For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zuid-Korea op de Olympische Winterspelen 2022.

Zuid-Korea op de Olympische Winterspelen 2022

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zuid-Korea op de Olympische Spelen
Zuid-Korea op de Olympische Winterspelen 2022
Land Zuid-Korea
IOC-landcode KOR
NOC Korean Olympic Committee
(ko) (en) externe link
Olympische Winterspelen 2022 in Peking
Aantal deelnemers 68
Aantal disciplines 13
Medailles
Rang: 14
goud
2
zilver
5
brons
2
totaal
9
Zuid-Korea op de Zomerspelen
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Zuid-Korea op de Winterspelen
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Zuid-Korea was een van de deelnemende landen aan de Olympische Winterspelen 2022 in Peking, China.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër(s) Onderdeel Medaille
Shorttrack Hwang Dae-heon 1500 m (m) Goud
Shorttrack Choi Min-jeong 1500 m (v) Goud
Schaatsen Cha Min-kyu 500 m (m) Zilver
Schaatsen Chung Jae-won Massastart (m) Zilver
Shorttrack Hwang Dae-heon
Kim Dong-wook
Kwak Yoon-gy
Lee June-seo
Park Jang-hyuk
Relay (m) Zilver
Shorttrack Choi Min-jeong 1000 m (v) Zilver
Shorttrack Choi Min-jeong
Kim A-lang
Lee Yu-bin
Seo Whi-min
Relay (v) Zilver
Schaatsen Kim Min-seok 1500 m (m) Brons
Schaatsen Lee Seung-hoon Massastart (m) Brons

Deelnemers en resultaten

Alpine skiing pictogram.svg
Alpineskiën

Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel 1e run 2e run Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Jung Dong-hyun Reuzenslalom DNF niet geplaatst
Slalom 56,85 29 50,84 16 1:47,69 21
Vrouwen
Naam Onderdeel 1e run 2e run Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Gim So-hui Reuzenslalom 1:04,12 38 1:03,10 32 2:07,22 33
Slalom 57,31 42 56,80 39 1:54,11 39
Kang Young-seo Reuzenslalom DNF niet geplaatst
Slalom DNF niet geplaatst

Biathlon pictogram.svg
Biatlon

Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Tijd Missers Rang
Timofei Lapshin Individueel 57:13,0 5 (1+1+2+1) 76
Sprint 27:30,8 2 (1+1) 82
Vrouwen
Naam Onderdeel Tijd Missers Rang
Ekaterina Avvakumova Individueel 52:31,4 6 (3+0+2+1) 73
Sprint 23:19,4 2 (2+0) 49
Achtervolging DNF
Seonsu Kim Individueel 56:37,5 6 (3+0+3+0) 84
Sprint 25:18,2 1 (1+0) 83

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleeën

Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Kim Jin-su
Won Yun-jong *
Tweemansbob 59,89 14 1:00,28 17 1:00,10 14 1:00,97 20 4:01,24 19
Kim Hyeong-geun
Suk Young-jin *
1:00,28 23 1:00,46 22 1:00,52 24 niet geplaatst 24
Jung Hyun-woo
Kim Dong-hyun
Kim Jin-su
Won Yun-jong *
Viermansbob 59,45 19 59,60 16 59,38 16 59,59 15 3:58,02 18
Kim Hyeong-geun
Kim Tae-yang
Shin Ye Chan
Suk Young-jin *
59,74 25 1:00,31 26 59,91 25 niet geplaatst 25
Vrouwen
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Kim Yoo-ran Monobob 1:06,68 20 1:07,02 18 1:06,41 14 1:06,41 13 4:26,52 18

* – Geeft de bestuurder van de slee aan

Curling pictogram.svg
Curling

Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Team Onderdeel Groepsfase Tiebreaker Halve finale Finale / BM
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Rang Opponent
Score
Opponent
Score
Opponent
Score
Rang
Kim Eun-jung
Kim Kyeong-ae
Kim Cho-hi
Kim Seon-yeong
Kim Yeong-mi
Vrouwen
Vlag van Canada
 CAN
7 - 12
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR
9 - 7
Vlag van Rusland
 ROC
9 - 5
Vlag van China
 CHN
5 - 6
Vlag van Verenigde Staten
 USA
6 - 8
Vlag van Japan
 JPN
10 - 5
Vlag van Zwitserland
 SUI
4 - 8
Vlag van Denemarken
 DEN
8 - 7
Vlag van Zweden
 SWE
4 - 8
8 --

Freestyle skiing pictogram.svg
Freestyleskiën

Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Halfpipe
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Beste Rang Run 1 Run 2 Run 3 Beste Rang
Lee Seung-hun Mannen 49,75 56,75 56,75 16 niet geplaatst 16
Kim Da-eun Vrouwen 44,50 45,50 45,50 17 niet geplaatst 17
Jang Yu-jin 3,75 4,25 4,25 20 niet geplaatst 20

Figure skating pictogram.svg
Kunstrijden

Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Naam Onderdeel KK VK Totaal
Score Rang Score Rang Score Rang
Cha Jun-hwan Mannen 99,51 4 182,87 7 282,38 5
Lee Si-hyeong 65,69 27 niet geplaatst 27
You Young Vrouwen 70,34 6 142,75 4 213,09 6
Kim Ye-lim 67,78 9 134,85 11 202,63 9

Cross country skiing pictogram.svg
Langlaufen

Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Lange afstanden
Mannen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Jeong Jong-won 15 km klassiek 46:34,6 82
30 km skiatlon LAP
Kim Min-woo 15 km klassiek 45:21,6 79
30 km skiatlon LAP
Vrouwen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Han Da-som 15 km skiatlon DNF
Lee Chae-won 10 km klassieke stijl 34:45,5 75
15 km skiatlon 55:52,6 61
Lee Eui-jin 10 km klassieke stijl 34:07,9 72
Sprint
Mannen
Naam Onderdeel Kwalificatie Kwartfinales Halve finales Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Jeong Jong-won Sprint 3:16,15 81 niet geplaatst 81
Kim Min-woo 3:19,76 82 niet geplaatst 82
Jeong Jong-won
Kim Min-woo
Teamsprint n.v.t. 22:56,16 13 niet geplaatst
Vrouwen
Naam Onderdeel Kwalificatie Kwartfinales Halve finales Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Han Da-som Sprint 3:51,34 75 niet geplaatst 75
Lee Chae-won DNS
Lee Eui-jin 3:52,05 77 niet geplaatst 77
Han Da-som
Lee Eui-jin
Teamsprint n.v.t. 26:55,52 11 niet geplaatst

Nordic combined pictogram.svg
Noordse combinatie

Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Naam Onderdeel Schansspringen Langlaufen Totaal
Afstand Punten Rang Tijd Rang Tijd Rang
Park Je-un Normale schans + 10 km (m) 90,0 82,3 36 29:11,3 43 32:34,3 42
Grote schans + 10 km (m) 107,0 67,9 39 30:08,5 47 34:56,5 44

Luge pictogram.svg
Rodelen

Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Individueel
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Lim Nam-kyu Mannen 1:02,438 34 59,794 30 59,538 28 niet geplaatst 33
Aileen Christina Frisch Vrouwen 59,776 23 59,642 20 59,055 18 1:01,811 19 4:00,284 19
Gemengd
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Park Jin-yong
Cho Jung-myung
Dubbels 59,361 10 59,366 12 n.v.t. 1:58,727 12
Aileen Christina Frisch
Lim Nam-kyu
Park Jin-yong / Cho Jung-myung
Estafette 1:02,682
1:05,265
1:03,291
14
14
8
n.v.t. n.v.t. 3:11,238 13

Speed skating pictogram.svg
Schaatsen

Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Cha Min-kyu 500 m 34,39 Zilver
1000 m 1:09,69 18
Kim Jun-ho 500 m 34,54 6
Kim Min-seok 1000 m 1:10,08 24
1500 m 1:44,24 Brons
Park Seong-hyeon 1500 m 1:47,59 21
Vrouwen
Naam Onderdeel Uitslag
Tijd Rang
Kim Hyun-yung 1000 m 1:17,50 25
Kim Min-sun 500 m 37,60 7
1000 m 1:16,49 16
Park Ji-woo 1000 m 1:19,39 30
Massastart
Naam Onderdeel Halve finale Finale
Punten Tijd Rang Punten Tijd Rang
Chung Jae-won Mannen 12 7:56,76 4 40 7:47,18 Zilver
Lee Seung-hoon 40 7:43,63 2 20 7:47,19 Brons
Kim Bo-reum Vrouwen 40 8:34,23 2 6 8:16,81 5
Park Ji-woo 0 8.53,64 13 niet geplaatst
Ploegenachtervolging
Naam Onderdeel Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Chung Jae-won
Kim Min-seok
Lee Seung-hoon
Mannen 3:41,89 6 niet geplaatst

Short track speed skating pictogram.svg
Shorttrack

Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Naam Onderdeel Series Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Hwang Dae-heon 500 m 40,971 2 40,636 2 PEN niet geplaatst
1000 m 1:23,042 1 1:24,693 1 PEN niet geplaatst
1500 m n.v.t. 2:14,910 1 2:13,188 1 2:09,219 Goud
Lee June-seo 500 m PEN niet geplaatst
1000 m 1:24,698 1 1:23,682 1 PEN niet geplaatst
1500 m n.v.t. 2:18,630 1 2:10,586 1 2:09,622 5
Park Jang-hyuk 1000 m 1:24,081 1 no time (ADV) 3 DNS niet geplaatst
1500 m n.v.t. 2:12,116 3 2:12,751 2 2:10,176 7
Hwang Dae-heon
Kim Dong-wook
Kwak Yoon-gy
Lee June-seo
Park Jang-hyuk
Relay n.v.t. 6:37,879 1 6:41,679 Zilver
Vrouwen
Naam Onderdeel Series Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Choi Min-jeong 500 m 42,853 1 1:04.939 4 niet geplaatst
1000 m 1:28,053 1 1:28,722 2 1:26,850 3 1:28,443 Zilver
1500 m n.v.t. 2:20,846 1 2:16,831 1 2:17,789 Goud
Lee Yu-bin 500 m 43,141 4 Niet geplaatst
1000 m 1:27,862 2 1:29,120 1 1:28,170 3 niet geplaatst 6
1500 m n.v.t. 2:17,851 2 2:22,157 1 2:18,825 6
Kim A-lang 1000 m 1:28,680 3 niet geplaatst
1500 m n.v.t. 2:32,879 1 2:22,420 4 niet geplaatst 13
Choi Min-jeong
Kim A-lang
Lee Yu-bin
Seo Whi-min
Relay n.v.t. 4:05,904 2 4:03,627 Zilver
Gemengd
Naam Onderdeel Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Choi Min-jeong
Hwang Dae-heon
Lee Yu-bin
Park Jang-hyuk
Relay 2:48,308 3 niet geplaatst

Skeleton pictogram.svg
Skeleton

Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Naam Onderdeel Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
Jung Seung-gi Mannen 1:01,18 11 1:01,04 10 1:00,69 9 1:00,83 9 4:03,74 10
Kim Eun-ji Vrouwen 1:03,28 22 1:03,68 23 1:02,83 22 niet geplaatst 23
Yun Sung-bin Mannen 1:01,26 13 1:01,17 13 1:01,03 12 1:00,63 7 4:04,09 12

Snowboarding pictogram.svg
Snowboarden

Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2022 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Halfpipe
Naam Onderdeel Kwalificatie Finale
Run 1 Run 2 Beste Rang Run 1 Run 2 Run 3 Beste Rang
Lee Chae-un Mannen 26,00 35,00 35,00 18 niet geplaatst 18
Lee Na-yoon Vrouwen 31,00 34,50 34,50 20 niet geplaatst 20
Parallelreuzenslalom
Naam Onderdeel Kwalificatie Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
Tijd Rang Tegenstander
Tijd
Tegenstander
Tijd
Tegenstander
Tijd
Tegenstander
Tijd
Rang
Jeong Hae-rim Vrouwen 1:29,10 18 niet geplaatst 18
Lee Sang-ho Mannen 1:20,54 1
Vlag van Italië
Daniele Bagozza
W
Vlag van Rusland
Vic Wild
+0,01
niet geplaatst
Kim Sang-kyum 1:23,81 24 niet geplaatst 24
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zuid-Korea op de Olympische Winterspelen 2022
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.