Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Antholz 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Antholz 2009.

Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Antholz 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mapa lokalizacyjna Europy
Antholz
Antholz
Położenie na mapie Europy

Puchar Świata w Antholz odbył się w dniach 22-25 stycznia 2009. Rozegrane zostały po 3 konkurencje biathlonowe z podziałem na mężczyzn i kobiety.

Sprint – 22.01, 23.01

Mężczyźni

Emil Hegle Svendsen – zwycięzca sprintu mężczyzn
Emil Hegle Svendsen – zwycięzca sprintu mężczyzn

Do zawodów zgłoszono 114 zawodników. Przed startem wycofał się Norwegia Ronny Hafsas, a w czasie wyścigu wycofał się Niemcy Toni Lang.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 24:52,5 0/10
2 Szwecja Björn Ferry 24:56,1 0/10
3 Polska Tomasz Sikora 24:59,2 0/10
4 Szwecja Carl Johan Bergman 25:05,2 0/10
5 Norwegia Halvard Hanevold 25:11,5 0/10
6 Austria Christoph Sumann 25:19,5 0/10
7 Niemcy Michael Greis 25:20,2 1/10
8 Rosja Jewgienij Ustiugow 25:21,7 0/10
9 Czechy Michal Šlesingr 25:24,6 0/10
10 Austria Tobias Eberhard 25:24,9 1/10
11 Austria Daniel Mesotitsch 25:25,6 0/10
12 Niemcy Christoph Stephan 25:28,1 0/10
13 Rosja Maksim Czudow 25:50,1 1/10
14 Szwecja David Ekholm 25:50,3 0/10
15 Stany Zjednoczone Tim Burke 25:51,5 2/10
16 Rosja Iwan Czeriezow 25:54,7 1/10
17 Austria Friedrich Pinter 25:54,8 1/10
18 Włochy Rene Laurent Vuillermoz 25:54,8 2/10
19 Austria Simon Eder 25:56,5 3/10
20 Ukraina Wjaczesław Derkacz 26:00,2 0/10
21 Kanada Jean-Philippe Leguellec 26:01,2 1/10
22 Austria Dominik Landertinger 26:09,3 1/10
23 Norwegia Hans Martin Gjedrem 26:10,8 1/10
24 Słowenia Klemen Bauer 26:11,7 1/10
25 Niemcy Arnd Peiffer 26:13,5 1/10
26 Ukraina Serhij Sedniew 26:16,1 1/10
27 Francja Simon Fourcade 26:18,2 2/10
28 Niemcy Michael Rösch 26:18,5 2/10
29 Francja Vincent Defrasne 26:19,8 1/10
30 Ukraina Ołeksandr Biłanenko 26:21,6 0/10
31 Norwegia Alexander Os 26:22,6 3/10
32 Szwajcaria Simon Hallenbarter 26:22,6 2/10
33 Białoruś Siergiej Sadownikow 26:22,8 0/10
34 Norwegia Lars Berger 26:26,4 4/10
35 Szwajcaria Matthias Simmen 26:29,4 2/10
36 Szwecja Magnus Jonsson 26:30,3 2/10
37 Szwecja Mattias Nilsson 26:32,7 2/10
38 Francja Vincent Jay 26:35,2 1/10
39 Estonia Kauri Kõiv 26:36,0 1/10
40 Japonia Hidenori Isa 26:36,1 1/10
... ... ... ...
61 Polska Krzysztof Pływaczyk 27:07,9 1/10
79 Polska Adam Kwak 27:46,6 1/10
82 Polska Sebastian Witek 27:52,0 1/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil H. Svendsen 520
2 Polska Tomasz Sikora 475
3 Szwecja Carl Johan Bergman 413
4 Norwegia Ole E. Bjørndalen 408
5 Rosja Maksim Czudow 382
6 Niemcy Michael Greis 345
7 Austria Christoph Sumann 345
8 Szwecja Björn Ferry 342
9 Rosja Iwan Czeriezow 316
10 Norwegia Alexander Os 315
... ... ...
94 Polska Łukasz Szczurek 0
94 Polska Adam Kwak 0
94 Polska Tomasz Puda 0
94 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Tora Berger – zwyciężczyni sprintu kobiet
Tora Berger – zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 98 zawodniczek. Przed startem wycofały się Rosja Swietłana Slepcowa, Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland i Bułgaria Emilia Jordanowa. Nikt nie wycofał się w czasie wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Tora Berger 21:25,5 1/10
2 Białoruś Darja Domraczawa 21:33,6 1/10
3 Niemcy Kati Wilhelm 21:46,2 1/10
4 Rosja Anna Bułygina 21:52,9 1/10
5 Rosja Albina Achatowa 21:55,7 1/10
6 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 21:57,7 1/10
7 Estonia Eveli Saue 22:02,2 0/10
8 Białoruś Olga Kudraszowa 22:04,9 0/10
9 Włochy Michela Ponza 22:05,2 0/10
10 Niemcy Martina Beck 22:05,8 1/10
11 Ukraina Oksana Chwostenko 22:10,7 0/10
12 Niemcy Andrea Henkel 22:11,1 1/10
13 Norwegia Liv-Kjersti Eikeland 22:12,5 0/10
14 Rosja Jana Romanowa 22:17,7 1/10
15 Niemcy Magdalena Neuner 22:20,8 4/10
16 Niemcy Kathrin Hitzer 22:21,4 2/10
17 Włochy Roberta Fiandino 22:23,3 0/10
18 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 22:23,6 0/10
19 Niemcy Juliane Döll 22:24,6 1/10
20 Francja Sylvie Becaert 22:24,8 1/10
21 Rosja Olga Anisimowa 22:26,5 1/10
22 Szwecja Anna Carin Zidek 22:29,2 3/10
23 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 22:29,4 2/10
24 Kanada Zina Kocher 22:33,0 2/10
25 Szwecja Helena Jonsson 22:35,8 2/10
26 Szwecja Sofia Domeij 22:36,5 2/10
27 Polska Agnieszka Grzybek 22:37,9 0/10
28 Rosja Olga Zajcewa 22:39,3 3/10
29 Rosja Jekaterina Juriewa 22:39,5 2/10
30 Czechy Magda Rezlerová 22:42,7 1/10
31 Francja Marie Laure Brunet 22:43,5 1/10
32 Rumunia Éva Tófalvi 22:44,9 2/10
33 Białoruś Ludmiła Kalinczik 22:45,1 1/10
34 Włochy Christa Perathoner 22:45,7 0/10
35 Polska Magdalena Gwizdoń 22:48,5 2/10
36 Francja Marie Dorin 22:49,4 2/10
37 Niemcy Simone Hauswald 22:55,9 3/10
38 Słowenia Andreja Mali 22:56,6 1/10
39 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 22:57,3 4/10
40 Słowacja Martina Halinárová 22:58,7 1/10
... ... ... ...
47 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 23:15,4 3/10
50 Polska Paulina Bobak 23:22,1 1/10
55 Polska Krystyna Pałka 23:35,5 2/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Rosja Swietłana Slepcowa 481
2 Rosja Jekaterina Juriewa 473
3 Niemcy Kati Wilhelm 437
4 Niemcy Magdalena Neuner 435
5 Szwecja Helena Jonsson 413
6 Norwegia Tora Berger 411
7 Rosja Albina Achatowa 383
8 Niemcy Andrea Henkel 345
9 Białoruś Darja Domraczawa 344
10 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 342
... ... ...
23 Polska Magdalena Gwizdoń 192
55 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 46
58 Polska Agnieszka Grzybek 43
72 Polska Paulina Bobak 21
82 Polska Magdalena Nykiel 0
82 Polska Karolina Pitoń 0
82 Polska Krystyna Pałka 0

Biegi na dochodzenie – 24.01

Mężczyźni

Björn Ferry – zwycięzca biegu na dochodzenie mężczyzn
Björn Ferry – zwycięzca biegu na dochodzenie mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 60 zawodników. Na starcie wycofał się Norwegia Lars Berger.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwudziestu zawodników

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Szwecja Björn Ferry 33:19,4 1/20
2 Austria Simon Eder 33:37,0 0/20
3 Norwegia Emil Hegle Svendsen 33:44,1 3/20
4 Polska Tomasz Sikora 33:49,9 4/20
5 Ukraina Serhij Sedniew 33:59,1 0/20
6 Niemcy Michael Greis 34:03,8 3/20
7 Kanada Jean-Philippe Leguellec 34:08,4 0/20
8 Rosja Iwan Czeriezow 34:19,6 2/20
9 Austria Christoph Sumann 34:24,9 4/20
10 Niemcy Michael Rösch 34:27,4 2/20
11 Stany Zjednoczone Tim Burke 34:31,3 3/20
12 Włochy Rene Laurent Vuillermoz 34:38,5 3/20
13 Austria Daniel Mesotitsch 34:39,2 4/20
14 Czechy Michal Šlesingr 34:49,4 2/20
15 Rosja Maksim Czudow 34:54,5 4/20
16 Austria Dominik Landertinger 35:04,4 4/20
17 Norwegia Halvard Hanevold 35:07,4 5/20
18 Szwecja Carl Johan Bergman 35:07,5 4/20
19 Francja Simon Fourcade 35:09,5 1/20
20 Austria Tobias Eberhard 35:12,8 7/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 568
2 Polska Tomasz Sikora 518
3 Szwecja Carl Johan Bergman 436
4 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 408
5 Rosja Maksim Czudow 408
6 Szwecja Björn Ferry 402
7 Niemcy Michael Greis 383
8 Austria Christoph Sumann 377
9 Rosja Iwan Czeriezow 350
10 Norwegia Alexander Os 326
... ... ...
94 Polska Łukasz Szczurek 0
94 Polska Adam Kwak 0
94 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Anna Bułygina – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet
Anna Bułygina – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet

Do konkursu zgłoszonych zostało 60 zawodniczek. Na starcie wycofały się Francja Pauline Macabies, Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen i Francja Julie Carraz-Collin. Nikt nie wycofał się podczas wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwadzieścia zawodniczek

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Anna Bułygina 32:49,8 2/20
2 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 32:52,1 1/20
3 Białoruś Darja Domraczawa 32:52,1 2/20
4 Szwecja Anna Carin Zidek 32:59,3 1/20
5 Niemcy Kati Wilhelm 32:59,4 3/20
6 Niemcy Andrea Henkel 33:01,5 2/20
7 Rosja Albina Achatowa 33:19,3 0/20
8 Rosja Jekaterina Juriewa 33:38,6 1/20
9 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 33:39,2 1/20
10 Niemcy Magdalena Neuner 33:41,4 5/20
11 Niemcy Martina Beck 33:47,2 0/20
12 Francja Sylvie Becaert 33:53,6 2/20
13 Niemcy Kathrin Hitzer 34:01,0 2/20
14 Białoruś Olga Kudraszowa 34:01,1 2/20
15 Norwegia Tora Berger 34:08,0 5/20
16 Niemcy Juliane Döll 34:16,0 2/20
17 Estonia Eveli Saue 34:18,6 0/20
18 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 34:19,0 1/20
19 Ukraina Oksana Chwostenko 34:38,0 1/20
20 Rosja Jana Romanowa 34:59,3 3/20
... ... ... ...
35 Polska Krystyna Pałka 35:52,3 1/20
40 Polska Agnieszka Grzybek 36:12,1 3/20
48 Polska Magdalena Gwizdoń 37:16,0 6/20
50 Polska Paulina Bobak 37:25,9 2/20
57 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 39:30,5 8/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Rosja Jekaterina Juriewa 507
2 Rosja Swietłana Slepcowa 481
3 Niemcy Kati Wilhelm 477
4 Niemcy Magdalena Neuner 466
5 Norwegia Tora Berger 437
6 Szwecja Helena Jonsson 432
7 Rosja Albina Achatowa 419
8 Białoruś Darja Domraczawa 392
9 Niemcy Andrea Henkel 383
10 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 374
... ... ...
23 Polska Magdalena Gwizdoń 192
57 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 46
59 Polska Agnieszka Grzybek 44
72 Polska Paulina Bobak 21
81 Polska Krystyna Pałka 6
83 Polska Magdalena Nykiel 0
83 Polska Karolina Pitoń 0

Biegi masowe – 25.01

Mężczyźni

Christoph Stephan – zwycięzca biegu masowego mężczyzn
Christoph Stephan – zwycięzca biegu masowego mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodników. W czasie zawodów wycofał się Francja Vincent Defrasne.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Christoph Stephan 37:19,9 1/20
2 Austria Dominik Landertinger 37:20,1 3/20
3 Rosja Iwan Czeriezow 37:22,7 2/20
4 Austria Christoph Sumann 37:23,6 3/20
5 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 37:23,6 4/20
6 Rosja Maksim Czudow 37:26,1 3/20
7 Polska Tomasz Sikora 37:26,3 4/20
8 Austria Daniel Mesotitsch 37:27,6 1/20
9 Austria Tobias Eberhard 37:29,5 3/20
10 Norwegia Alexander Os 38:14,0 4/20
11 Niemcy Alexander Wolf 38,17,5 3/20
12 Francja Simon Fourcade 38:21,7 4/20
13 Austria Simon Eder 38:25,2 4/20
14 Ukraina Andrij Deryzemla 38:27,4 3/20
15 Szwecja Björn Ferry 38:31,7 4/20
16 Austria Friedrich Pinter 38:39,2 3/20
17 Niemcy Michael Greis 38:45,1 6/20
18 Włochy Markus Windisch 38:45,2 4/20
19 Niemcy Michael Rösch 39:02,4 5/20
20 Białoruś Rustam Waliullin 39:03,3 4/20
21 Szwecja Carl Johan Bergman 39:05,5 4/20
22 Kanada Jean-Philippe Leguellec 39:14,0 3/20
23 Norwegia Lars Berger 39:16,5 7/20
24 Stany Zjednoczone Jay Hakkinen 39:22,3 4/20
25 Rosja Dmitrij Jaroszenko 39:32,6 6/20
26 Rosja Nikołaj Krugłow 40:15,5 5/20
27 Norwegia Halvard Hanevold 40:19,1 3/20
28 Czechy Michal Šlesingr 41:26,8 4/20
29 Włochy Christian De Lorenzi 42:08,6 10/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 568
2 Polska Tomasz Sikora 554
3 Szwecja Carl Johan Bergman 456
4 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 448
5 Rosja Maksim Czudow 446
6 Szwecja Björn Ferry 428
7 Austria Christoph Sumann 420
8 Niemcy Michael Greis 407
9 Rosja Iwan Czeriezow 398
10 Norwegia Alexander Os 357
... ... ...
94 Polska Łukasz Szczurek 0
94 Polska Sebastian Witek 0
94 Polska Adam Kwak 0
94 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Jekaterina Juriewa – zwyciężczyni biegu masowego kobiet
Jekaterina Juriewa – zwyciężczyni biegu masowego kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodniczek. Nikt się nie wycofał.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Jekaterina Juriewa 36:37,8 0/20
2 Szwecja Helena Jonsson 36:51,2 1/20
3 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 37:05,6 2/20
4 Niemcy Kati Wilhelm 37:06,0 3/20
5 Szwecja Anna Carin Zidek 37:06,4 3/20
6 Niemcy Andrea Henkel 37:14,6 4/20
7 Niemcy Magdalena Neuner 37:23,8 5/20
8 Rosja Olga Zajcewa 37:26,5 /20
9 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 37:40,0 1/20
10 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 37:49,1 3/20
11 Ukraina Wałentyna Semerenko 37:58,7 3/20
12 Francja Marie Laure Brunet 38:01,0 2/20
13 Niemcy Martina Beck 38:05,6 2/20
14 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 38:12,6 1/20
15 Francja Sylvie Becaert 38:16,5 4/20
16 Rumunia Éva Tófalvi 38:18,4 3/20
17 Rosja Albina Achatowa 38:21,8 3/20
18 Ukraina Oksana Chwostenko 38:25,0 1/20
19 Niemcy Simone Hauswald 38:44,0 4/20
20 Rosja Anna Bułygina 38:46,4 5/20
21 Białoruś Darja Domraczawa 38:57,4 6/20
22 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 38:58,0 4/20
23 Ukraina Wiktorija Semerenko 39:17,8 4/20
24 Białoruś Olga Kudraszowa 39:32,1 4/20
25 Włochy Michela Ponza 39:42,1 3/20
26 Niemcy Kathrin Hitzer 40:47,3 4/20
27 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 41:04,9 4/20
28 Białoruś Nadzieżda Skardino 41:07,1 6/20
29 Słowenia Andreja Mali 41:42,1 7/20
30 Chińska Republika Ludowa Dong Xue 42:18,8 7/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Rosja Jekaterina Juriewa 567
2 Niemcy Kati Wilhelm 520
3 Niemcy Magdalena Neuner 502
4 Szwecja Helena Jonsson 486
5 Rosja Swietłana Slepcowa 481
6 Rosja Albina Achatowa 443
7 Norwegia Tora Berger 437
8 Niemcy Andrea Henkel 421
9 Białoruś Darja Domraczawa 412
10 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 393
... ... ...
24 Polska Magdalena Gwizdoń 192
57 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 46
59 Polska Agnieszka Grzybek 44
72 Polska Paulina Bobak 21
81 Polska Krystyna Pałka 6
83 Polska Magdalena Nykiel 0
83 Polska Karolina Pitoń 0
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Antholz 2009
Listen to this article