Puchar Kontynentalny 2013/2014
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
17. edycja Pucharu Kontynentalnego został rozegrany od 27 września 2013 roku do 12 stycznia 2014 roku.
Szybkie fakty Miejsce finału, Pierwsze miejsce ...
| |||
Miejsce finału | |||
---|---|---|---|
Podium | |||
Pierwsze miejsce | |||
Drugie miejsce | |||
Trzecie miejsce |
Zamknij
Terminy etapów turnieju określono w czerwcu 2013 roku na spotkaniu w Budapeszcie[1]. W edycji uczestniczyła drużyna mistrza Polski – Cracovia, która rozpoczęła rozgrywki od II rundy.
Więcej informacji Runda, Data ...
Runda | Data | Grupa | Miejsce | Drużyna |
---|---|---|---|---|
Pierwsza | 27-29 września 2013 | Grupa A | Ledena Dvorana Pionir Belgrad Serbia | CH Gasteiz Partizan Belgrad CSKA Sofia Viiking Tallinn |
Druga | 18-20 października 2013 | Grupa B | National Ice Centre Nottingham Wielka Brytania | Nottingham Panthers HYS The Hague HK Juniors Ryga CH Gasteiz[2][3] |
Grupa C | Dunaújvárosi Jégcsarnok Dunaújváros Węgry | Cracovia HSC Csíkszereda DAB Dunaújváros Slavija Lublana | ||
Trzecia | 22-24 listopada 2013 | Grupa D | Pala Odegar Asiago Włochy | Asiago Hockey Toros Nieftiekamsk Jertys Pawłodar Nottingham Panthers |
Grupa E | SE Arena Vojens Dania | SønderjyskE Ishockey Nioman Grodno Stavanger Oilers DAB Dunaújváros | ||
Super finał | 10-12 stycznia 2014 | Grupa F | Île Lacroix Rouen Francja | Dragons de Rouen Donbas Donieck Asiago Hockey Stavanger Oilers |
Zamknij
Grupa A
Mecze I rundy grupy A odbyły się w dniach 27-29 września 2013 w Belgradzie w Serbii.
27 września 2013 | CSKA Sofia | 4:1 | CH Gasteiz | Ledena Dvorana Pionir, Belgrad |
Więcej informacji Szczegóły ...
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | K. Monov (EQ) 05:16 M. Subbotin (EQ) 15:04 M. Subbotin (EQ) 25:03 V. Stefanech (EQ) 29:06 |
(2:1, 2:0, 0:0) | 06:30 A. Sosa | Widzów: 30 Sędzia główny: Ulrich Erd Sędziowie liniowi: Nemanja Nikolic Uros Aleksic |
10 min. kar | 12 min. kar |
Zamknij
27 września 2013 | Tallinn Viiking Sport | 8:3 | Partizan Belgrad | Ledena Dvorana Pionir, Belgrad |
Więcej informacji Szczegóły ...
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | W. Bobkow (PP2) 01:08 R. Romanenko (PP) 02:19 M. Iwanow (EQ) 13:16 J. Lipicz (EQ) 16:27 V. Vabiščevičs (EQ) 42:36 P. Karpuczkin (EQ) 55:03 N. Seljukow (EQ) 56:06 P. Karpuczkin (PP) 58:52 |
(4:1, 0:1, 4:1) | 15:22 (EQ) M. Kovacevic 22:59 (EQ) F. Pajević 53:55 (EQ) D. Filipovic |
Widzów: 175 Sędzia główny: Władimir Proskurow Sędziowie liniowi: Davor Bogdan Darko Popovic |
22 min. kar | 14 min. kar |
Zamknij
28 września 2013 | CH Gasteiz | 2:5 | Tallinn Viiking Sport | Ledena Dvorana Pionir, Belgrad |
Więcej informacji Szczegóły ...
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | A. Sosa (SH) 15:32 T. Mannermaa (EQ) 37:40 |
(1:2, 1:3, 0:0) | 16:15 (PP2) W. Bobkow 18:01 (PP) M. Iwanow 31:47 (EQ) M. Iwanow 32:30 (EQ) P. Karpuczkin 39:59 (EQ) A. Lukin |
Widzów: 35 Sędzia główny: Nejbosa Ivanov Sędziowie liniowi: Nemanja Nikolic Uros Aleksic |
39 min. kar | 10 min. kar |
Zamknij
28 września 2013 | Partizan Belgrad | 5:3 | CSKA Sofia | Ledena Dvorana Pionir, Belgrad |
Więcej informacji Szczegóły ...
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | N. Rakovic (PP) 08:07 M. Milovanovic (PP) 28:17 N. Rakovic (EQ) 43:24 M. Milovanovic (EQ) 44:52 M. Milovanovic (EN) 59:11 |
(1:0, 1:1, 3:2) | 32:12 (SH) V. Stefanech 41:40 (EQ) J. Dusicka 45:56 (EQ) A. Johnsson |
Widzów: 210 Sędzia główny: Ulrich Erd Sędziowie liniowi: Davor Bogdan Darko Popovic |
8 min. kar | 12 min. kar |
Zamknij
29 września 2013 | CSKA Sofia | 3:5 | Tallinn Viiking Sport | Ledena Dvorana Pionir, Belgrad |
Więcej informacji Szczegóły ...
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | S. Mukhaczew (EQ) 02:50 M. Subbotin (EQ) 16:54 A. Johnsson (PP) 32:11 |
(2:0, 1:2, 0:3) | 21:13 (PP) P. Karpuczkin 21:48 (EQ) M. Borowikow 42:16 (PP) W. Bobkow 46:14 (EQ) P. Karpuczkin 48:10 (EQ) V. Vabiščevičs |
Widzów: 50 Sędzia główny: Władimir Proskurow Sędziowie liniowi: Davor Bogdan Darko Popovic |
10 min. kar | 4 min. kar |
Zamknij
29 września 2013 | CH Gasteiz | 10:1 | Partizan Belgrad | Ledena Dvorana Pionir, Belgrad |
Więcej informacji Szczegóły ...
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | A. Sosa (PP) 05:11 J. Bauer (EQ) 05:56 J. Bauer (EQ) 07:47 J. A. Brabo (PP) 27:16 T. Mannermaa (EQ) 28:22 E. Mackintosh (PP) 43:45 J. A. Brabo (EQ) 46:36 A. Hernandez (PP) 55:05 A. Sosa (EQ) 58:29 D. Balazs (EQ) 59:53 |
(3:0, 2:0, 5:1) | 57:57 (EQ) D. Filipovic | Widzów: 150 Sędzia główny: Ulrich Erd Sędziowie liniowi: Nemanja Nikolic Uros Aleksic |
10 min. kar | 66 min. kar |
Zamknij
Tabela
Więcej informacji Lp., Zespół ...
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | WpD | PpD | P | G+ | G- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tallinn Viiking Sport | 3 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 18 | 8 | +10 |
2 | CH Gasteiz | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 13 | 10 | +3 |
3 | CSKA Sofia | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 10 | 11 | -1 |
4 | Partizan Belgrad | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 9 | 21 | -12 |
Zamknij
W turnieju grupy A zwyciężyła drużyna gospodarzy Tallinn Viiking Sport, ale z powodu problemów z uzyskaniem wiz wycofała się z rozgrywek. Jej miejsce zajął drugi w tabeli CH Gasteiz i uzyskał awans do drugiej rundy (Grupa B)[3].