Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Kuba
Kod MKOl CUB
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Mijaín López
Liczba zawodników 108 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 16.
Złoto
5
Srebro
3
Brąz
7
Razem
14

Kubę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie reprezentowało 108 zawodników. Zdobyli oni 14 medali: 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych, zajmując 16. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Był to dziewiętnasty start reprezentacji Kuby na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Leuris Pupo Strzelectwo Pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn 34 pkt. 3 sierpnia
Złoto
Idalys Ortíz Judo Kategoria powyżej 78 kg kobiet W finale pokonała reprezentantkę Japonii Mikę Sugimoto. 3 sierpnia
Złoto
Mijaín López Zapasy Kategoria do 120 kg mężczyzn w stylu klasycznym W finale pokonał reprezentanta Estonii Heiki Nabi. 6 sierpnia
Złoto
Roniel Iglesias Boks Waga lekkopółśrednia mężczyzn W finale pokonał reprezentanta Ukrainy Denysa Berinczyka. 11 sierpnia
Złoto
Robeisy Ramírez Boks Waga musza mężczyzn W finale pokonał reprezentanta Mongolii Njambajaryna Tögscogta. 12 sierpnia
Srebro
Yanet Bermoy Judo Kategoria do 52 kg kobiet W finale uległa reprezentantce KRLD An Kum-ae. 29 lipca
Srebro
Asley González Judo Kategoria do 90 kg mężczyzn W finale uległ reprezentantowi Korei Południowej Song Dae-namowi. 1 sierpnia
Srebro
Yarisley Silva Lekkoatletyka Skok o tyczce kobiet 4.75 m 6 sierpnia
Brąz
Iván Cambar Podnoszenie ciężarów Waga do 77 kg mężczyzn 349 kg 1 sierpnia
Brąz
Leonel Suárez Lekkoatletyka Dziesięciobój 8523 pkt. 9 sierpnia
Brąz
Lázaro Álvarez Boks Waga kogucia mężczyzn W półfinale uległ reprezentantowi Irlandii John Joe Nevinowi 10 sierpnia
Brąz
Yasniel Toledo Boks Waga lekka mężczyzn W półfinale uległ reprezentantowi Ukrainy Wasylowi Łomaczenko 10 sierpnia
Brąz
Robelis Despaigne Taekwondo Kategoria +80 kg mężczyzn W pojedynku o brąz pokonał reprezentanta Mali Daba Modibo Keitę 11 sierpnia
Brąz
Liván López Zapasy Kategoria do 66 kg mężczyzn w stylu wolnym W pojedynku o brąz pokonał reprezentanta Azerbejdżanu Cəbrayıla Həsənova. 12 sierpnia
Brąz
Yarelis Barrios Lekkoatletyka Rzut dyskiem 66,38 m 4 sierpnia[a]

Reprezentanci

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Yosvany Veitía 49kg Australia Ward
W 26-4
Zou S
P 11-14
NQ
Robeisy Ramírez 52 kg Japonia Susa
W 19-7
Tajlandia Butdee
W 22-10
Wielka Brytania Selby
W 16-11
Irlandia Conlan
W 20-10
Mongolia Tögscogt
W 17-14
Lázaro Álvarez 56 kg BYE Stany Zjednoczone Diaz
W 21-15
Brazylia Vieira
W 16-11
Irlandia Nevin
P 14-19
NQ
Yasniel Toledo 60 kg BYE Liu Q
W 14-10
Kazachstan Żajłauow
W 19-11
Ukraina Łomaczenko
P 11-14
NQ
Roniel Iglesias 64 kg Kolumbia Villaraga
W 20-9
Brazylia Lopes
W 18-15
Uzbekistan Rahmonow
W 21-15
Włochy Mangiacapre
W 15-8
Ukraina Berinczyk
W 22-15
Julio de la Cruz 81 kg BYE Jordania Al-Matbouli
W 25-8
Brazylia Florentino
P 15-18
NQ
José Larduet 91 kg Mazaheri
W DSQ
Włochy Russo
P 16-17
NQ
Erislandy Savón +91 kg Wielka Brytania Joshua
P 10-12
NQ

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Asley González do 90 kg Argentyna Campos
W 1000-0000
Serbia Gierasimienko
W 0011-0002
Australia Anthony
W 0010-0002
Rosja Dienisow
W 1000-0001
Korea Południowa Song Dn
P 0001-0101
Oreidis Despaigne do 100 kg BYE Uzbekistan Sajidow
P 010H-0102
NQ
Óscar Brayson ponad 100 kg Estonia Padar
W 0100-0001
Guam Blas Jr.
W 0100-0001
Francja Riner
P 0001-0100
NQ Białoruś Makarau
P 0000-1001
NQ 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Dayaris Mestre do 48 kg Rosja Kondratiewa
W 0101-0000
Rumunia Dumitru
P 0000-1000
NQ
Yanet Bermoy do 52 kg BYE Mongolia Bundmaa
W 0020-0000
Luksemburg Müller
W 0011-0002
Belgia Heylen
W 0011-0002
Korea Północna An Ka
P 0000-0001
Yurisleydis Lupetey do 57 kg Grecja Bukuwala
W 0011-0001
Rosja Zabłudina
P 0001-0100
NQ
Yaritza Abel do 63 kg BYE Francja Émane
P 0001-0001 DEC
NQ
Onix Cortés do 70 kg BYE Japonia Tachimoto
P 0000-0001
NQ
Idalys Ortíz ponad 78 kg BYE Republika Zielonego Przylądka Moniz
W 0103-0002
Rosja Iwaszczenko
W 0011-0002
Tong W
W 0010-0001
Japonia Sugimoto
W 000-0001 GS

Kajakarstwo

Kajakarstwo klasyczne

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Jorge García K-1 1000 m 3:30.852 4. 3:31.937 5. FB 3:29.938 9.
José Carlos Bulnes
Serguey Torres
C-2 1000 m 3:44.341 5. 3:41.619 3. FA 3:42.357 6.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Darisleidys Amador K-1 200 m 42.761 5. 41.949 5. FB 45.099 12.
K-1 500 m 1:56.038 5. 1:58.762 7. NQ
Dayexis Gandarela
Yulitza Menezes
K-2 500 m 1:46.587 6. 1:51.428 8. FB 1:50.124 14.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Arnold Arcolea Wyścig ze startu wspólnego 5:46:37 67.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce
Yumari González Valdivieso Wyścig ze startu wspólnego OTL

Kolarstwo torowe

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaż 1 Runda 2 Repasaż 2 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Czas
Szybkość
Miejsce Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Pozycja
Lisandra Guerra Sprint 11.109
64.812
6. Kolumbia Gaviria
W 11.390
BYE Hongkong Lee W S
W 11.485
BYE Guo S
P
NQ O 5 miejsce
LitwaKrupeckaitė
UkrainaSzulika
BiałoruśPanarina
P
6.
Zawodniczka Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Lisandra Guerra Keirin 3. R 4. NQ 13.
Zawodniczka Konkurencja Start lotny Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 500 m Suma punktów Miejsce
Czas Miejsce Punkty Miejsce Miejsce Czas Miejsce Miejsce Czas Miejsce
Marlies Mejías Omnium 14.554 8. 4 12. 9. 3:41.897 9. 14. 35.912 5. 57 8.

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Michael Herrera 200 m 21,05 6. NQ
Roberto Skyers 20,66 4. NQ
Andy González 800 m 1:46,24 4. 1:53,46 9. NQ
Orlando Ortega 110 m przez płotki 13.26 1. 13,26 2. 13,43 6.
Dayron Robles 13,33 1. 13,10 1. DSQ
Omar Cisneros 400 m przez płotki 48,63 3. 48,23 3. NQ
Amaurys Valle 49,19 1. 50,48 7. NQ
Raidel Acea
Omar Cisneros
William Collazo
Orestes Rodríguez
sztafeta 4 × 400 m 3:00,55 3. DNF
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Carlos Véliz pchnięcie kulą 18,57 34. NQ
Jorge Fernández rzut dyskiem 65,34 3. 62.02 11.
Yunio Lastre 57,33 40. NQ
Roberto Janet rzut młotem 73,34 19. NQ
Guillermo Martínez rzut oszczepem 80,06 16. NQ
Lázaro Borges skok o tyczce 5,50 =16. NQ
Víctor Moya skok wzwyż 2,21 20. NQ
Yoandri Betanzos trójskok 16,22 23. NQ
Alexis Copello 16,79 11. 16,92 8.
Arnie David Giralt 16,45 16. NQ

Dziesięciobój

Zawodnik Konkurencja 100 m LJ SP HJ 400 m 110H DT PV JT 1500 m Finał Miejsce
Yordani García Wynik 10,80 6,75 14,48 1,99 48,76 14,24 42,27 4,60 59,85 4:38,57 7956 14.
Punkty 906 755 758 794 873 944 711 790 736 689
Leonel Suárez Wynik 11,27 7,52 14,50 2,11 49,04 14,45 45,75 4,70 76,94 4:30,08 8523
Punkty 801 940 759 906 859 917 782 819 996 744

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Nelkis Casabona 200 m 23,82 8. NQ
Rose Mary Almanza 800 m 2:01,19 4. 2:01,70 6. NQ
Dailín Belmonte maraton 2:38:08 70.
Daysiurami Bonne
Yaimeisi Borlot
Aymée Martínez
Diosmely Peña
sztafeta 4 × 400 m 3:27,41 6. NQ
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Misleydis González pchnięcie kulą 17,68 21. NQ
Mailín Vargas 16,76 27. NQ
Yarelis Barrios rzut dyskiem 65,94 1. 66,38
Denia Caballero 58,78 27. NQ
Yaime Pérez 57,87 30. NQ
Yipsi Moreno rzut młotem 73,95 6. 74,60 6.
Arasay Thondike 67,93 23. NQ
Ariannis Vichy 67,48 25. NQ
Yanet Cruz rzut oszczepem NM NQ
Yainelis Ribeaux 56,55 29. NQ
Daylis Caballero skok o tyczce NM NQ
Yarisley Silva 4,55 =1. 4,75
Lesyanís Mayor skok wzwyż 1,85 =20. NQ
Dailenys Alcántara trójskok 13,97 15. NQ
Josleidy Ribalta 13,88 19. NQ
Yargelis Savigne 14,28 9. 14,12. 9.

Łucznictwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Juan Carlos Stevens indywidualnie 663 34. Indie Rai
P 5-6
NQ

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Hanser García 50 m dowolnym 22.45 23. NQ
100 m dowolnym 48.97 15. 48.04 3. 48.04 7.
Pedro Medel 100 m grzbietowym 55.40 34. NQ
200 m grzbietowym 2:00.05 27. NQ

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Sergio Álvarez do 56 kg 121 8. 150 DNF DNC
Yasmani Romero 112 14. 146 10. 258 11.
Iván Cambar do 77 kg 155 5. 194 2. 349
Yoelmis Hernández do 85 kg 163 9. 205 6. 368 7.

Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Jeinkler Aguirre wieża 10 m indywidualnie 453.50 10. 436.95 18. NQ
José Guerra 440.90 17. 501.90 9. 527.70 5.
Jeinkler Aguirre
José Guerra
wieża 10 m synchronicznie 450.90 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Annia Rivera wieża 10 m indywidualnie 233.95 25. NQ

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Leuris Pupo pistolet szybkostrzelny 25 m 286 4. 34
Guillermo Torres skeet 110 30. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Eglis Yaima Cruz karabin pneumatyczny 10 m 391 44. NQ
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m 581 16. NQ
Dianelys Pérez karabin pneumatyczny 10 m 393 29. NQ
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m 579 21. NQ

Taekwondo

Zawodnicy Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja
Robelis Despaigne +80 kg (m) Nigeria Chukwumerije
W 1-0
Gabon Obame
P 6-7
NQ Samoa Thomsen-Fuataga
W 14-2
Mali Keita
W WO
NQ
Nidia Muñoz 57 kg (k) Liban Paoli
P 2-4
NQ
Glenhis Hernández +67 kg (k) Maroko Dislam
W 1-0
Ukraina Koniewa
W 16-2
Francja Graffe
P 4-5
NQ Meksyk Espinoza
P 2-4
NQ

Tenis stołowy

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Andy Pereira singel Vanuatu Shing
W 4-0
Włochy Bobocica
P 0-4
NQ

Wioślarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ángel Fournier jedynka 6:46.35 2. (QF) BYE 6:54.12 2. (P AB) 7:30.19 4. (F B) 7:11.17 7.
Yunior Pérez
Manuel Suárez Barrios
dwójka podwójna wagi lekkiej 6:36.31 3. (R) 6:37.04 3. (P AB) 6:52.26 6. (F B) 6:34.96 10.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Yariulvis Cobas jedynka 7:48.58 4. (QF) BYE 7:56.89 5. (P CD) 7:54.22 2. (F C) 8:14.59 15.
Yoslaine Domínguez
Yaima Velázquez
dwójka podwójna wagi lekkiej 7:12.99 4. (R) 7:19.33 3. (P AB) 7:21.86 6. (F B) 7:23.25 10.

Zapasy

Mężczyźni - styl wolny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Yowlys Bonne -60 kg BYE Japonia Yumoto
P 1-3
NQ 14.
Liván López -66 kg Taghawi
W 3-1
Japonia Yonemitsu
P 1-3
NQ BYE Kanada Garcia
W 3-1
Azerbejdżan Həsənov
W 3-1
Humberto Arencibia -84 kg BYE Stany Zjednoczone Herbert
P 1-3
NQ 13.
Javier Cortina -96 kg BYE Kanada Pliev
P 1-3
NQ 13.

Mężczyźni - styl klasyczny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Gustavo Balart -55 kg BYE Turcja Karakuş
W 3-0
Korea Południowa Choi GJ
P 1-3
NQ 8.
Hansel Meoque -60 kg BYE Korea Południowa Jeong JH
P 0-3
NQ 19.
Pedro Mulens -66 kg BYE Korea Południowa Kim HW
P 0-3
NQ Armenia Varderesyan
W 3-0
Litwa Venckaitis
W 3-1
Francja Guénot
P 0-3
5.
Alexei Bell -74 kg Stany Zjednoczone Provisor
P 1-3
NQ 12.
Pablo Shorey -84 kg Achlaghi
W 3-1
Stany Zjednoczone Betts
W 3-0
Polska Janikowski
P 0-5
NQ 7.
Yunior Estrada -96 kg BYE Czechy Vala
W 3-1
Tunezja Ajjari
W 3-0
Rezaji
P 0-3
BYE Armenia Aleksanian
P 0-3
5.
Mijaín López -120 kg BYE Egipt El-Trabely
W 3-0
Gruzja Ferselidze
W 3-0
Turcja Kayaalp
W 3-0
BYE Estonia Nabi
W 3-0

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Katerina Vidiaux -63 kg Turcja Yeşilırmak
W 5-0
Rosja Wołosowa
P 0-3
NQ 8.

Uwagi

  1. W konkursie olimpijskim trzecie miejsce z wynikiem 67,56 m zajęła Darja Piszczalnikowa z Rosji, lecz został jej odebrany medal za stosowanie dopingu[1][2].

Przypisy

  1. Krzysztof Rawa, Dopingowy wstyd królowej, rp.pl [dostęp 2013-10-20] (pol.).
  2. Russian Olympic discus thrower Darya Pishchalnikova banned for 10 years after positive drug test, telegraph.co.uk [dostęp 2013-10-20] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kuba na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article