Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Oberhof 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Oberhof 2009.

Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Oberhof 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mapa lokalizacyjna Europy
Oberhof
Oberhof
Miejsce rozgrywania zawodów

Puchar Świata w Oberhofie odbył się w dniach 7-11 stycznia 2009. Rozegrane zostały po 3 konkurencje biathlonowe z podziałem na mężczyzn i kobiety.

Sztafety – 7.01.2009, 8.01.2009

Mężczyźni

Reprezentacja Austrii – zwycięzca sztafety mężczyzn
Reprezentacja Austrii – zwycięzca sztafety mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 21 reprezentacji. Biegu nie ukończyła  Polska.

Miejsce Reprezentacja Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Austria 1:19:36,6 0 12
2  Rosja 1:19:45,3 0 6
3  Niemcy 1:19:55,8 1 9
4  Norwegia 1:20:52,6 2 12
5  Francja 1:21:33,1 1 7
6  Białoruś 1:21:47,8 0 5
7  Szwajcaria 1:22:05,7 0 11
8  Słowacja 1:22:15,3 0 8
9  Szwecja 1:22:28,6 2 12
10  Czechy 1:22:58,0 1 9
11  Stany Zjednoczone 1:23:00,5 1 11
12  Słowenia 1:24:18,7 1 15
13  Włochy 1:24:49,4 6 17
14  Ukraina 1:24:59,3 2 14
15  Japonia 1:25:08,2 1 14
16  Łotwa 1:25:56,5 0 10
17  Finlandia 1:26:37,5 0 11
18  Estonia 1:28:00,0 7 16
19  Bułgaria 1:30:44,6 5 14
20  Wielka Brytania 1:30:44,7 1 10

Klasyfikacja po zawodach

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Austria 174
2  Rosja 154
3  Szwecja 124
4  Niemcy 123
5  Norwegia 122
6  Francja 118
7  Ukraina 113
8  Białoruś 106
9  Słowenia 95
10  Szwajcaria 94
... ... ...
24  Polska 25

Kobiety

Reprezentacja Rosji – zwycięzca sztafety kobiet
Reprezentacja Rosji – zwycięzca sztafety kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 12 reprezentacji. Przed startem wycofała się  Norwegia.

Miejsce Reprezentacja Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Rosja 1:16:47,7 1 7
2  Ukraina 1:17:57,9 0 4
3  Niemcy 1:18:19,1 2 12
4  Francja 1:19:02,3 0 10
5  Chiny 1:19:13,8 1 13
6  Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Agnieszka Grzybek
1:20:13,8 3 8
7  Szwecja 1:20:28,5 1 10
8  Białoruś 1:20:45,7 0 8
9  Czechy 1:21:44,8 1 13
10  Kazachstan 1:25:23,4 5 10
11  Rumunia 1:26:09,8 5 17

Klasyfikacja po zawodach

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Rosja 180
2  Niemcy 145
3  Francja 139
4  Ukraina 134
5  Polska 112
6  Białoruś 108
7  Szwecja 108
8  Chiny 104
9  Norwegia 90
10  Rumunia 88

Sprint – 9.01.2009, 10.01.2009

Mężczyźni

Maksim Czudow – zwycięzca sprintu mężczyzn
Maksim Czudow – zwycięzca sprintu mężczyzn

Do zawodów zgłoszono 118 zawodników. Przed startem wycofali się Szwajcaria Ivan Joller, Szwajcaria Thomas Frei, Szwajcaria Claudio Böckli, Bułgaria Michaił Kletczerow i Szwajcaria Matthias Simmen. Nikt nie wycofał się w trakcie wyścigu.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Maksim Czudow 25:49,5 0/10
2 Niemcy Michael Rösch 26:02,2 0/10
3 Polska Tomasz Sikora 26:14,7 1/10
4 Czechy Michal Šlesingr 26:22,7 0/10
5 Niemcy Christoph Stephan 26:26,3 1/10
6 Rosja Dmitrij Jaroszenko 26:26,5 1/10
7 Niemcy Andreas Birnbacher 26:36,2 1/10
8 Niemcy Arnd Peiffer 26:39,2 1/10
9 Norwegia Ronny Hafsas 26:41,8 3/10
10 Austria Tobias Eberhard 26:45,8 2/10
11 Rosja Andriej Makowiejew 26:50,2 2/10
12 Norwegia Alexander Os 26:50,2 2/10
13 Białoruś Rustam Waliullin 26:52,4 2/10
14 Austria Dominik Landertinger 26:52,8 1/10
15 Austria Friedrich Pinter 26:54,8 0/10
16 Austria Simon Eder 26:55,3 1/10
17 Stany Zjednoczone Jay Hakkinen 26:55,8 1/10
18 Szwecja Carl Johan Bergman 26:56,4 2/10
19 Szwecja Björn Ferry 26:57,7 2/10
20 Czechy Jaroslav Soukup 27:00,0 1/10
21 Chińska Republika Ludowa Zhang Chengye 27:21,5 1/10
22 Stany Zjednoczone Tim Burke 27:01,8 1/10
23 Niemcy Toni Lang 27:03,1 3/10
24 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 27:03,6 3/10
25 Norwegia Emil Hegle Svendsen 27:05,3 3/10
26 Norwegia Halvard Hanevold 27:09,6 2/10
27 Słowacja Dušan Šimočko 27:10,9 1/10
28 Francja Vincent Defrasne 27:12,2 1/10
29 Rosja Nikołaj Krugłow 27:14,0 0/10
30 Niemcy Daniel Böhm 27:18,8 1/10
31 Czechy Roman Dostál 27:21,3 1/10
32 Włochy Markus Windisch 27:21,6 2/10
33 Szwecja Mattias Nilsson 27:23,1 2/10
34 Francja Vincent Jay 27:23,9 0/10
35 Ukraina Andrij Deryzemla 27:24,4 2/10
36 Japonia Hidenori Isa 27:24,5 1/10
37 Słowenia Klemen Bauer 27:24,7 3/10
38 Włochy Christian De Lorenzi 27:25,4 2/10
39 Stany Zjednoczone Lowell Bailey 27:26,8 1/10
40 Austria Christoph Sumann 27:28,8 0/10
... ... ... ...
76 Polska Łukasz Szczurek 28:53,3 2/10
93 Polska Sebastian Witek 29:47,8 3/10
94 Polska Adam Kwak 29:50,7 3/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Polska Tomasz Sikora 337
2 Norwegia Emil H. Svendsen 315
3 Niemcy Michael Greis 281
4 Norwegia Alexander Os 265
5 Rosja Maksim Czudow 262
6 Norwegia Ole E. Bjørndalen 240
7 Szwecja Björn Ferry 239
8 Szwecja Carl Johan Bergman 233
9 Rosja Iwan Czeriezow 228
10 Rosja Nikołaj Krugłow 207
... ... ...
90 Polska Łukasz Szczurek 0
90 Polska Adam Kwak 0
90 Polska Tomasz Puda 0
90 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Jekatierina Jurjewa – zwyciężczyni sprintu kobiet
Jekatierina Jurjewa – zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 90 zawodniczek. Przed startem wycofały się Białoruś Ludmiła Ananko, Norwegia Solveig Rogstad, Ukraina Wiktorija Semerenko i Norwegia Liv-Kjersti Eikeland, a w czasie wyścigu Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Jekatierina Jurjewa 22:09,7 1/10
2 Niemcy Andrea Henkel 22:12,1 0/10
3 Szwecja Helena Jonsson 22:29,3 0/10
4 Norwegia Tora Berger 22:30,0 0/10
5 Rosja Olga Miedwiedcewa 22:34,4 0/10
6 Niemcy Kati Wilhelm 22:35,2 1/10
7 Białoruś Darja Domraczawa 22:36,7 1/10
8 Rosja Swietłana Slepcowa 22:37,6 1/10
9 Francja Marie-Laure Brunet 22:38,4 0/10
10 Rumunia Éva Tófalvi 22:39,5 0/10
11 Rosja Albina Achatowa 22:46,5 0/10
12 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 22:51,0 1/10
13 Niemcy Magdalena Neuner 22:53,0 3/10
14 Chińska Republika Ludowa Liu Yuanyuan 23:11,6 0/10
15 Ukraina Oksana Chwostenko 23:12,9 0/10
16 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 23:13,5 1/10
17 Ukraina Wałentyna Semerenko 23:13,6 1/10
18 Niemcy Simone Hauswald 23:22,8 2/10
19 Rosja Olga Zajcewa 23:23,8 2/10
20 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 23:28,4 3/10
21 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 23:30,1 3/10
22 Szwecja Anna Maria Nilsson 23:31,8 0/10
23 Niemcy Sabrina Buchholz 23:31,8 2/10
24 Ukraina Lilija Wajhina-Jefremowa 23:33,0 2/10
25 Polska Magdalena Gwizdoń 23:36,1 2/10
26 Białoruś Olga Kudraszowa 23:37,0 0/10
27 Szwecja Sofia Domeij 23:46,0 2/10
28 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 23:47,0 1/10
29 Słowenia Andreja Mali 23:48,0 1/10
30 Włochy Michela Ponza 23:48,1 0/10
31 Szwajcaria Selina Gasparin 23:50,8 1/10
32 Białoruś Olga Nazarowa 23:55,8 1/10
33 Białoruś Ludmiła Kalinczik 23:55,8 1/10
34 Rumunia Dana Plotogea 23:57,7 2/10
35 Białoruś Nadzieżda Skardino 23:59,4 0/10
36 Rosja Olga Anisimowa 23:59,9 1/10
37 Francja Pauline Macabies 24:03,5 2/10
38 Francja Julie Carraz-Collin 24:08,5 1/10
39 Rosja Anna Bułygina 24:10,9 4/10
40 Polska Agnieszka Grzybek 24:13,4 2/10
... ... ... ...
43 Polska Krystyna Pałka 24:16,6 1/10
55 Polska Magdalena Nykiel 24:36,1 1/10
61 Polska Paulina Bobak 24:49,1 2/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Rosja Swietłana Slepcowa 361
2 Rosja Jekatierina Jurjewa 337
3 Szwecja Helena Jonsson 283
4 Niemcy Martina Beck 278
5 Rosja Albina Achatowa 260
6 Norwegia Tora Berger 249
7 Niemcy Magdalena Neuner 246
8 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 241
9 Niemcy Andrea Henkel 238
10 Niemcy Kati Wilhelm 227
... ... ...
20 Polska Magdalena Gwizdoń 152
46 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 35
60 Polska Paulina Bobak 21
61 Polska Agnieszka Grzybek 21
77 Polska Magdalena Nykiel 0
77 Polska Karolina Pitoń 0

Biegi masowe – 11.01.2009

Mężczyźni

Christoph Sumann – zwycięzca biegu masowego mężczyzn
Christoph Sumann – zwycięzca biegu masowego mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodników. Nikt się nie wycofał.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Austria Christoph Sumann 38:11,9 2/20
2 Szwecja Carl Johan Bergman 38:21,6 2/20
3 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 38:21,8 2/20
4 Norwegia Emil Hegle Svendsen 38:36,8 3/20
5 Rosja Maksim Czudow 38:39,2 4/20
6 Ukraina Andrij Deryzemla 38:48,3 3/20
7 Niemcy Michael Rösch 38:49,5 4/20
8 Norwegia Halvard Hanevold 38:49,8 1/20
9 Rosja Dmitrij Jaroszenko 38:50,9 3/20
10 Białoruś Siergiej Nowikow 38:54,1 0/20
11 Rosja Andriej Makowiejew 39,12,0 4/20
12 Włochy Christian De Lorenzi 39:12,4 3/20
13 Francja Simon Fourcade 39:13,4 2/20
14 Polska Tomasz Sikora 39:14,6 5/20
15 Szwecja Björn Ferry 39:33,0 2/20
16 Francja Vincent Jay 39:53,8 3/20
17 Austria Daniel Mesotitsch 39:55,5 6/20
18 Norwegia Lars Berger 40:00,8 5/20
19 Ukraina Roman Pryma 40:01,7 4/20
20 Rosja Nikołaj Krugłow 40:02,1 4/20
21 Białoruś Rustam Waliullin 40:02,3 5/20
22 Niemcy Andreas Birnbacher 40:03,9 5/20
23 Niemcy Christoph Stephan 40:10,1 4/20
24 Norwegia Ronny Hafsas 40:11,2 8/20
25 Niemcy Alexander Wolf 40:17,5 5/20
26 Francja Vincent Defrasne 40:21,9 5/20
27 Włochy Markus Windisch 40:24,5 5/20
28 Ukraina Wjaczesław Derkacz 40:31,5 4/20
29 Stany Zjednoczone Jay Hakkinen 40:41,4 6/20
30 Norwegia Alexander Os 41:23,4 6/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Polska Tomasz Sikora 364
2 Norwegia Emil Hegle Svendsen 358
3 Rosja Maksim Czudow 302
4 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 288
5 Szwecja Carl Johan Bergman 287
6 Niemcy Michael Greis 281
7 Norwegia Alexander Os 276
8 Szwecja Björn Ferry 265
9 Austria Christoph Sumann 245
10 Rosja Iwan Czeriezow 228
... ... ...
90 Polska Łukasz Szczurek 0
90 Polska Sebastian Witek 0
90 Polska Adam Kwak 0
90 Polska Tomasz Puda 0

Kobiety

Kati Wilhelm – zwyciężczyni biegu masowego kobiet
Kati Wilhelm – zwyciężczyni biegu masowego kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodniczek. W czasie wyścigu wycofała się Białoruś Darja Domraczawa.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Kati Wilhelm 39:55,2 2/20
2 Rosja Olga Miedwiedcewa 40:01,0 2/20
3 Szwecja Helena Jonsson 40:07,0 2/20
4 Niemcy Magdalena Neuner 40:08,4 5/20
5 Rosja Swietłana Slepcowa 40:18,7 4/20
6 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 40:27,7 3/20
7 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 40:34,6 1/20
8 Rosja Jekatierina Jurjewa 40:41,2 4/20
9 Francja Marie-Laure Brunet 40:47,0 2/20
10 Norwegia Tora Berger 40:50,0 3/20
11 Niemcy Simone Hauswald 40:53,2 5/20
12 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 41:06,5 2/20
13 Niemcy Andrea Henkel 41:07,1 5/20
14 Rosja Albina Achatowa 41:10,0 2/20
15 Niemcy Kathrin Hitzer 41:21,2 4/20
16 Białoruś Olga Kudraszowa 41:30,6 2/20
17 Rosja Olga Zajcewa 41:42,0 5/20
18 Rumunia Éva Tófalvi 41:52,5 5/20
19 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 41:54,5 2/20
20 Polska Magdalena Gwizdoń 41:58,1 4/20
21 Chińska Republika Ludowa Dong Xue 41:58,4 4/20
22 Ukraina Lilija Wajhina-Jefremowa 42:27,6 7/20
23 Ukraina Wiktorija Semerenko 42:47,1 5/20
24 Ukraina Wałentyna Semerenko 43:02,8 6/20
25 Białoruś Nadzieżda Skardino 43:10,1 2/20
26 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 43:53,4 8/20
27 Słowenia Andreja Mali 44:02,7 7/20
28 Włochy Michela Ponza 44:26,8 4/20
29 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 45:04,7 11/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Rosja Swietłana Slepcowa 401
2 Rosja Jekatierina Jurjewa 371
3 Szwecja Helena Jonsson 331
4 Niemcy Magdalena Neuner 289
5 Niemcy Kati Wilhelm 287
6 Rosja Albina Achatowa 287
7 Norwegia Tora Berger 280
8 Niemcy Martina Beck 278
9 Niemcy Andrea Henkel 266
10 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 256
... ... ...
19 Polska Magdalena Gwizdoń 173
46 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 35
60 Polska Paulina Bobak 21
61 Polska Agnieszka Grzybek 21
77 Polska Magdalena Nykiel 0
77 Polska Karolina Pitoń 0
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2008/2009 - Oberhof 2009
Listen to this article