For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Noorwegen op de Olympische Winterspelen 1994.

Noorwegen op de Olympische Winterspelen 1994

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Noorwegen op de Olympische Spelen
Noorwegen op de Olympische Winterspelen 1994
Land Noorwegen
IOC-landcode NOR
NOC Norges Idrettsforbund og Olympiske og Paralympiske Komité
(no) externe link
Olympische Winterspelen 1994 in Lillehammer
Vlaggendrager Bjørn Dæhlie
Aantal deelnemers 88
Aantal disciplines 10
Medailles
Rang: 2
goud
10
zilver
11
brons
5
totaal
26
Noorwegen op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Noorwegen op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Tijdens de Olympische Winterspelen van 1994, die in Lillehammer werden gehouden, nam het gastland Noorwegen voor de zeventiende keer deel. Meest succesvolle Noorse atleet tijdens deze spelen was schaatser Johann Olav Koss.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Alpineskiën Lasse Kjus combinatie (m)
Goud
Freestyleskiën Stine Lise Hattestad moguls (v)
Goud
Langlaufen Bjørn Dæhlie 10 km klassiek (m)
Goud
achtervolging 10 km+15 km (m)
Goud
Thomas Alsgaard 30 km vrije stijl (m)
Goud
Noordse combinatie Fred Børre Lundberg individueel (m)
Goud
Schaatsen Johann Olav Koss 1500 m (m)
Goud
5000 m (m)
Goud
10.000 m (m)
Goud
Schansspringen Espen Bredesen normale schans
individueel (m)
Goud
Alpineskiën Kjetil André Aamodt afdaling (m)
Zilver
combinatie (m)
Zilver
Langlaufen Bjørn Dæhlie 30 km vrije stijl (m)
Zilver
Marit Wold 30 km klassiek (v)
Zilver
Sture Sivertsen
Vegard Ulvang
Thomas Alsgaard
Bjørn Dæhlie
4x10 km estafette (m)
Zilver
Trude Dybendahl
Inger Helene Nybråten
Elin Nilsen
Anita Moen
4x5 km estafette (v)
Zilver
Noordse combinatie Knut Tore Apeland
Bjarte Engen Vik
Fred Børre Lundberg
team (m)
Zilver
Schaatsen Kjell Storelid 5000 m (m)
Zilver
10.000 m (m)
Zilver
Schansspringen Espen Bredesen grote schans
individueel (m)
Zilver
Lasse Ottesen normale schans
individueel (m)
Zilver
Alpineskiën Kjetil André Aamodt super g (m)
Brons
Harald Christian Strand Nilsen combinatie (m)
Brons
Freestyleskiën Hilde Synnøve Lid aerials (v)
Brons
Langlaufen Sture Sivertsen 50 km klassiek (m)
Brons
Noordse combinatie Bjarte Engen Vik individueel (m)
Brons

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Alpineskiën

Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1994 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kjetil André Aamodt afdaling (m) Zilver 1.45,79 (+0,04)
super g (m) Brons 1.32,93 (+0,40)
reuzenslalom (m) 12e 2.53,91 (+1,45)
1.30,03+1.23,88
slalom (m) dnf-2 opgave run 2
1.01,80+dnf
combinatie (m) Zilver 3.18,55 (+1,02)
afdaling: 1.37,49
slalom: 1.41,06 (51,77+49,29)
Ole Kristian Furuseth reuzenslalom (m) dnf-1 opgave run 1
slalom (m) dq-1 diskwalificatie run 1
dq (1.01,16)
Finn Christian Jagge slalom (m) 6e 2.03,19 (+1,17)
1.02,16+1.01,03
Lasse Kjus afdaling (m) 18e 1.46,84 (+1,09)
super g (m) 12e 1.34,02 (+1,49)
reuzenslalom (m) 7e 2.53,23 (+0,77)
1.29,07+1.24,16
slalom (m) dnf-1 opgave run 1
combinatie (m) Goud 3.17,53
afdaling: 1.36,95
slalom: 1.40,58 (51,25+49,33)
Atle Skårdal afdaling (m) 9e 1.46,29 (+0,54)
super g (m) 6e 1.33,31 (+0,78)
combinatie (m) 18e 3.24,28 (+6,75)
afdaling: 1.38,18
slalom: 1.46,10 (54,29+51,81)
Harald Christian Strand Nilsen combinatie (m) Brons 3.19,14 (+1,61)
afdaling: 1.39,05
slalom: 1.40,09 (51,59+48,50)
Jan Einar Thorsen afdaling (m) 10e 1.46,34 (+0,59)
super g (m) 7e 1.33,37 (+0,84)
reuzenslalom (m) 4e 2.52,71 (+0,25)
1.28,78+1.23,93
Trine Bakke reuzenslalom (v) 19e 2.37,18 (+6,21)
1.23,63+1.13,55
slalom (v) dq-1 diskwalificatie run 1
dq (1.01,60)
Caroline Gedde-Dahl super g (v) 35e 1.26,13 (+3,98)
reuzenslalom (v) dnf-2 opgave run 2
1.23,42+dnf
slalom (v) dq-1 diskwalificatie run 1
dq (1.02,67)
Trude Gimle slalom (v) 15e 1.59,87 (+3,86)
1.01,55+58,32
Marianne Kjørstad super g (v) 22e 1.23,83 (+1,68)
reuzenslalom (v) 8e 2.34,79 (+3,82)
1.21,81+1.12,98
slalom (v) dnf-1 opgave run 1
Jeanette Lunde afdaling (v) 11e 1.37,80 (+1,87)
super g (v) 32e 1.25,32 (+3,17)
combinatie (v) 15e 3.15,97 (+10,81)
afdaling: 1.29,31
slalom: 1.46,66 (55,11+51,55)

Biatlon

Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 1994 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ole Einar Bjørndalen 10 km (m) 28e 30.44,6 (+2.37,6) pen.: 1 (1 + 0)
20 km (m) 36e 1:01.51,0 (+4.25,7) pen.: 4 (1 + 1 + 1 + 1)
Sylfest Glimsdal 10 km (m) 53e 32.07,4 (+4.00,4) pen.: 3 (2 + 1)
20 km (m) 9e 59.42,4 (+2.17,1) pen.: 3 (2 + 0 + 0 + 1)
Halvard Hanevold 20 km (m) 46e 1:02.52,0 (+5.26,7) pen.: 4 (1 + 0 + 2 + 1)
Jon Åge Tyldum 10 km (m) 25e 30.36,7 (+2.29,7) pen.: 2 (1 + 1)
20 km (m) 52e 1:03.31,7 (+6.06,4) pen.: 3 (2 + 0 + 0 + 1)
Ivar Ulekleiv 10 km (m) 14e 29.56,6 (+1.49,6) pen.: 1 (0 + 1)
Team
Ole Einar Bjørndalen
Ivar Ulekleiv
Halvard Hanevold
Jon Åge Tyldum
4x7,5 km
estafette (m)
7e 1:33.32,8 (+3.10,7) pen.: 0
23.50,5 pen.: 0 (0 + 0)
23.00,2 pen.: 0 (0 + 0)
23.44,5 pen.: 0 (0 + 0)
22.57,6 pen.: 0 (0 + 0)
Gunn Margit Andreassen 15 km (v) 43e 59.02,7 (+6.56,1) pen.: 3 (0 + 2 + 1 + 0)
Anne Elvebakk 15 km (v) 59e 1:00.29,8 (+8.23,2) pen.: 5 (2 + 2 + 1 + 0)
Hildegunn Fossen 7,5 km (v) 47e 29.16,2 (+3.07,4) pen.: 4 (2 + 2)
15 km (v) 21e 55.55,4 (+3.48,8) pen.: 3 (0 + 3 + 0 + 0)
Elin Kristiansen 7,5 km (v) 10e 26.53,5 (+44,7) pen.: 0 (0 + 0)
15 km (v) 31e 57.04,2 (+4.57,6) pen.: 3 (1 + 1 + 0 + 1)
Annette Sikveland 7,5 km (v) 22e 27.32,8 (+1.24,0) pen.: 2 (1 + 1)
Ann Elen Skjelbreid 7,5 km (v) 17e 27.17,7 (+1.08,9) pen.: 1 (0 + 1)
Team
Ann Elen Skjelbreid
Annette Sikveland
Hildegunn Fossen
Elin Kristiansen
4x7,5 km
estafette (v)
4e 1:54.08,1 (+6.48,6) pen.: 2
29.36,7 pen.: 1 (0 + 1)
28.21,2 pen.: 1 (0 + 1)
28.17,0 pen.: 0 (0 + 0)
27.53,2 pen.: 0 (0 + 0)

Freestyleskiën

Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 1994 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hans Engelsen Eide moguls (m) 15e 23,32 p. (kwalificatie: 25,06 p.)
Tor Skeie aerials (m) 15e dnq (kwalificatie: 172,77 p.)
Stine Lise Hattestad moguls (v) Goud 25,97 p. (kwalificatie: 24,91 p.)
Hilde Synnøve Lid aerials (v) Brons 164,13 p. (kwalificatie: 158,70 p.)

Langlaufen

Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1994 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Thomas Alsgaard 10 km klassiek (m) 24e 26.07,0 (+1.46,9)
30 km vrije stijl (m) Goud 1:12.26,4
achtervolging 10 km+15 km (m) dns niet gestart 15 km (10 km:26.07 + 15 km:niet gestart)
Bjørn Dæhlie 10 km klassiek (m) Goud 24.20,1
30 km vrije stijl (m) Zilver 1:13.13,6 (+47,2)
50 km klassiek (m) 4e 2:09.11,4 (+1.51,1)
achtervolging 10 km+15 km (m) Goud 1:00.08,8 (10 km:24.20 + 15 km:35.48,8)
Erling Jevne 50 km klassiek (m) 5e 2:09.12,2 (+1.51,9)
Egil Kristiansen 30 km vrije stijl (m) 8e 1:15.37,7 (+3.11,3)
Sture Sivertsen 10 km klassiek (m) 5e 24.59,7 (+39,6)
50 km klassiek (m) Brons 2:08.49,0 (+1.28,7)
achtervolging 10 km+15 km (m) 7e +2.00,9 (10 km:24.59 + 15 km:37.10,7)
Kristen Skjeldal 30 km vrije stijl (m) 18e 1:17.48,3 (+5.21,9)
Vegard Ulvang 10 km klassiek (m) 7e 25.08,0 (+47,9)
50 km klassiek (m) 10e 2:10.40,0 (+3.19,7)
achtervolging 10 km+15 km (m) dns niet gestart 15 km (10 km:25.08 + 15 km:niet gestart)
Team
Sture Sivertsen
Vegard Ulvang
Thomas Alsgaard
Bjørn Dæhlie
4x10 km
estafette (m)
Zilver 1:41.15,4 (+0,4)
26.03,2
26.04,2
24.59,2
24.08,8
Trude Dybendahl 5 km klassiek (v) 7e 14.48,1 (+39,3)
30 km klassiek (v) 4e 1:26.52,6 (+1.11,0)
achtervolging 5 km+10 km (v) 7e +1.12,1 (5 km:14.48 + 10 km:28.02,2)
Marit Wold 15 km vrije stijl (v) 14e 43.25,1 (+3.40,6)
30 km klassiek (v) Zilver 1:25.57,8 (+16,2)
Anita Moen 5 km klassiek (v) 4e 14.39,4 (+30,6)
15 km vrije stijl (v) 10e 42.42,9 (+2.58,4)
30 km klassiek (v) 10e 1:28.18,1 (+2.36,5)
achtervolging 5 km+10 km (v) 8e +1.43,1 (5 km:14.39 + 10 km:28.42,2)
Elin Nilsen 5 km klassiek (v) 12e 15.03,1 (+54,3)
15 km vrije stijl (v) 13e 43.19,8 (+3.35,3)
achtervolging 5 km+10 km (v) 12e +2.05,3 (5 km:15.03 + 10 km:28.40,4)
Inger Helene Nybråten 5 km klassiek (v) 5e 14.43,6 (+34,8)
30 km klassiek (v) 7e 1:27.11,2 (+1.29,6)
achtervolging 5 km+10 km (v) dns niet gestart 10 km (5 km:14.43 + 10 km:niet gestart)
Bente Martinsen 15 km vrije stijl (v) 20e 44.35,0 (+4.50,5)
Team
Trude Dybendahl
Inger Helene Nybråten
Elin Nilsen
Anita Moen
4x5 km
estafette (v)
Zilver 57.42,6 (+30,1)
15.13,4
14.31,6
14.05,5
13.52,1

Noordse combinatie

Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 1994 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Fred Børre Lundberg individueel (m) Goud — schans: 247,0 p — 15 km: 39.07,9
Bjarte Engen Vik Brons +1.18,3 — schans: 240,5 p — 15 km: 39.43,2
Trond Einar Elden 8e +4.02,8 — schans: 201,5 p — 15 km: 38.07,7
Knut Tore Apeland 11e +4.51,7 — schans: 204,5 p — 15 km: 39.16,6
Team
Knut Tore Apeland
Bjarte Engen Vik
Fred Børre Lundberg
team (m) Zilver +4.49,1 — schans: 672,0 p — 30 km: 1:22.33,9
schans: 215,0 p — 10 km: 26.51,5
schans: 249,5 p — 10 km: 28.28,8
schans: 207,5 p — 10 km: 27.13,6

Rodelen

Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 1994 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Pia Wedege vrouwen 13e 3.18,047 (+2,530)
(49,367 / 49,490 / 49,720 / 49,470)
Harald Rolfsen
Lars-Marius Waldal
dubbel dq diskwalificatie run 1

Schaatsen

Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1994 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Steinar Johansen 1500 m (m) 18e 1.55,21 (+3,92)
Johann Olav Koss 1500 m (m) Goud 1.51,29
5000 m (m) Goud 6.34,96
10.000 m (m) Goud 13.30,55
Grunde Njøs 500 m (m) 7e 36,66 (+0,33)
1000 m (m) dnf opgave
Ådne Søndrål 1000 m (m) dq diskwalificatie (1.14,86)
1500 m (m) 4e 1.53,13 (+1,84)
Kjell Storelid 1500 m (m) 14e 1.54,69 (+3,40)
5000 m (m) Zilver 6.42,68 (+7,72)
10.000 m (m) Zilver 13.49,25 (+18,70)
Roger Strøm 500 m (m) dnf opgave
1000 m (m) 7e 1.13,74 (+1,31)
Atle Vårvik 5000 m (m) 26e 7.00,83 (+25,87)
Edel Therese Høiseth 500 m (v) 8e 40,20 (+0,95)
1000 m (v) 26e 1.22,98 (+4,24)

Schansspringen

Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 1994 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Øyvind Berg normale schans
individueel (m)
52e 149,5 punten
112,5 p. (89,0 m) + 37,0 p. (59,0 m)
grote schans
individueel (m)
17e 187,0 punten
99,6 p. (112,0 m) + 87,4 p. (105,5 m)
Espen Bredesen normale schans
individueel (m)
Goud 282,0 punten
140,5 p. (100,5 m) + 141,5 p. (104,0 m)
grote schans
individueel (m)
Zilver 266,5 punten
144,4 p. (135,5 m) + 122,1 p. (122,0 m)
Bjørn Myrbakken normale schans
individueel (m)
39e 177,5 punten
106,5 p. (87,0 m) + 71,0 p. (84,5 m)
Lasse Ottesen normale schans
individueel (m)
Zilver 268,0 punten
137,5 p. (102,5 m) + 130,5 p. (98,0 m)
grote schans
individueel (m)
6e 226,6 punten
109,6 p. (117,0 m) + 117,0 p. (120,0 m)
Stein Henrik Tuff grote schans
individueel (m)
43e 110,5 punten
51,1 p. (87,0 m) + 59,4 p. (90,5 m)
Team
Øyvind Berg
Lasse Ottesen
Roar Ljøkelsøy
Espen Bredesen
grote schans team (m) 4e 898,8 punten
98,7 p. (111,5 m) + 116,8 p. (121,0 m)
114,7 p. (119,0 m) + 125,1 p. (124,5 m)
110,2 p. (116,5 m) + 75,6 p. (99,5 m)
126,1 p. (124,5 m) + 131,6 p. (127,0 m)

Shorttrack

Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 1994 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bjørnar Elgetun 500 m (m) 9e dnq, kf 4 (3e): 45,35, vr 8 (1e): 44,01
1000 m (m) 11e dnq, kf 3 (3e): 1.30,96, vr 8 (2e): 1.32,35
Bjørnar Elgetun
Gisle Elvebakken
Tore Klevstuen
Morten Staubo
Øystein Carlsen
5000 m aflossing (m) 6e B-finale: 7.24,29, hf 1 (4e): 7.25,73

IJshockey

Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 1994 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Rob Schistad
Jim Marthinsen
Petter Salsten
Morgan Andersen
Tommy Jakobsen
Jan-Roar Fagerli
Svein Enok Nørstebø
Svenn Erik Bjørnstad
Cato Tom Andersen
Geir Hoff
Vegar Barlie
Lars Andersen
Ole-Eskild Dahlstrøm
Arne Billkvam
Erik Kristiansen
Trond Magnussen
Petter Thoresen
Morten Finstad
Roy Johansen
Tom Johansen
Marius Rath
Espen Knutsen
mannen 11e Voorronde groep A:
  1-  5
Vlag van Noorwegen
Noorwegen -
Vlag van Rusland
 Rusland
  1-  2
Vlag van Noorwegen
Noorwegen -
Vlag van Duitsland
 Duitsland
  0-  4
Vlag van Noorwegen
Noorwegen -
Vlag van Finland
 Finland
  1-  4
Vlag van Noorwegen
Noorwegen -
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
  2-  4
Vlag van Noorwegen
Noorwegen -
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Wedstrijd om 9e t/m 12e plaats:
  3-  6
Vlag van Noorwegen
Noorwegen -
Vlag van Italië
 Italië
Wedstrijd om de 11e plaats:
  3-  1
Vlag van Noorwegen
Noorwegen -
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Noorwegen op de Olympische Winterspelen 1994
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.