19de uitreiking van de Premios Goya - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 19de uitreiking van de Premios Goya.

19de uitreiking van de Premios Goya

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

19de uitreiking Premios Goya
Datum 30 januari 2005
Locatie Madrid
Land
 Spanje
Presentator Antonio Resines
Maribel Verdú
Montserrat Caballé
Vorige 18de
Volgende 20ste
Officiële website
Portaal 
 
Film

De 19de uitreiking van de Premios Goya vond plaats in Madrid op 30 januari 2005. De ceremonie werd uitgezonden op TVE en werd gepresenteerd door Antonio Resines, Maribel Verdú en Montserrat Caballé.

Winnaars en genomineerden

Beste film Beste regisseur
Beste acteur Beste actrice
Beste mannelijke bijrol Beste vrouwelijke bijrol
Beste debuterend acteur Beste debuterend actrice
  • Tamar NovasMar adentro
    • Jorge Roelas — Tiovivo c. 1950
    • Nilo Mur — Héctor
    • José Luis García Pérez — Cachorro
Beste origineel scenario Beste bewerkt scenario
  • Mar adentroAlejandro Amenábar, Mateo Gil
    • Incautos — Dominic Harari, Joaquín Oristrell, Teresa Pelegri
    • Roma — Adolfo Aristarain, Mario Camus, Kathy Saavedra
    • Horas de luz — José Ángel Esteban, Carlos López, Manolo Matji
Beste Spaanstalige buitenlandse film Beste Europese film
Beste debuterend regisseur Beste animatiefilm
  • Pablo MaloFrío sol de invierno
    • Santi Amodeo — Astronautas
    • Vicente Peñarrocha — Fuera del cuerpo
    • Ramón De España — Has conmigo lo que quieras
  • Pinocho 3000
    • Los Balunis en la Aventura del Fin del Mundo
    • Supertramps
Beste camerawerk Beste montage
  • Mar adentro — Javier Aguirresarobe
    • Roma — José Luis Alcaine
    • Romasanta — Javier Salmones
    • Tiovivo c. 1950 — Raúl Pérez Cubero
  • El Lobo — Guillermo S. Maldonado
    • Frío sol de invierno — Antonio Pérez Reina
    • Horas de luz — José María Biurrún
    • Incautos — Iván Alado
Beste artdirector Beste productiemanager
Beste geluid Beste speciale effecten
  • Mar adentro — Ricardo Steinberg, Alfonso Raponso, Juan Ferro, María Steinberg
    • Crimen ferpecto — Sergio Bürmann, Jaime Fernández, Carlos Schmukler
    • Incautos — Pierre Lorrain, Jaime Fernández, Polo Aledo
    • Isi/Disi - Amor a lo bestia — Patrick Ghislain, Nacho Royo-Villanova, Antonio Rodríguez 'Mármol'
  • El Lobo — Reyes Abades, Jesús Pascual, Ramón Loreno
    • Crimen ferpecto — Juan Ramón Molina, Félix Bergés
    • Romasanta — Juan Ramón Molina, David Martí, Montse Ribé, Josep Maria Aragonés
    • Torapia — Juan Ramón Molina, Aurelio Sánchez Herrera, Eduardo Acosta
Beste kostuums Beste grime en haarstijl
  • Mar adentro — Jo Allen, Ana López-Puigcerver, Mara Collazo, Manolo García
    • Inconscientes — Karmele Soler, Paco Rodríguez
    • Seres queridos — Susana Sánchez, Patricia Rodríguez
    • Tiovivo c. 1950 — Paca Almenara, Alicia López
Beste filmmuziek Beste origineel nummer
  • El milagro de Candeal — Carlinhos Brown, Mateus ("Zambie mameto")
    • Atún y chocolate — Javier Ruibal ("Atunes en la paraíso")
    • Incautos — Bebe ("Corre")
    • Isi/Disi - Amor a lo bestia — Joaquín Sabina ("La rubia de la cuarta fila")
Beste korte film Beste korte animatiefilm
  • Diez minutos — Alberto Ruiz Rojo
    • Amigo no gima — Iñaki Peñafiel
    • Cara sucia
    • Larutanatural — Àlex Pastor
  • El enigma del chico croqueta — Pablo Llorens
    • Vuela por mí — Carlos Navarro
    • Minotauromaquia — Juan Pablo Etcheverry
    • The Trumouse Show — Julio Robledo
Beste documentaire Beste korte documentaire
  • El milagro de Candeal
    • De nens
    • Salvador Allende
    • ¡Hay Motivo!
  • Extras — Ana Serret
    • Aerosol — Miguel Ángel Rolland, Rodolfo Montero
    • El último minutero — Elio Quiroga
    • El mundo es tuyo
    • Iván Z
Ere-Goya
José Luis López Vázquez

Prijzen per film

Film Nominaties Prijzen
Mar adentro 15 14
Tiovivo c. 1950 6 1
Crimen ferpecto 6 0
El Lobo 5 2
Incautos 5 0
La mala educación 4 0
Roma 4 0
El 7º día 4 0
Héctor 4 0
Inconscientes 3 0
El milagro de Candeal 2 2
Frío sol de invierno 2 1
Cosas que hacen que la vida valga la pena 2 0
Non ti muovere 2 0
Astronautas 2 0
Horas de luz 2 0
Romasanta 2 0
Isi/Disi - Amor a lo bestia 2 0
Diarios de motocicleta 1 1
The Bridge of San Luis Rey 1 1

Referenties

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
19de uitreiking van de Premios Goya
Listen to this article