Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Szwajcaria
Kod MKOl SUI
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006
Turyn
Chorąży Philipp Schoch[1]
Liczba zawodników 125 w 13 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
5
Srebro
4
Brąz
5
Razem
14

Reprezentacja Szwajcarii na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 liczyła 125 zawodników - 77 mężczyzn i 48 kobiet, którzy wystąpili w 13 dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli 14 medali - 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

Najwięcej medali (po dwa) wśród Szwajcarów zdobyli: Martin Annen i Beat Hefti.

Najmłodszym szwajcarskim zawodnikiem podczas ZIO 2006 był Florence Schelling (16 lat i 340 dni), a najstarszym - Claudio Pescia (42 lata i 89 dni).

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Evelyne Leu
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne kobiet
Maya Pedersen-Bieri
Skeleton
Jedynki kobiet
Tanja Frieden
Snowboarding
Snowboardcross kobiet
Philipp Schoch
Snowboarding
Slalom gigant równoległy mężczyzn
Daniela Meuli
Snowboarding
Slalom gigant równoległy kobiet
Martina Schild
Narciarstwo alpejskie
Zjazd kobiet
Mirjam Ott
Binia Beeli
Valeria Spälty
Michele Moser
Manuela Kormann
Curling
Curling kobiet
Stéphane Lambiel
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Simon Schoch
Snowboarding
Slalom gigant równoległy mężczyzn
Bruno Kernen
Narciarstwo alpejskie
Zjazd mężczyzn
Ambrosi Hoffmann
Narciarstwo alpejskie
Supergigant mężczyzn
Martin Annen
Beat Hefti
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Martin Annen
Beat Hefti
Cedric Grand
Thomas Lamparter
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Gregor Stähli
Skeleton
Skeleton mężczyzn

Wyniki reprezentantów Szwajcarii

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 65. miejsce
bieg indywidualny - 76. miejsce
sprint - 43. miejsce
bieg pościgowy - 23. miejsce
bieg indywidualny - 52. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki -
Dwójki - 8. miejsce
Czwórki -
  • Ivo Rüegg, Andi Gees, Roman Handschin, Christian Aebli
Czwórki - 8. miejsce

Kobiety

Dwójki - 8. miejsce
  • Sabina Hafner, Cora Huber
Dwójki - 10. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Bieg łączony - 59. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 30. miejsce
Bieg łączony - 36. miejsce
50 km stylem dowolnym - 21. miejsce
Bieg łączony - 40. miejsce
50 km stylem dowolnym - 32. miejsce
15 km stylem klasycznym - 29. miejsce
50 km stylem dowolnym - 50. miejsce
Sprint drużynowy stylem klasycznym - 15. miejsce
sztafeta - 7. miejsce

Kobiety

10 km stylem klasycznym - 41. miejsce
Bieg łączony - 24. miejsce
30 km stylem dowolnym - 16. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 32. miejsce
10 km stylem klasycznym - 15. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 15. miejsce
10 km stylem klasycznym - 25. miejsce
sztafeta - 11. miejsce

Curling

Mężczyźni - 5. miejsce

Kobiety -

Hokej na lodzie

Kobiety

  • Silvia Bruggmann, Nicole Bullo, Sandra Cattaneo, Daniela Diaz, Patricia Elsmore-Sautter, Angela Frautschi, Ramona Fuhrer, Ruth Künzle, Kathrin Lehmann, Monika Leuenberger, Jeanette Marty, Julia Marty, Stefanie Marty, Christine Meier, Prisca Mosimann, Sandrine Ray, Rachel Rochat, Laura Ruhnke, Florence Schelling, Tina Schumacher - 7. miejsce

Mężczyźni

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Sprint - 20. miejsce
Gundersen - 24. miejsce
Sprint - 21. miejsce
Gundersen - 23. miejsce
  • Seppi Hurschler
Sprint - 24. miejsce
Gundersen - 22. miejsce
  • Ivan Rieder
Sprint - 36. miejsce
Gundersen - 27. miejsce
Drużynowo - 4. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści -
  • Jamal Othman
soliści - 27. miejsce

Kobiety

solistki - 8. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - DNF
slalom - DNF
kombinacja - 4. miejsce
gigant - 17. miejsce
slalom - 14. miejsce
kombinacja - 7. miejsce
supergigant - 12. miejsce
gigant - 19. miejsce
zjazd - 26. miejsce
supergigant - 16. miejsce
gigant - 14. miejsce
kombinacja - DNF
zjazd - 12. miejsce
zjazd - 17. miejsce
supergigant -
zjazd -
supergigant - 18. miejsce
slalom - 15. miejsce
kombinacja - DNF

Kobiety

zjazd - 12. miejsce
supergigant - 17. miejsce
gigant - 16. miejsce
kombinacja - DNS
zjazd - 14. miejsce
supergigant - 15. miejsce
zjazd -
supergigant - 6. miejsce
zjazd - 5. miejsce
supergigant - 35. miejsce
gigant - 24. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

skoki akrobatyczne - 14. miejsce
skoki akrobatyczne - 10. miejsce

Kobiety

skoki akrobatyczne -
skoki akrobatyczne - 7. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Stefan Höhener
jedynki - 15. miejsce

Kobiety

jedynki - 9. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

Kobiety

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 38. miejsce
Skocznia duża - 15. miejsce
Skocznia normalna - 5. miejsce
Skocznia duża - 6. miejsce
Skocznia normalna - 48. miejsce
Skocznia duża - 37. miejsce
Skocznia normalna - 13. miejsce
Skocznia duża - 13. miejsce
Drużynowo - 7. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

halfpipe - 39. miejsce
snowboardcross - 9. miejsce
gigant równoległy - 5. miejsce
gigant równoległy - 8. miejsce
  • Frederik Kalbermatten
halfpipe - 24. miejsce
halfpipe - 7. miejsce
snowboardcross - 25. miejsce
gigant równoległy -
gigant równoległy -
halfpipe - 19. miejsce

Kobiety

gigant równoległy - 7. miejsce
snowboardcross - 5. miejsce
snowboardcross -
gigant równoległy -
snowboardcross - 11. miejsce
halfpipe - 7. miejsce

Bibliografia

Przypisy

  1. Switzerland (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2011-12-12].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Listen to this article