
22 = 56
23 = 50
24 = 45
25 = 40
26 = 36
27 = 32
28 = 28
29 = 24
30 = 20

Kalendarz Pucharu Świata

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ 12-14 listopada 2009 Stany Zjednoczone Park City Dwójka kobiet Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Romy Logsch
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Berit Wiacker
Stany Zjednoczone Erin Pac
Stany Zjednoczone Michelle Rzepka
Dwójka mężczyzn Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Alex Baumann
Stany Zjednoczone Todd Hays
Stany Zjednoczone Steve Langton
Szwajcaria Ivo Rüegg
Szwajcaria Cédric Grand
Czwórka mężczyzn  Kanada
Lyndon Rush
Chris Le Bihan
Dan Humphries
Lascelles Oniel Brown
 Łotwa
Jānis Miņins
Daumants Dreiškens
Oskars Melbārdis
Intars Dambis
 Rosja
Dmitrij Abramowicz
Filipp Jegorow
Dmitrij Stiepuszkin
Siergiej Prudnikow
2. PŚ 16-22 listopada 2009 Stany Zjednoczone Lake Placid Dwójka kobiet Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Romy Logsch
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Janine Tischer
Kanada Kaillie Humphries
Kanada Heather Moyse
Dwójka mężczyzn Stany Zjednoczone John Napier
Stany Zjednoczone Chuck Berkeley
Stany Zjednoczone Steven Holcomb
Stany Zjednoczone Justin Olsen
Szwajcaria Ivo Rüegg
Szwajcaria Roman Handschin
Czwórka mężczyzn  Stany Zjednoczone
Steven Holcomb
Steve Mesler
Curtis Tomasevicz
Justin Olsen
 Stany Zjednoczone
John Napier
Jamie Moriarty
Steve Langton
Chris Fogt
 Austria
Wolfgang Stampfer
Jürgen Mayer
Johannes Wipplinger
Martin Lachkovics
3. PŚ 30-6 grudnia 2009 Włochy Cesana Torinese Dwójka kobiet Stany Zjednoczone Shauna Rohbock
Stany Zjednoczone Michelle Rzepka
Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Romy Logsch
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Berit Wiacker
Dwójka mężczyzn Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Thomas Lamparter
Szwajcaria Ivo Rüegg
Szwajcaria Cédric Grand
Stany Zjednoczone Steven Holcomb
Stany Zjednoczone Curtis Tomasevicz
Czwórka mężczyzn  Stany Zjednoczone
Steven Holcomb
Steve Mesler
Curtis Tomasevicz
Justin Olsen
 Szwajcaria
Ivo Rüegg
Roman Handschin
Cédric Grand
Patrick Blöchliger
 Kanada
Lyndon Rush
Chris Le Bihan
Dan Humphries
Lascelles Brown
4. PŚ 7-13 grudnia 2009 Niemcy Winterberg Dwójka kobiet Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Romy Logsch
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Janine Tischer
Stany Zjednoczone Erin Pac
Stany Zjednoczone Elana Meyers
Dwójka mężczyzn Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Thomas Lamparter
Niemcy Karl Angerer
Niemcy Gregor Bermbach
Szwajcaria Ivo Rüegg
Szwajcaria Roman Handschin
Czwórka mężczyzn  Stany Zjednoczone
Steven Holcomb
Steve Mesler
Curtis Tomasevicz
Justin Olsen
 Niemcy
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
 Niemcy
Karl Angerer
Andreas Udvari
Alex Mann
Gregor Bermbach
5. PŚ 14-20 grudnia 2009 Niemcy Altenberg Dwójka kobiet Kanada Kaillie Humphries
Kanada Heather Moyse
Kanada Helen Upperton
Kanada Jennifer Ciochetti
Stany Zjednoczone Shauna Rohbock
Stany Zjednoczone Michelle Rzepka
Dwójka mężczyzn Niemcy André Lange
Niemcy Kevin Kuske
Niemcy Thomas Florschütz
Niemcy Marc Kühne
Szwajcaria Ivo Rüegg
Szwajcaria Cédric Grand
Czwórka mężczyzn  Niemcy
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
 Stany Zjednoczone
Steven Holcomb
Justin Olsen
Steve Mesler
Curtis Tomasevicz
 Rosja
Jewgienij Popow
Dienis Moisiejczenkow
Andriej Jurkow
Aleksiej Kiriejew
6. PŚ 4-10 stycznia 2010 Niemcy Königssee Dwójka kobiet Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Romy Logsch
Kanada Kaillie Humphries
Kanada Heather Moyse
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Christin Senkel
Dwójka mężczyzn Niemcy Thomas Florschütz
Niemcy Richard Adjei
Niemcy André Lange
Niemcy Kevin Kuske
Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Thomas Lamparter
Czwórka mężczyzn  Niemcy
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
 Stany Zjednoczone
Steven Holcomb
Justin Olsen
Steve Mesler
Curtis Tomasevicz
 Stany Zjednoczone
John Napier
Jamie Moriarty
Steve Langton
Chris Fogt
7. PŚ 11-17 stycznia 2010 Szwajcaria St. Moritz Dwójka kobiet Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Romy Logsch
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Christin Senkel
Niemcy Claudia Schramm
Niemcy Berit Wiacker
Dwójka mężczyzn Niemcy André Lange
Niemcy Kevin Kuske
Kanada Lyndon Rush
Kanada Lascelles Brown
Holandia Edwin van Calker
Holandia Sybren Jansma
Czwórka mężczyzn  Niemcy
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
 Niemcy
Karl Angerer
Alex Mann
Andreas Bredau
Gregor Bermbach
 Rosja
Aleksandr Zubkow
Filipp Jegorow
Dmitrij Trunienkow
Piotr Moisiejew
8. PŚ 18-24 stycznia 2010 Austria Igls Dwójka kobiet Stany Zjednoczone Shauna Rohbock
Stany Zjednoczone Michelle Rzepka
Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Romy Logsch
Kanada Kaillie Humphries
Kanada Heather Moyse
Dwójka mężczyzn Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Thomas Lamparter
Niemcy André Lange
Niemcy Kevin Kuske
Kanada Daniel Schmid
Kanada Jürg Egger
Czwórka mężczyzn  Niemcy
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
 Szwajcaria
Ivo Rüegg
Roman Handschin
Cédric Grand
Thomas Lamparter
 Niemcy
Thomas Florschütz
Ronny Listner
Richard Adjei
Andreas Barucha
44. Mistrzostwa Europy 2010 – Austria Igls

Klasyfikacje

Dwójka pań

Miejsce Pilot Kraj PCI LAK CES WIN ALT KON MOR IGL Punkty
1. Sandra Kiriasis Niemcy Niemcy 2 2 3 2 4 1022
2. Kaillie Humphries Kanada Kanada 6 3 6 5 1 961
3. Shauna Rohbock Stany Zjednoczone USA 9 5 1 4 3 953
4. Helen Upperton Kanada Kanada 5 6 4 7 2 930
5. Erin Pac Stany Zjednoczone USA 3 7 5 3 6 928
6. Cathleen Martini Niemcy Niemcy 1 1 2 1 - 885
7. Claudia Schramm Niemcy Niemcy 10 4 10 6 5 840
8. Bree Schaaf Stany Zjednoczone USA 4 9 6 10 13 784
9. Sabina Hafner Szwajcaria Szwajcaria 8 9 12 8 7 768
10. Amanda Stepenko Kanada Kanada 11 12 9 12 8 704
11. Maya Bamert Szwajcaria Szwajcaria 12 11 13 11 9 672
12. Esme Kamphuis Holandia Holandia 14 14 16 9 10 616
13. Paula Walker Wielka Brytania Wielka Brytania 16 15 14 15 11 552
14. Fabienne Meyer Szwajcaria Szwajcaria 15 13 11 13 20 548
15. Anastasija Skulkina Rosja Rosja 13 16 14 17 14 528
16. Nicola Minichiello Wielka Brytania Wielka Brytania 7 8 8 - - 488
17. Olga Fiodorowa Rosja Rosja 18 18 17 18 12 456
18. Jessica Gillarduzzi Włochy Włochy 17 19 20 16 15 430
19. Elfje Willemsen Belgia Belgia 20 17 21 14 16 426
20. Christina Hengster Austria Austria 22 20 18 - 18 334
21. Carmen Radenovici Rumunia Rumunia 23 21 - 20 17 268
22. Francesca Iossi Włochy Włochy - - 19 19 - 148
23. Manami Hino Japonia Japonia 21 - - 21 - 124
24. Lesa Mayes-Stringer Francja Francja 19 - - - - 74
24. Aoife Hoey Irlandia Irlandia - - - - 19 74

Dwójka mężczyzn

Miejsce Pilot Kraj PCI LAK CES WIN ALT KON MOR IGL Punkty
1. Ivo Rüegg Szwajcaria Szwajcaria 3 3 2 3 3 1010
2. Karl Angerer Niemcy Niemcy 6 8 6 2 4 914
3. Thomas Florschütz Niemcy Niemcy 8 5 9 5 2 890
4. Aleksandr Zubkow Rosja Rosja 5 6 4 8 8 872
5. Beat Hefti Szwajcaria Szwajcaria 1 - 1 1 6 851
6. Steven Holcomb Stany Zjednoczone USA 4 2 3 7 19 844
7. John Napier Stany Zjednoczone USA 12 1 5 10 10 825
8. Lyndon Rush Kanada Kanada 7 7 13 11 5 776
9. André Lange Niemcy Niemcy 9 - 10 6 1 689
10. Simone Bertazzo Włochy Włochy 13 14 7 9 13 672
11. Jānis Miņins Łotwa Łotwa 11 13 12 13 9 656
12. Dmitrij Abramowicz Rosja Rosja 17 10 11 12 11 632
13. Pierre Lueders Kanada Kanada 9 4 8 19 - 578
14. Jewgienij Popow Rosja Rosja 24 12 14 14 7 565
15. Daniel Schmid Szwajcaria Szwajcaria 13 17 15 4 - 504
16. Jürgen Loacker Austria Austria 16 11 16 18 16 504
17. Ivo Danilevič Czechy Czechy 18 21 16 - 14 412
18. Edwin van Calker Holandia Holandia 19 16 29 - 12 393
19. Fabrizio Tosini Włochy Włochy 22 18 19 20 15 382
20. Patrice Servelle Monako Monako 20 15 18 - 20 320
21. Dawid Kupczyk Polska Polska 27 20 21 17 21 312
22. John James Jackson Wielka Brytania Wielka Brytania 25 23 23 16 23 286
23. Lee Johnston Wielka Brytania Wielka Brytania - - 20 15 18 252
24. Edgars Maskalans Łotwa Łotwa 21 22 22 - 21 236
25. Todd Hays Stany Zjednoczone USA 2 - - - - 210
26. Michael Kohn Stany Zjednoczone USA - 9 - - - 152
27. Nicolae Istrate Rumunia Rumunia 23 18 - - - 130
28. Wolfgang Stampfer Austria Austria 15 - - - - 104
29. Gregor Baumann Szwajcaria Szwajcaria - - - - 17 88
30. Jan Vrba Czechy Czechy - - 25 - 25 80
31. Milan Jagnesak Słowacja Słowacja 26 25 - - - 76
32. Hiroshi Suzuki Japonia Japonia 28 24 - - - 73
33. Markus Schönpflug Austria Austria - - - - 24 45

Czwórka mężczyzn

Miejsce Pilot Kraj PCI LAK CES WIN ALT KON MOR IGL Punkty
1. Steven Holcomb Stany Zjednoczone USA 7 1 1 1 2 1053
2. Jānis Miņins Łotwa Łotwa 2 5 4 7 5 938
3. Lyndon Rush Kanada Kanada 1 7 3 12 4 913
4. Thomas Florschütz Niemcy Niemcy 5 8 8 4 7 864
5. John Napier Stany Zjednoczone USA 8 2 9 5 10 850
6. Ivo Rüegg Szwajcaria Szwajcaria 10 4 2 16 11 778
7. Dmitrij Abramowicz Rosja Rosja 3 16 15 6 6 762
8. Karl Angerer Niemcy Niemcy 24 13 7 3 8 693
9. André Lange Niemcy Niemcy 17 - 11 2 1 659
10. Edgars Maskalans Łotwa Łotwa 9 12 12 14 12 648
11. Jewgienij Popow Rosja Rosja 21 11 18 11 3 614
12. Edwin van Calker Holandia Holandia 10 6 13 9 - 592
12. Aleksandr Zubkow Rosja Rosja 13 - 6 10 9 592
14. Ivo Danilevič Czechy Czechy 14 10 14 17 13 576
15. Pierre Lueders Kanada Kanada 10 9 10 13 - 560
16. Jürgen Loacker Austria Austria 19 19 16 15 15 452
17. Beat Hefti Szwajcaria Szwajcaria 15 - 5 8 - 448
18. Simone Bertazzo Włochy Włochy 22 15 17 20 14 428
19. Dawid Kupczyk Polska Polska 20 17 19 19 16 400
20. Wolfgang Stampfer Austria Austria 4 3 - - - 392
21. John James Jackson Wielka Brytania Wielka Brytania 18 21 20 18 18 370
22. Lee Johnston Wielka Brytania Wielka Brytania - - 21 21 17 212
23. Todd Hays Stany Zjednoczone USA 6 - - - - 176
24. Nicolae Istrate Rumunia Rumunia 16 18 - - - 176
25. Patrice Servelle Monako Monako 26 - 23 - 20 154
26. Milan Jagnesak Słowacja Słowacja 23 20 - - - 124
27. Jan Vrba Czechy Czechy - - 24 - 19 119
28. Michael Kohn Stany Zjednoczone USA - 14 - - - 112
29. Daniel Schmid Szwajcaria Szwajcaria - - 22 22 - 112
30. Hiroshi Suzuki Japonia Japonia 25 - - - - 40

Kombinacja mężczyzn

Do klasyfikacji kombinacji mężczyzn brane są pod uwagę dwójki oraz czwórki

Miejsce Pilot Kraj PCI LAK CES WIN ALT KON MOR IGL Punkty LAP
1. Steven Holcomb Stany Zjednoczone USA 2er 4 2 3 7 19 844 1897
4er 7 1 1 1 2 1053
2. Ivo Rüegg Szwajcaria Szwajcaria 2er 3 3 2 3 3 1010 1788
4er 10 4 2 16 11 778
3. Thomas Florschütz Niemcy Niemcy 2er 8 5 9 5 2 890 1754
4er 5 8 8 4 7 864
4. Lyndon Rush Kanada Kanada 2er 7 7 13 11 5 776 1689
4er 1 7 3 12 4 913
5. John Napier Stany Zjednoczone USA 2er 12 1 5 10 10 825 1675
4er 8 2 9 5 10 850
6. Karl Angerer Niemcy Niemcy 2er 6 8 6 2 4 914 1607
4er 24 13 7 3 8 693
19. Dawid Kupczyk Polska Polska 2er 27 20 21 17 21 312 712
4er 20 17 19 19 16 400
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w bobslejach 2009/2010
Listen to this article