For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Litwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Litwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Litwa na letnich igrzyskach olimpijskich 1992
Litwa
Kod MKOl

LTU

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży

Raimundas Mažuolis[1]

Liczba zawodników

47 w 11 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 34.
Złoto
1
Srebro
0
Brąz
1
Razem
2

Litwę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 47 zawodników (36 mężczyzn i 11 kobiet)[2].

Wszystkie medale
Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Gold medal olympic.svg
Romas Ubartas
Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem
Bronze medal olympic.svg
Romanas Brazdauskis
Valdemaras Chomičius
Darius Dimavičius
Gintaras Einikis
Sergėjus Jovaiša
Artūras Karnišovas
Gintaras Krapikas
Rimas Kurtinaitis
Šarūnas Marčiulionis
Alvydas Pazdrazdis
Arvydas Sabonis
Arūnas Visockas
Basketball pictogram.svg
Koszykówka
Turniej mężczyzn

Skład reprezentacji

Boxing pictogram.svg
Boks

Zawodnik Konkurencja 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Male.png
Vitalijus Karpačiauskas
Waga półśrednia (– 67 kg)
Olympic flag.svg
Andriej Piestrajew
W 9:4
Stany Zjednoczone Pepe Reilly
W 16:5
Tajlandia Arkhom Chenglai
L 6:9
→ Nie awansował
Male.png
Leonidas Maleckis
Waga lekkopółśrednia (– 71 kg) Egipt Salim Kbary
W 13:6
Wielka Brytania Robin Reid
L 3:10
→ Nie awansował
Male.png
Vidas Markevičius
Waga ciężka (– 91 kg)
Olympic flag.svg
Aleksiej Czudinow
L 3:7
→ Nie awansował
Male.png
Gytis Juškevičius
Waga superciężka (+ 91 kg) Kenia David Anyim
W
Nigeria Richard Igbineghu
L
→ Nie awansował

Judo pictogram.svg
Judo

Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kajakarstwo

Zawodnik Konkurencja 1 runda Repasaże Półfinał Finał
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz.
Male.png
Artūras Vieta
K-1 500 m 1:41.96 3. (gr. IV) Q 1:41.04 2. (gr. I) Q 1:42.09 3. (gr. II) Q 1:42.34 9.
K-1 1000 m 3:40.81 2. (gr. I) Q 3:37.54 4. (gr. II) Q 3:46.92 9.

Cycling (road) pictogram.svg
Kolarstwo

Kolarstwo szosowe
Zawodnik Konkurencja Finał
Czas Poz.
Male.png
Saulius Šarkauskas
Wyścig na czas - indywidualnie 4:35:56 23.
Female.png
Aiga Zagorska
2:05:03 14.
Female.png
Laima Zilporytė
2:05:03 18.
Female.png
Daiva Čepelienė
2:05:03 20.
Kolarstwo torowe
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1 runda Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz.
Female.png
Rita Razmaitė
Sprint 12.058 8. Q 3. (gr. I) Q 2. (gr. IV) → Nie awansowała
Female.png
Aiga Zagorska
3 km na dochodzenie 3:52.450 13. → Nie awansowała

Basketball pictogram.svg
Koszykówka

Skład Miejsce
Romanas Brazdauskis
Valdemaras Chomičius
Darius Dimavičius
Gintaras Einikis
Sergėjus Jovaiša
Artūras Karnišovas
Gintaras Krapikas
Rimas Kurtinaitis
Šarūnas Marčiulionis
Alvydas Pazdrazdis
Arvydas Sabonis
Arūnas Visockas
Bronze medal olympic.svg
Grupa B
Drużyna Zwyc. Por. Pkt. + -
 WNP 4 1 9 425 373 +52
 Litwa 4 1 9 481 424 +57
 Australia 3 2 8 432 396 +36
 Portoryko 3 2 8 445 440 +5
 Chiny 0 5 5 381 496 -115
Australia Litwa Portoryko Wenezuela
 Australia 88-66 63-85 87-98 116-76 78-71
 Chiny 66-88 84-100 75-112 68-100 88-96
 WNP 85-63 100-84 92-80 70-82 78-64
 Litwa 98-87 112-75 80-92 104-91 87-79
 Portoryko 76-116 100-68 82-70 91-104 96-82
 Wenezuela 71-78 96-88 64-78 79-87 82-96
Faza pucharowa
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
  Stany Zjednoczone  115
  Portoryko  77  
  Stany Zjednoczone  127
    Litwa  76  
  Litwa  114
  Brazylia  96  
  Stany Zjednoczone  117
    Chorwacja  85
  WNP  83
  Niemcy  76  
  WNP  74 Mecz o 3 miejsce
    Chorwacja  75  
  Chorwacja  98   Litwa  82
  Australia  65     WNP  78


Athletics pictogram.svg
Lekkoatletyka

Zawodnik Konkurencja Kwal. Finał
Wynik Poz. Wynik Poz.
Male.png
Viktoras Meškauskas
Chód na 20 km 1:33:24 26.
Male.png
Romas Ubartas
Rzut dyskiem 66.08 1. Q 65.12
Gold medal olympic.svg
Male.png
Vaclavas Kidykas
59.96 15. → Nie awansował
Male.png
Benjaminas Viluckis
Rzut młotem 70.54 20. → Nie awansował
Female.png
Nijolė Medvedeva
Skok w dal DSQ
Female.png
Nelė Savickytė
Skok wzwyż 1.90 20. → Nie awansowała
Female.png
Teresė Nekrošaitė
Rzut oszczepem 58.28 18. → Nie awansowała
Female.png
Remigija Nazarovienė
Siedmiobój 6.142 14.

Modern pentathlon pictogram.svg
Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Strzelectwo Bieg Jazda konna
Pkt. Poz. Pkt. Poz. Pkt. Poz. Pkt. Poz. Pkt. Poz. Pkt. Poz.
Male.png
Gintaras Staškevičius
Indywidualnie 745 45. 1,352 1. 1,060 24. 1,237 5. 840 47. 5,234 15.
Male.png
Vladimiras Močialovas
660 53. 1,204 42. 880 58. 1,231 6. 830 48. 4,805 51.
Male.png
Tomas Narkus
694 49. 1,224 36. 1,210 2. 1,153 19. DNF 4,281 62.
Gintaras Staškevičius
Vladimiras Močialovas
Tomas Narkus
Drużynowo 2,099 16. 3,780 2. 3,150 7. 3,621 1. 1,670 17. 14,320 15.

Swimming pictogram.svg
Pływanie

Zawodnik Konkurencje Kwal. Finał B Finał Miejsce
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Male.png
Raimundas Mažuolis
50 m stylem dowolnym 22.77 2. (gr. VIII) 22.77 2. 10.
100 m stylem dowolnym 50.17 2. (gr. IX) 50.13 2. 10.
Male.png
Nerijus Beiga
100 m stylem klasycznym 1:05.17 8. (gr. VIII) → Nie awansował 36.
200 m stylem klasycznym 2:21.65 8. (gr. VII) → Nie awansowali 31.

Rowing pictogram.svg
Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja 1 runda Repasaże Półfinał Finał C Finał B Finał Miejsce
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz.
Male.png
Ričardas Bukys
Male.png
Zigmas Gudauskas
Dwójka bez sternika 6:59.38 4. (gr. II) 7:01.82 4. (gr. I) → Nie awansował 17.
Male.png
Juozas Bagdonas
Male.png
Einius Petkus
Male.png
Valdemaras Mačiulskis
Dwójka ze sternikiem 7:04.41 2. (gr. III) 7:14.10 2. (gr. III) 7:03.89 4. (gr. II) 7:04.98 3. 9.
Female.png
Kristina Poplavskaja
Jedynka 8:06.31 4. (gr. II) 8:01.31 3. 8:05.15 6. (gr. II) 8:27.84 5. 11.
Female.png
Violeta Lastakauskaitė
Female.png
Violeta Bernotaitė
Dwójka bez sternika 8:04.77 4. (gr. III) 7:52.47 1. 7:30.54 4. (gr. II) 7:29.24 4. 10.

Wrestling pictogram.svg
Zapasy

Zawodnik Konkurencja Grupa A
Runda 1
Grupa A
Runda 2
Grupa A
Runda 3
Grupa A
Runda 4
Grupa A
Runda 5
Runda finałowa
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Male.png
Remigijus Šukevičius
−57 kg styl klasyczny Bułgaria Nikołaj Dimitrow
L 2-4
Stany Zjednoczone Dennis Hall
L 1-3
→ Nie awansował

Olympic pictogram Sailing.png
Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Miejsce
1 2 3 4 5 6 7
Male.png
Raimondas Šiugždinis
Male.png
Valdas Balciunas
470 20 26 27 30 34 15 22 216.0 32

Bibliografia

Przypisy

  1. Litwa IO (ang.). www.sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-01-24)].
  2. Litwa IO 1992 (ang.). www.sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-02-05)].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Litwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.