For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen wielrennen 2022.

Wereldkampioenschappen wielrennen 2022

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK wielrennen 2022
Vogelvlucht en vlag Wollongong, met profiel en deel parcours WK 2022 Vrouwen Elite wedstrijd
Locatie
Vlag van Australië
Wollongong, Nieuw-Zuid-Wales
Winnaars
Elite (m), wegrit
Vlag van België
Remco Evenepoel
Elite (m), tijdrit
Vlag van Noorwegen
Tobias Foss
Beloften (m), wegrit
Vlag van Kazachstan
Jevgenıı Fedorov
Beloften (m), tijdrit
Vlag van Noorwegen
Søren Wærenskjold
Elite (v), wegrit
Vlag van Nederland
Annemiek van Vleuten
Elite (v), tijdrit
Vlag van Nederland
Ellen van Dijk
Beloften (v), wegrit
Vlag van Nieuw-Zeeland
Niamh Fisher-Black
Beloften (v), tijdrit
Vlag van Italië
Vittoria Guazzini
Navigatie
2021     2023 →
Portaal 
Portaalicoon
 
Wielersport

De 95ste editie van de wereldkampioenschappen wielrennen werd tussen 18 en 25 september 2022 gehouden in Wollongong, Nieuw-Zuid-Wales, Australië.[1][2][3] Voor het eerst reden de elite mannen en vrouwen dezelfde afstand op de tijdrit. Ook nieuw was het uitroepen van een wereldkampioen bij de vrouwen beloften (onder 23). In Rwanda (2025) krijgen zij een eigen race, maar dit keer reden ze nog mee bij de elite.[4] Russische en Wit-Russische atleten waren uitgesloten van deelname vanwege de invasie van en voortdurende oorlog in Oekraïne.[5]

Schema

Datum Tijdstippen Evenement Start Aankomst Afstand
Individuele tijdritten
zo 18 september 1:35 4:30 Elite vrouwen Wollongong tijdritronde 34,2 km
5:40 9:00 Elite mannen 34,2 km
ma 19 september 5:20 9:00 Beloften mannen 28,8 km
di 20 september 1:30 3:00 Junioren vrouwen 14,1 km
5:20 9:00 Junioren mannen 28,8 km
Gemengde ploegentijdrit
wo 21 september 6:20 9:00 Gemengde estafette Wollongong tijdritronde 28,8 km
Wegwedstrijden
vr 23 september 0:30 4:00 Junioren mannen Wollongong stadsronde 135,6 km
5:00 9:15 Beloften mannen 169,8 km
za 24 september 0:00 1:55 Junioren vrouwen 67,2 km
3:55 9:00 Elite vrouwen

Beloften vrouwen

Helensburgh Wollongong 164,3 km
zo 25 september 2:00 8:50 Elite mannen 266,9 km

Resultaten

Gemengde ploegenestafette

Gemengde estafette
Plaats Ploeg Tijd
Goud
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Stefan Bissegger
Marlen Reusser
Mauro Schmid
Elise Chabbey
Nicole Koller
Stefan Küng
33'47"
Zilver
Vlag van Italië
 Italië
Edoardo Affini
Filippo Ganna
Matteo Sobrero
Elena Cecchini
Vittoria Guazzini
Elisa Longo Borghini
+ 03"
Brons
Vlag van Australië
 Australië
Luke Durbridge
Michael Matthews
Luke Plapp
Georgia Baker
Alexandra Manly
Sarah Roy
+ 38"
4
Vlag van Duitsland
 Duitsland
+ 46"
5
Vlag van Nederland
 Nederland
+ 52"
6
Vlag van Denemarken
 Denemarken
+ 58"
7
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
+ 58"
8
Vlag van België
 België
+ 1'49"
9
Vlag van Polen
 Polen
+ 1'51"
10
Vlag van Spanje
 Spanje
+ 2'44"

Mannen elite

Wegrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van België
Remco Evenepoel
6u16'08"
Zilver
Vlag van Frankrijk
Christophe Laporte
+ 2'21"
Brons
Vlag van Australië
Michael Matthews
z.t.
4
Vlag van België
Wout van Aert
z.t.
5
Vlag van Italië
Matteo Trentin
z.t.
6
Vlag van Noorwegen
Alexander Kristoff
z.t.
7
Vlag van Slowakije
Peter Sagan
z.t.
8
Vlag van Italië
Alberto Bettiol
z.t.
9
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Ethan Hayter
z.t.
10
Vlag van Denemarken
Mattias Skjelmose Jensen
z.t.
25
Vlag van Nederland
Bauke Mollema
z.t.
Tijdrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van Noorwegen
Tobias Foss
40'02,78"
Zilver
Vlag van Zwitserland
Stefan Küng
+ 3"
Brons
Vlag van België
Remco Evenepoel
+ 9"
4
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Ethan Hayter
+ 40"
5
Vlag van Zwitserland
Stefan Bissegger
+ 47"
6
Vlag van Slovenië
Tadej Pogačar
+ 48"
7
Vlag van Italië
Filippo Ganna
+ 56"
8
Vlag van Portugal
Nélson Oliveira
+ 59"
9
Vlag van België
Yves Lampaert
+ 1'09"
10
Vlag van Frankrijk
Bruno Armirail
+ 1'10"
23
Vlag van Nederland
Daan Hoole
+ 2'15"

Mannen beloften

Wegrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van Kazachstan
Jevgenıı Fedorov
3u57'08"
Zilver
Vlag van Tsjechië
Mathias Vacek
+ 1"
Brons
Vlag van Noorwegen
Søren Wærenskjold
+ 3"
4
Vlag van Estland
Madis Mihkels
z.t.
5
Vlag van Nederland
Olav Kooij
z.t.
6
Vlag van Tsjechië
Pavel Bittner
z.t.
7
Vlag van Australië
Matthew Dinham
z.t.
8
Vlag van Frankrijk
Paul Penhoet
z.t.
9
Vlag van Slovenië
Matevž Govekar
z.t.
10
Vlag van België
Jenno Berckmoes
z.t.
Tijdrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van Noorwegen
Søren Wærenskjold
34'13"
Zilver
Vlag van België
Alec Segaert
+ 17"
Brons
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Leo Hayter
+ 25"
4
Vlag van Australië
Logan Currie
+ 33"
5
Vlag van Duitsland
Michel Hessmann
+ 39"
6
Vlag van Denemarken
Carl-Frederik Bévort
+ 40"
7
Vlag van Frankrijk
Eddy Le Huitouze
+ 51"
8
Vlag van Spanje
Raúl García Pierna
+ 1'03"
9
Vlag van Tsjechië
Mathias Vacek
+ 1'04"
10
Vlag van Italië
Lorenzo Milesi
+ 1'05"
18
Vlag van Nederland
Mick van Dijke
+ 1'54"

Mannen junioren

Wegrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van Duitsland
Emil Herzog
3u11'07"
Zilver
Vlag van Portugal
Antonio Morgado
z.t.
Brons
Vlag van België
Vlad Van Mechelen
+ 55"
4
Vlag van Frankrijk
Paul Magnier
z.t.
5
Vlag van de Verenigde Staten
Artem Schmidt
z.t.
6
Vlag van Nederland
Menno Huising
z.t.
7
Vlag van Frankrijk
Thibaud Gruel
z.t.
8
Vlag van Estland
Frank Aron Ragilo
z.t.
9
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Zachary Walker
z.t.
10
Vlag van Tsjechië
Pavel Novak
z.t.
Tijdrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Joshua Tarling
34'59"
Zilver
Vlag van Australië
Hamish McKenzie
+ 19"
Brons
Vlag van Duitsland
Emil Herzog
+ 33"
4
Vlag van Zwitserland
Jan Christen
+ 59"
5
Vlag van Estland
Romet Pajur
+ 1'07"
6
Vlag van de Verenigde Staten
Artem Shmidt
+ 1'37"
7
Vlag van Estland
Frank Aron Ragilo
+ 1'38"
8
Vlag van België
Duarte Marivoet
+ 1'40"
9
Vlag van Noorwegen
Jørgen Nordhagen
+ 1'41"
10
Vlag van Frankrijk
Thibaud Gruel
+ 1'41"
16
Vlag van Nederland
Sjors Lugthart
+ 2'07"

Vrouwen elite

Wegrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van Nederland
Annemiek van Vleuten
4u24'25"
Zilver
Vlag van België
Lotte Kopecky
+ 1"
Brons
Vlag van Italië
Silvia Persico
z.t.
4
Vlag van Duitsland
Liane Lippert
z.t.
5
Vlag van Denemarken
Cecilie Uttrup Ludwig
z.t.
6
Vlag van Cuba
Arlenis Sierra
z.t.
7
Vlag van Frankrijk
Juliette Labous
z.t.
8
Vlag van Polen
Katarzyna Niewiadoma
z.t.
9
Vlag van Zwitserland
Elise Chabbey
z.t.
10
Vlag van Italië
Elisa Longo Borghini
z.t.
Tijdrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van Nederland
Ellen van Dijk
44'28,60"
Zilver
Vlag van Australië
Grace Brown
+ 12"
Brons
Vlag van Zwitserland
Marlen Reusser
+ 41"
4
Vlag van Italië
Vittoria Guazzini*
+ 52"
5
Vlag van de Verenigde Staten
Leah Thomas
+ 1'18"
6
Vlag van de Verenigde Staten
Kristen Faulkner
+ 1'25"
7
Vlag van Nederland
Annemiek van Vleuten
+ 1'43"
8
Vlag van Australië
Georgia Baker
+ 1'46"
9
Vlag van België
Lotte Kopecky
+ 1'50"
10
Vlag van Oostenrijk
Anna Kiesenhofer
+ 1'56"

* De wedstrijden voor beloften werden samen met de elitewedstrijden verreden. Guazzini werd vierde in de tijdrit bij de elite en was tevens de beste belofte.

Vrouwen beloften

Wegrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van Nieuw-Zeeland
Niamh Fisher-Black
4u24'26"
Zilver
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Pfeiffer Georgi
+ 12"
Brons
Vlag van Duitsland
Ricarda Bauernfeind
z.t.
4
Vlag van Canada
Simone Boilard
z.t.
5
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Anna Shackley
z.t.
6
Vlag van Italië
Silvia Zanardi
+ 4'56"
7
Vlag van Zwitserland
Noemi Rüegg
z.t.
8
Vlag van België
Julie De Wilde
z.t.
9
Vlag van Noorwegen
Mari Hole Mohr
z.t.
10
Vlag van Nieuw-Zeeland
Ella Wyllie
z.t.
12
Vlag van Nederland
Shirin van Anrooij
+ 7'38"
Tijdrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van Italië
Vittoria Guazzini
45'21"
Zilver
Vlag van Nederland
Shirin van Anrooij
+ 1'48"
Brons
Vlag van Duitsland
Ricarda Bauernfeind
+ 2'17"
4
Vlag van Frankrijk
Marie Le Net
+ 2'43"
5
Vlag van Polen
Marta Jaskulska
+ 2'48"
6
Vlag van Nieuw-Zeeland
Ella Wyllie
+ 4'36"
7
Vlag van Slowakije
Nora Jenčušová
+ 6'50"
8
Vlag van Oekraïne
Maryna Varenyk
+ 8'10"
9
Vlag van Algerije
Nesrine Houili
+ 9'23"
10
Vlag van de Verenigde Arabische Emiraten
Safia Al Sayegh
+ 12'54"

Vrouwen junioren

Wegrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Zoe Bäckstedt
1u47'05"
Zilver
Vlag van Frankrijk
Eglantine Rayer
+ 2'07"
Brons
Vlag van Nederland
Nienke Vinke
z.t.
4
Vlag van Italië
Francesca Pellegrini
+ 2'19"
5
Vlag van Japan
Maho Kakita
+ 2'21"
6
Vlag van Polen
Malwina Mul
z.t.
7
Vlag van Tsjechië
Julia Kopecky
z.t.
8
Vlag van Italië
Eleonora Ciabocco
z.t.
9
Vlag van België
Xaydee Van Sinaey
z.t.
10
Vlag van Frankrijk
Alizée Rigaux
z.t.
Tijdrit
Plaats Naam Tijd
Goud
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Zoe Bäckstedt
18'26"
Zilver
Vlag van Duitsland
Justyna Czapla
+ 1'36"
Brons
Vlag van België
Febe Jooris
+ 1'49"
4
Vlag van Tsjechië
Eliška Kvasničková
+ 1'50"
5
Vlag van Nederland
Anna van der Meiden
+ 1'50"
6
Vlag van Estland
Elisabeth Ebras
+ 1'51"
7
Vlag van Nederland
Nienke Vinke
+ 1'52"
8
Vlag van Australië
Isabelle Carnes
+ 1'55"
9
Vlag van Estland
Laura Sander
+ 2'00"
10
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Izzy Sharp
+ 2'05"

Medaillespiegel

# Land Goud Zilver Brons Totaal
1
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk
3 1 1 5
2
Vlag van Nederland
 Nederland
2 1 1 4
3
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
2 0 1 3
4
Vlag van België
 België
1 2 3 6
5
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1 1 3 5
6
Vlag van Italië
 Italië
1 1 1 3
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
1 1 1 3
8
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
1 0 0 1
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
1 0 0 1
10
Vlag van Australië
 Australië
0 2 2 4
11
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
0 2 0 2
12
Vlag van Portugal
 Portugal
0 1 0 1
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
0 1 0 1
Totaal 13 13 13 39

Belgische en Nederlandse selectie

België

De Belgische selectie werd op 30 augustus door de Koninklijke Belgische Wielrijdersbond bekendgemaakt.[6]

Mannen

Mannen Elite
Vlag van België
 België
Renner Wegrit Tijdrit
Stan Dewulf 98e
Remco Evenepoel Goud Brons
Quinten Hermans 34e
Yves Lampaert 48e 9e
Pieter Serry DNF
Jasper Stuyven 47e
Wout van Aert 4e
Nathan Van Hooydonck 43e
Heren Beloften
Vlag van België
 België
Renner Wegrit Tijdrit
Jenno Berckmoes 10e
Vito Braet 24e
Dries De Pooter 46e
Alec Segaert 19e Zilver
Lennert Van Eetvelt 17e 14e
Fabio Van Den Bossche 28e
Heren Junioren
Vlag van België
 België
Renner Wegrit Tijdrit
Duarte Marivoet Scholiers DNF 8e
Maxence Place 48e
Sente Sentjens 41e
Vlad Van Mechelen Brons reserve
Jens Verbrugghe DNF 26e

Vrouwen

Vrouwen Elite
Vlag van België
 België
Renner Wegrit Tijdrit
Valerie Demey DNF
Julie De Wilde 34e (8e)
Justine Ghekiere 19e
Lotte Kopecky Zilver 9e
Jesse Vandenbulcke DNF
Julie Van de Velde 43e 22e
Vrouwen Junioren
Vlag van België
 België
Renner Wegrit Tijdrit
Febe Jooris 18e Brons
Jade Linthoudt 20e
Fleur Moors 12e
Xaydee Van Sinaey 9e 23e

Gemengde ploegentijdrit

Gemengd Elite
Vlag van België
 België
Ploeg Uitslag
Valerie Demey, Julie De Wilde, Jesse Vandenbulcke
Quinten Hermans, Pieter Serry, Nathan Van Hooydonck
8e

Nederland

De Nederlandse selectie werd op 1 september door de KNWU bekendgemaakt.[7] De bekendmaking van de deelnemende mannen elite en de gemengde ploegentijdrit volgde op 5 september.[8]

Vrouwen

Vrouwen Elite
Vlag van Nederland
 Nederland
Renner Wegrit Tijdrit
Shirin van Anrooij 51e (12e) 13e (Zilver)
Ellen van Dijk 24e Goud
Floortje Mackaij 36e
Riejanne Markus 47e
Annemiek van Vleuten Goud 7e
Demi Vollering DNS
Marianne Vos 14e
Vrouwen Junioren
Vlag van Nederland
 Nederland
Renner Wegrit Tijdrit
Mirre Knaven DNF
Anna van der Meiden 22e 5e
Rosita Reijnhout 25e
Nienke Vinke Brons 7e
Babette van der Wolf 19e

Mannen

Mannen Elite
Vlag van Nederland
 Nederland
Renner Wegrit Tijdrit
Mathieu van der Poel DNF
Dylan van Baarle 27e
Bauke Mollema 25e 25e
Daan Hoole 99e 23e
Pascal Eenkhoorn 28e
Wout Poels 81e
Jan Maas 61e
Taco van der Hoorn DNF
Heren Beloften
Vlag van Nederland
 Nederland
Renner Wegrit Tijdrit
Mick van Dijke DNS 18e
Tim van Dijke 40e
Olav Kooij 5e
Axel van der Tuuk DNF 24e
Casper van Uden 32e
Heren Junioren
Vlag van Nederland
 Nederland
Renner Wegrit Tijdrit
Menno Huising 6e
Sjors Lugthart DNF 16e
Max van der Meulen 45e
Viego Tijssen 54e
Mees Vlot DNF 23e

Gemengde ploegentijdrit

Gemengd Elite
Vlag van Nederland
 Nederland
Ploeg Uitslag
Ellen van Dijk, Annemiek van Vleuten, Riejanne Markus
Bauke Mollema, Daan Hoole, Mathieu van der Poel
5e

Links, voetnoten, navigatie

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen wielrennen 2022
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on