Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Norwegia
Kod MKOl NOR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Mira Verås Larsen
Liczba zawodników 61 w 46 konkurencjach w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 35.
Złoto
2
Srebro
1
Brąz
1
Razem
4

Norwegię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 61 zawodników: 33 mężczyzn i 28 kobiet. Był to 24 start reprezentacji Norwegii na letnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentanci Norwegii zdobyli dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Kari Aalvik Grimsbø, Ida Alstad, Heidi Løke, Tonje Nøstvold, Karoline Dyhre Breivang, Kristine Lunde-Borgersen, Kari Mette Johansen, Marit Malm Frafjord, Linn-Jørum Sulland, Katrine Lunde Haraldsen, Linn-Kristin Koren-Riegelhuth, Gøril Snorroeggen, Amanda Kurtović, Camilla Herrem
Piłka ręczna
turniej kobiet w finale pokonały zespół Czarnogóry 26:23[1]
Złoto
Eirik Verås Larsen
Kajakarstwo
K-1 1000 m mężczyzn 3:26,462 min[2]
Srebro
Bartosz Piasecki
Szermierka
szpada mężczyzn indywidualnie w finałowym pojedynku uległ Wenezuelczykowi Rubén Limardo 10-15[3]
Brąz
Alexander Kristoff
Kolarstwo szosowe
wyścig ze startu wspólnego mężczyzn 5:46:05 h[4]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Sara Blengsli Kværnø gra pojedyncza Korea Południowa Sung Ji-hyun
0-2
Hongkong Yip Pui Yin
0-2
3. → Nie awansowała 33.

Jeździectwo

Zawodnik Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Finał
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Siril Helljesen[5] Ujeżdżenie indywidualnie 69,985 31. → Nie awansowała

Kajakarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Eirik Verås Larsen K-1 1000m 3:31,288 3. 3:29,547 2. 3:26,462 1. (A)

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Mira Verås Larsen K-1 500m 1:55,923 5. 1:57,354 6. → Nie awansowała 18.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Alexander Kristoff wyścig ze startu wspólnego (m) 5:46:05
Lars Petter Nordhaug 5:46:05 25.
Vegard Laengen 5:46:37 77.
Edvald Boasson Hagen Nie ukończył wyścigu
jazda indywidualna na czas (m) 54:30,87 13.
Emilie Moberg wyścig ze startu wspólnego (k) Przekroczyła limit czasu

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Gunn-Rita Dahle Flesjå cross-country (k) Nie ukończyła wyścigu

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Jaysuma Saidy Ndure 100 m 10,28 4. → Nie awansował
200 m 20,52 3. 20,42 4. → Nie awansował
Henrik Ingebrigtsen 1500 m 3:41,33 4. 3:43,26 5. 3:35,43 5.
Urige Buta maraton 2:17:54 36.
Erik Tysse chód 20 km 1:21:00 14.
Trond Nymark chód 50 km 3;48:37 21.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Andreas Thorkildsen rzut oszczepem 84,47 2. 82,63 6.
Eivind Henriksen rzut młotem 74,62 13. → Nie awansował

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Karoline Bjerkeli Grøvdal 1500 m 15:24,86 13. → Nie awansowała
Ezinne Okparaebo 100 m[6] 11,14 4. 11,10 4. → Nie awansowała
200 m 23,30 5. → Nie awansowała

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Tonje Angelsen skok wzwyż 1,85 28. → Nie awansowała
Zawodniczka Konkurencja Wyniki Punkty Miejsce
Ida Marcussen siedmiobój bieg na 100 m przez płotki 14,08 967 34.
skok wzwyż 1,68 830 30.
pchnięcie kulą 13,46 758 23.
bieg 200 m 25,15 873 27.
skok w dal 5,82 27. 795
rzut oszczepem 42,26 711 25.
bieg na 800 m 2:13,62 912 14.
Finał 5846 28.

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Wynik Seed Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Bård Nesteng indywidualnie (m) 669 21. Japonia Hideki Kikuchi
6-5
Stany Zjednoczone Jacob Wukie
6-2
Japonia Takaharu Furukawa
2-6
→ Nie awansował 33.

Piłka ręczna

Reprezentacja Norwegii brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w nich czwarte miejsce i awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale pokonała reprezentację Brazylii awansując do półfinału, w którym pokonała zespół Korei Południowej. W finale pokonała reprezentację Czarnogóry zdobywając złoty medal.

Grupa A

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Francja 5 4 1 0 125 103 22 9
 Korea Południowa 5 3 1 1 136 130 6 7
 Hiszpania 5 3 1 1 119 114 5 7
 Norwegia 5 2 1 2 118 120 -2 5
 Dania 5 1 0 4 113 121 -8 2
 Szwecja 5 0 0 5 108 131 -23 0

Faza grupowa


28 lipca 2012
22:15

 Norwegia

23:24

 Francja

Copper Box, Londyn
Ida Alstad 5 Gol
 3×
((12:17))
raport
Paule Baudouin, Mariama Signate 5 Gol
 4×
 1×

30 lipca 2012
22:15

 Szwecja

21:24

 Norwegia

Copper Box, Londyn
Linnea Torstenson 6 Gol
 3×
((9:14))
raport
Linn-Kristin Koren-Riegelhuth, Linn-Jørum Sulland 5 Gol
 3×

1 sierpnia 2012
10:30

 Norwegia

27:27

 Korea Południowa

Copper Box, Londyn
Linn-Jørum Sulland 11 Gol
 3×
((13:15))
raport
trzy zawodniczki 6 Gol
 2×

3 sierpnia 2012
22:15

 Dania

23:24

 Norwegia

Copper Box, Londyn
Ann Grete Osterballe-Nørgaard 9 Gol
 3×
((11:12))
raport
Heidi Løke 6 Gol
 3×

5 sierpnia 2012
20:30

 Norwegia

20:25

 Hiszpania

Copper Box, Londyn
Linn-Kristin Koren-Riegelhuth 6 Gol
 3×
((11:11))
raport
Jessica Alonso 7 Gol
 3×
 1×

Ćwierćfinał

7 sierpnia 2012
10:00

 Brazylia

19:21

 Norwegia

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Francja BONAVENTURA Charlotte, BONAVENTURA Julie
Alexandra Do Nascimento 5 Gol
 3×
((13:9))
raport
Linn-Kristin Koren-Riegelhuth 5 Gol
 2×

Półfinał

9 sierpnia 2012
17:00

 Norwegia

31:25

 Korea Południowa

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Chorwacja Gubica Matija, Milošević Boris
Heidi Løke Gol 8
 3×
((18:15))
raport
Gwon Han-na Gol 7
 3×

Finał

11 sierpnia 2012
20:30

 Norwegia

26:23

 Czarnogóra

Copper Box, Londyn
Sędziowie: Francja BONAVENTURA Charlotte, BONAVENTURA Julie
Linn-Jørum Sulland Gol 10
 3×
((13:10))
raport
Katarina Bulatović Gol 10
 4×
 1×


Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Lavrans Solli 100 m grzbietowym 55,00 26. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ingvild Snildal 200 m motylkowym 2:10,99 18. → Nie awansowała
100 m motylkiem 59,01 22. → Nie awansowała
Sara Nordenstam 200 m klasycznym 2:27,90 23. → Nie awansowała
400 m zmiennym 4:51,28 30. → Nie awansowała

Siatkówka

Siatkówka plażowa

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Tarjei Skarlund
Martin Spinnangr
mężczyźni Brazylia Ricardo Santos
Brazylia Pedro Cunha
0:2
(14:21, 18:21)
Kanada Josh Binstock
Kanada Martin Reader
2:0
(21:14, 21:18)
Wielka Brytania John Garcia Thompson
Wielka Brytania Steve Grotowski
2:0
(22:20, 21:13)
2 Łotwa Mārtiņš Pļaviņš
Łotwa Janis Smedins
0:2
(15:21, 16:21)
→ Nie awansowali 9.

Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Amund Gismervik wieża 10 m indywidualnie 401,55 24. → Nie awansował

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Ole Magnus Bakken Kdw 60l 592 26. → Nie awansował
Kpn 60 597 6. 691,5 8.
Are Hansen 594 14. → Nie awansował
Kdw 3x40 1163 22. → Nie awansował
Ole Kristian Bryhn 1169 7. 1267,8 7.
Odd Arne Brekne Kdw 60l 594 13. → Nie awansował
Tore Brovold skeet 113 27. → Nie awansował

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Malin Westerheim kpn 40 394 25. → Nie awansowała
Ksp 3x200 579 20. → Nie awansowała

Szermierka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Bartosz Piasecki szpada indywidualnie Francja Gauthier Grumier
14-13
Węgry Géza Imre
15-7
Francja Yannick Borel
15-14
Korea Południowa Jung Jin-Sun
15-13
Wenezuela Rubén Limardo
10-15

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały C/D Półfinały A/B Finał C/D Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Olaf Tufte M1x 7:00,90 2. 6:55,36 3. 7:35,31 6. 7:18,15 3.(B) → Nie awansował 9.
Nils Jakob Hoff
Kjetil Borch
M2x 6:16,31 1. 6:22,88 4. 6:20,82 1.(B) 7.
Kristoffer Brun
Are Strandli
LM2x 6:34,00 2. 6:39,59 4. 6:32,82 3.(B) 9.

Zapasy

Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Stig André Berge -60 kg Azerbejdżan Həsən Əliyev
1-3
→ Nie awansował 13.

Żeglarstwo

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Jannicke Stålstrøm RS:X 21 17 24 21 17 18 21 15 12 15 157 19.
Marthe Enger Eide Laser Radial 30 24 32 11 23 15 23 21 17 30 194 23.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Sebastian Wang-Hansen RS:X 19 17 31 18 18 20 19 18 25 32 185 24.
Kristian Ruth Laser 32 14 10 17 15 5 50 24 8 20 145 16.
Eivind Melleby
Petter Morland Pedersen
Star 7 5 2 4 16 11 8 4 7 5 10 63 4.

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Handball - Women's Olympic Games Final round, the-sports.org [dostęp 2012-12-10] (ang.).
  2. Canoeing - Olympic Games - Flatwater 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-12-10] (ang.).
  3. Fencing - Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-12-10] (ang.).
  4. Olympic Games, Road Elitte 2012, cyclingarchives.com [dostęp 2012-12-10] (ang.).
  5. Indyvidual Dressage - Olympic Equestrian London 2012, london2012.com [dostęp 2012-12-10] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-11] (ang.).
  6. Women's 100m Olympic Athletics London 2012, london2012.com [dostęp 2012-12-10] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-11] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Norwegia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article