Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2013.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata Juniorów 2013
2012 2014
Data 25 stycznia - 1 lutego 2013
Gospodarz Austria Obertilliach
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Laura Dahlmeier

Rosja Aleksandr Łoginow
Bieg indywidualny Niemcy Laura Dahlmeier

Rosja Aleksandr Łoginow
Bieg na dochodzenie Rosja Olga Podczufarowa

Norwegia Johannes Thingnes Bø
Sztafeta
Sztafeta  Niemcy (kobiety)

 Norwegia (mężczyźni)

Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2013 odbyły się w dniach 25 stycznia - 1 lutego 2013 w austriackim Obertilliach. Podczas mistrzostw rozegranych zostało osiem konkurencji wśród juniorów oraz osiem wśród juniorów młodszych.

Juniorzy młodsi

Bieg indywidualny 12,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Aristide Begue  Francja 0+0+0+1 36:39,2 0,0
Sean Doherty  Stany Zjednoczone 2+1+0+0 36:44,8 +5,6
Anton Myhda  Ukraina 0+1+0+0 37:19,4 +40,2
4. Niklas Homberg  Niemcy 1+0+0+2 37:53,4 +1:14,2
5. Rene Zahkna  Estonia 0+3+0+0 38:01,2 +1:22,0
6. Fabian Ulmer  Austria 0+0+0+2 38:17,0 +1:37,8
7. Emilien Personnaz  Francja 0+1+0+1 38:30,1 +1:50,9
8. Vemund Gurigard  Norwegia 1+1+1+0 38:35,0 +1:55,8
9. Marius Ungureanu  Rumunia 1+0+0+1 38:39,3 +2:00,1
10. Jules Cuenot  Szwajcaria 0+2+0+0 38:51,1 +2:11,9
... ... ... ... ... ...
16. Rafał Penar  Polska 1+1+0+0 39:48,3 +3:09,1
24. Mateusz Janik  Polska 2+3+0+0 40:42,1 +4:02,9
31. Jakub Topór  Polska 2+1+2+1 41:44,3 +5:05,1
72. Tomasz Jakieła  Polska 2+1+3+2 45:19,7 +8:40,5

Bieg indywidualny 10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Uljana Kajszewa  Rosja 1+0+1+0 32:41,1 0,0
Julija Żurawok  Ukraina 0+1+0+1 34:02,0 +1:20,9
Anastasija Merkuszyna  Ukraina 0+2+0+1 34:13,5 +1:32,4
4. Lotte Lie  Norwegia 0+0+1+0 34:20,7 +1:39,6
5. Sarah Beaudry  Kanada 0+1+0+1 34:37,4 +1:56,3
6. Chloé Chevalier  Francja 0+2+1+0 34:57,5 +2:16,4
7. Laurane Sauvage  Francja 0+1+0+0 34:59,7 +2:18,6
8. Marie Noersteboe  Norwegia 0+1+2+0 35:05,5 +2:24,4
9. Anastasija Nyczyporenko  Ukraina 0+0+1+1 35:06,8 +2:25,7
10. Tuuli Tomingas  Estonia 0+2+0+1 35:15,3 +2:34,2
... ... ... ... ... ...
12. Kinga Mitoraj  Polska 1+0+0+2 35:22,1 +2:41,0
56. Monika Izabela Bandyk  Polska 1+3+1+2 41:41,4 +9:00,3
60. Beata Lassak  Polska 0+4+0+4 42:10,2 +9:29,1
69. Anna Orawiec  Polska 0+2+4+2 43:34,5 +10:53,4

Bieg sprinterski 6 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Fabien Claude  Francja 0+2 21:12,4 0,0
Sean Doherty  Stany Zjednoczone 1+1 21:16,0 +3,6
Rene Zahkna  Estonia 0+1 21:27,3 +14,9
4. Xavier Guidetti  Włochy 0+0 21:34,8 +22,4
5. Maksym Iwko  Ukraina 0+0 21:43,8 +31,4
6. Aristide Begue  Francja 1+0 21:46,6 +34,2
7. Saverio Zini  Włochy 0+1 21:47,4 +35,0
8. Federico di Francesco  Włochy 0+0 21:51,1 +38,7
9. Aslak Nenseter  Norwegia 0+1 21:53,0 +40,6
10. Miha Dovžan  Słowenia 1+1 21:53,7 +41,3
... ... ... ... ... ...
17. Mateusz Janik  Polska 0+2 22:09,4 +57,0
42. Jakub Topór  Polska 2+2 23:32,8 +2:20,4
61. Tomasz Jakieła  Polska 3+2 24:33,4 +3:21,0
90. Rafał Słonina  Polska 3+4 26:55,1 +5:42,7

Bieg sprinterski 6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Uljana Kajszewa  Rosja 0+1 18:08,7 0,0
Lisa Vittozzi  Włochy 0+0 19:09,2 +1:00,5
Swietłana Mironowa  Rosja 0+0 19:22,1 +1:13,4
4 Kristin Sandeggen  Norwegia 0+1 19:22,8 +1:14,1
5 Galina Wiszniewska  Kazachstan 0+1 19:43,1 +1:34,4
6 Wiktorija Sliwko  Rosja 0+1 19:45,4 +1:36,7
7 Marie Heinrich  Niemcy 0+1 19:48,6 +1:39,9
8 Chloé Chevalier  Francja 1+0 20:02,0 +1:53,3
9 Julija Żurawok  Ukraina 0+0 20:02,2 +1:53,5
10 Tuuli Tomingas  Estonia 0+1 20:09,5 +2:00,8
... ... ... ... ... ...
19 Kinga Mitoraj  Polska 1+0 20:38,0 +2:29,3
46 Beata Lassak  Polska 0+2 22:13,8 +4:05,1
50 Anna Orawiec  Polska 1+2 22:28,6 +4:19,9
68 Monika Izabela Bandyk  Polska 2+3 23:28,8 +5:20,1

Bieg pościgowy 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Sean Doherty  Stany Zjednoczone 2+0+0+1 29:31,0 0,0
Rene Zahkna  Estonia 0+1+2+0 29:59,2 +28,2
Fredrik Rørvik  Norwegia 0+0+1+2 30:03,5 +32,5
4. Aslak Nenseter  Norwegia 1+0+0+2 30:12,6 +41,6
5. Niklas Homberg  Niemcy 1+0+1+1 30:18,8 +47,8
6. Aleksandr Diediuchin  Rosja 0+0+2+0 30:33,2 +1:02,2
7. Vemund Gurigard  Norwegia 1+0+2+0 30:39,9 +1:08,9
8. Aristide Bègue  Francja 1+0+2+1 30:51,2 +1:20,2
9. Maximilian Janke  Niemcy 1+2+0+1 30:52,6 +1:21,6
10. Fabien Claude  Francja 1+2+1+3 30:53,1 +1:22,1
... ... ... ... ... ...
20. Mateusz Janik  Polska 1+1+1+2 32:29,5 +2:58,5
29. Jakub Topór  Polska 2+2+0+1 33:29,2 +3:58,2

Bieg pościgowy 7,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Uljana Kajszewa  Rosja 1+1+1+1 26:44,4 0,0
Galina Wiszniewska  Kazachstan 0+0+0+1 28:00,0 +1:15,6
Marion Deigentesch  Niemcy 0+0+1+0 28:40,8 +1:56,4
4. Julija Żurawok  Ukraina 0+0+0+0 28:43,0 +1:58,6
5. Lisa Vittozzi  Włochy 0+0+1+2 29:00,6 +2:16,2
6. Marie Nørstebø  Norwegia 0+0+2+0 29:03,0 +2:18,6
7. Dunja Zdouc  Austria 0+0+0+0 29:05,1 +2:20,7
8. Chloé Chevalier  Francja 1+0+2+0 29:05,8 +2:21,4
9. Wiktorija Sliwko  Rosja 1+0+2+2 29:36,3 +2:51,9
10. Marie Heinrich  Niemcy 0+0+0+3 29:52,5 +3:08,1
... ... ... ... ... ...
16 . Kinga Mitoraj  Polska 2+0+1+0 30:38,9 +3:54,5
48 . Beata Lassak  Polska 0+0+4+2 34:47,8 +8:03,4
50 . Anna Orawiec  Polska 1+1+2+1 35:04,2 +8:19,8

Sztafeta 3x7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
 Norwegia
Aslak Nenseter
Fredrik Rørvik
Vemund Gurigard
 Norwegia 0+6 59:58.5 0.0
 Niemcy
Maximilian Janke
Philipp Horn
Niklas Homberg
 Niemcy 0+7 1:00:06.8 +8.3
 Francja
Aristide Bègue
Emilien Personnaz
Fabien Claude
 Francja 1+9 1:01:22.0 +1:23.5
4  Rosja
Aleksandr Diediuchin
Eduard Łatypow
Aleksandr Powarnicyn
 Rosja 1+10 1:01:45.7 +1:47.2
5  Polska
Rafał Penar
Jakub Topór
Mateusz Janik
 Polska 0+7 1:02:00.3 +2:01.8

Sztafeta 3x6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Swietłana Mironowa
Wiktorija Sliwko
Uljana Kajszewa
 Rosja 0+11 55:06.6 0.0
 Ukraina
Julija Żurawok
Anastasija Nyczyporenko
Anastasija Merkuszyna
 Ukraina 0+5 55:35.2 +28.6
 Szwajcaria
Tanja Bissig
Lena Häcki
Sabine di Lallo
 Szwajcaria 0+6 56:48.9 +1:42.3
4  Estonia
Regina Oja
Meril Beilmann
Tuuli Tomingas
 Estonia 0+8 57:10.1 +2:03.5
5  Francja
Laurane Sauvage
Julie Gleizes
Chloé Chevalier
 Francja 1+6 57:12.6 +2:06.0
... ... ... ... ... ...
11  Polska
Monika Izabela Bandyk
Beata Lassak
Kinga Mitoraj
 Polska 2+9 59:12.6 +4:06.0

Juniorzy

Bieg indywidualny 15 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+2+0+0 40:42,2 0,0
Dino Butković  Chorwacja 0+0+0+1 41:33,1 +50,9
Clement Dumont  Francja 1+0+0+0 41:38,2 +56,0
4. Vegard Gjermundshaug  Norwegia 0+1+0+1 41:58,9 +1:16,7
5. Korbinian Raschke  Niemcy 0+0+1+1 42:07,6 +1:25,4
6. Rusłan Tkałenko  Ukraina 0+2+0+0 42:16,1 +1:33,9
7. Erling Ålvik  Norwegia 0+1+0+1 42:16,7 +1:34,5
8. Macx Davies  Kanada 1+1+0+0 42:19,5 +1:37,3
9. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 1+0+0+3 42:41,9 +1:59,7
10. Roman Rees  Niemcy 0+1+0+2 42:47,0 +2:04,8
... ... ... ... ... ...
71 . Dariusz Krajewski  Polska 2+1+2+2 50:39,0 +9:56,8
83 . Kamil Cymerman  Polska 1+4+3+3 53:39,6 +12:57,4

Bieg indywidualny 12,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Laura Dahlmeier  Niemcy 1+0+0+1 39:48,2 0,0
Lisa Theresa Hauser  Austria 0+1+0+1 40:32,1 +43,9
Franziska Preuß  Niemcy 1+0+0+1 40:49,8 +1:01,6
4. Paulína Fialková  Słowacja 1+0+1+1 41:25,1 +1:36,9
5. Orsolya Tófalvi  Rumunia 0+0+0+0 42:55,0 +3:06,8
6. Thekla Brun-Lie  Norwegia 2+0+0+1 43:22,4 +3:34,2
7. Floriane Parisse  Francja 1+0+0+2 43:31,6 +3:43,4
8. Hilde Fenne  Norwegia 1+3+1+1 43:31,9 +3:43,7
9. Annika Weissenegger  Włochy 0+1+0+0 43:42,9 +3:54,7
10. Wiktorija Pierminowa  Rosja 0+0+2+2 43:59,7 +4:11,5
... ... ... ... ... ...
29 . Anna Mąka  Polska 1+0+1+1 45:56,5 +6:08,3
45 . Karolina Batożyńska  Polska 3+2+1+2 49:05,4 +9:17,2

Bieg sprinterski 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+1 25:09,7 0,0
Johannes Thingnes Bø  Norwegia 1+0 25:14,6 +4,9
Maksim Cwietkow  Rosja 0+2 25:21,6 +11,9
4. Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+0 25:30,3 +20,6
5. Quentin Fillon Maillet  Francja 0+1 26:07,8 +58,1
6. Timur Machambietow  Rosja 0+2 26:07,9 +58,2
7. Roman Rees  Niemcy 0+1 26:16,0 +1:06,3
8. Aleksandr Czernyszow  Rosja 1+1 26:30,1 +1:20,4
9. Vegard Gjermundshaug  Norwegia 0+1 26:43,1 +1:33,4
10. Fabian Hörl  Austria 1+0 26:58,4 +1:48,7
... ... ... ... ... ...
66 . Dariusz Krajewski  Polska 0+0 29:56,0 +4:46,3
88 . Kamil Cymerman  Polska 3+1 32:36,2 +7:26,5

Bieg sprinterski 7,5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Laura Dahlmeier  Niemcy 0+0 23:08,2 0,0
Olga Podczufarowa  Rosja 0+3 23:56,2 +48,0
Lisa Theresa Hauser  Austria 0+0 24:06,1 +57,9
4. Anaïs Chevalier  Francja 0+0 24:06,4 +58,2
5. Franziska Preuß  Niemcy 1+0 24:19,5 +1:11,3
6. Frida Strand Kristoffersen  Norwegia 0+1 24:43,0 +1:34,8
7. Enora Latuillière  Francja 0+1 24:44,3 +1:36,1
8. Ałła Hylenko  Ukraina 0+1 24:44,9 +1:36,7
9. Vanessa Hinz  Niemcy 0+1 24:45,7 +1:37,5
10. Darja Jurlova  Estonia 1+2 24:52,9 +1:44,7
... ... ... ... ... ...
50. Karolina Batożyńska  Polska 0+2 28:06,2 +4:58,0
55. Anna Mąka  Polska 1+2 28:22,2 +5:14,0

Bieg pościgowy 12,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Johannes Thingnes Bø  Norwegia 0+1+2+0 34:58,2 0,0
Maksim Cwietkow  Rosja 1+0+3+2 35:13,9 +15,7
Aleksandr Łoginow  Rosja 0+0+2+3 35:40,9 +42,7
4. Quentin Fillon Maillet  Francja 0+0+1+2 36:37,9 +1:39,7
5. Roman Rees  Niemcy 0+0+2+2 36:39,9 +1:41,7
6. Aleksandr Czernyszow  Rosja 1+0+2+0 36:42,5 +1:44,3
7. Giuseppe Montello  Włochy 0+0+1+1 37:39,6 +2:41,4
8. Fabian Hörl  Austria 0+0+0+1 37:41,1 +2:42,9
9. Timur Machambietow  Rosja 1+2+2+3 37:42,9 +2:44,7
10. Clement Dumont  Francja 0+0+2+0 37:43,3 +2:45,1

Bieg pościgowy 10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Olga Podczufarowa  Rosja 0+1+1+1 32:47,0 0,0
Laura Dahlmeier  Niemcy 0+0+3+2 33:04,4 +17,4
Franziska Preuß  Niemcy 0+1+1+1 33:11,7 +24,7
4. Vanessa Hinz  Niemcy 1+0+1+0 33:43,3 +56,3
5. Enora Latuillière  Francja 0+0+1+2 34:17,9 +1:30,9
6. Daria Yurlova  Estonia 0+0+2+3 34:42,9 +1:55,9
7. Lisa Theresa Hauser  Austria 1+0+1+1 34:44,7 +1:57,7
8. Jelena Ankudinowa  Rosja 0+0+2+0 34:45,6 +1:58,6
9. Anaïs Chevalier  Francja 1+1+2+0 34:47,4 +2:00,4
10. Coline Varcin  Francja 0+0+0+1 35:28,4 +2:41,4
... ... ... ... ... ...
43. Anna Mąka  Polska 1+1+1+1 41:12,2 +8:25,2
47. Karolina Batożyńska  Polska 1+1+2+2 41:41,8 +8:54,8

Sztafeta 4x7,5 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
4
5
6
7
8
9
10

Sztafeta 3x6 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Raport IBU

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
4
5
6
7
8
9
10

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 7 2 5 14
2.  Niemcy 3 2 3 8
3.  Norwegia 3 1 1 5
4.  Francja 2 1 2 5
5.  Stany Zjednoczone 1 2 0 3
6.  Ukraina 0 3 2 5
7.  Austria 0 1 1 2
 Estonia 0 1 1 2
9.  Chorwacja 0 1 0 1
 Kazachstan 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
12.  Szwajcaria 0 0 1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata Juniorów w Biathlonie 2013
Listen to this article