20ste uitreiking van de Premios Goya - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 20ste uitreiking van de Premios Goya.

20ste uitreiking van de Premios Goya

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

20ste uitreiking Premios Goya
Datum 29 januari 2006
Locatie Madrid
Land
 Spanje
Presentator Concha Velasco
Antonio Resines
Vorige 19de
Volgende 21ste
Officiële website
Portaal 
 
Film

De 20ste uitreiking van de Premios Goya vond plaats in Madrid op 29 januari 2006. De ceremonie werd uitgezonden op TVE en werd gepresenteerd door Concha Velasco en Antonio Resines.

Winnaars en genomineerden

Beste film Beste regisseur
Beste acteur Beste actrice
Beste mannelijke bijrol Beste vrouwelijke bijrol
Beste debuterend acteur Beste debuterend actrice
Beste origineel scenario Beste bewerkt scenario
  • El método – Mateo Gil, Marcelo Piñeyro
    • Obaba – Montxo Armendáriz
    • NinetteJosé Luis Garci, Horacio Valcárcel
    • El penalti más largo del mundo – Roberto Santiago
Beste Spaanstalige buitenlandse film Beste Europese film
Beste debuterend regisseur Beste animatiefilm
  • José Corbacho, Juan CruzTapas
    • Asier Altuna, Telmo Esnal – Aupa Etxebeste!
    • Guillem Morales – El habitante incierto
    • Santiago Tabernero – Vida y color
  • El sueño de una noche de San Juan
    • Gisaku
Beste camerawerk Beste montage
  • Iberia – José Luis López-Linares
    • Obaba – Javier Aguirresarobe
    • Ninette – Raúl Pérez Cubero
    • Otros días vendrán – José Luis Alcaine
  • Habana Blues – Fernando Pardo
    • Ninette – Miguel González Sinde
    • El método – Iván Aledo
    • Iberia – Julia Juaniz
Beste artdirector Beste productiemanager
  • Ninette – Gil Parrondo
    • Obaba – Julio Esteban, Julio Torrecilla
    • Para que no me olvides – Félix Murcia, Federico G. Cambero
    • Segundo asalto – Marta Blasco
Beste geluid Beste speciale effecten
  • Obaba – Carlos Bonmati, Alfonso Pino, Pelayo Gutiérrez
    • Princesas – Miguel Rejas, Alfonso Raposo, Polo Aledo
    • Ninette – Miguel Rejas, José Antonio Bermúdez
    • Los nombres de Alicia – Eladio Reguero, David Calleja
  • Fragile – David Martí, Montse Ribé, Félix Cordón, Félix Bergés, Rafael Solorzano
    • Obaba – Reyes Abades, Chema Remacha, Alberto Esteban, Pablo Urrutia
    • Las llaves de la independencia – Juan Ramón Molina, Pablo Núñez, Ana Núñez, Antonio Ojeda, Carlos Martínez
    • Un rey en La Habana – Reyes Abades, Carlos Lozano, Alberto Esteban, Pablo Núñez, Ana Núñez
Beste kostuums Beste grime en haarstijl
  • Camarón – María José Iglesias
  • Camarón – Romana González, Josefa Morales
    • Princesas – Manolo García, Carlos Hernández
    • El Calentito – Jorge Hernández, Fermín Galán
    • Los Dalton contra Lucky Luke – Paillette, Annie Marandin
Beste filmmuziek Beste origineel nummer
  • Habana Blues – Juan Antonio Leyva, José Luis Garrido, Equis Alfonso, Dayan Abad, Descemer Bueno, Kiki Ferrer, Kelvis Ochoa
  • PrincesasManu Chao ("Me Llaman Calle")
    • La noche del hermano – Eva Gancedo, Yamil ("Los Malos Amores")
    • Bagdad rap – Mario Gaitán ("Llora Por Tus Miserias")
    • SinfínDani Martín ("Laura")
Beste korte film Beste korte animatiefilm
  • Nana – José Javier Rodríguez Melcon
    • Bota de Oro – José Luis Baringo, Ramón Tarrés
    • El Examinador – José Antonio Pajares
    • El Intruso – David Cánovas
    • Hiyab – Xavi Sala
  • Tadeo Jones – Enrique Gato
    • La Gallina Ciega – Isabel Herguera
    • La Leyenda del Espantapájaros – Marco Besas
    • La Luz de la Esperanza – Ricardo Puertas
    • Semilla del Recuerdo – Renato Roldán
Beste documentaire Beste korte documentaire
  • Cineastas Contra Magnates
    • Iberia
    • Trece Entre Mil
    • Veinte Años No Es Nada
  • En La Cuna del Aire
    • Castilla y León, Patrimonio de la Humanidad
    • Nenyure – Jorge Rivero
Ere-Goya
Pedro Masó

Prijzen per film

Film Nominaties Prijzen
Obaba 10 1
Princesas 9 3
Ninette 7 1
7 vírgenes 6 1
The Secret Life of Words 5 4
Camarón 5 3
El método 5 2
Habana Blues 4 2
Iberia 3 1
Para que no me olvides 3 0
Otros días vendrán 3 0
Tapas 2 2
Fragile 2 1
Segundo asalto 2 0

Referenties

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
20ste uitreiking van de Premios Goya
Listen to this article