Roeien op de Olympische Zomerspelen 1972 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Roeien op de Olympische Zomerspelen 1972.

Roeien op de Olympische Zomerspelen 1972

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Roeien is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1972 in München.

Heren

skiff

rang sporter land tijd
Goud Joeri Malisjev
 URS
7:10.12
Zilver Alberto Demiddi
 ARG
7:11.53
Brons Wolfgang Güldenpfennig
 GDR
7:14.45
4 Udo Hild
 FRG
7:20.81
5 James Dietz
 USA
7:24.81
6 Melchior Bürgin
 SUI
7:31.99
7 John Drea
 IRL
7:55.33
8 Jordan Valtsjev
 BUL
7:59.55

dubbel-twee

rang sporters land tijd
Goud Aleksandr Timosjinin
Gennadi Korsjikov
 URS
7:01.77
Zilver Frank Hansen
Svein Thøgersen
 NOR
7:02.58
Brons Joachim Böhmer
Hans-Ulrich Schmied
 GDR
7:05.55
4 Niels Secher
Jørgen Engelbrecht
 DEN
7:14.19
5 Timothy Crooks
Patrick Delafield
 GBR
7:16.29
6 Josef Straka
Vladek Lacina
 TCH
7:17.60
7 Jan Bruyn
Paul Veenemans
 NED
7:07.25
8 Hans Ruckstuhl
Ulrich Isler
 SUI
7:08.22

twee-zonder-stuurman

rang sporters land tijd
Goud Siegfried Brietzke
Wolfgang Mager
 GDR
6:53.16
Zilver Heinrich Fischer
Alfred Bachmann
 SUI
6:57.06
Brons Roel Luynenburg
Ruud Stokvis
 NED
6:58.70
4 Lubomír Zapletal
Petr Lakomý
 TCH
6:58.77
5 Alfons Ślusarski
Jerzy Broniec
 POL
7:02.74
6 Ilie Oanţă
Dumitru Grumezescu
 ROU
7:42.90
7 Erwin Haas
Lutz Ulbricht
 FRG
7:31.02
8 Vladimir Poljakov
Nikolai Vasiljev
 URS
7:34.37

twee-met-stuurman

rang sporters land tijd
Goud Wolfgang Gunkel
Jörg Lucke
Klaus-Dieter Neubert
(stuurman)
 GDR
7:17.25
Zilver Oldřich Svojanovský
Pavel Svojanovský
Vladimír Petříček
(stuurman)
 TCH
7:19.57
Brons Ştefan Tudor
Petre Ceapura
Ladislau Lovrenchi
(stuurman)
 ROU
7:21.36
4 Heinz Mußmann
Bernd Krause
Stefan Kuhnke (stuurman)
 FRG
7:21.52
5 Vladimir Jesjinov
Nikolai Ivanov
Joeri Lorentson (stuurman)
 URS
7:24.44
6 Wojciech Repsz
Wiesław Długosz
Jacek Rylski (stuurman)
 POL
7:28.92
7 Rolf Andreassen
Arne Bergodd
Thor-Egil Olsen (stuurman)
 NOR
7:58.45
8 Michael Hart
David Maxwell
Alan Inns (stuurman)
 GBR
7:59.57

vier-zonder-stuurman

rang sporters land tijd
Goud Frank Forberger
Frank Rühle
Dieter Grahn
Dieter Schubert
 GDR
6:24.27
Zilver Dick Tonks
Dudley Storey
Ross Collinge
Noel Mills
 NZL
6:25.64
Brons Joachim Ehrig
Peter Funnekötter
Franz Held
Wolfgang Plottke
 FRG
6:28.41
4 Anatoli Tkatsjoek
Igor Kasjoerov
Aleksandr Motin
Vitali Sapronov
 URS
6:31.92
5 Emeric Tusa
Adalbert Agh
Mihal Naumencu
Francisc Papp
 ROU
6:35.60
6 Willy Poulsen
Peter Fich Christiansen
Egon Petersen
Rolf Andersen
 DEN
6:37.28
7 Frederick Smallbone
Leonard Robertson
James Clark
William Mason
 GBR
6:52.89
8 Biser Bojadzjiev
Borislav Vasiljev
Nikolai Kolev
Metodi Chalvadzjinski
 BUL
6:54.54

vier-met-stuurman

rang sporters land tijd
Goud Peter Berger
Hans-Johann Färber
Gerhard Auer
Alois Bierl
Uwe Benter
(stuurman)
 FRG
6:31.85
Zilver Dietrich Zander
Reinhard Gust
Eckhard Martens
Rolf Jobst
Klaus-Dieter Ludwig
(stuurman)
 GDR
6:33.30
Brons Otakar Mareček
Karel Neffe
Vladimír Jánoš
František Provazník
Vladimír Petříček
(stuurman)
 TCH
6:35.64
4 Vladimir Sterlik
Vladimir Solovjev
Aleksandr Ljoebatoerov
Joeri Sjamajev
Igor Roedakov (stuurman)
 URS
6:37.71
5 David Sawyier
Charles Ruthford
Chadwick Rudolph
Michael Vespoli
Stewart McDonald (stuurman)
 USA
6:41.86
6 Warren Cole
Chris Nilsson
John Clarke
David Lindstrom
Peter Lindsay (stuurman)
 NZL
6:42.55
7 Wim Grothuis
Evert Kroes
Jan-Willem van Woudenberg
Johan ter Haar
Kees de Korver (stuurman)
 NED
7:05.83
8 Hanspeter Lüthi
Urs Frankhauser
Franz Rentsch
Denis Oswald
Rolf Stadelmann (stuurman)
 SUI
7:07.80

acht

rang sporters land tijd
Goud Tony Hurt
Wybo Veldman
Dick Joyce
John Hunter
Lindsay Wilson
Athol Earl
Trevor Coker
Gary Robertson
Simon Dickie
(stuurman)
 NZL
6:08.94
Zilver Lawrence Terry
Franklin Hobbs
Peter Raymond
Timothy Mickelson
Eugene Clapp
William Hobbs
Cleve Livingston
Michael Livingston
Paul Hoffman
(stuurman)
 USA
6:11.61
Brons Hans-Joachim Borzym
Jörg Landvoigt
Harold Dimke
Manfred Schneider
Hartmut Schreiber
Manfred Schmorde
Bernd Landvoigt
Heinrich Mederow
Dietmar Schwarz
(stuurman)
 GDR
6:11.67
4 Aleksandr Riazankin
Viktor Dementjev
Sergej Koljaskin
Aleksandr Sjitov
Valeri Bissarnov
Boris Vorobjev
Vladimir Savelov
Aleksandr Martysjkin
Viktor Michejev (stuurman)
 URS
6:14.48
5 Reinhard Wendemuth
Frithjof Henckel
Norbert Kindlmann
Wolfgang Hottenrott
Hans-Ulrich Buchholz
Günter Petermann
Bernd Truschinski
Winfried Ringwald
Manfred Klein (stuurman)
 FRG
6:14.91
6 Jerzy Ulczyński
Marian Siejkowski
Krzysztof Marek
Jan Młodzikowski
Grzegorz Stellak
Marian Drażdżewski
Ryszard Giło
Sławomir Maciejowski
Ryszard Kubiak (stuurman)
 POL
6:29.35
7 Zoltán Melis
András Pályi
Antal Gelley
Béla Zsitnik
László Romvári
Péter Kokas
Imre David
Ágoston Bényai
Robert Ölschleger (stuurman)
 HUN
6:22.13
8 John Clark
Michael Morgan
Bryan Curtin
Richard Cunin
Robert Paver
Kerry Jelbart
Gary Pearce
Malcolm Shaw
Alan Grover (stuurman)
 AUS
6:22.45

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 DDR
3 1 3 7
2
 Sovjet-Unie
2 0 0 2
3
 Nieuw-Zeeland
1 1 0 2
4
 Bondsrepubliek Duitsland
1 0 1 2
5
 Tsjecho-Slowakije
0 1 1 2
6
 Argentinië
0 1 0 1
 Noorwegen
0 1 0 1
 Verenigde Staten
0 1 0 1
 Zwitserland
0 1 0 1
10
 Nederland
0 0 1 1
 Roemenië
0 0 1 1
totaal 7 7 7 21
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Roeien op de Olympische Zomerspelen 1972
Listen to this article