Filmfestival van Cannes 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Filmfestival van Cannes 2016.

Filmfestival van Cannes 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Filmfestival van Cannes 2016
Openingsceremonie op 11 mei
Algemene informatie
Datum 11 - 22 mei 2016
Locatie
Cannes
Duur 12 dagen
Genre(s) competitief filmfestival
Prijs Gouden Palm
Geschiedenis festival
Eerste editie 1946
Laatste editie tot heden
Officiële website
Portaal 
 
Film
Frankrijk

Het 69ste Filmfestival van Cannes was een internationaal filmfestival dat plaatsvond in Cannes, Frankrijk van 11 tot 22 mei 2016.

Het festival opende met de film Café Society van Woody Allen.[1]

Competitie

Jury

De internationale jury:[2]

Naam Beroep Land
George Miller (juryvoorzitter) Filmregisseur, scenarioschrijver, filmproducent
 Australië
Arnaud Desplechin Regisseur
 Frankrijk
Kirsten Dunst Actrice
 Duitsland /
 Verenigde Staten
Valeria Golino Actrice en regisseuse
 Italië
Mads Mikkelsen Acteur
 Denemarken
László Nemes Filmregisseur, scenarioschrijver
 Hongarije
Vanessa Paradis Actrice, zangeres
 Frankrijk
Katayoon Shahabi Filmproducente
 Iran
Donald Sutherland Acteur
 Canada

Selectie (langspeelfilms)

Speelfilms geselecteerd voor de competitie:[3][4]

Film Regisseur Land Prijzen
American Honey Andrea Arnold
 Verenigd Koninkrijk-
 Verenigde Staten
Prijs van de jury
Aquarius Kleber Mendonça Filho
 Brazilië
Elle Paul Verhoeven
 Frankrijk-
 Duitsland
Bacalaureat
(Graduation)
Cristian Mungiu
 Roemenië-
 Frankrijk
Beste regie
(ex-aequo met Olivier Assayas)
Mal de pierres Nicole Garcia
 Frankrijk
Agasshi (아가씨)
(The Handmaiden)
Park Chan-wook
 Zuid-Korea
Vulcan Award (Ryu Seong-hie)
I, Daniel Blake Ken Loach
 Verenigd Koninkrijk
Gouden Palm
Juste la fin du monde Xavier Dolan
 Canada-
 Frankrijk
Grote prijs (Grand Prix)
Prix du Jury Œcuménique
Julieta Pedro Almodóvar
 Spanje
The Last Face Sean Penn
 Verenigde Staten
Loving Jeff Nichols
 Verenigde Staten-
 Verenigd Koninkrijk
Ma' Rosa Brillante Mendoza
 Filipijnen
Beste actrice (Jaclyn Jose)
The Neon Demon Nicolas Winding Refn
 Denemarken
Paterson Jim Jarmusch
 Verenigde Staten
Palm Dog Award
Personal Shopper Olivier Assayas
 Frankrijk
Beste regie
(ex-aequo met Cristian Mungiu)
Rester vertical Alain Guiraudie
 Frankrijk
Forushande (فروشنده)
(The Salesman)
Asghar Farhadi
 Iran-
 Frankrijk
Beste scenario (Asghar Farhadi)
Beste acteur (Shahab Hosseini)
Sieranevada Cristi Puiu
 Roemenië-
 Frankrijk-
 Bosnië en Herzegovina-
 Kroatië-
 Macedonië
Ma loute Bruno Dumont
 Frankrijk-
 Duitsland
Toni Erdmann Maren Ade
 Duitsland-
 Oostenrijk
FIPRESCI-prijs
La Fille inconnue Jean-Pierre en Luc Dardenne
 België

Langspeelfilms buiten competitie:

Film Regisseur Land
Café Society (openingsfilm) Woody Allen
 Verenigde Staten
The BFG Steven Spielberg
 Verenigde Staten-
 Verenigd Koninkrijk-
 Canada
Goksung (곡성)
(The Wailing)
Na Hong-jin
 Zuid-Korea
Money Monster Jodie Foster
 Verenigde Staten
The Nice Guys Shane Black
 Verenigde Staten

Séances de minuit:

Film Regisseur Land
Blood Father Jean-François Richet
 Verenigde Staten
Gimme Danger Jim Jarmusch
 Verenigde Staten
Bu-san-haeng
(Train to Busan)
Yeon Sang-ho
 Zuid-Korea

Séances spéciales:

Film Regisseur Land
Chouf (شوف) Karim Dridi
 Tunesië,
 Frankrijk
Le Cancre Paul Vecchiali
 Frankrijk
Exil Rithy Panh
 Cambodja
Hissein Habré, une tragédie Tschadienne Mahamat-Saleh Haroun
 Tsjaad
L'ultima spiaggia Thanos Anastopoulos, Davide Del Degan
 Italië
Le Mort de Louis XIV Albert Serra
 Frankrijk-
 Spanje
Wrong Elements Jonathan Littell
 Frankrijk,
 België

Kortfilms (Cinéfondation et des courts métrages)

Jury

Naam Beroep Land
Naomi Kawase (juryvoorzitter) Filmregisseuse, scenarioschrijfster
 Japan
Marie-Josée Croze Actrice
 Frankrijk
 Canada
Jean-Marie Larrieu Filmregisseur
 Frankrijk
Santiago Loza Filmregisseur, auteur en schrijver
 Argentinië
Radu Muntean Filmregisseur
 Roemenië

Kortfilms

Volgende kortfilms uit een selectie van 5008 inzendingen[5] werden geselecteerd voor de competitie:

Film Regisseur Land
La Laine sur le Dos
(صوف على الظهر Souf alla al-dhahr)
Lofti Achour
 Tunesië-
 Frankrijk
Dreamlands Sara Dunlop
 Verenigd Koninkrijk
Timecode Juanjo Giminez
 Spanje
Imago Raymund Guitierrez
 Filipijnen
Madre Simón Mesa Soto
 Colombia-
 Zweden
A Moça que Dançou com o Diabo João Paulo Miranda Maria
 Brazilië
Après Suzanne Félix Moati
 Frankrijk
4:15 P.M. Sfarsitul lumii Catalin Rotaru, Gabi Virginia Sarga
 Roemenië
Il silenzio Farnoosh Samadi, Ali Asgari
 Italië
Fight on a Swedish Beach Simon Vahlne
 Zweden

Cinéfondation

De Cinéfondation-sectie focust op films gemaakt door studenten in filmscholen. De volgende 18 films (14 fictiefilms en 4 animatiefilms) werden geselecteerd uit 2300 inzendingen van filmscholen uit de gehele wereld.[5]

Film Regisseur School Prijzen
In the Hills Hamid Ahmadi London Film School
 Verenigd Koninkrijk
Tweede prijs
Submarine Mounia Akl Columbia University School of the Arts
 Verenigde Staten
A Nyalintàs Nesze Nadja Andrasev MOME
 Hongarije
Derde prijs
ex-aequo
Toate Fluviile Curg în Mare Alexandru Badea UNATC
 Roemenië
Ailleurs Mélody Boulissière École nationale supérieure des arts décoratifs
 Frankrijk
Gabber Lover Anna Cazenave Cambet La Fémis
 Frankrijk
The Alan Dimension Jac Clinch National Film and Television School
 Verenigd Koninkrijk
Poubelle Alexandre Gilmet Institut national supérieur des arts du spectacle et des techniques de diffusion
 België
Dobro Marta Hernaiz Pidal SSST
 Bosnië en Herzegovina
La Culpa, Probablemente Michael Labarca Universidad de Los Andes
 Venezuela
Derde prijs
ex-aequo
Las Razones del Mundo Ernesto Martìnez Bucio Centro de Capacitación Cinematográfica
 Mexico
1 Kilogram Park Young-Ju K-ARTS
 Zuid-Korea
Aram Fereshteh Parnian Université Lumière Lyon-II
 Frankrijk
Gudh Saurav Rai Satyajit Ray Film & TV Institute
 India
La Santa che dorme Laura Samani Centro sperimentale di cinematografia
 Italië
Bei Wind und Wetter Remo Scherrer Hochschule Luzern - Design & Kunst
 Zwitserland
Anna Or Sinai The Sam Spiegel Film & TV School
 Israël
Eerste prijs
Business' Malena Vain Universidad del Cine
 Argentinië

Un certain regard

Jury

Naam Beroep Land
Marthe Keller (juryvoorzitter) Actrice
 Zwitserland
Jessica Hausner Filmregisseuse
 Oostenrijk
Diego Luna Acteur, filmregisseur en producent
 Mexico
Ruben Östlund Filmregisseur
 Zweden
Céline Sallette Actrice
 Frankrijk

Selectie

Volgende films werden geselecteerd voor de competitie:

Film Regisseur Land Prijs
Umi yori mo Mada Fukaku (海よりもまだ深)
(After the Storm)
Hirokazu Kore-Eda
 Japan
Apprentice Boo Junfeng
 Singapore-
 Frankrijk-
 Duitsland
Me'Ever Laharim Vehagvaot
(Beyond the Mountains and Hills)
Eran Kolirin
 Israël
Captain Fantastic Matt Ross
 Verenigde Staten
Prijs beste regie
Eshtebak (اشتباك)
(Clash)
Mohamed Diab
 Egypte-
 Frankrijk-
 Duitsland-
 Verenigde Arabische Emiraten
La Danseuse
(in competitie voor de Caméra d'or)
Stéphanie Di Giusto
 Frankrijk
Uchenik
(The Student)
Kirill Serebrennikov
 Rusland
Câini
(Dogs)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Bogdan Mirică
 Roemenië
FIPRESCI[6]
Hymyilevä mies
(The Happiest Day in the Life of Olli Maki)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Juho Kuosmanen
 Finland
Prix Un certain regard
Fuchi ni tatsu
(Harmonium)
Fukada Kôji
 Japan
Prijs van de jury
Hell or High Water David Mackenzie
 Verenigde Staten
Varoonegi (وارونگی)
(Inversion)
Behnam Behzadi
 Iran
La large noche de Francisco Sanctis
(in competitie voor de Caméra d'or)
Francisco Marquez
 Argentinië
Pericle il nero Stefano Mordini
 Italië
Omar Shakhsiya
(Personal Affairs)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Maha Haj
 Israël
La Tortue rouge
(The Red Turtle)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Michael Dudok de Wit
 Nederland
Prix spécial du certain regard
The Transfiguration
(in competitie voor de Caméra d'or)
Michael O'Shea
 Verenigde Staten
Voir du pays Delphine Coulin, Muriel Coulin
 Frankrijk
Prijs voor beste scenario

Semaine de la critique

Jury

Naam Beroep Land
Valérie Donzelli (juryvoorzitter) Actrice, filmregisseuse, scenarioschrijfster
 Frankrijk
Alice Winocour Filmregisseuse, scenarioschrijfster
 Frankrijk
Nadav Lapid Filmregisseur, schrijver
 Israël
David Robert Mitchell Filmregisseur, scenarioschrijver
 Verenigde Staten
Santiago Mitre Filmregisseur, acteur, scenarioschrijver
 Argentinië

Selectie

De openingsfilm voor de Semaine de la critique is Victoria van Justine Triet. Als slotfilm worden drie kortfilms vertoond van de actrices Sandrine Kiberlain, Laetitia Casta en Chloë Sevigny.[8]
Volgende films werden geselecteerd voor de competitie:

Film Regisseur Land Prijzen
Albüm
(in competitie voor de Caméra d'or)
Mehmet Can Mertoğlu
 Turkije
Prix Révélation France 4
Diamond Island Davy Chou
 Cambodja,
 Frankrijk
Prix SACD
Grave
(in competitie voor de Caméra d'or)
Julia Ducournau
 Frankrijk
Les Mimosas (Las Mimosas) Oliver Laxe
 Spanje
Grand Prix Nespresso
One Week and a Day (Shavua Ve Yom)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Asaph Polonsky
 Israël
Aide Fondation Gan pour la diffusion
Tramontane
(in competitie voor de Caméra d'or)
Vatche Boulghourjian
 Libanon
A Yellow Bird
(in competitie voor de Caméra d'or)
K. Rajagopal
 Singapore

Séances spéciales:

Film Regisseur Land
Victoria
(In Bed With Victoria) - openingsfilm
Justine Triet
 Frankrijk
I tempi felici verranno presto Alessandro Comodin
 Italië
Apnée
(in competitie voor de Caméra d'or)
Jean-Christophe Meurisse
 Frankrijk

Kortfilms

Film Regisseur Land
Los pasos del agua César Augusto Acevedo
 Colombia
Myomano Shel Tzalom Hatonot Nadav Lapid
 Israël
Bonne Figure (slotfilm) Sandrine Kiberlain
 Frankrijk
En moi (slotfilm) Laetitia Casta
 Frankrijk
Kitty (slotfilm) Chloë Sevigny
 Verenigde Staten
Prenjak Wregas Bhanuteja
 Indonesië

Quinzaine des réalisateurs

Langspeelfilms

Film Regisseur Land Prijzen
Divines
(in competitie voor de Caméra d'or)
Houda Benyamina
 Frankrijk
Caméra d'or
Dog Eat Dog Paul Schrader
 Verenigde Staten
Fai bei sogni Marco Bellocchio
 Italië,
 Frankrijk
Fiore Claudio Giovannesi
 Italië,
 Frankrijk
L'Economie du Couple Joachim Lafosse
 Frankrijk,
 België
L'Effet Aquatique Solveig Anspach
 Frankrijk,
 IJsland
Prix SACD
La pazza gioia Paolo Virzì
 Italië,
 Frankrijk
Les Vies de Thérèse Sébastien Lifshitz
 Frankrijk
Queer Palm Award
Ma vie de courgette
(in competitie voor de Caméra d'or)
Claude Barras
 Zwitserland,
 Frankrijk
Mean Dreams Nathan Morlando
 Canada
Mercenaire
(in competitie voor de Caméra d'or)
Sacha Wolff
 Frankrijk
Neruda Pablo Larraín
 Argentinië,
 Chili,
 Spanje,
 Frankrijk
Poesía Sin Fin Alejandro Jodorowsky
 Chili,
 Japan,
 Frankrijk
Raman Raghav 2.0 Anurag Kashyap
 India
Risk Laura Poitras
 Verenigde Staten,
 Duitsland
Tour de France Rachid Djaïdani
 Frankrijk
Two Lovers and a Bear Kim Nguyen
 Canada
Wolf and Sheep
(in competitie voor de Caméra d'or)
Shahrbanoo Sadat
 Denemarken,
 Afghanistan
Art Cinema Award (CICAE)

Kortfilms

Film Regisseur Land
Abigail Isabel Penoni, Valentina Homem
 Brazilië
Chasse Royale Lise Akoka, Romane Guéret
 Frankrijk
Decorado Alberto Vazquez
 Spanje
Habat Shel Hakala Tamar Rudoy
 Israël
Happy End Jan Saska
 Tsjechië
Hitchhiker Jero Yun
 Zuid-Korea
Import Ena Sendijarevic
 Nederland
Prenjak Wregas Bhanuteja
 Indonesië
Kindil el Bahr Damien Ounouri
 Algerije
Léthé Dea Kulumbegashvili
 Georgië
Listen to Beethoven Garri Bardine
 Rusland
Zvir Miroslav Sikavica
 Kroatië

Cannes Classics

Het programma van de sectie Cannes Classics werd bekendgemaakt op 20 april 2016.[10]

Restauraties

Film Regisseur Land
Signore e Signori (1966) Pietro Germi
 Italië
 Frankrijk
Un homme et une femme (1966) Claude Lelouch
 Frankrijk
Die letzte Chance (1945) Leopold Lindtberg
 Zwitserland
Dolina Miru (1956) France Stiglic
 Slovenië
Ikarie xb-1 (1963) Jindřich Polák
 Tsjechië
Jago hua savera (1958) Aaejay Kardar
 Pakistan
Memorias del subdesarrollo (1968) Tomás Gutiérrez Alea
 Cuba
Santi-Vina (1954) Thavi Na Bangchang
 Thailand
Szerelem (1971) Károly Makk
 Hongarije
Howards End (1992) James Ivory
 Verenigd Koninkrijk
Dekalog V : Nie zabijaj (1989)
Dekalog VI : Nie cudzołóż (1989)
Krzysztof Kieślowski
 Polen
Momotarō: Umi no Shinpei (1945) Mitsuyo Seo
 Japan
One-Eyed Jacks (1961) Marlon Brando
 Verenigde Staten
Solyaris (1972) Andrej Tarkovski
 Sovjet-Unie
Ugetsu monogatari (1953) Kenji Mizoguchi
 Japan
Dragées au poivre (1963) Jacques Baratier
 Frankrijk
Valmont (1989) Miloš Forman
 Frankrijk
 Verenigde Staten
Gueule d'amour (1937) Jean Grémillon
 Frankrijk
Masculin féminin (1966) Jean-Luc Godard
 Frankrijk
Indochine (1992) Régis Wargnier
 Frankrijk
Adieu Bonaparte (1984) Youssef Chahine
 Frankrijk
 Egypte
Pit and the Pendulum (1961) Roger Corman
 Verenigde Staten
Rendez-vous de juillet (1949) Jacques Becker
 Frankrijk

Documentaires

Film Regisseur Land
Faits divers (1983) Raymond Depardon
 Frankrijk
Hospital (1970) Frederick Wiseman
 Verenigde Staten
Farrebique (1946) Georges Rouquier
 Frankrijk
Voyage à travers le cinéma français (2016) Bertrand Tavernier
 Frankrijk
The Cinema Travelers (2016) Shirley Abraham, Amit Madheshiya
 India
The Family Whistle (2016) Michele Russo
 Italië
Cinema Novo (2016) Eryk Rocha
 Brazilië
Midnight Returns: The Story of Billy Hayes and Turkey (2016) Sally Sussman
 Verenigde Staten
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds (2016) Alexis Bloom, Fisher Stevens
 Verenigde Staten
Gentleman Rissient (2016) Benoît Jacquot, Pascal Mérigeau, Guy Seligmann
 Frankrijk
Close encounters with Vilmos Zsigmond (2016) Pierre Filmon
 Frankrijk
Et La femme créa Hollywood (2016) Clara Kuperberg, Julia Kuperberg
 Frankrijk
Bernadette Lafont et Dieu créa la femme libre (2016) Esther Hoffenberg
 Frankrijk

Séances spéciales

Film Regisseur Land
Terrore nello spazio (1965) Mario Bava
 Italië
 Spanje
Tiempo de morir (1966) Arturo Ripstein
 Mexico

Cinéma de la Plage

Film Regisseur Land
Sorcerer (1977) William Friedkin
 Verenigde Staten

Caméra d'or

Jury

De internationale jury:

Naam Beroep Land
Catherine Corsini (juryvoorzitter) Filmregisseuse en scenarioschrijfster
 Frankrijk
Jean-Christophe Berjon Criticus
 Frankrijk
Alexander Rodnianski Producent
 Rusland
Isabelle Frilley Directrice
 Frankrijk
Jean-Marie Dreujou DOP
 Frankrijk

Prijswinnaars

Categorie Winnaar Regisseur of film Land
Gouden Palm I, Daniel Blake Ken Loach
 Verenigd Koninkrijk
 Frankrijk
Grote Prijs Juste la fin du monde Xavier Dolan
 Canada
 Frankrijk
Juryprijs American Honey Andrea Arnold
 Verenigd Koninkrijk
 Verenigde Staten
Beste regisseur Cristian Mungiu Bacalaureat
 Roemenië
Olivier Assayas Personal Shopper
 Frankrijk
Beste acteur Shahab Hosseini Forushande
 Iran
Beste actrice Jaclyn Jose Ma' Rosa
 Filipijnen
Beste scenario Asghar Farhadi Forushande
 Iran
Gouden camera (Caméra d'or) Divines Houda Benyamina
 Frankrijk
Beste korte film Timecode Juanjo Giménez
 Spanje
Erepalm (Palme d'honneur)[11] Jean-Pierre Léaud
 Frankrijk
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Filmfestival van Cannes 2016
Listen to this article