Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2013/2014 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2013/2014.

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2013/2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim 2013/2014
2012/2013 2014/2015
Data 27.10.2013 - 16.03.2014
Miejsce rozpoczęcia Austria Sölden
Miejsce zakończenia Szwajcaria Lenzerheide

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2013/2014 był 48. edycją tej imprezy. Cykl rozpoczął się tradycyjnie już w Sölden (Austria) 27 października 2013 roku, a zakończył się 18 marca 2014 roku ponownie w Lenzerheide (Szwajcaria).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył po raz drugi z rzędu Austriak Marcel Hirscher.

Podium zawodów

Indywidualnie

Lp. Data Miejscowość Trasa Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 27 października 2013 Austria Sölden Rettenbach Gigant Stany Zjednoczone Ted Ligety Francja Alexis Pinturault Austria Marcel Hirscher
2. 17 listopada 2013 Finlandia Levi Levi Black Slalom Austria Marcel Hirscher Austria Mario Matt Norwegia Henrik Kristoffersen
3. 30 listopada 2013 Kanada Lake Louise Mens Olympic Downhill Run Zjazd Włochy Dominik Paris Austria Klaus Kröll Francja Adrien Théaux
4. 1 grudnia 2013 Men’s Olympic / East Summit Supergigant Norwegia Aksel Lund Svindal Austria Matthias Mayer Austria Georg Streitberger
5. 6 grudnia 2013 Stany Zjednoczone Beaver Creek Raptor / Birds Of Prey Zjazd Norwegia Aksel Lund Svindal Austria Hannes Reichelt Włochy Peter Fill
6. 7 grudnia 2013 Raptor / Birds Of Prey Supergigant Szwajcaria Patrick Küng Austria Otmar Striedinger Austria Hannes Reichelt
Włochy Peter Fill
7. 8 grudnia 2013 Birds Of Prey / Golden Eagle Gigant Stany Zjednoczone Ted Ligety Stany Zjednoczone Bode Miller Austria Marcel Hirscher
8. 14 grudnia 2013 Francja Val d'Isère Stade Olympique de Bellevarde Gigant Austria Marcel Hirscher Francja Thomas Fanara Niemcy Stefan Luitz
9. 15 grudnia 2013 Stade Olympique de Bellevarde Slalom Austria Mario Matt Szwecja Mattias Hargin Włochy Patrick Thaler
10. 20 grudnia 2013 Włochy Val Gardena Saslong Supergigant Norwegia Aksel Lund Svindal Kanada Jan Hudec Francja Adrien Théaux
11. 21 grudnia 2013 Saslong Zjazd Kanada Erik Guay Norwegia Kjetil Jansrud Francja Johan Clarey
12. 22 grudnia 2013 Włochy Alta Badia Gran Risa Gigant Austria Marcel Hirscher Francja Alexis Pinturault Stany Zjednoczone Ted Ligety
13. 27 grudnia 2013 Włochy Bormio Stelvio Zjazd Norwegia Aksel Lund Svindal Austria Hannes Reichelt Kanada Erik Guay
14. 1 stycznia 2014 Niemcy Monachium Slalom równoległy Zawody odwołane[1]
15. 6 stycznia 2014[2]
6 stycznia 2014
Chorwacja Zagrzeb
Włochy Bormio
Stelvio Slalom Niemcy Felix Neureuther Austria Marcel Hirscher Włochy Manfred Mölgg
16. 11 stycznia 2014 Szwajcaria Adelboden Chuenisbaergli Gigant Niemcy Felix Neureuther Francja Thomas Fanara Austria Marcel Hirscher
17. 12 stycznia 2014 Chuenisbaergli Slalom Austria Marcel Hirscher Szwecja André Myhrer Norwegia Henrik Kristoffersen
18. 17 stycznia 2014 Szwajcaria Wengen Mäennlichen / Lauberhorn Superkombinacja Stany Zjednoczone Ted Ligety Francja Alexis Pinturault Chorwacja Natko Zrnčić-Dim
19. 18 stycznia 2014 Lauberhorn Zjazd Szwajcaria Patrick Küng Austria Hannes Reichelt Norwegia Aksel Lund Svindal
20. 19 stycznia 2014 Mäennlichen / Jungfrau Slalom Francja Alexis Pinturault Niemcy Felix Neureuther Austria Marcel Hirscher
21. 24 stycznia 2014 Austria Kitzbühel Ganslern Slalom Niemcy Felix Neureuther Norwegia Henrik Kristoffersen Włochy Patrick Thaler
22. 25 stycznia 2014 Streif Zjazd Austria Hannes Reichelt Norwegia Aksel Lund Svindal Stany Zjednoczone Bode Miller
23. 26 stycznia 2014 Seidlalm Supergigant Szwajcaria Didier Défago Stany Zjednoczone Bode Miller Norwegia Aksel Lund Svindal
Austria Max Franz
24. 26 stycznia 2014 Seidlalm / Ganslern Superkombinacja Francja Alexis Pinturault Stany Zjednoczone Ted Ligety Austria Marcel Hirscher
25. 28 stycznia 2014 Austria Schladming Planai Slalom Norwegia Henrik Kristoffersen Austria Marcel Hirscher Niemcy Felix Neureuther
26. 2 lutego 2014 Niemcy Ga-Pa
Szwajcaria St. Moritz[3]
Corviglia Gigant Stany Zjednoczone Ted Ligety Austria Marcel Hirscher Francja Alexis Pinturault
XXII Zimowe Igrzyska OlimpijskieRosja Soczi
27. 1 lutego 2014
28 lutego 2014
Niemcy Ga-Pa
Szwajcaria St. Moritz
Norwegia Kvitfjell[4]
Olympiabakken Zjazd Norwegia Kjetil Jansrud
Austria Georg Streitberger
Stany Zjednoczone Travis Ganong
28. 1 marca 2014 Norwegia Kvitfjell Olympiabakken Zjazd Kanada Erik Guay Francja Johan Clarey Austria Matthias Mayer
29. 2 marca 2014 Olympiabakken Supergigant Norwegia Kjetil Jansrud Szwajcaria Patrick Küng Austria Matthias Mayer
30. 8 marca 2014 Słowenia Kranjska Gora Podkoren 3 Gigant Stany Zjednoczone Ted Ligety Austria Benjamin Raich Norwegia Henrik Kristoffersen
31. 9 marca 2014 Podkoren 3 Slalom Niemcy Felix Neureuther Niemcy Fritz Dopfer Norwegia Henrik Kristoffersen
32. 12 marca 2014 Szwajcaria Lenzerheide Silvano Beltrametti Zjazd Austria Matthias Mayer Włochy Christof Innerhofer
Stany Zjednoczone Ted Ligety
33. 13 marca 2014 Silvano Beltrametti Supergigant Francja Alexis Pinturault Francja Thomas Mermillod Blondin Stany Zjednoczone Bode Miller
34. 15 marca 2014 Silvano Beltrametti Gigant Stany Zjednoczone Ted Ligety Francja Alexis Pinturault Niemcy Felix Neureuther
35. 16 marca 2014 Silvano Beltrametti Slalom Austria Marcel Hirscher Niemcy Felix Neureuther Austria Mario Matt

Drużynowy slalom gigant równoległy

Data Miejsce Zwycięzcy 2. miejsce 3. miejsce
25 lutego 2014 Austria Innsbruck  Szwecja
Maria Pietilä-Holmner
Anna Swenn-Larsson
Mattias Hargin
Anton Lahdenperä
Markus Larsson
 Norwegia
Mona Løseth
Nina Løseth
Truls Johansen
Sebastian-Foss Solevåg
 Szwajcaria
Denise Feierabend
Wendy Holdener
Nadja Vogel
Marc Gini
Reto Schmidiger
Markus Vogel
14 marca 2014 Szwajcaria Lenzerheide  Szwajcaria
Wendy Holdener
Denise Feierabend
Luca Aerni
Reto Schmidiger
 Stany Zjednoczone
Mikaela Shiffrin
Julia Mancuso
Tim Jitloff
David Chodounsky
 Austria
Bernadette Schild
Michaela Kirchgasser
Manuel Feller
Philipp Schörghofer

Wyniki reprezentantów Polski

Zawodniczka
Maciej Bydliński - - 58 61 63 52 - - - - - - - - - - - 30 - dnf - - 75 34 - - - - - - - - - - -
Michał Jasiczek - - - - - - - - - - - - - - 60 - dnf - - - dnf - - - dnf - - - - - - - - - -
Michał Kłusak dnf - - - - - - - - 57 dnf - - - - - - 42 - - - - - - - - - - - - - - - - -
Adam Chrapek - 74 - - - - - - - - - dnf - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
1-3     4-30     poniżej 30     dnf – Zawodnik nie ukończył zjazdu      dns – Zawodnik nie wystartował      dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany

Klasyfikacje

GENERALNA (po 34 z 34 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Marcel Hirscher 1222
2. Norwegia Aksel Lund Svindal 1091
3. Francja Alexis Pinturault 1028
4. Stany Zjednoczone Ted Ligety 991
5. Niemcy Felix Neureuther 813
6. Norwegia Kjetil Jansrud 657
7. Norwegia Henrik Kristoffersen 639
8. Stany Zjednoczone Bode Miller 633
9. Austria Matthias Mayer 602
10. Szwajcaria Patrick Küng 562
Zjazd (po 9 z 9 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Aksel Lund Svindal 570
2. Austria Hannes Reichelt 360
3. Kanada Erik Guay 357
4. Norwegia Kjetil Jansrud 328
5. Szwajcaria Patrick Küng 307
5. Austria Matthias Mayer 307
7. Francja Johan Clarey 273
8. Stany Zjednoczone Bode Miller 264
9. Stany Zjednoczone Travis Ganong 250
10. Francja Adrien Théaux 248
Supergigant (po 6 z 6 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Aksel Lund Svindal 346
2. Norwegia Kjetil Jansrud 259
3. Szwajcaria Patrick Küng 255
4. Austria Matthias Mayer 236
5. Stany Zjednoczone Bode Miller 220
6. Szwajcaria Didier Défago 195
7. Austria Otmar Striedinger 163
8. Francja Thomas M. Blondin 160
9. Austria Georg Streitberger 146
10. Włochy Peter Fill 145
Gigant (po 8 z 8 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Ted Ligety 560
2. Austria Marcel Hirscher 560
3. Francja Alexis Pinturault 458
4. Francja Thomas Fanara 278
4. Niemcy Felix Neureuther 263
6. Austria Benjamin Raich 238
7. Niemcy Fritz Dopfer 230
8. Włochy Roberto Nani 225
9. Norwegia Henrik Kristoffersen 185
10. Norwegia Leif Kristian Haugen 178
Slalom (po 9 z 9 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Marcel Hirscher 565
2. Niemcy Felix Neureuther 550
3. Norwegia Henrik Kristoffersen 454
4. Włochy Patrick Thaler 351
5. Szwecja Mattias Hargin 349
6. Austria Mario Matt 310
7. Niemcy Fritz Dopfer 273
8. Francja Jean-Baptiste Grange 266
9. Francja Alexis Pinturault 264
10. Włochy Manfred Mölgg 261
Superkombinacja (po 2 z 2 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Alexis Pinturault 180
1. Stany Zjednoczone Ted Ligety 180
3. Francja Thomas M. Blondin 90
4. Szwajcaria Sandro Viletta 86
5. Chorwacja Natko Zrnčić-Dim 70
6. Szwajcaria Mauro Caviezel 67
7. Włochy Peter Fill 66
8. Austria Marcel Hirscher 60
9. Włochy Christof Innerhofer 58
10. Szwajcaria Carlo Janka 56
Drużynowo (po 35 z 35 konkurencji)
Lp. Państwo Punkty
1.  Austria 5393
2.  Francja 3689
3.  Włochy 3253
4.  Norwegia 2955
5. Stany Zjednoczone USA 2780
6.  Szwajcaria 2417
7.  Niemcy 1679
8.  Szwecja 1529
9.  Kanada 1057
10.  Chorwacja 260

Zobacz też

Przypisy

  1. Slalom równoległy odwołany z powodu braku śniegu
  2. Slalom przeniesiony do włoskiego Bormio z powodu braku śniegu
  3. Gigant przełożony do St. Moritz z powodu braku śniegu
  4. Zjazd pierwotnie z Ga-Pa przełożony do St. Moritz, został ponownie przeniesiony do Kvitfjell z powodu zalegającej na trasie mgły.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2013/2014
Listen to this article