Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2004.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2004
2003 2005
Data 25 - 31 stycznia 2004
Gospodarz Francja Haute-Maurienne
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Magdalena Neuner

Francja Simon Fourcade
Bieg indywidualny Niemcy Jenny Adler

Niemcy Hansjörg Reuter
Bieg na dochodzenie Niemcy Jenny Adler

Francja Simon Fourcade
Sztafeta
Sztafeta  Niemcy (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2004 odbyły się w francuskiej miejscowości Haute-Maurienne, w dniach 25 stycznia - 31 stycznia 2004 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet juniorów oraz juniorów młodszych. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jenny Adler  Niemcy 1+1+1+1 47:12,5
Hanna Möller  Niemcy 0+0+0+3 48:19,9 +1:07,4
Uljana Dienisowa  Rosja 1+1+0+2 48:25,3 +1:12,8
... ... ... ... ... ...
7. Krystyna Pałka  Polska 1+1+1+1 50:27,4 +3:14,9
29. Magdalena Nykiel  Polska 3+4+0+2 54:39,4 +7:26,9
52. Angelika Szrubianiec  Polska 3+4+0+4 1:01:13,9 +14:01,4

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Magdalena Neuner  Niemcy 0+2 23:03,9
Kathrin Hitzer  Niemcy 1+0 23:44,1 +40,2
Pauline Jacquin  Francja 0+0 23:45,7 +41,8
4. Krystyna Pałka  Polska 0+0 23:46,5 +42,6
... ... ... ... ... ...
18. Magdalena Nykiel  Polska 1+1 26:05,0 +3:01,1
48. Angelika Szrubianiec  Polska 2+3 28:20,3 +5:16,4

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jenny Adler  Niemcy 0+0+0+0 35:44,37
Magdalena Neuner  Niemcy 1+0+1+3 35:54,09 +9,7
Uljana Dienisowa  Rosja 0+1+2+0 35:56,20 +11,9
... ... ... ... ... ...
5. Krystyna Pałka  Polska 0+1+0+1 38:04,16 +2:19,8
15. Magdalena Nykiel  Polska 0+0+3+2 41:50,27 +6:05,9
48. Angelika Szrubianiec  Polska 1+1+3+1 47:20,43 +11:36,1

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Jenny Adler
Magdalena Neuner
Anne Preußler
0+1 0+4
0+0 0+1
0+0 0+3
0+1 0+0
1:00:44,4
 Rosja
Uljana Dienisowa
Jekatierina Jurjewa
Anastasija Kuźmina
2+4 1+3
0+0 1+3
0+1 0+0
2+3 0+0
1:03:35,4 +2:51,0
 Francja
Célia Bourgeois
Anne Lise Bailly
Pauline Jacquin
0+4 2+6
0+2 1+3
0+2 1+3
0+0 0+0
1:04:15,1 +3:30,7
... ... ... ... ...
6.  Polska
Magdalena Nykiel
Angelika Szrubianiec
Krystyna Pałka
0+2 3+5
0+1 3+3
0+0 0+1
0+1 0+1
1:05:42,3 +4:57,9

Wyniki kobiet (juniorki młodsze)

Bieg indywidualny – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Marion Blondeau  Francja 0+0+0+0 37:09,4
Sirli Hanni  Estonia 0+0+1+0 37:40,8 +31,4
Irina Możewitina  Kazachstan 1+2+0+1 38:46,4 +1:37,0
... ... ... ... ... ...
23. Joanna Leja  Polska 1+1+1+2 44:17,5 +7:08,1
46. Monika Rzepka  Polska 1+3+1+0 47:13,1 +10:03,7
52. Iga Kaczmarczyk  Polska 2+1+1+2 48:34,5 +11:25,1
61. Karolina Pitoń  Polska 3+2+4+1 52:49,5 +15:40,1

Bieg sprinterski – 6 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Michaela Balatková  Czechy 0+3 22:51,5
Marion Blondeau  Francja 1+2 22:54,0 +2,5
Irina Możewitina  Kazachstan 1+4 23:06,3 +14,8
... ... ... ... ... ...
26. Joanna Leja  Polska 2+3 25:20,2 +2:28,7
44. Monika Rzepka  Polska 1+2 26:46,1 +3:54,6
=45. Iga Kaczmarczyk  Polska 1+3 26:49,7 +3:58,2
52. Karolina Pitoń  Polska 4+2 27:47,1 +4:55,6

Bieg pościgowy – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Irina Możewitina  Kazachstan 0+0+1+0 28:18,53
Michaela Balatková  Czechy 2+1+0+2 30:55,67 +2:37,1
Marion Blondeau  Francja 2+0+2+1 31:27,13 +3:08,6
... ... ... ... ... ...
24. Joanna Leja  Polska 0+1+1+2 36:08,54 +7:50,0
37. Monika Rzepka  Polska 0+1+1+1 38:39,31 +10:20,8
44. Iga Kaczmarczyk  Polska 0+1+2+2 40:37,45 +12:18,9

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Francja
Marie Dorin
Marion Blondeau
Melanie Droz-Vincent
1+5 0+4
0+0 0+1
1+3 0+2
0+2 0+1
1:07:19,4
 Norwegia
Anne Marit Gjermundshaug
Stine Oevreberg
Brigitte Roeksund
0+3 0+4
0+3 0+3
0+0 0+0
0+0 0+1
1:07:50,6 +31,2
 Słowacja
Viktoria Gröneová
Eliska Svikruhová
Bibiana Svejkovská
0+6 1+7
0+3 0+2
0+3 1+3
0+0 0+2
1:10:08,9 +2:49,5
... ... ... ... ...
9.  Polska
Joanna Leja
Monika Rzepka
Iga Kaczmarczyk
0+0 1+7
0+0 0+3
0+0 0+1
0+0 1+3
1:13:57,4 +6:38,0

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Hansjörg Reuter  Niemcy 0+1+0+2 48:43,6
Simon Fourcade  Francja 1+1+1+0 49:05,0 +21,4
Ołeh Bereżnyj  Ukraina 0+0+1+0 49:21,9 +38,3
... ... ... ... ... ...
36. Kazimierz Obrochta  Polska 0+1+1+1 55:05,5 +6:21,9
40. Stanisław Karpiel  Polska 1+2+1+1 55:41,3 +6:57,7
53. Paweł Lasek  Polska 0+3+0+1 56:34,3 +7:50,7

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Simon Fourcade  Francja 0+0 26:57,1
Michael Rösch  Niemcy 1+1 27:16,8 +19,7
Simon Eder  Austria 1+0 27:25,9 +28,8
... ... ... ... ... ...
27. Stanisław Karpiel  Polska 0+0 29:40,0 +2:42,9
41. Paweł Lasek  Polska 0+2 30:45,0 +3:47,9
59. Kazimierz Obrochta  Polska 0+4 32:36,3 +5:39,2

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Simon Fourcade  Francja 1+0+0+0 37:21,33
Michael Rösch  Niemcy 0+0+3+1 38:09,43 +48,1
Serhij Sedniew  Ukraina 0+1+0+0 38:39,64 +1:18,3
... ... ... ... ... ...
36. Stanisław Karpiel  Polska 1+2+1+0 45:07,62 +7:46,3
43. Paweł Lasek  Polska 1+0+1+4 46:14,92 +8:53,6
48. Kazimierz Obrochta  Polska 0+1+0+0 47:12,33 +9:51,0

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Hansjörg Reuter
Christoph Knie
Steve Renner
Michael Rösch
1+8 1+5
0+3 0+2
0+2 0+0
0+0 0+0
1+3 1+3
1:24:48,1
 Czechy
Milan Faltus
Ondřej Moravec
Miroslav Tomeš
Michal Šlesingr
1+5 0+2
1+3 0+1
0+1 0+0
0+0 0+1
0+1 0+0
1:25:49,7 +1:01,6
 Rosja
Aleksandr Kudraszew
Władimir Szemielow
Artiom Uszakow
Władisław Mojsiejew
0+4 1+5
0+0 0+1
0+2 0+1
0+1 1+3
0+1 0+0
1:27:52,1 +3:04,0
... ... ... ... ...
9.  Polska
Kazimierz Obrochta
Stanisław Karpiel
Paweł Lasek
Łukasz Szczurek
0+6 2+7
0+1 0+0
0+1 0+3
0+1 0+1
0+3 2+3
1:33:55,6 +9:07,5

Wyniki mężczyzn (juniorzy młodsi)

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Pawieł Borisow  Rosja 1+1+0+0 40:22,6
Peter Dokl  Słowenia 0+0+0+2 40:23,3 +0,7
Klemen Bauer  Słowenia 1+1+0+1 40:35,7 +13,1
... ... ... ... ... ...
35. Adam Kwak  Polska 1+3+1+2 46:06,9 +5:44,3
38. Łukasz Witek  Polska 2+0+2+2 46:12,8 +5:50,2
44. Piotr Ziemianin  Polska 2+3+1+0 46:46,8 +6:24,2
51. Mirosław Kobus  Polska 1+1+3+3 48:10,1 +7:47,5

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jean-Philippe Leguellec  Kanada 1+0 22:09,4
Klemen Bauer  Słowenia 1+2 22:44,5 +35,1
Stian Navik  Norwegia 1+0 22:47,2 +37,8
... ... ... ... ... ...
10. Łukasz Witek  Polska 0+2 23:56,1 +1:46,7
16. Adam Kwak  Polska 2+2 24:05,1 +1:55,7
21. Piotr Ziemianin  Polska 1+1 24:12,4 +2:03,0
66. Łukasz Szczurek  Polska 1+5 27:49,8 +5:40,4

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Emil Hegle Svendsen  Norwegia 1+1+1+2 33:53,74
Jean-Philippe Leguellec  Kanada 3+0+3+0 34:00,16 +6,4
Stian Navik  Norwegia 1+1+0+1 34:04,59 +10,8
... ... ... ... ... ...
28. Adam Kwak  Polska 0+2+3+5 39:21,42 +5:27,7
36. Piotr Ziemianin  Polska 4+2+1+3 40:46,17 +6:52,4
40. Łukasz Witek  Polska 0+3+3+2 41:04,67 +7:10,9

Bieg sztafetowy – 3 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Norwegia
Ronny Hafsas
Stian Navik
Emil Hegle Svendsen
0+5 2+9
0+3 2+3
0+1 0+3
0+1 0+3
1:06:42,4
 Kanada
Jean-Philippe Leguellec
Marc-Andre Bedard
François Leboeuf
0+1 0+6
0+0 0+0
0+1 0+3
0+0 0+3
1:07:24,5 +42,1
 Słowenia
Peter Dokl
Andraž Šemrov
Klemen Bauer
0+4 4+8
0+1 0+2
0+2 1+3
0+1 3+3
1:07:36,7 +54,3
... ... ... ... ...
10.  Polska
Mirosław Kobus
Piotr Ziemianin
Adam Kwak
1+7 1+5
0+2 1+2
1+3 0+2
0+2 0+1
1:11:18,7 +4:36,3

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 6 5 11
2.  Francja 4 2 3 9
3.  Norwegia 2 1 2 5
=4.  Czechy 1 2 3
=4.  Kanada 1 2 3
6.  Rosja 1 1 3 5
7.  Kazachstan 1 2 3
8.  Słowenia 2 2 4
9.  Estonia 1 1
10.  Ukraina 2 2
=11.  Austria 1 1
=11.  Słowacja 1 1

Przypisy

  1. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  2. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  3. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  4. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  5. Wyniki biegu indywidualnego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  6. Wyniki sprintu juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  7. Wyniki biegu pościgowego juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  9. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  10. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  11. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  12. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  13. Wyniki biegu indywidualnego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  14. Wyniki sprintu juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  15. Wyniki biegu pościgowego juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów młodszych (ang.). [dostęp 6 marca 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2004
Listen to this article