Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Rosja
Kod MKOl RUS
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Aleksiej Morozow
Liczba zawodników 187 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 11.
Złoto
3
Srebro
5
Brąz
7
Razem
15
Reprezentacja Rosji podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich
Reprezentacja Rosji podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich

Rosję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało stu osiemdziesięciu siedmiu zawodników.

Zdobyte medale

2010-03-15
2010-03-15

.

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Nikita Kriukow
Biegi narciarskie
Sprint stylem klasycznym mężczyzn
Złoto
Jewgienij Ustiugow
Biathlon
Bieg masowy mężczyzn
Złoto
Swietłana Slepcowa
Anna Bogalij-Titowiec
Olga Miedwiedcewa
Olga Zajcewa
Biathlon
Sztafeta kobiet
Srebro
Nikita Kriukow
Biegi narciarskie
Sprint stylem klasycznym mężczyzn
Srebro
Jewgienij Pluszczenko
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Srebro
Iwan Skobriew
Łyżwiarstwo szybkie
10 000 m mężczyzn
Srebro
Olga Zajcewa
Biathlon
Bieg masowy kobiet
Srebro
Jekatierina Iluchina
Snowboarding
Slalom gigant równoległy kobiet
Brąz
Iwan Skobriew
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m mężczyzn
Brąz
Aleksandr Trietjakow
Skeleton
Mężczyźni
Brąz
Aleksandr Zubkow
Aleksiej Wojewoda
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Brąz
Irina Chazowa
Natalja Korostielowa
Biegi narciarskie
Sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet
Brąz
Nikołaj Moriłow
Aleksiej Pietuchow
Biegi narciarskie
Sprint drużynowy stylem dowolnym mężczyzn
Brąz
Iwan Czeriezow
Anton Szypulin
Maksim Czudow
Jewgienij Ustiugow
Biathlon
Sztafeta mężczyzn
Brąz
Oksana Domnina
Maksim Szabalin
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne

Wyniki reprezentantów Rosji

Biathlon

Mężczyźni

sprint – 10. miejsce
bieg pościgowy – 6. miejsce
bieg masowy – 6. miejsce
bieg indywidualny – 15. miejsce
sprint – 63. miejsce
bieg indywidualny – 11. miejsce
sprint – 30. miejsce
bieg pościgowy – 20. miejsce
bieg masowy – 22. miejsce
bieg indywidualny – 36. miejsce
sprint – 15. miejsce
bieg pościgowy – 15. miejsce
bieg masowy –
bieg indywidualny – 4. miejsce
sztafeta –

Kobiety

bieg indywidualny – 25. miejsce
sprint – 4. miejsce
bieg pościgowy – 6. miejsce
bieg masowy – 30. miejsce
sprint – 22. miejsce
bieg pościgowy – 20. miejsce
bieg masowy – 4. miejsce
bieg indywidualny – 21. miejsce
bieg indywidualny – 56. miejsce
sprint – 13. miejsce
bieg pościgowy – 18. miejsce
bieg masowy – 14. miejsce
sprint – 7. miejsce
bieg pościgowy – 7. miejsce
bieg masowy –
bieg indywidualny – 26. miejsce
sztafeta –

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki –
  • Dmitrij Abramowicz
    Siergiej Prudnikow
Dwójki – 7. miejsce
Czwórki – 8. miejsce
Czwórki – 9. miejsce
Czwórki – DNF

Kobiety

  • Anastasija Skułkina
    Jelena Doronina
Dwójki – 9. miejsce
  • Olga Fiodorowa
    Julija Timofiejewa
Dwójki – 18. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Sprint stylem klasycznym – 8. miejsce
Sprint stylem klasycznym –
15 km stylem dowolnym – 15. miejsce
Bieg łączony – 4. miejsce
50 km stylem klasycznym – 14. miejsce
Sprint stylem klasycznym – 26. miejsce
Bieg łączony – 43. miejsce
Bieg łączony – 32. miejsce
Sprint stylem klasycznym –
15 km stylem dowolnym – 26. miejsce
50 km stylem klasycznym – 24. miejsce
15 km stylem dowolnym – 31. miejsce
50 km stylem klasycznym – DNF
15 km stylem dowolnym – 9. miejsce
Bieg łączony – 17. miejsce
50 km stylem klasycznym – 8. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym –
sztafeta – 8. miejsce

Kobiety

10 km stylem dowolnym – 20. miejsce
Bieg łączony – 13. miejsce
Sprint stylem klasycznym – 12. miejsce
10 km stylem dowolnym – 19. miejsce
10 km stylem dowolnym – 7. miejsce
Bieg łączony – 39. miejsce
Sprint stylem klasycznym – 40. miejsce
Bieg łączony – 26. miejsce
30 km stylem klasycznym – 29. miejsce
30 km stylem klasycznym – 37. miejsce
Sprint stylem klasycznym – 28. miejsce
Sprint stylem klasycznym – 35. miejsce
10 km stylem dowolnym – 12. miejsce
Bieg łączony – 12. miejsce
30 km stylem klasycznym – 22. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym –
sztafeta – 7. miejsce

Curling

Kobiety – 9. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kobiety

  • Jekatierina Ananina, Tatjana Burina, Alona Chomicz, Julija Dieulina, Inna Diubanok, Irina Gaszennikowa, Ija Gawriłowa, Aleksandra Kapustina, Jekatierina Lebiediewa, Marija Onołbajewa, Olga Piermiakowa, Kristina Pietrowska, Zoja Połunina, Anna Prugowa, Marina Siergina, Jekatierina Smolencewa, Olga Sosina, Tatjana Sotnikowa, Swietłana Tierientjewa, Swietłana Tkaczewa, Aleksandra Wafina – 6. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen – 23. miejsce
  • Nijaz Nabiejew
Gundersen – 23. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści – 13. miejsce
soliści –

Kobiety

solistki – 9. miejsce
  • Ksienija Makarowa
solistki – 10. miejsce
Pary sportowe – 4. miejsce
Pary sportowe – 7. miejsce
Pary sportowe – 11. miejsce
Pary taneczne –
Pary taneczne – 9. miejsce
Pary taneczne – 15. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1000 m – 22. miejsce
1500 m – 21. miejsce
500 m – 32. miejsce
1000 m – 36. miejsce
1500 m – 38. miejsce
500 m – 36. miejsce
1000 m – 11. miejsce
1500 m – 11. miejsce
500 m – 14. miejsce
1000 m – 21. miejsce
5000 m – DNF
10000 m – 13. miejsce
1500 m – 4. miejsce
5000 m –
10000 m –
  • Timofiej Skopin
500 m – 35. miejsce

Kobiety

1500 m – 32. miejsce
500 m – 20. miejsce
1000 m – 20. miejsce
  • Swietłana Kajkan
500 m – 22. miejsce
3000 m – 20. miejsce
1000 m – 28. miejsce
1500 m – 11. miejsce
500 m – 24. miejsce
1000 m – 27. miejsce
  • Julija Niemaja
500 m – DNF
  • Ałła Szabanowa
1500 m – 12. miejsce
1000 m – 11. miejsce
1500 m – 8. miejsce
3000 m – 18. miejsce
5000 m – 13. miejsce
Sztafeta – 7. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

zjazd – 45. miejsce
slalom – 23. miejsce
gigant – 38. miejsce
supergigant – 28. miejsce
kombinacja – 21. miejsce
slalom – DNF
gigant – 40. miejsce
supergigant – DNF
  • Stiepan Zujew
zjazd – 54. miejsce
slalom – DNF
gigant – 64. miejsce
supergigant – 36. miejsce
kombinacja – 23. miejsce

Kobiety

  • Jelena Prostiewa
zjazd – 26. miejsce
slalom – 28. miejsce
gigant – DNF
supergigant – 24. miejsce
kombinacja – DNF
  • Lajsan Rajanowa
slalom – 33. miejsce
gigant – 37. miejsce
supergigant – DNF

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Dienis Dołgodworow
jazda po muldach – 13. miejsce
ski cross – 25. miejsce
  • Dmitrij Maruszczak
skoki akrobatyczne – 20. miejsce
jazda po muldach – 10. miejsce
jazda po muldach – 25. miejsce
jazda po muldach – 28. miejsce

Kobiety

jazda po muldach – 13. miejsce
ski cross – 32. miejsce
jazda po muldach – 9. miejsce
  • Darja Sierowa
jazda po muldach – 15. miejsce
jazda po muldach – 7. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki – 4. miejsce
  • Stiepan Fiodorow
jedynki – 19. miejsce
  • Wiktor Kniejb
jedynki – 12. miejsce
dwójki – 10. miejsce
  • Michaił Kuzmicz
    Stanisław Michiejew
dwójki – 14. miejsce

Kobiety

jedynki – 10. miejsce
jedynki – 4. miejsce
jedynki – 6. miejsce

Short track

Mężczyźni

500 m – 24. miejsce
1000 m – 24. miejsce
1500 m – 24. miejsce
500 m – 27. miejsce
1000 m – 29. miejsce
1500 m – 31. miejsce

Kobiety

  • Walerija Potiomkina
500 m – 25. miejsce
1000 m – 26. miejsce
1500 m – 27. miejsce
  • Nina Jewtiejewa
1000 m – 24. miejsce
1500 m – 16. miejsce
  • Olga Bielakowa
1500 m – 30. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

Kobiety

  • Jelena Judina – 18. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia duża – 47. miejsce
Skocznia normalna – 46. miejsce
Skocznia duża – 38. miejsce
Skocznia normalna – 33. miejsce
Skocznia duża – 35. miejsce
Skocznia normalna – 26. miejsce
Skocznia duża – 44. miejsce
Skocznia normalna – 45. miejsce
drużynowo – 10. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

snowboardcross – 15. miejsce
gigant równoległy – 4. miejsce

Kobiety

gigant równoległy – 24. miejsce
gigant równoległy –
gigant równoległy – 17. miejsce
gigant równoległy – 10. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article