Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2008.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2008
2007 2009
Data 19 lutego - 24 lutego 2008
Gospodarz Czechy Nové Město na Moravě
Zwycięzcy
Sprint Ukraina Oksana Jakowlewa

Rosja Artiom Gusiew
Bieg indywidualny Mołdawia Natalia Lewczenkowa

Polska Tomasz Sikora
Bieg na dochodzenie Ukraina Nina Karasewicz

Rosja Siergiej Konowałow
Sztafeta
Sztafeta  Ukraina (kobiety)

 Rosja (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2008 odbyły się w czeskiej miejscowości Nové Město na Moravě, w dniach 19 lutego24 lutego 2008 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

Reprezentacje

Kraj Mężczyzn Kobiet
Australia Australia 2 0
Austria Austria 11 2
Belgia Belgia 1 0
Białoruś Białoruś 13 13
Bośnia i Hercegowina Bośnia i Hercegowina 5 3
Bułgaria Bułgaria 8 5
Chorwacja Chorwacja 1 4
Czechy Czechy 11 10
Estonia Estonia 8 3
Finlandia Finlandia 2 0
Francja Francja 5 5
Grenlandia Grenlandia 1 2
Kraj Mężczyzn Kobiet
Holandia Holandia 4 1
Kanada Kanada 4 4
Kazachstan Kazachstan 1 1
Litwa Litwa 4 4
Łotwa Łotwa 14 4
Macedonia Północna Macedonia 4 2
Mołdawia Mołdawia 2 2
Niemcy Niemcy 5 5
Norwegia Norwegia 5 5
Polska Polska 9 11
Rosja Rosja 12 12
Kraj Mężczyzn Kobiet
Rumunia Rumunia 5 10
Serbia Serbia 7 3
Słowacja Słowacja 9 9
Słowenia Słowenia 5 1
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 3 3
Szwecja Szwecja 4 4
Szwajcaria Szwajcaria 3 2
Ukraina Ukraina 14 12
Węgry Węgry 5 4
Wielka Brytania Wielka Brytania 8 4
Włochy Włochy 9 6

Skład reprezentacji Polski (seniorzy)[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Skład reprezentacji Polski (juniorzy)[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Program mistrzostw

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
20 lutego Bieg indywidualny seniorzy – 20 km 9:00 81 (ukończyło 79)
juniorzy – 15 km 10:20 78 (ukończyło 76)
seniorki – 15 km 13:00 59 (ukończyło 58)
juniorki – 12,5 km 14:20 69 (ukończyło 67)
22 lutego Bieg sprinterski seniorzy – 10 km 9:00 84
juniorzy – 10 km 10:20 77 (ukończyło 75)
seniorki – 7,5 km 12:30 59 (ukończyło 58)
juniorki – 7,5 km 13:30 71 (ukończyło 70)
23 lutego Bieg pościgowy seniorzy – 12,5 km 10:00 51
juniorzy – 12,5 km 11:00 50 (ukończyło 49)
seniorki – 10 km 13:15 44 (ukończyło 42)
juniorki – 10 km 14:15 49 (ukończyło 46)
24 lutego Bieg sztafetowy seniorzy – 4 × 7,5 km 10:00 16 (ukończyło 15)
juniorzy – 4 × 7,5 km 10:00 13 (ukończyło 12)
seniorki – 4 × 6 km 12:20 12
juniorki – 3 × 6 km 12:20 12

Wyniki mężczyzn

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tomasz Sikora Polska POL 0+0+0+1 50:29,5
Michal Šlesingr Czechy CZE 0+0+0+1 50:49,1 +19,6
Siergiej Bałandin Rosja RUS 0+0+0+0 51:22,4 +52,9
... ... ... ... ... ...
47. Adam Kwak Polska POL 1+1+1+1 57:32,9 +7:03,4
60. Sebastian Witek Polska POL 1+1+2+0 60:07,7 +9:38,2
63. Tomasz Puda Polska POL 2+0+2+0 61:46,0 +11:16,5

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Artiom Gusiew Rosja RUS 0+1 26:33,3
Stian Eckhoff Norwegia NOR 0+1 26:33,9 +0,6
Michal Šlesingr Czechy CZE 0+1 26:56,9 +23,6
... ... ... ... ... ...
11. Krzysztof Pływaczyk Polska POL 1+0 27:39,3 +1:06,0
62. Adam Kwak Polska POL 3+1 30:49,0 +4:15,7
69. Sebastian Witek Polska POL 2+4 32:01,1 +5:27,8
74. Tomasz Puda Polska POL 0+4 32:41,0 +6:07,7

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Siergiej Konowałow Rosja RUS 0+0+1+2 39:15,3
Artiom Gusiew Rosja RUS 0+1+3+1 39:31,7 +16,4
Maksim Maksimow Rosja RUS 1+0+0+1 39:41,7 +26,4

Polacy nie startowali.

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Rosja Rosja RUS 0+10 1:29:19,4
Norwegia Norwegia NOR 2+13 1:29:26,5 +7,1
Czechy Czechy CZE 1+8 1:30:07,8 +48,4
... ... ... ... ... ...
13. Polska Polska POL 3+13 1:41:57,1 +12:37,7

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anton Szypulin Rosja RUS 0+1+0+1 43:27,0
Krasimir Anew Bułgaria BUL 0+1+0+0 44:02,1 +35,1
Daniel Salvenmoser Austria AUT 0+1+1+1 45:22,8 +1:55,8
... ... ... ... ... ...
14. Łukasz Szczurek Polska POL 1+2+0+1 49:12,4 +5:45,4
25. Grzegorz Penar Polska POL 0+2+1+1 50:18,1 +6:51,1
51. Mariusz Leja Polska POL 3+1+1+3 53:26,2 +9:59,2
63. Łukasz Słonina Polska POL 2+3+2+2 57:03,8 +13:36,8

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anton Szypulin Rosja RUS 0+1 27:25,2
Daniel Salvenmoser Austria AUT 0+0 28:04,4 +39,2
Benjamin Weger Szwajcaria SUI 1+0 28:35,9 +1:10,7
... ... ... ... ... ...
35. Grzegorz Penar Polska POL 2+1 31:40,8 +4:15,6
44. Łukasz Szczurek Polska POL 2+3 32:20,6 +4:55,4
57. Łukasz Słonina Polska POL 1+3 32:59,1 +5:33,9
62. Mariusz Leja Polska POL 4+4 33:31,5 +6:06,3

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Anton Szypulin Rosja RUS 3+0+3+2 42:15,5
Dominik Landertinger Austria AUT 0+0+3+1 42:34,0 +18,5
Krasimir Anew Bułgaria BUL 1+1+1+1 43:13,4 +57,9

Polacy nie startowali.

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Rosja Rosja RUS 0+8 1:33:26,8
Austria Austria AUT 1+13 1:34:22,9 +56,1
Ukraina Ukraina UKR 0+11 1:35:09,2 +1:42,4
... ... ... ... ... ...
6. Polska Polska POL 1+12 1:39:46,4 +6:19,6

Wyniki kobiet

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Natalia Lewczenkowa Mołdawia MDA 0+0+0+0 55:45,7
Kjersti Isaksen Norwegia NOR 0+0+0+0 56:44,4 +58,7
Lilija Wajhina-Jefremowa Ukraina UKR 1+1+0+1 56:51,6 +1:05,9
... ... ... ... ... ...
14. Weronika Nowakowska-Ziemniak Polska POL 1+1+1+0 59:03,8 +3:18,1
20. Magdalena Gwizdoń Polska POL 3+1+1+0 59:47,3 +4:01,6
24. Krystyna Pałka Polska POL 1+2+2+0 1:00:23,4 +4:37,7
53. Paulina Bobak Polska POL 2+3+3+2 1:07:54,4 +12:08,7

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Oksana Jakowlewa Ukraina UKR 1+0 26:20,5
Zuzana Tryznová Czechy CZE 0+0 26:23,9 +3,4
Nina Karasewicz Ukraina UKR 1+1 26:34,2 +13,7
... ... ... ... ... ...
14. Weronika Nowakowska-Ziemniak Polska POL 2+0 27:50,7 +1:30,2
28. Krystyna Pałka Polska POL 2+2 28:59,5 +2:39,0
37. Paulina Bobak Polska POL 0+3 29:31,0 +3:10,5

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Nina Karasewicz Ukraina UKR 0+2+2+1 37:23,9
Oksana Jakowlewa Ukraina UKR 2+1+2+2 38:40,0 +1:16,1
Pawlina Filipowa Bułgaria BUL 0+1+1+0 39:10,7 +1:46,8
... ... ... ... ... ...
18. Weronika Nowakowska-Ziemniak Polska POL 0+2+3+3 43:03,9 +5:40,0

Bieg sztafetowy – 4 × 6 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Ukraina Ukraina UKR 1+9 1:21:19,2
Niemcy Niemcy DEU 0+13 1:22:23,8 +1:04,6
Norwegia Norwegia NOR 2+9 1:24:47,7 +3:28,5
... ... ... ... ... ...
9. Polska Polska POL 3+13 1:31:33,2 +10:14,0

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Elise Ringen Norwegia NOR 0+2+0+0 45:54,8
Iris Schwabl Austria AUT 0+0+0+0 47:06,5 +1:11,7
Irina Maksimowa Rosja RUS 0+0+1+1 49:06,4 +3:11,6
... ... ... ... ... ...
34. Monika Hojnisz Polska POL 3+2+1+0 55:29,1 +9:34,3
35. Karolina Pitoń Polska POL 2+2+3+1 55:49,3 +9:54,5
42. Magdalena Klepka Polska POL 0+0+0+1 57:28,2 +11:33,4
43. Patrycja Hojnisz Polska POL 0+2+2+4 57:43,4 +11:48,6

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Marine Bolliet Francja FRA 0+0 26:46,2
Karolina Pitoń Polska POL 0+0 27:03,5 +17,3
Veronika Vítková Czechy CZE 0+2 27:09,8 +23,6
... ... ... ... ... ...
38. Magdalena Klepka Polska POL 0+0 31:33,5 +4:47,3
40. Monika Hojnisz Polska POL 2+2 31:45,1 +4:58,9
53. Patrycja Hojnisz Polska POL 2+4 32:33,2 +5:47,0

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Marine Bolliet Francja FRA 0+0+1+2 37:34,5
Veronika Vítková Czechy CZE 1+2+1+1 38:20,0 +45,5
Marija Sadiłowa Rosja RUS 2+0+1+3 39:32,0 +1:57,5
4. Karolina Pitoń Polska POL 2+0+1+3 39:44,9 +2:10,4
... ... ... ... ... ...
33. Monika Hojnisz Polska POL 1+1+3+3 47:48,4 +10:13,9
35. Magdalena Klepka Polska POL 1+1+1+1 48:14,4 +10:39,9
36. Patrycja Hojnisz Polska POL 2+1+4+0 48:36,6 +11:02,1

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Rosja Rosja RUS 2+9 1:04:22,7
Czechy Czechy CZE 0+7 1:04:41,6 +18,9
Rumunia Rumunia ROU 2+9 1:06:47,0 +2:24,3
... ... ... ... ... ...
8. Polska Polska POL 0+10 1:10:18,0 +5:55,3

Tabela Medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1. Rosja Rosja 8 1 4 13
2. Ukraina Ukraina 3 1 3 7
3. Francja Francja 2 2
4. Norwegia Norwegia 1 3 1 5
5. Polska Polska 1 1 2
6. Mołdawia Mołdawia 1 1
7. Czechy Czechy 4 3 7
8. Austria Austria 4 1 5
9. Bułgaria Bułgaria 1 2 3
10. Niemcy Niemcy 1 1
11. Szwajcaria Szwajcaria 1 1
12. Rumunia Rumunia 1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2008
Listen to this article