Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Malezja
Kod MKOl MAS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Pandelela Rinong
Liczba zawodników 29 w 25 konkurencjach w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 63.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
1
Razem
2

Malezję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 29 zawodników: 16 mężczyzn i 13 kobiet. Zdobyli oni dwa medale, po jednym srebrnym i brązowym, zajmując 63. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Był to czternasty start reprezentacji Malezji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Srebro
Lee Chong Wei
Badminton
gra pojedyncza mężczyzn w finale uległ Chińczykowi Lin Dan 1:2[1]
Brąz
Pandelela Rinong
Skoki do wody
wieża 10 m indywidualnie kobiety 359,20 pkt[2]

Skład kadry

Badminton

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał/Mecz o 3. miejsce
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce
Lee Chong Wei gra pojedyncza Finlandia Ville Lång
W 2-1
1. Indonezja Simon Santoso
W 2-0
Indie Parupalli Kashyap
W 2-0
Chen Long
W 2-0
Lin Dan
P 1-2
Koo Kien Keat
Tan Boon Heong
gra podwójna Japonia Naoki Kawamae
Japonia Shōji Satō
W 2-0
Stany Zjednoczone Howard Bach
Stany Zjednoczone Tony Gunawan
W 2-0
Korea Południowa Jung Jae-sung
Korea Południowa Lee Yong-dae
P 2-0
2. Tajlandia Bodin Isara
Tajlandia Maneepong Jongjit
W 2-0
Cai Yun
Fu Haifeng
P 0-2
Korea Południowa Jung Jae-sung
Korea Południowa Lee Yong-dae
P 0-2
4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Tee Jing Yi gra pojedyncza Korea Południowa Bae Youn-joo
P 1-2
Włochy Agnese Allegrini
W 2-0
2. Nie awansowała 17.
Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce
Chan Peng Soon
Goh Liu Ying
gra mieszana Chen Hung-ling
Cheng Wen-hsing
W 2-1
Tajlandia Sudket Prapakamol
Tajlandia Saralee Thoungthongkam
P 0-2
Xu Chen
Ma Jin
P 0-2
3. Nie awansowali 13.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Amir Rusli wyścig ze startu wspólnego (m) Nie ukończył wyścigu
Muhamad Othman Nie ukończył wyścigu

Kolarstwo torowe

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Runda 2 Repasaże Ćwierćfinały Wyścig o miejsca 5.-8, Półfinały Finał
Time
Speed
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Azizulhasni Awang indywidualnie (m) 10,266
70,408
Zhang Miao
10,473
Rosja Dienis Dmitrijew Japonia Sei'ichirō Nakagawa
Wenezuela Hersony Canelón
10,456
Wielka Brytania Jason Kenny Rosja Dienis Dmitrijew
Stany Zjednoczone Jimmy Watkins
Niemcy Robert Förstemann
Nie awansował 8.
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał Pozycja
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Azizulhasni Awang mężczyźni 2. 2. 6. 6.
Fatehah Mustapa kobiety 4. 5. Nie awansowała 15.

Lekkoatletyka

Mężczyźni Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Lee Hup Wei skok wzwyż 2,16 30. Nie awansował

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Noraseela Mohd Khalid 400 m przez płotki 1:00,16 8 nie awansowała

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Wynik Seed Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Khairul Anuar Mohamad indywidualnie (m) 669 20. Malezja Cheng Chu Sian
6-4
Xing Yu
7-5
Wielka Brytania Laurence Godfrey
7-5
Japonia Takaharu Furukawa
2-6
Nie awansował 6.
Cheng Chu Sian 658 45. Malezja Khairul Anuar Mohamad
4-6
Nie awansował 33.
Haziq Kamaruddin 654 48. Kazachstan Dienis Gankin
4-6
Nie awansował 33.
Cheng Chu Sian
Haziq Kamaruddin
Khairul Anuar Mohamad
drużynowo (m) 1981 10.  Meksyk
211-216
Nie awansowali 9.
Nurul Syafiqah Hashim indywidualnie (k) 599 60. Lin Chia-en
2-6
Nie awansowała 33.

Pływanie

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Cai Lin Khoo 800 m dowolnym 8:51,18 30. Nie awansowała
Heidi Gan 10 km 2:00:45,0 16.

Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Yeoh Ken Nee trampolina 3 m indywidualnie 452,60 10. 441,65 12. 437,45 10.
Huang Qiang 433,85 19. Nie awansował
Bryan Lomas wieża 10 m indywidualnie 434,95 19. Nie awansował
Huang Qiang
Bryan Lomas
trampolina 3 m synchronicznie 405,09 8.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Cheong Jun Hoong trampolina 3 m indywidualnie 272,45 20. Nie awansowała
Ng Yan Yee 257,85 24. Nie awansowała
Pandelela Rinong wieża 10 m indywidualnie 349,00 2. 352,50 5. 359,20
Traisy Vivien Tukiet 285,00 22. Nie awansowała
Cheong Jun Hoong
Pandelela Rinong
trampolina 3 m synchronicznie 283,50 8.
Leong Mun Yee
Pandelela Rinong
wieża 10 m synchronicznie 308,52 7.

Strzelectwo

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Nur Suryani Mohd Taibi kpn 40 392 34. Nie awansowała

Szermierka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Yu Peng Kean szabla indywidualnie Egipt Mannad Zeid
15-12
Węgry Áron Szilágyi
1-15
Nie awansował 32.

Żeglarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Khairulnizam Afendy Laser 42 47 48 47 47 44 37 45 40 45 394 47.

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Men's Singles Olympic Badminton, london2012.com [dostęp 2013-04-23] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-06] (ang.).
  2. Diving Olympic Games 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2013-04-23] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Malezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article