Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1989/1990 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1989/1990.

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1989/1990

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1989/1990
1988/1989 1990/1991
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalna (mężczyzn) Francja Éric Laboureix
Skoki akrobatyczne (mężczyzn) Francja Jean-Marc Bacquin
Jazda po muldach (mężczyzn) Francja Edgar Grospiron
Balet (mężczyzn) Włochy Roberto Franco
Kombinacja (mężczyzn) Francja Éric Laboureix
Klasyfikacja generalna (kobiet) Szwajcaria Conny Kissling
Skoki akrobatyczne (kobiet) Sonja Reichart
Jazda po muldach (kobiet) Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht
Balet (kobiet) Szwajcaria Conny Kissling
Kombinacja (kobiet) Szwajcaria Conny Kissling

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1989/1990 rozpoczął się 8 grudnia 1989 we francuskim Tignes, a zakończył 16 marca 1990 we francuskim La Clusaz. Była to 11 edycja Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym. Puchar Świata rozegrany został w 4 krajach i 9 miastach na 3 kontynentach. Najwięcej zawodów odbyło się we Francji, po 12 dla mężczyzn i kobiet.

Obrońcą Pucharu Świata wśród mężczyzn był Kanadyjczyk Chris Simboli, a wśród kobiet Szwajcarka Conny Kissling. W tym sezonie triumfowali: Francuz Éric Laboureix wśród mężczyzn oraz ponownie Kissling, dla której był to już ósmy tytuł z rzędu.

Konkurencje

Mężczyźni

Kalendarz i wyniki

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 8 grudnia 1989 Francja Tignes BA Norwegia Rune Kristiansen Szwajcaria Heini Baumgartner Włochy Roberto Franco
2. 9 grudnia 1989 Francja Tignes AE Stany Zjednoczone Russ Magnanti Kanada Philippe LaRoche Kanada John Ross
3. 14 grudnia 1989 Francja La Plagne BA Włochy Roberto Franco Brak danych Szwajcaria Heini Baumgartner
4. 15 grudnia 1989 Francja La Plagne MO Francja Edgar Grospiron Francja Olivier Allamand Szwajcaria Jürg Biner
5. 16 grudnia 1989 Francja Tignes MO Szwajcaria Bernard Brandt Francja Olivier Allamand Stany Zjednoczone Nelson Carmichael
6. 16 grudnia 1989 Francja Tignes KB Francja Éric Laboureix Stany Zjednoczone Trace Worthington Kanada Jeff Viola
7. 17 grudnia 1989 Francja La Plagne AE Francja Jean-Marc Bacquin Kanada Jean-Marc Rozon Stany Zjednoczone Russ Magnanti
8. 17 grudnia 1989 Francja La Plagne KB Francja Éric Laboureix Francja Olivier Allamand Kanada Jeff Viola
9. 5 stycznia 1990 Kanada Mont Gabriel BA Stany Zjednoczone Lane Spina Włochy Roberto Franco Brak danych
10. 6 stycznia 1990 Kanada Mont Gabriel MO Francja Edgar Grospiron Francja Olivier Allamand Szwajcaria Bernard Brandt
11. 7 stycznia 1990 Kanada Mont Gabriel AE Kanada Philippe LaRoche Stany Zjednoczone Trace Worthington Kanada John Ross
12. 7 stycznia 1990 Kanada Mont Gabriel KB Francja Olivier Allamand Francja Éric Laboureix Stany Zjednoczone Trace Worthington
13. 12 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Lake Placid BA Armin Weiss Włochy Roberto Franco Brak danych
14. 13 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Lake Placid MO Francja Edgar Grospiron Francja Olivier Allamand Stany Zjednoczone Chuck Martin
15. 14 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Lake Placid AE Kanada Philippe LaRoche Francja Jean-Marc Bacquin Stany Zjednoczone Kris Feddersen
16. 14 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Lake Placid KB Francja Éric Laboureix Francja Olivier Allamand Siergiej Szuplecow
17. 19 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Stany Zjednoczone Lane Spina Norwegia Rune Kristiansen Brak danych
18. 20 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Stany Zjednoczone Nelson Carmichael Francja Edgar Grospiron Francja Éric Berthon
19. 21 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Breckenridge AE Kanada Jean-Marc Rozon Kanada Philippe LaRoche Francja Jean-Marc Bacquin
20. 21 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Breckenridge KB Francja Éric Laboureix Francja Olivier Allamand Kanada Jeff Viola
21. 26 stycznia 1990 Kanada Calgary BA Norwegia Rune Kristiansen Włochy Roberto Franco Kanada Craig Young
22. 27 stycznia 1990 Kanada Calgary AE Stany Zjednoczone Russ Magnanti Francja Jean-Marc Bacquin Stany Zjednoczone Kris Feddersen
23. 28 stycznia 1990 Kanada Calgary MO Francja Éric Berthon Stany Zjednoczone Nelson Carmichael Francja Edgar Grospiron
24. 28 stycznia 1990 Kanada Calgary KB Francja Éric Laboureix Francja Olivier Allamand Stany Zjednoczone Trace Worthington
25. 9 lutego 1990 Japonia Inawashiro BA Włochy Roberto Franco Norwegia Rune Kristiansen Kanada Dave Walker
26. 10 lutego 1990 Japonia Inawashiro MO Francja Edgar Grospiron Norwegia Hans Engelsen Eide Stany Zjednoczone Chuck Martin
27. 11 lutego 1990 Japonia Inawashiro AE Francja Jean-Marc Bacquin Szwajcaria Michel Roth Francja Didier Méda
28. 16 lutego 1990 Japonia Inawashiro KB Francja Olivier Allamand Francja Éric Laboureix Stany Zjednoczone Trace Worthington
29. 17 lutego 1990 Japonia Iizuna BA Armin Weiss Kanada Richard Pierce Włochy Roberto Franco
30. 18 lutego 1990 Japonia Iizuna MO Francja Edgar Grospiron Francja Olivier Allamand Francja Éric Berthon
31. 18 lutego 1990 Japonia Iizuna AE Szwajcaria Michel Roth Francja Jean-Marc Bacquin Stany Zjednoczone Russ Magnanti
32. 12 marca 1990 Japonia Iizuna KB Francja Éric Laboureix Francja Olivier Allamand Kanada Jeff Viola
33. 13 marca 1990 Francja La Clusaz BA Brak danych Włochy Roberto Franco Norwegia Rune Kristiansen
34. 14 marca 1990 Francja La Clusaz AE Stany Zjednoczone Trace Worthington Kanada John Ross Stany Zjednoczone Kris Feddersen
35. 16 marca 1990 Francja La Clusaz MO Francja Éric Berthon Kanada John Smart Stany Zjednoczone Rick Emerson
36. 16 marca 1990 Francja La Clusaz KB Stany Zjednoczone Trace Worthington Kanada Jeff Viola Austria Hugo Bonatti

Klasyfikacje

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Éric Laboureix 58
2. Francja Olivier Allamand 53
3. Stany Zjednoczone Trace Worthington 47
4. Kanada Jeff Viola 39
5. Kanada Richard Pierce 34
6. Francja Edgar Grospiron 25
7. Francja Jean-Marc Bacquin 24
7. Kanada Philippe LaRoche 24
7. Włochy Roberto Franco 24
7. Norwegia Rune Kristiansen 24
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Jean-Marc Bacquin 145
2. Kanada Philippe LaRoche 142
3. Stany Zjednoczone Russ Magnanti 138
4. Kanada John Ross 135
5. Stany Zjednoczone Kris Feddersen 129
6. Stany Zjednoczone Trace Worthington 126
6. Francja Didier Méda 126
8. Szwajcaria Michel Roth 123
9. Kanada Jean-Marc Rozon 111
10. Austria Hugo Bonatti 108
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Edgar Grospiron 149
2. Francja Olivier Allamand 142
3. Francja Éric Berthon 136
4. Norwegia Hans Engelsen Eide 136
5. Francja Bruno Bertrand 122
6. Kanada John Smart 120
7. Szwajcaria Bernard Brandt 118
8. Francja Éric Laboureix 114
9. Francja Fabrice Ougier 107
10. Stany Zjednoczone Chuck Martin 106
BALET
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Roberto Franco 146
2. Norwegia Rune Kristiansen 143
3. Hermann Reitberger 130
4. Armin Weiss 136
5. Szwajcaria Heini Baumgartner 125
6. Kanada Dave Walker 124
7. Kanada Richard Pierce 122
8. Kanada Craig Young 116
9. Finlandia Timo Heikkinen 109
10. Francja Éric Laboureix 107
KOMBINACJA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Éric Laboureix 90
2. Francja Olivier Allamand 86
3. Stany Zjednoczone Trace Worthington 80
4. Kanada Jeff Viola 78
5. Hiszpania Rafael Herrero 68
6. Siergiej Szuplecow 36
7. Austria Hugo Bonatti 24
8. Sergey Brener 21

Kobiety

Kalendarz i wyniki

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1. 8 grudnia 1989 Francja Tignes BA Stany Zjednoczone Jan Bucher Wielka Brytania Julia Snell Szwajcaria Conny Kissling
2. 9 grudnia 1989 Francja Tignes AE Sonja Reichart Elfie Simchen Australia Kirstie Marshall
3. 14 grudnia 1989 Francja La Plagne BA Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Jan Bucher Szwajcaria Monika Kamber
4. 15 grudnia 1989 Francja La Plagne MO Francja Raphaëlle Monod Kanada LeeLee Morrison Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht
5. 16 grudnia 1989 Francja Tignes MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Tatjana Mittermayer Włochy Petra Moroder
6. 16 grudnia 1989 Francja Tignes KB Szwajcaria Conny Kissling Wielka Brytania Jilly Curry Australia Tarsha Ebbern
7. 17 grudnia 1989 Francja La Plagne AE Sonja Reichart Francja Catherine Lombard Australia Kirstie Marshall
8. 17 grudnia 1989 Francja La Plagne KB Szwajcaria Conny Kissling Wielka Brytania Jilly Curry Australia Tarsha Ebbern
9. 5 stycznia 1990 Kanada Mont Gabriel BA Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Karen Hunter Stany Zjednoczone Ellen Breen
10. 6 stycznia 1990 Kanada Mont Gabriel MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Kanada LeeLee Morrison Francja Raphaëlle Monod
11. 7 stycznia 1990 Kanada Mont Gabriel AE Sonja Reichart Szwajcaria Conny Kissling Australia Kirstie Marshall
12. 7 stycznia 1990 Kanada Mont Gabriel KB Szwajcaria Conny Kissling Wielka Brytania Jilly Curry Natalja Oriechowa
13. 12 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Lake Placid BA Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Karen Hunter Szwecja Åsa Magnusson
14. 13 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Lake Placid MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Stany Zjednoczone Rachel Schochet Birgit Stein-Keppler
15. 14 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Lake Placid AE Sonja Reichart Japonia Chizuko Kudo Elfie Simchen
16. 14 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Lake Placid KB Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Kristean Porter Natalja Oriechowa
17. 19 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Karen Hunter Szwecja Åsa Magnusson
18. 20 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Tatjana Mittermayer Birgit Stein-Keppler
19. 21 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Breckenridge AE Australia Kirstie Marshall Sonja Reichart Elfie Simchen
20. 21 stycznia 1990 Stany Zjednoczone Breckenridge KB Szwajcaria Conny Kissling Wielka Brytania Jilly Curry Stany Zjednoczone Tamara Saint Germain
21. 26 stycznia 1990 Kanada Calgary BA Stany Zjednoczone Ellen Breen Szwajcaria Conny Kissling Szwajcaria Monika Kamber
22. 27 stycznia 1990 Kanada Calgary AE Francja Catherine Lombard Sonja Reichart Australia Kirstie Marshall
23. 28 stycznia 1990 Kanada Calgary MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Francja Raphaëlle Monod Birgit Stein-Keppler
24. 28 stycznia 1990 Kanada Calgary KB Szwajcaria Conny Kissling Kanada Katherina Kubenk Brak danych
25. 9 lutego 1990 Japonia Inawashiro BA Szwajcaria Conny Kissling Kanada Lucie Barma Szwajcaria Monika Kamber
26. 10 lutego 1990 Japonia Inawashiro MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Tatjana Mittermayer Włochy Petra Moroder
27. 11 lutego 1990 Japonia Inawashiro AE Szwajcaria Conny Kissling Japonia Chizuko Kudo Francja Catherine Lombard
28. 16 lutego 1990 Japonia Inawashiro KB Szwajcaria Conny Kissling Kanada Katherina Kubenk Stany Zjednoczone Kristean Porter
29. 17 lutego 1990 Japonia Iizuna BA Szwajcaria Conny Kissling Kanada Lucie Barma Stany Zjednoczone Ellen Breen
30. 18 lutego 1990 Japonia Iizuna MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Kanada LeeLee Morrison Tatjana Mittermayer
31. 18 lutego 1990 Japonia Iizuna AE Elfie Simchen Japonia Chizuko Kudo Francja Catherine Lombard
32. 12 marca 1990 Japonia Iizuna KB Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Kristean Porter Australia Tarsha Ebbern
33. 13 marca 1990 Francja La Clusaz BA Szwajcaria Conny Kissling Szwajcaria Monika Kamber Szwecja Åsa Magnusson
34. 14 marca 1990 Francja La Clusaz AE Sonja Reichart Szwajcaria Sabine Horvath Francja Catherine Lombard
35. 16 marca 1990 Francja La Clusaz MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Tatjana Mittermayer Francja Raphaëlle Monod
36. 16 marca 1990 Francja La Clusaz KB Wielka Brytania Jilly Curry Australia Tarsha Ebbern Stany Zjednoczone Kristean Porter

Klasyfikacje

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Conny Kissling 35
2. Sonja Reichart 12
2. Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht 12
4. Wielka Brytania Jilly Curry 11
5. Francja Catherine Lombard 10
5. Australia Kirstie Marshall 10
5. Elfie Simchen 10
5. Tatjana Mittermayer 10
5. Szwajcaria Monika Kamber 10
5. Szwecja Åsa Magnusson 10
5. Stany Zjednoczone Ellen Breen 10
5. Francja Raphaëlle Monod 10
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Sonja Reichart 71
2. Francja Catherine Lombard 62
3. Australia Kirstie Marshall 61
4. Elfie Simchen 57
4. Szwajcaria Conny Kissling 57
6. Japonia Chizuko Kudo 50
7. Szwajcaria Sabine Horvath 42
8. Szwajcaria Colette Brand 37
9. Stany Zjednoczone Jodie Spiegel 34
10. Japonia Hiroko Fujii 31
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht 72
2. Tatjana Mittermayer 63
3. Francja Raphaëlle Monod 57
4. Birgit Stein-Keppler 55
5. Włochy Petra Moroder 47
6. Kanada LeeLee Morrison 45
7. Stany Zjednoczone Rachel Schochet 44
8. Stany Zjednoczone Maggie Connor 37
9. Norwegia Stine Lise Hattestad 35
10. Szwajcaria Conny Kissling 32
BALET
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Conny Kissling 72
2. Szwajcaria Monika Kamber 59
3. Szwecja Åsa Magnusson 57
3. Stany Zjednoczone Ellen Breen 57
5. Stany Zjednoczone Karen Hunter 45
6. Kanada Lucie Barma 44
7. Francja Cathy Fechoz 43
8. Kanada Tanya Clarke 38
9. Stany Zjednoczone Jan Bucher 31
10. Stany Zjednoczone Carla Tanner 29
KOMBINACJA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Conny Kissling 48
2. Wielka Brytania Jilly Curry 40
3. Kanada Katherina Kubenk 33
4. Stany Zjednoczone Kristean Porter 26
4. Australia Tarsha Ebbern 26
6. Stany Zjednoczone Tamara Saint Germain 21
... Brak danych
8. Francja Véronique Granier 9
9. Japonia Sachiyo Kamimura 4
10. Kanada Shannon Carey 3
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1989/1990
Listen to this article