For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker biatlon 2019/2020.

Wereldbeker biatlon 2019/2020

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Biathlon pictogram.svg
Wereldbeker biatlon 2019/2020
Organisator Internationale Biatlonunie (IBU)
Discipline Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Individueel
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Sprint
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Achtervolging
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Massastart
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Landenklassement
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Gemengde estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Wedstrijden
Locaties 10 10
Individueel 24 24
Estafettes 6 6
Gemengde estafettes 8
Prijzengeld 5.366.800
<<< 2018/2019 2020/2021 >>>
Portaal 
Portaalicoon
 
Wintersport

De IBU wereldbeker biatlon 2019/2020 (officieel: BMW IBU World Cup Biathlon 2019/2020) ging van start op 30 november 2019 in het Zweedse Östersund en eindigde op 22 maart 2020 in het Noorse Oslo. Het hoogtepunt van het seizoen was de Wereldkampioenschappen biatlon 2020 in Antholz, Italië. Deze wedstrijden tellen mee voor het wereldbekerklassement.

De biatleet die aan het einde van het seizoen de meeste punten heeft verzameld is de eindwinnaar van de algemene wereldbeker. Ook per onderdeel wordt een apart wereldbekerklassement opgemaakt.

Wereldbekerkalender

# Datum Land Plaats Locatie IN SP AH MS ES ES SR
1 30/11-08/12/19
Vlag van Zweden
 Zweden
Östersund Östersunds skistadion
2 13/12-15/12/19
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Hochfilzen Langlauf- und Biathlonzentrum Hochfilzen
3 19/12-22/12/19
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Le Grand-Bornand Stade de Biathlon Sylvie Becaert
4 09/01-12/01/20
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Oberhof DKB-Ski-Arena
5 15/01-19/01/20
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Ruhpolding Chiemgau-Arena
6 23/01-26/01/20
Vlag van Slovenië
 Slovenië
Pokljuka Biathlonstadion Pokljuka
WK 13/02-23/02/20
Vlag van Italië
 Italië
Antholz Südtirol Arena
8 05/03-08/03/20
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
Nové Město na Moravě Vysočina Arena
9 12/03-15/03/20
Vlag van Finland
 Finland
Kontiolahti Kontiorannan Urheilijat * *
10* 20/03-22/03/20
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Oslo Holmenkollen
Aantal 3 9 6 6 6 4 4
* Afgelast vanwege coronavirus

Mannen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
01/12/2019
Vlag van Zweden
Östersund
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Rusland
Matvej Jelisejev
04/12/2019 20 km individueel
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
07/12/2019 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Johannes Dale
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Émilien Jacquelin
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
Vlag van Italië
 Italië

Lukas Hofer
Thomas Bormolini
Daniel Cappellari
Dominik Windisch
13/12/2019
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Simon Desthieux
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
14/12/2019 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
15/12/2019 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Johannes Dale
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Philipp Horn
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Antonin Guigonnat
Émilien Jacquelin
Fabien Claude
Quentin Fillon Maillet
19/12/2019
Vlag van Frankrijk
Le Grand Bornand
10 km sprint
Vlag van Duitsland
Benedikt Doll
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
21/12/2019 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Noorwegen
Vetle Sjåstad Christiansen
22/12/2019 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
10/01/2020
Vlag van Duitsland
Oberhof
10 km sprint
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
Vlag van Duitsland
Johannes Kühn
11/01/2020 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Lars Helge Birkeland
Erlend Bjøntegaard
Johannes Dale
Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Philipp Horn
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
12/01/2020 15 km massastart
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Frankrijk
Simon Desthieux
16/01/2020
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
10 km sprint
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Duitsland
Benedikt Doll
18/01/2020 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Johannes Dale
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Dominik Landertinger
Simon Eder
Felix Leitner
Julian Eberhard
19/01/2020 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Noorwegen
Vetle Sjåstad Christiansen
23/01/2020
Vlag van Slovenië
Pokljuka
20 km individueel
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
Fabien Claude
26/01/2020 15 km massastart
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Duitsland
Benedikt Doll
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Wereldkampioenschappen biatlon 2020
15/02/2020
Vlag van Italië
Antholz
10 km sprint
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
16/02/2020 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
19/02/2020 20 km individueel
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Oostenrijk
Dominik Landertinger
22/02/2020 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Erik Lesser
Philipp Horn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
23/02/2020 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
06/03/2020
Vlag van Tsjechië
Nové Město
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
07/03/2020 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne

Artem Pryma
Serhij Semenov
Roeslan Tkalenko
Dmytro Pidroetsjni
Vlag van Zweden
 Zweden

Sebastian Samuelsson
Jesper Nelin
Peppe Femling
Martin Ponsiluoma
08/03/2020 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
12/03/2020
Vlag van Finland
Kontiolahti
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
14/03/2020 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
20/03/2020
Vlag van Noorwegen
Oslo
10 km sprint Afgelast vanwege coronavirus
21/03/2020 12,5 km achtervolging
22/03/2020 15 km massastart

Eindstanden

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
913
2 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
911
3 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
843
4 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
740
5 Émilien Jacquelin
Vlag van Frankrijk
 FRA
726
6 Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
672
7 Aleksandr Loginov
Vlag van Rusland
 RUS
629
8 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
613
9 Johannes Dale
Vlag van Noorwegen
 NOR
576
10 Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Noorwegen
 NOR
566
11 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
540
12 Erlend Bjøntegaard
Vlag van Noorwegen
 NOR
495
13 Johannes Kühn
Vlag van Duitsland
 GER
474
14 Jakov Fak
Vlag van Slovenië
 SLO
467
15 Matvej Jelisejev
Vlag van Rusland
 RUS
422
16 Lukas Hofer
Vlag van Italië
 ITA
406
17 Dmytro Pydroetsjni
Vlag van Oekraïne
 UKR
366
18 Philipp Horn
Vlag van Duitsland
 GER
360
19 Fabien Claude
Vlag van Frankrijk
 FRA
355
20 Julian Eberhard
Vlag van Oostenrijk
 AUT
327
Landenklassement
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
8192
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
7885
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
7211
4
Vlag van Rusland
 Rusland
6896
5
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
5982
6
Vlag van Zweden
 Zweden
5887
7
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
5822
8
Vlag van Italië
 Italië
5699
9
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
5596
10
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
5551
Estafettes
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
348
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
302
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
264
4
Vlag van Rusland
 Rusland
253
5
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
216
6
Vlag van Slovenië
 Slovenië
216
7
Vlag van Zweden
 Zweden
212
8
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
209
9
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
207
10
Vlag van Italië
 Italië
203
Wereldbeker 20 km individueel
# Naam Land Punten
1 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
174
2 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
145
3 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
120
4 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
114
5 Fabien Claude
Vlag van Frankrijk
 FRA
106
6 Benjamin Weger
Vlag van Zwitserland
 SUI
99
7 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
85
8 Aleksandr Loginov
Vlag van Rusland
 RUS
83
9 Lukas Hofer
Vlag van Italië
 ITA
78
10 Johannes Dale
Vlag van Noorwegen
 NOR
77
Wereldbeker 10 km sprint
# Naam Land Punten
1 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
360
2 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
324
3 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
323
4 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
307
5 Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
284
6 Aleksandr Loginov
Vlag van Rusland
 RUS
274
7 Émilien Jacquelin
Vlag van Frankrijk
 FRA
274
8 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
249
9 Matvej Jelisejev
Vlag van Rusland
 RUS
230
10 Johannes Kühn
Vlag van Duitsland
 GER
217
Wereldbeker 12,5 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Émilien Jacquelin
Vlag van Frankrijk
 FRA
232
2 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
230
3 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
230
4 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
217
5 Aleksandr Loginov
Vlag van Rusland
 RUS
197
6 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
178
7 Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
171
8 Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Noorwegen
 NOR
169
9 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
167
10 Erlend Bjøntegaard
Vlag van Noorwegen
 NOR
147
Wereldbeker 15 km massastart
# Naam Land Punten
1 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
228
2 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
216
3 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
203
4 Johannes Dale
Vlag van Noorwegen
 NOR
189
5 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
186
6 Émilien Jacquelin
Vlag van Frankrijk
 FRA
170
7 Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Noorwegen
 NOR
167
8 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
166
9 Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
163
10 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
150

Vrouwen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
01/12/2019
Vlag van Zweden
Östersund
7,5 km sprint
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Tsjechië
Markéta Davidová
05/12/2019 15 km individueel
Vlag van Frankrijk
Justine Braisaz
Vlag van Oekraïne
Joelia Dzjyma
Vlag van Frankrijk
Julia Simon
08/12/2019 4 x 6 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Karoline Offigstad Knotten
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Elisa Gasparin
Selina Gasparin
Aita Gasparin
Lena Häcki
Vlag van Zweden
 Zweden

Linn Persson
Elvira Öberg
Mona Brorsson
Hanna Öberg
13/12/2019
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
7,5 km sprint
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Rusland
Svetlana Mironova
14/12/2019 4 x 6 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Karoline Offigstad Knotten
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Rusland
 Rusland

Kristina Reztsova
Larissa Koeklina
Svetlana Mironova
Jekaterina Joerlova-Percht
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Elisa Gasparin
Selina Gasparin
Aita Gasparin
Lena Häcki
15/12/2019 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
20/12/2019
Vlag van Frankrijk
Le Grand Bornand
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Frankrijk
Justine Braisaz
Vlag van Tsjechië
Markéta Davidová
21/12/2019 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Zwitserland
Lena Häcki
22/12/2019 12,5 km massastart
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Zweden
Linn Persson
09/01/2020
Vlag van Duitsland
Oberhof
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Frankrijk
Julia Simon
11/01/2020 4 x 6 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Vlag van Zweden
 Zweden

Elvira Öberg
Linn Persson
Mona Brorsson
Hanna Öberg
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Julia Simon
Anaïs Bescond
Célia Aymonier
Justine Braisaz
12/01/2020 12,5 km massastart
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
15/01/2020
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
17/01/2020 4 x 6 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Karoline Offigstad Knotten
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Julia Simon
Anaïs Bescond
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Elisa Gasparin
Selina Gasparin
Aita Gasparin
Lena Häcki
19/01/2020 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Slowakije
Paulina Fialková
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
24/01/2020
Vlag van Slovenië
Pokljuka
15 km individueel
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Frankrijk
Anaïs Bescond
26/01/2020 12,5 km massastart
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
Vlag van Frankrijk
Anaïs Bescond
Wereldkampioenschappen biatlon 2020
14/02/2020
Vlag van Italië
Antholz
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van de Verenigde Staten
Susan Dunklee
Vlag van Tsjechië
Lucie Charvátová
16/02/2020 10 km achtervolging
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
18/02/2020 15 km individueel
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Duitsland
Vanessa Hinz
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
22/02/2020 4 x 6 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Karolin Horchler
Vanessa Hinz
Franziska Preuß
Denise Herrmann
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne

Anastasia Merkoesjyna
Joelia Dzjyma
Vita Semerenko
Olena Pidhroesjna
23/02/2020 12,5 km massastart
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
05/03/2020
Vlag van Tsjechië
Nové Město
7,5 km sprint
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Frankrijk
Anaïs Bescond
Vlag van Tsjechië
Markéta Davidová
07/03/2020 4 x 6 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Karoline Offigstad Knotten
Ida Lien
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Julia Simon
Justine Braisaz
Chloé Chevalier
Anaïs Bescond
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Karolin Horchler
Vanessa Hinz
Franziska Preuß
Denise Herrmann
08/03/2020 12,5 km massastart
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Frankrijk
Justine Braisaz
Vlag van Duitsland
Franziska Preuß
13/03/2020
Vlag van Finland
Kontiolahti
7,5 km sprint
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
Franziska Preuß
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
14/03/2020 10 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Julia Simon
Vlag van Zwitserland
Selina Gasparin
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
20/03/2020
Vlag van Noorwegen
Oslo
7,5 km sprint Afgelast vanwege coronavirus
21/03/2020 10 km achtervolging
22/03/2020 12,5 km massastart

Eindstanden

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
793
2 Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
 NOR
786
3 Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
 GER
745
4 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
741
5 Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
 NOR
597
6 Franziska Preuß
Vlag van Duitsland
 GER
573
7 Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Noorwegen
 NOR
554
8 Julia Simon
Vlag van Frankrijk
 FRA
551
9 Justine Braisaz
Vlag van Frankrijk
 FRA
547
10 Lisa Vittozzi
Vlag van Italië
 ITA
528
11 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
506
12 Monika Hojnisz-Staręga
Vlag van Polen
 POL
500
13 Paulina Fialková
Vlag van Slowakije
 SVK
489
14 Markéta Davidová
Vlag van Tsjechië
 CZE
478
15 Anaïs Bescond
Vlag van Frankrijk
 FRA
450
16 Vanessa Hinz
Vlag van Duitsland
 GER
394
17 Jekaterina Joerlova-Percht
Vlag van Rusland
 RUS
363
18 Lisa Hauser
Vlag van Oostenrijk
 AUT
352
19 Linn Persson
Vlag van Zweden
 SWE
346
20 Mona Brorsson
Vlag van Zweden
 SWE
339
Landenklassement
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
7865
2
Vlag van Duitsland
 Duitsland
7202
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
7058
4
Vlag van Zweden
 Zweden
6896
5
Vlag van Rusland
 Rusland
6479
6
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
6371
7
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
6253
8
Vlag van Italië
 Italië
6239
9
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
5857
10
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
5806
Estafettes
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
360
2
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
260
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
260
4
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
257
5
Vlag van Zweden
 Zweden
249
6
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
242
7
Vlag van Rusland
 Rusland
234
8
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
202
9
Vlag van Italië
 Italië
196
10
Vlag van Polen
 Polen
186
Wereldbeker 15 km individueel
# Naam Land Punten
1 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
128
2 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
114
3 Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
 GER
112
4 Justine Braisaz
Vlag van Frankrijk
 FRA
112
5 Franziska Preuß
Vlag van Duitsland
 GER
109
6 Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
 NOR
99
7 Monika Hojnisz-Staręga
Vlag van Polen
 POL
96
8 Vanessa Hinz
Vlag van Duitsland
 GER
91
9 Larissa Koeklina
Vlag van Rusland
 RUS
86
10 Joelia Dzjyma
Vlag van Oekraïne
 UKR
85
Wereldbeker 7,5 km sprint
# Naam Land Punten
1 Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
 GER
314
2 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
305
3 Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
 NOR
283
4 Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
 NOR
248
5 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
245
6 Franziska Preuß
Vlag van Duitsland
 GER
215
7 Lisa Vittozzi
Vlag van Italië
 ITA
214
8 Markéta Davidová
Vlag van Tsjechië
 CZE
212
9 Julia Simon
Vlag van Frankrijk
 FRA
211
10 Paulina Fialková
Vlag van Slowakije
 SVK
191
Wereldbeker 10 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
 NOR
232
2 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
186
3 Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Noorwegen
 NOR
185
4 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
168
5 Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
 GER
155
6 Paulina Fialková
Vlag van Slowakije
 SVK
149
7 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
146
8 Julia Simon
Vlag van Frankrijk
 FRA
144
9 Justine Braisaz
Vlag van Frankrijk
 FRA
137
10 Franziska Preuß
Vlag van Duitsland
 GER
133
Wereldbeker 12,5 km massastart
# Naam Land Punten
1 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
223
2 Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
 NOR
210
3 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
200
4 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
195
5 Anaïs Bescond
Vlag van Frankrijk
 FRA
172
6 Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
 GER
164
7 Monika Hojnisz-Staręga
Vlag van Polen
 POL
151
8 Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
 NOR
146
9 Justine Braisaz
Vlag van Frankrijk
 FRA
136
10 Lisa Vittozzi
Vlag van Italië
 ITA
135

Gemengd

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
30/11/2019
Vlag van Zweden
Östersund
Single-Mixed relay
Vlag van Zweden
 Zweden

Hanna Öberg
Sebastian Samuelsson
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Franziska Preuß
Erik Lesser
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Marte Olsbu Røiseland
Vetle Sjåstad Christiansen
4 x 6 km
gemengde estafette
Vlag van Italië
 Italië

Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Zweden
 Zweden

Linn Persson
Mona Brorsson
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
25/01/2020
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Single-Mixed-Relay
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Émilien Jacquelin
Anaïs Bescond
Vlag van Estland
 Estland

Rene Zahkna
Regina Oja
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Simon Eder
Lisa Hauser
4 x 7,5 km
gemengde estafette
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Justine Braisaz
Julia Simon
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Philipp Horn
Johannes Kühn
Janina Hettich
Vanessa Hinz
Wereldkampioenschappen biatlon 2020
13/02/2020
Vlag van Italië
Antholz
4 x 6 km
gemengde estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Italië
 Italië

Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië

Eva Kristejn Puskarčíková
Markéta Davidová
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
20/02/2020 Single-Mixed-Relay
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Franziska Preuß
Erik Lesser
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Bescond
Émilien Jacquelin
15/03/2020
Vlag van Finland
Kontiolahti
Single-Mixed-Relay Afgelast vanwege coronavirus
2 x 7,5 km + 2 x 6 km
gemengde estafette

Eindstanden

Gemengde estafette¹
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
307
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
272
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
265
4
Vlag van Zweden
 Zweden
250
5
Vlag van Italië
 Italië
234
6
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
226
7
Vlag van Rusland
 Rusland
217
8
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
206
9
Vlag van Estland
 Estland
194
10
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
190

1 In het klassement voor wereldbeker gemengde estafette tellen zowel de gemengde estafette als de single-mixed-relay mee.

Prijzengeld

In onderstaande tabel vindt u de verdeling van het prijzengeld (exclusief de wereldkampioenschappen):[1]

Positie Per wereldbekerwedstrijd Klassement
Individueel Estafettes Single gemengde estafettes Algemeen Landen
1. € 15.000
(4 x € 6.000)
€ 24.000
(2 x € 6.000)
€ 12.000
€ 28.000 € 50.000
2. € 12.000
(4 x € 4.500)
€ 18.000
(2 x € 4.500)
€ 9.000
€ 23.000 € 45.000
3. € 9.000
(4 x € 3.500)
€ 14.000
(2 x € 3.500)
€ 7.000
€ 18.000 € 39.000
4. € 7.000
(4 x € 2.500)
€ 10.000
(2 x € 2.500)
€ 5.000
€ 15.000 € 34.000
5. € 6.000
(4 x € 2.000)
€ 8.000
(2 x € 2.000)
€ 4.000
€ 13.000 € 29.000
6. € 5.000
(4 x € 1.500)
€ 6.000
(2 x € 1.500)
€ 3.000
€ 10.000 € 24.000
7. € 4.000 € 9.000 € 19.000
8. € 3.500 € 8.000 € 17.000
9. € 3.000 € 7.000 € 14.000
10. € 2.500 € 6.000 € 11.000
11. € 2.000
12. € 1.750
13. € 1.500
14. € 1.250
15. € 1.000
16. € 900
17. € 800
18. € 700
19. € 600
20. € 500
Totaal per wedstrijd € 78.000 € 80.000 € 40.000
Totaal per seizoen € 3.120.000 € 1.040.000 € 120.000 2 x € 137.000 2 x € 282.000
Wereldbeker leiderstruien
Trui Aantal Per wedstrijd Totaal
Jersey yellow.svg
Wereldbekerleider
48 € 1.000 € 48.000
Jersey red.svg
Disciplineleider
48 € 850 € 40.800
Totaal per seizoen € 88.800
Klassementen disciplines
Discipline Winnaar
Individueel € 10.000
Sprint € 10.000
Achtervolging € 10.000
Massastart € 10.000
Estafette € 20.000
Gemengde estafette € 20.000
Totaal per seizoen 2 x € 80.000

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker biatlon 2019/2020
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.