Tim Hortons Brier 2015
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Tim Hortons Brier 2015 – mistrzostwa Kanady mężczyzn w curlingu. Odbywają się między 28 lutego a 8 marca 2015 w Calgary, Alberta, w Scotiabank Saddledome.
Triumfator turnieju wystąpi na Mistrzostwach Świata 2015. Tytułów mistrzowskich broni drużyna Johna Morrisa, rok wcześniej zespołem dowodził Kevin Koe.
W sezonie 2014/2015 ujednolicono rozgrywki kobiet i mężczyzn w mistrzostwach Kanady. Osobno występują drużyny Jukonu i Terytoriów Północno-Zachodnich, możliwość startu uzyskał również Nunavut. Wzorem rozgrywek kobiecych w rywalizacji uczestniczy obrońca tytułu mistrzowskiego (Team Canada). Łącznie w rywalizacji może brać udział 14 drużyn (Team Canada, 9 prowincji, 3 terytoria i Northern Ontario). Przez tak dużą liczbę drużyn zawody podzielono na kwalifikację i turniej główny, w którym uczestniczy 11 zespołów i zwycięzca kwalifikacji.
W pierwszym turnieju kwalifikacyjnym biorą udział trzy drużyny, dwie które w latach 2012-2014 miały najsłabszy bilans wygranych i przegranych meczów, tj. Nowa Szkocja i Wyspa Księcia Edwarda oraz dwa zespoły, które nie uczestniczyły wówczas w Mistrzostwach Kanady – Jukon (jako połączona reprezentacja terytoriów występowały Terytoria Północno-Zachodnie). Nunavut nie wyraził chęci udziału w turnieju.
Eliminacje na szczeblu prowincjonalnym najwcześniej, 8 stycznia, rozpoczęły się w Jukonie, ostatni turniej zakończył się 10 lutego i wyłonił reprezentację Wyspy Księcia Edwarda.
Spis treści |
---|
Runda kwalifikacyjna – Drużyny 1 – 2 – 3 – Mecz kwalifikacyjny Drużyny Round Robin 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 – 8 – 9 – 10 – 11 – 12 – 13 – 14 – 15 – 16 – 17 Play-off 1-2 – 3-4 – Półfinał – Finał Klasyfikacja końcowa Linki zewnętrzne – Zobacz też |
Drużyny
Prowincja/Terytorium | Czwarty | Trzeci | Drugi | Otwierający | Rezerwowy | Miasto |
---|---|---|---|---|---|---|
Jukon | Bob Smallwood | Wade Scoffin | Steve Fecteau | Clint Ireland | Scott Odian | Whitehorse Whitehorse Curling Club |
Nowa Szkocja | Peter Burgess | Glen MacLeod | Colten Steele | Robbie McLean | Paul Flemming | Halifax Mayflower Curling Club |
Wyspa Księcia Edwarda | Adam Casey | Josh Barry | Anson Carmody | Robbie Doherty | Robert Campbell | Summerside Silver Fox Curling & Yard Club Charlottetown Charlottetown Curling Club |
Round Robin
# | Prowincja/Terytorium | Mecze | Endy | Kamienie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | P | W | P | B | S | W | P | ||
1 | Wyspa Księcia Edwarda | 2 | 1 | 11 | 14 | 1 | 3 | 19 | 17 |
2 | Jukon | 1 | 2 | 14 | 11 | 2 | 7 | 19 | 17 |
3 | Nowa Szkocja | 1 | 1 | 8 | 8 | 1 | 2 | 12 | 16 |
Mecz 1.
26 lutego 2015; 19:00
Tor | Prowincja/Terytorium | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
B | Wyspa Księcia Edwarda | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | x | x | x | 1 | |
Jukon | 2 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | x | x | x | 8 |
Mecz 2.
27 lutego 2015; 8:00
Tor | Prowincja/Terytorium | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
B | Jukon | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | x | 5 | |
Nowa Szkocja | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | x | 9 |
Mecz 3.
27 lutego 2015; 15:30
Tor | Prowincja/Terytorium | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
B | Nowa Szkocja | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | x | x | 3 | |
Wyspa Księcia Edwarda | 2 | 0 | 1 | 4 | 0 | 2 | 0 | 2 | x | x | 11 |
Mecz kwalifikacyjny
28 lutego 2015; 13:30
Tor | Prowincja/Terytorium | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Ogółem | |
D | Jukon | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6 | |
Wyspa Księcia Edwarda | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 7 |
Prowincja/Terytorium | Czwarty | Trzeci | Drugi | Otwierający | Rezerwowy | Miasto |
---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | John Morris | Pat Simmons | Carter Rycroft | Nolan Thiessen | Calgary Glencoe Club | |
Alberta | Kevin Koe | Marc Kennedy | Brent Laing | Ben Hebert | Jamie King | Calgary Glencoe Club |
Kolumbia Brytyjska | Jim Cotter | Ryan Kuhn | Tyrel Griffith | Rick Sawatsky | Kelowna Kelowna Curling Club | |
Manitoba | Reid Carruthers | Braeden Moskowy | Derek Samagalski | Colin Hodgson | West St. Paul West St. Paul Curling Club | |
Northern Ontario | Brad Jacobs | Ryan Fry | E.J. Harnden | Ryan Harnden | Sault Ste. Marie Soo Curlers Association | |
Nowa Fundlandia i Labrador | Brad Gushue | Mark Nichols | Brett Gallant | Geoff Walker | St. John’s Bally Haly Golf & Curling Club | |
Nowy Brunszwik | Jeremy Mallais | Zach Eldridge | Chris Jeffrey | Jared Bezanson | Saint John Thistle St. Andrew Curling Club | |
Ontario | Mark Kean | Mathew Camm | David Mathers | Scott Howard | Bryan Cochrane | Fenelon Falls Fenelon Falls Curling Club |
Quebec | Jean-Michel Ménard | Martin Crête | Eric Sylvain | Philippe Ménard | Pierre Charette | Saint-Romuald Club de curling Etchemin |
Saskatchewan | Steve Laycock | Kirk Muyres | Colton Flasch | Dallan Muyres | Gerry Adam | Saskatoon Nutana Curling Club |
Terytoria Północno-Zachodnie | Jamie Koe | Mark Whitehead | Brad Chorostkowski | Robert Borden | Bill Merklinger | Yellowknife Yellowknife Curling Club |
Wyspa Księcia Edwarda | Adam Casey | Josh Barry | Anson Carmody | Robbie Doherty | Robert Campbell | Summerside Silver Fox Curling & Yard Club Charlottetown Charlottetown Curling Club |