For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Australië op de Olympische Zomerspelen 1972.

Australië op de Olympische Zomerspelen 1972

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Australië op de Olympische Zomerspelen 1972
Land Australië
IOC-landcode AUS
NOC Australian Olympic Committee
externe link
Olympische Zomerspelen 1972 in München
Vlaggendrager Dennis Green (opening)
Mike Wenden (sluiting)
Aantal deelnemers 177 (29 vrouwen)
Aantal disciplines 18
Medailles
Rang: 6
goud
8
zilver
7
brons
2
totaal
17
Australië op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908* · 1912* · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
*= met Nieuw-Zeeland als Australazië
Australië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Australië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1972 in München, West-Duitsland.

Medaillewinnaars

Sport Olympiër Discipline Medaille
Zeilen John Anderson
David Forbes
star
Goud
Thomas Anderson
John Cuneo
John Shaw
dragon
Goud
Zwemmen Brad Cooper 400m vrije slag (m)
Goud
Shane Gould 200m vrije slag (v)
Goud
400m vrije slag (v)
Goud
200m wisselslag (v)
Goud
Beverley Whitfield 200m schoolslag (v)
Goud
Gail Neall 400m wisselslag (v)
Goud
Atletiek Raelene Boyle 100m (v)
Zilver
200m (v)
Zilver
Wielersport John Nicholson sprint (m)
Zilver
Danny Clark 1 km tijdrit (m)
Zilver
Clyde Sefton wegwedstrijd (m)
Zilver
Zwemmen Graham Windeatt 1500m vrije slag (m)
Zilver
Shane Gould 800m vrije slag (v)
Zilver
Zwemmen Shane Gould 100m vrije slag (v)
Brons
Beverley Whitfield 100m schoolslag (v)
Brons

Deelnemers en resultaten

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Graeme Rootham 800m (m)
20e
serie 4: 4de in 1.48,2
Chris Fisher 1500m (m)
17e
serie 5: 4de in 3.42,5
halve finale 1: 5de in 3.42,0
Kerry O'Brian 5000m (m)
DNS
serie 2: niet gestart
Mal Baird 110m horden (m)
28e
serie 3: 6de in 14,55
Bruce Field 400m horden (m)
23e
serie 4: 4de in 51,46
Gary Knoke
12e
serie 2: 2de in 50,10
halve finale 2: 6de in 52,79
Kerry O'Brien 3000m steeplechase (m)
DNF
serie 2: niet gefinisht
Derek Clayton marathon (m)
13e
2:19.49
Bruce Field verspringen (m)
15e
kwalificatie groep A: 9de met 7,76m
Mick McGrath hink-stap-springen (m)
20e
kwalificatie groep A: 11de met 15,90m
Lawrie Peckham hoogspringen (m)
18e
kwalificatie groep A: 14de met 2,15m
finale: 18de met 2,10m
Ray Boyd polsstokhoogspringen (m)
16e
kwalificatie groep B: 8ste met 4,80m
Raelene Boyle 100m (v)
Zilver
serie 5: 1ste in 11,37
kwartfinale 1: 2de in 11,30
halve finale 2: 1ste in 11,32
finale: 2de in 11,23
Marion Hoffman
26e
serie 1: 7de in 11,68
kwartfinale 3: 7de in 11,78
Pam Kilborn
28e
serie 3: 5de in 11,73
kwartfinale 2: 6de in 11,85
Raelene Boyle 200m (v)
Zilver
serie 2: 2de in 23,58
kwartfinale 4: 1ste in 23,06
halve finale 1: 2de in 22,92
finale: 2de in 22,45
Charlene Rendina 400m (v)
6e
serie 1: 1ste in 51,94 (OR)
kwartfinale 1: 1ste in 51,96
halve finale 2: 3de in 51,90
finale: 6de in 51,99
Allison Ross-Edwards
27e
serie 5: 4de in 53,48
kwartfinale 4: 6de in 53,60
Cheryl Peasley 800m (v)
14e
serie 1: 3de in 2.03,11
halve finale 1: 7de in 2.04,56
Jenny Orr
22e
serie 2: 5de in 2.04,46
Jenny Orr 1500m (v)
8e
serie 1: 4de in 4.08,06
halve finale 2: 6de in 4.08,86
finale: 8ste in 4.12,15
Maureen Caird 100m horden (v)
19e
serie 3: 5de in 13,63
Penny Gillies
21e
serie 2: 6de in 13,82
Pam Kilborn
4e
serie 1: 2de in 12,93
halve finale 1: 2de in 12,95
finale: 4de in 12,98
Raelene Boyle
Maureen Caird
Marion Hoffman
Pamela Ryan
4x100m (v)
6e
serie 1: 3de in 44,03
finale: 6de in 43,61
Raelene Boyle
Cheryl Peasley
Charlene Rendina
Allison Ross-Edwards
4x400m (v)
6e
serie 2: 3de in 3.30,0
finale: 6de in 3.28,8
Erica Nixon verspringen (v)
15e
kwalificatie groep A: 5de met 6,27m
Lyn Tillett vijfkamp (v)
16e
100m horden: 18de in 14,26 (834 punten)
kogelstoten: 19de met 11,46m (685 punten)
hoogspringen: 21ste met 1,60m (834 punten)
verspringen: 2de met 6,44m (1001 punten)
200m: 10de in 24,36 (904 punten)
totaal: 4258 punten

Basketball pictogram.svg
Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tom Bender
Peter Byrne
Perry Crosswhite
Richard Duke
Ken James
Brian Kerle
Toli Koltuniewicz
Glenn Marsland
Eddie Palubinskas
Ray Tomlinson
Ian Watson
Bill Wyatt
mannen
9e
groepsfase: 6de
V van
Vlag van Spanje
 Spanje: 74-79
V van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 55-81
V van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije: 68-69
W van
Vlag van Japan
 Japan: 92-76
V van
Vlag van Cuba
 Cuba: 70-84
W van
Vlag van Brazilië
 Brazilië: 75-69
W van
Vlag van Egypte
 Egypte: 89-66
9-12de plek: W van
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland: 70-69
9-10de plek: W van
Vlag van Polen
 Polen: 91-83
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
7 7 0 542 312 +230 14
2
Vlag van Cuba
 Cuba
7 6 1 560 445 +115 13
3
Vlag van Brazilië
 Brazilië
7 4 3 561 490 +71 11
4
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
7 4 3 493 489 +4 11
5
Vlag van Spanje
 Spanje
7 3 4 486 500 -14 10
6
Vlag van Australië
 Australië
7 3 4 523 524 -1 10
7
Vlag van Japan
 Japan
7 1 6 442 643 -201 8
8
Vlag van Egypte
 Egypte
7 0 7 440 644 -204 7
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
27 augustus München
Vlag van Spanje
 Spanje
79-44
Vlag van Australië
 Australië
28 augustus München
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
81-55
Vlag van Australië
 Australië
29 augustus München
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
69-68
Vlag van Australië
 Australië
30 augustus München
Vlag van Japan
 Japan
76-92
Vlag van Australië
 Australië
1 september München
Vlag van Australië
 Australië
70-84
Vlag van Cuba
 Cuba
2 september München
Vlag van Australië
 Australië
75-69
Vlag van Brazilië
 Brazilië
3 september München
Vlag van Australië
 Australië
89-66
Vlag van Egypte
 Egypte
9-12de plek
5 september München
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
69-70
Vlag van Australië
 Australië
9-10de plek
9 september München
Vlag van Polen
 Polen
83-91
Vlag van Australië
 Australië

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dennis Talbot -48kg (m)
9e
1ste ronde: W van
Vlag van Venezuela
 VEN Rodriguez: knock-out
2de ronde: V van
Vlag van Hongarije
 HUN Gedo: 0-5
Michael O'Brien -54kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Carreras: technische knock-out
Kerry Devlin -67kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Soedan
 SUD Rizgalla: technische knock-out
3de ronde: V van
Vlag van Mexico
 MEX Lozano: 1-4
Alan Jenkinson -71kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Belliard: 4-1
3de ronde: V van
Vlag van Tunesië
 TUN Majeri: 0-5

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Terence Reilly mannen
15e
1ste ronde: 13de met 1193 punten
2de ronde: 18de met 1194 punten
totaal: 2387 punten
Graeme Telford
9e
1ste ronde: 4de met 1224 punten
2de ronde: 16de met 1199 punten
totaal: 2423 punten
Terene Donovan vrouwen
9e
1ste ronde: 8ste met 1189 punten
2de ronde: 13de met 1167 punten
totaal: 2356 punten

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
George Vassiliadis -56kg (m)
6e
duwen: 8ste met 115kg
trekken: 7de met 102,5kg
stoten: 6de met 137,5kg
totaal: 355kg
Nick Ciancio -90kg (m)
6e
duwen: 6de met 170kg
trekken: 4de met 145kg
stoten: 4de met 190kg
totaal: 505kg
Peter Phillips -110kg (m)
17e
duwen: 14de met 170kg
trekken: 16de met 137,5kg
stoten: 17de met 180kg
totaal: 487,5kg

Field hockey pictogram.svg
Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Robert Andrew
Greg Browning
Ric Charlesworth
Paul Dearing
Brian Glencross
Robert Haigh
Wayne Hammond
James Mason
Terry McAskell
Patrick Nilan
Desmond Piper
Graeme Reid
Ronald Riley
Donald Smart
Ronald Wilson
mannen
5e
groepsfase: 4de
G van
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland: 0-0
W van
Vlag van Kenia
 Kenia: 3-1
V van
Vlag van India
 India: 1-3
W van
Vlag van Mexico
 Mexico: 10-0
G van
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië: 1-1
W van
Vlag van Polen
 Polen: 1-0
V van
Vlag van Nederland
 Nederland: 2-3
5-8ste plek: W van
Vlag van Maleisië
 Maleisië: 2-1
5-6de plek: W van
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië: 2-1
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van India
 India
7 5 2 0 25 8 +17 12
2
Vlag van Nederland
 Nederland
7 5 1 1 20 9 +11 11
3
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
7 4 1 2 15 10 +5 9
4
Vlag van Australië
 Australië
7 3 2 2 18 8 +10 8
5
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
7 2 3 2 16 11 +5 7
6
Vlag van Polen
 Polen
7 2 2 3 12 12 0 6
7
Vlag van Kenia
 Kenia
7 1 1 5 8 17 -9 3
8
Vlag van Mexico
 Mexico
7 0 0 7 1 40 -39 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
27 augustus München
Vlag van Australië
 Australië
0-0
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
28 augustus München
Vlag van Australië
 Australië
3-1
Vlag van Kenia
 Kenia
30 augustus München
Vlag van Australië
 Australië
1-3
Vlag van India
 India
31 augustus München
Vlag van Australië
 Australië
10-0
Vlag van Mexico
 Mexico
2 september München
Vlag van Australië
 Australië
1-1
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
3 september München
Vlag van Australië
 Australië
1-0
Vlag van Polen
 Polen
4 september München
Vlag van Australië
 Australië
2-3
Vlag van Nederland
 Nederland
5-8ste plek
7 september München
Vlag van Maleisië
 Maleisië
1-2
Vlag van Australië
 Australië
5-6dec plek
2 september München
Vlag van Australië
 Australië
2-1
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Robin Moffitt -63kg (m)
19e
1ste ronde: V van
Vlag van Polen
 POL Tałaj
Douglas Churchill -70kg (m)
12e
1ste ronde: W van
Vlag van België
 BEL Van De Wever
2de ronde: V van
Vlag van Hongarije
 HUN Hetényi
Alex Bijkerk -80kg (m)
13e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Ierland
 IRL Watt
3de ronde: V van
Vlag van Nieuw-Zeeland
 NZL Littlewood
Barry Johnson -93kg (m)
19e
1ste ronde: V van
Vlag van Japan
 JPN Sasahara
open klasse (m)
9e
1ste ronde: V van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Koeznezov
herkansingen: V van
Vlag van Brazilië
 BRA Ishii

Canoeing pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
John Allen Southwood K-1 1000m (m)
10e
serie 3: 5de in 4.12,93
herkansingen: 2de in 3.57,91
halve finale 1: 4de in 3.57,46
Graham Johnson
Adrian Powell
K-2 1000m (m)
11e
serie 1: 6de in 3.53,23
herkansingen: 1ste in 3.41,77
halve finale 2: 4de in 3.36,40
Rodney Fox
Dennis Green
Dennis Heussner
Gordon Jeffery
K-4 1000m (m)
14e
serie 2: 5de in 3.24,63
herkansingen: 3de in 3.16,24
halve finale 2: 5de in 3.13,73

Modern pentathlon pictogram.svg
Moderne vijfkamp

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Robert Gordon Barrie mannen
32e
paardrijden: 23ste met 1030 punten
schermen: 55ste met 544 punten
schietsport: 16de met 912 punten
zwemmen: 10de met 1132 punten
atletiek: 49ste met 982 punten
totaal: 4600 punten
Peter Neville Macken
41e
paardrijden: 58ste met 770 punten
schermen: 42ste met 677 punten
schietsport: 8ste met 956 punten
zwemmen: 53ste met 896 punten
atletiek: 11de met 1150 punten
totaal: 4449 punten

Equestrian Vaulting pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bill Roycroft eventing individueel
6e
dressuur: 2de met 36 strafpunten
crosscountry: 8ste met 29,60 punten
springconcours: 1ste met 0 strafpunten
totaal: 29,60 punten
Clarke Roycroft
46e
dressuur: 42ste met 62,67 strafpunten
crosscountry: 47ste met 275,87 strafpunten
springconcours: 37ste met 20,25 strafpunten
totaal: 296,12 strafpunten
Richard Sands
7e
dressuur: 47ste met 64,33 strafpunten
crosscountry: 2de met 99,20 punten
springconcours: 16de met 10 strafpunten
totaal: 24,87 punten
Brian Schrapel
27e
dressuur: 57ste met 68,33 strafpunten
crosscountry: 26ste met 2 punten
springconcours: 28ste met 20 strafpunten
totaal: 82,33 strafpunten
Bill Roycroft
Clarke Roycroft
Richard Sands
Brian Schrapel
eventing team
4e
27,86 strafpunten

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kim Mackney
Chris Stevens
twee-zonder (m)
15e
serie 3: 3de in 7.39,03
herkansingen: 3de in 7.45,03
Will Baillieu
Vern Bowrey
John Lee
Peter Shakespear
Philip Wilkinson
vier-met (m)
13e
serie 2: 4de in 7.07,00
herkansingen: 4de in 7.07,08
John Clark
Bryan Curtin
Richard Curtin
Alan Grover
Kerry Jelbart
Michael Morgan
Robert Paver
Gary Pearce
Malcolm Shaw
acht (m)
8e
serie 3: 4de in 6.14,75
herkansingen: 1ste in 6.09,75
halve finale 2: 5de in 6.34,82
finale B: 2de in 6.22,45

Fencing pictogram.svg
Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Greg Benko floret (m)
34e
1ste ronde groep E: 3de (2-3)
2de ronde groep F: 6de (1-4)
Ernest Simon
31e
1ste ronde groep F: 4de (3-3)
2de ronde groep B: 6de (0-5)
Marion Exelby floret (v)
28e
1ste ronde groep D: 4de (2-3)
Christine McDougall
30e
1ste ronde groep F: 4de (2-3)

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Donald Brook 50m geweer liggend
10e
596 punten: (99-99-99-100-99-100)
Russell Dove
25e
593 punten: (98-100-98-99-99-99)
Alexander Taransky 25m snelvuurpistool
18e
586 punten: (198-197-191)
Sperry Marshall trap
22e
186 punten: (23-20-23-23-24-25-25-23)

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kenneth Grove 3m plank (m)
29e
kwalificatie: 29ste met 302,91 punten
Donald Wagstaff
13e
kwalificatie: 13de met 344,13 punten
Kenneth Grove 10m toren (m)
32e
kwalificatie: 29ste met 254,73 punten
Donald Wagstaff
11e
kwalificatie: 9de met 290,64 punten
finale: 9de met 145,20 punten
totaal: 435,84 punten
Glenise Jones 3m plank (v)
26e
kwalificatie: 26ste met 232,44 punten
10m toren (v)
26e
kwalificatie: 26ste met 157,20 punten

Gymnastics pictogram.svg
Turnen

Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ian Clarke vloer (m)
106e
sprong (m)
103e
rekstok (m)
105e
brug (m)
105e
ringen (m)
102e
paard voltige (m)
109e
meerkamp individueel (m)
109e
Peter Lloyd vloer (m)
68e
sprong (m)
54e
rekstok (m)
96e
brug (m)
85e
ringen (m)
98e
paard voltige (m)
90e
meerkamp individueel (m)
92e
Jenny Sunderland vloer (v)
99e
sprong (v)
61e
brug (v)
118e
balk (v)
107e
meerkamp individueel (m)
109e

Water polo pictogram.svg
Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nicky Barnes
Tom Hoad
Ian McLauchlain
Robert Menzies
Peter Montgomery
David Neesham
Leslie Nunn
William Tilley
Leon Wiegard
Michael Withers
David Woods
mannen
12e
groepsfase: 4de
G van
Vlag van Griekenland
 Griekenland: 7-7
V van
Vlag van Nederland
 Nederland: 2-4
V van
Vlag van Hongarije
 Hongarije: 2-10
V van
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland: 3-6
groep 2 7-12de plek: 6de
V van
Vlag van Cuba
 Cuba: 5-6
V van
Vlag van Spanje
 Spanje: 4-8
G van
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije: 4-4
V van
Vlag van Roemenië
 Roemenië: 3-5
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Hongarije
 Hongarije
4 3 1 0 22 6 +16 7
2
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
4 2 2 0 21 13 +8 6
3
Vlag van Nederland
 Nederland
4 2 1 1 14 11 +3 5
4
Vlag van Australië
 Australië
4 0 1 3 14 27 -13 1
5
Vlag van Griekenland
 Griekenland
4 0 1 3 13 27 -14 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
27 augustus München
Vlag van Griekenland
 Griekenland
7-7
Vlag van Australië
 Australië
28 augustus München
Vlag van Australië
 Australië
2-4
Vlag van Nederland
 Nederland
30 augustus München
Vlag van Australië
 Australië
2-10
Vlag van Hongarije
 Hongarije
31 augustus München
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
6-3
Vlag van Australië
 Australië
Groep 7-12de plaats
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Nederland
 Nederland
5 4 1 0 29 25 +4 9
2
Vlag van Roemenië
 Roemenië
5 4 1 0 25 18 +7 7
3
Vlag van Cuba
 Cuba
5 2 1 2 23 24 -1 7
4
Vlag van Spanje
 Spanje
5 2 0 3 24 20 +4 4
5
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
5 0 2 3 15 17 -2 2
5
Vlag van Australië
 Australië
5 0 1 4 18 27 -9 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
1 september München
Vlag van Cuba
 Cuba
6-5
Vlag van Australië
 Australië
2 september München
Vlag van Australië
 Australië
4-8
Vlag van Spanje
 Spanje
3 september München
Vlag van Australië
 Australië
4-4
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
4 september München
Vlag van Roemenië
 Roemenië
5-3
Vlag van Australië
 Australië

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
John Bylsma individuele achtervolging (m)
4e
kwalificatie: 2de
kwartfinale 3: W van
Vlag van Nederland
 NED Schuiten: 4.50,47
halve finale: V van
Vlag van Zwitserland
 SUI Kurmann: 4.47,41
bronzen finale: V van
Vlag van Duitsland
 FRG Lutz: 4.54,93
Steele Bishop
Danny Clark
Remo Sansonetti
Philip Sawyer
ploegenachtervolging (m)
10e
kwalificatie: 10de
John Nicholson sprint (m)
Zilver
1ste ronde serie 6: W van
Vlag van Canada
 CAN McRae: 11,20
2de ronde serie 6: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Fredborg/
Vlag van Jamaica
 JAM Chin: 11,92
3de ronde serie 6: W van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 TCH Kučírek/
Vlag van Denemarken
 DEN Pedersen: 11,67
kwartfinale 2: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Fredborg: 2-0
halve finale 2: W van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Pkhak'adze: 2-0
finale: V van
Vlag van Frankrijk
 FRA Morelon: 0-2
Danny Clark tijdrit (m)
Zilver
1.06,87
Weg
Donald Allan wegwedstrijd (m)
58e
4:17.09
Graeme Jose
29e
4:15.31
Clyde Sefton
Zilver
4:14.37
John Trevorrow
32e
4:17.09
Donald Allan
Graeme Jose
Clyde Sefton
John Trevorrow
ploegentijdrit (m)
17e
2:18.00,4

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
John Kinsella -52kg (m)
7e
1ste ronde: W van
Vlag van Guatemala
 GUA Piñeda
2de ronde: vrij
3de ronde: V van
Vlag van Italië
 ITA Grassi
4de ronde: V van
Vlag van Roemenië
 ROU Ciarnău
Raymond Barry -57kg (m)
26e
1ste ronde: V van
Vlag van India
 IND Premnath
2de ronde: V van
Vlag van Argentinië
 ARG Maggiolo
Bruce Akers -74kg (m)
20e
1ste ronde: V van
Vlag van India
 IND Singh
2de ronde: V van
Vlag van Roemenië
 ROU Ambruş

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
John Bertrand finn
4e
76,7 punten: (11-17-9-3-7-DNF-2)
Timothy Alexander
Mark Bethwaite
flying dutchman
8e
75,7 punten: (14-6-4-4-4-14-22)
Gordon Ingate
Robert Thornton
tempest
19e
128 punten: (14-15-17-17-12-DNF-17)
John Anderson
David Forbes
star
Goud
28,1 punten: (3-8-2-3-4-1-3)
Ken Berkeley
Robert Miller
Denis O'Neil
soling
16e
94 punten: (15-15-13-12-11-13)
Thomas Anderson
John Cuneo
John Shaw
dragon
Goud
13,7 punten: (1-1-1-19-3-4)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Greg Rogers 100m vrije slag (m)
15e
serie 4: 3de in 53,98
halve finale 2: 8ste in 54,26
Neil Rogers
32e
serie 3: 5de in 55,32
Mike Wenden
5e
serie 7: 1ste in 52,34
halve finale 2: 1ste in 52,32
finale: 5de in 52,41
Robert Nay 200m vrije slag (m)
14e
serie 1: 2de in 1.57,69
Mike Wenden
4e
serie 1: 1ste in 1.56,66
finale: 4de in 1.54,40
Graham White
17e
serie 3: 2de in 1.58,60
Brad Cooper 400m vrije slag (m)
Goud
serie 4: 1ste in 4.04,59 (OR)
finale: 1ste in 4.00,27 (OR)
Graham White
9e
serie 6: 3de in 4.08,29
Graham Windeatt
4e
serie 5: 2de in 4.05,92
finale: 4de in 4.02,93
Brad Cooper 400m vrije slag (m)
7e
serie 5: 1ste in 16.11,44 (OR)
finale: 7de in 16.30,49
Graham White
5e
serie 3: 2de in 16.19,63
finale: 5de in 16.17,22
Graham Windeatt
Zilver
serie 2: 1ste in 15.59,63 (OR)
finale: 2de in 15.58,48
Neil Martin 100m rugslag (m)
34e
serie 4: 6de in 1.05,13
Brad Cooper 200m rugslag (m)
4e
serie 3: 1ste in 2.07,90 (OR)
finale: 4de in 2.06,59
Bruce Featherston
30e
serie 5: 7de in 2.18,63
Neil Martin
13e
serie 2: 2de in 2.12,09
Paul Jarvie 100m schoolslag (m)
20e
serie 1: 4de in 1.09,26
200m schoolslag (m)
12e
serie 6: 3de in 2.27,83
Neil Rogers 100m vlinderslag (m)
8e
serie 3: 2de in 57,40
halve finale 1: 4de in 57,28
finale: 8ste in 57,90
James Findlay 200m vlinderslag (m)
12e
serie 3: 4de in 2.08,36
Bruce Featherston 200m wisselslag (m)
14e
serie 2: 2de in 2.15,18
James Findlay
34e
serie 2: 6de in 2.20,08
Neil Martin
20e
serie 4: 6de in 2.16,24
Bruce Featherston 400m wisselslag (m)
14e
serie 5: 5de in 4.47,33
Neil Martin
16e
serie 3: 4de in 4.49,85
Graham Windeatt
7e
serie 4: 2de in 2.42,16
finale: 7de in 4.40,39
Bruce Featherston
Greg Rogers
Neil Rogers
Graham White
4x100m vrije slag (m)
10e
serie 2: 5de in 3.40,47
Brad Cooper
Bruce Featherston
Robert Nay
Mike Wenden
Graham White
Graham Windeatt
4x200m vrije slag (m)
5e
serie 1: 1ste in 7.49,03 (OR)
finale: 5de in 7.48,66
Brad Cooper
Paul Jarvie
Neil Rogers
Mike Wenden
4x100m wisselslag (m)
9e
serie 3: 3de in 4.00,16
Sharon Booth 100m vrije slag (v)
26e
serie 1: 5de in 1.02,07
Leanne Francis
24e
serie 4: 4de in 1.01,90
Shane Gould
Brons
serie 6: 1ste in 59,44 (OR)
halve finale 2: 1ste in 59,20
finale: 3de in 59,06
Shane Gould 200m vrije slag (v)
Goud
serie 4: 1ste in 2.07,95
finale: 1ste in 2.03,56 (WR)
Helen Gray
14e
serie 2: 2de in 2.12,76
Deborah Palmer
10e
serie 4: 2de in 2.10,29
Shane Gould 400m vrije slag (v)
Goud
serie 3: 1ste in 4.28,46
finale: 1ste in 4.19,04 (WR)
Karen Moras
11e
serie 2: 2de in 4.36,14
Narelle Moras
14e
serie 3: 4de in 4.37,57
Shane Gould 800m vrije slag (v)
Zilver
serie 4: 1ste in 9.10,84
finale: 2de in 8.56,39
Karen Moras
12e
serie 5: 2de in 9.25,11
Narelle Moras
8e
serie 3: 2de in 9.17,95
finale: 8ste in 9.19,06
Debra Cain 100m rugslag (v)
14e
serie 3: 3de in 1.08,81
halve finale 1: 7de in 1.08,51
Sue Lewis
11e
serie 2: 2de in 1.08,06
halve finale 1: 6de in 1.07,81
Deborah Palmer
13e
serie 2: 3de in 1.08,68
halve finale 2: 7de in 1.08,29
Debra Cain 200m rugslag (v)
15e
serie 3: 4de in 2.27,14
Sue Lewis
9e
serie 5: 3de in 2.25,34
Deborah Palmer
7e
serie 2: 2de in 2.24,25
finale: 7de in 2.24,65
Judith Hudson 100m schoolslag (v)
30e
serie 1: 7de in 1.19,78
Beverley Whitfield
Brons
serie 1: 3de in 1.17,59
halve finale 2: 3de in 1.16,26
finale: 3de in 1.15,73
Judith Hudson 200m schoolslag (v)
18e
serie 4: 3de in 2.49,09
Beverley Whitfield
Goud
serie 5: 2de in 2.44,47
finale: 1ste in 2.41,71 (OR)
Sue Funch 100m vlinderslag (v)
17e
serie 3: 4de in 1.07,51
Sue Funch 200m vlinderslag (v)
11e
serie 4: 4de in 2.26,69
Gail Neall
7e
serie 3: 3de in 2.23,21
finale: 7de in 2.21,88
Debra Cain 200m wisselslag (v)
25e
serie 1: 5de in 2.31,82
Shane Gould
Goud
serie 6: 1ste in 2.26,44
finale: 1ste in 2.23,07 (WR)
Gail Neall
15e
serie 1: 3de in 2.29,64
Karen Moras 400m wisselslag (v)
24e
serie 2: 6de in 5.24,13
Gail Neall
Goud
serie 1: 1ste in 5.11,89
finale: 1ste in 5.02,97 (WR)
Sharon Booth
Debra Cain
Leanne Francis
Shane Gould
Deborah Palmer
4x100m vrije slag (v)
8e
serie 1: 3de in 4.05,44
finale: 8ste in 4.04,82
Sharon Booth
Sue Funch
Sue Lewis
Beverley Whitfield
4x100m wisselslag (v)
9e
serie 1: 5de in 4.33,96
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Australië op de Olympische Zomerspelen 1972
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.