For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Tirreno-Adriático 2020.

Tirreno-Adriático 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tirreno-Adriático 2020
Cycling (road) pictogram.svg
Informacje ogólne
Wyścig55. Tirreno-Adriático
KategoriaUCI World Tour 2020 2.UWT
Etapów8
Daty7 – 14 września 2020
Dystans1138,1 km
Państwo
ITA
Włochy
StartLido di Camaiore
MetaSan Benedetto del Tronto
Drużyn25
Startujących175
Ukończyło152
Średnia prędkość35,426 km/h
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsce
GBR
Simon Yates (Mitchelton-Scott)
Drugie miejsce
GBR
Geraint Thomas (Ineos Grenadiers)
Trzecie miejsce
POL
Rafał Majka (Bora-Hansgrohe)
Punktowa
GER
Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe)
Górska
ESP
Héctor Carretero (Movistar Team)
Młodzieżowa
RUS
Aleksandr Własow (Astana)
Drużynowa
GER
Team Sunweb
◀ 20192021 ▶
Dokumentacja Wikidata-logo S.svg

Tirreno-Adriático 2020 – 55. edycja wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriático, która odbyła się w dniach od 7 do 14 września 2020. Wyścig był częścią UCI World Tour 2020.

Początkowo wyścig miał odbyć się w dniach od 11 do 17 marca 2020[1], jednak, ze względu na pandemię COVID-19, Międzynarodowa Unia Kolarska dokonała znaczących zmian w kalendarzu cyklu UCI World Tour 2020, w wyniku których zmagania w ramach Tirreno-Adriático zostały przeniesione na okres od 7 do 14 września 2020[2].

Etapy

Wikidata-logo S.svgEtapDataStart – MetatypeDystans (km)Zwycięzca etapuLider
1 7 września 2020Lido di Camaiore – Lido di Camaiore
płaski
134
GER
Pascal Ackermann
GER
Pascal Ackermann
2 8 września 2020CamaioreFollonica
płaski
198
GER
Pascal Ackermann
GER
Pascal Ackermann
3 9 września 2020Follonica – Saturnia
górzysty
217
CAN
Michael Woods
CAN
Michael Woods
4 10 września 2020TerniCascia
górski
194
AUS
Lucas Hamilton
CAN
Michael Woods
5 11 września 2020Norcia – Sassotetto
górski
202
GBR
Simon Yates
GBR
Simon Yates
6 12 września 2020CastelfidardoSenigallia
płaski
171
BEL
Tim Merlier
GBR
Simon Yates
7 13 września 2020Pieve TorinaLoreto
pagórkowaty
181
NED
Mathieu van der Poel
GBR
Simon Yates
8 14 września 2020San Benedetto del TrontoSan Benedetto del Tronto
jazda indywidualna na czas
10,1
ITA
Filippo Ganna
GBR
Simon Yates

Uczestnicy

Drużyny

WorldTeams (19)ProTeams (6)

Lista startowa

Legenda: DNF – nie ukończył etapu, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował do etapu, DSQ – zdyskwalifikowany. Numer przy skrócie oznacza etap, na którym kolarz opuścił wyścig.

Wyniki etapów

Etap 1

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Pascal Ackermann
GER
Niemcy
Bora-Hansgrohe2h 57' 55"
2. Fernando Gaviria
COL
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 0"
3. Magnus Cort Nielsen
DEN
Dania
EF Pro Cycling+ 0"
4. Szymon Sajnok
POL
Polska
CCC Team+ 0"
5. Davide Cimolai
ITA
Włochy
Israel Start-Up Nation+ 0"
6. Andrea Vendrame
ITA
Włochy
AG2R La Mondiale+ 0"
7. Jonas Rickaert
BEL
Belgia
Alpecin-Fenix+ 0"
8. Romain Seigle
FRA
Francja
Groupama-FDJ+ 0"
9. Piet Allegaert
BEL
Belgia
Cofidis+ 0"
10. Pascal Eenkhoorn
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Pascal Ackermann
niebieska koszulka (klasyfikacja generalna)
pomarańczowa koszulka (klasyfikacja punktowa)
GER
Niemcy
Bora-Hansgrohe2h 57' 45"
2. Fernando Gaviria
COL
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 4"
3. Magnus Cort Nielsen
DEN
Dania
EF Pro Cycling+ 6"
4. Paul Martens
GER
Niemcy
Jumbo-Visma+ 7"
5. Simon Pellaud
SUI
Szwajcaria
Androni Giocattoli-Sidermec+ 8"
6. Michael Matthews
AUS
Australia
Team Sunweb+ 9"
7. Szymon Sajnok
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
POL
Polska
CCC Team+ 10"
8. Davide Cimolai
ITA
Włochy
Israel Start-Up Nation+ 10"
9. Andrea Vendrame
ITA
Włochy
AG2R La Mondiale+ 10"
10. Jonas Rickaert
BEL
Belgia
Alpecin-Fenix+ 10"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Pascal Ackermann
niebieska koszulka (klasyfikacja generalna)
pomarańczowa koszulka (klasyfikacja punktowa)
GER
Niemcy
Bora-Hansgrohe5h 01' 53"
2. Fernando Gaviria
COL
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 0"
3. Rick Zabel
GER
Niemcy
Israel Start-Up Nation+ 0"
4. Davide Ballerini
ITA
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 0"
5. Tim Merlier
BEL
Belgia
Alpecin-Fenix+ 0"
6. Davide Cimolai
ITA
Włochy
Israel Start-Up Nation+ 0"
7. Lorrenzo Manzin
FRA
Francja
Total Direct Énergie+ 0"
8. Luca Pacioni
ITA
Włochy
Androni Giocattoli-Sidermec+ 0"
9. Florian Vermeersch
BEL
Belgia
Lotto-Soudal+ 0"
10. Mike Teunissen
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Pascal Ackermann
niebieska koszulka (klasyfikacja generalna)
pomarańczowa koszulka (klasyfikacja punktowa)
GER
Niemcy
Bora-Hansgrohe7h 59' 28"
2. Fernando Gaviria
COL
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 8"
3. Magnus Cort Nielsen
DEN
Dania
EF Pro Cycling+ 16"
4. Rick Zabel
GER
Niemcy
Israel Start-Up Nation+ 16"
5. Nicola Bagioli
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
ITA
Włochy
Androni Giocattoli-Sidermec+ 17"
6. Paul Martens
GER
Niemcy
Jumbo-Visma+ 17"
7. Simon Pellaud
SUI
Szwajcaria
Androni Giocattoli-Sidermec+ 18"
8. Michael Matthews
AUS
Australia
Team Sunweb+ 19"
9. Davide Cimolai
ITA
Włochy
Israel Start-Up Nation+ 20"
10. Lorrenzo Manzin
FRA
Francja
Total Direct Énergie+ 20"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Michael Woods
CAN
Kanada
EF Pro Cycling5h 19' 46"
2. Rafał Majka
POL
Polska
Bora-Hansgrohe+ 1"
3. Wilco Kelderman
NED
Holandia
Team Sunweb+ 20"
4. Patrick Konrad
AUT
Austria
Bora-Hansgrohe+ 20"
5. Aleksandr Własow
RUS
Rosja
Astana+ 20"
6. Sergio Henao
COL
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 20"
7. Tanel Kangert
EST
Estonia
EF Pro Cycling+ 20"
8. Fausto Masnada
ITA
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 20"
9. Jakob Fuglsang
DEN
Dania
Astana+ 20"
10. Geraint Thomas
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 20"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Michael Woods
niebieska koszulka (klasyfikacja generalna)
CAN
Kanada
EF Pro Cycling13h 19' 24"
2. Rafał Majka
POL
Polska
Bora-Hansgrohe+ 5"
3. Wilco Kelderman
NED
Holandia
Team Sunweb+ 26"
4. Geraint Thomas
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 30"
5. Patrick Konrad
AUT
Austria
Bora-Hansgrohe+ 30"
6. Sergio Henao
COL
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 30"
7. Fausto Masnada
ITA
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 30"
8. Tanel Kangert
EST
Estonia
EF Pro Cycling+ 30"
9. Simon Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 30"
10. Aleksandr Własow
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
RUS
Rosja
Astana+ 30"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Lucas Hamilton
AUS
Australia
Mitchelton-Scott4h 46' 22"
2. Fausto Masnada
ITA
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 0"
3. Michael Woods
niebieska koszulka (klasyfikacja generalna)
CAN
Kanada
EF Pro Cycling+ 10"
4. Aleksandr Własow
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
RUS
Rosja
Astana+ 10"
5. Geraint Thomas
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 10"
6. Wilco Kelderman
NED
Holandia
Team Sunweb+ 10"
7. Jack Haig
AUS
Australia
Mitchelton-Scott+ 10"
8. Rafał Majka
POL
Polska
Bora-Hansgrohe+ 10"
9. James Knox
GBR
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 10"
10. Simon Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 10"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Michael Woods
niebieska koszulka (klasyfikacja generalna)
zielona koszulka (klasyfikacja górska)
CAN
Kanada
EF Pro Cycling18h 05' 52"
2. Rafał Majka
POL
Polska
Bora-Hansgrohe+ 9"
3. Fausto Masnada
ITA
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 18"
4. Lucas Hamilton
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
AUS
Australia
Mitchelton-Scott+ 27"
5. Wilco Kelderman
NED
Holandia
Team Sunweb+ 30"
6. Geraint Thomas
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 34"
7. Simon Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 34"
8. Aleksandr Własow
RUS
Rosja
Astana+ 34"
9. Jack Haig
AUS
Australia
Mitchelton-Scott+ 47"
10. James Knox
GBR
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 47"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Simon Yates
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott5h 30' 43"
2. Geraint Thomas
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 35"
3. Rafał Majka
POL
Polska
Bora-Hansgrohe+ 35"
4. Aleksandr Własow
RUS
Rosja
Astana+ 39"
5. Wilco Kelderman
NED
Holandia
Team Sunweb+ 54"
6. James Knox
GBR
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 58"
7. Fausto Masnada
ITA
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 1' 00"
8. Jai Hindley
AUS
Australia
Team Sunweb+ 1' 05"
9. Gianluca Brambilla
ITA
Włochy
Trek-Segafredo+ 1' 11"
10. Louis Meintjes
RSA
Południowa Afryka
NTT Pro Cycling+ 1' 46"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Simon Yates
niebieska koszulka (klasyfikacja generalna)
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott23h 36' 59"
2. Rafał Majka
POL
Polska
Bora-Hansgrohe+ 16"
3. Geraint Thomas
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 39"
4. Aleksandr Własow
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
RUS
Rosja
Astana+ 49"
5. Fausto Masnada
ITA
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 54"
6. Wilco Kelderman
NED
Holandia
Team Sunweb+ 1' 00"
7. James Knox
GBR
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 1' 21"
8. Michael Woods
CAN
Kanada
EF Pro Cycling+ 1' 22"
9. Gianluca Brambilla
ITA
Włochy
Trek-Segafredo+ 2' 28"
10. Jack Haig
AUS
Australia
Mitchelton-Scott+ 2' 44"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Tim Merlier
BEL
Belgia
Alpecin-Fenix3h 59' 30"
2. Pascal Ackermann
pomarańczowa koszulka (klasyfikacja punktowa)
GER
Niemcy
Bora-Hansgrohe+ 0"
3. Magnus Cort Nielsen
DEN
Dania
EF Pro Cycling+ 0"
4. Fernando Gaviria
COL
Kolumbia
UAE Team Emirates+ 0"
5. Mike Teunissen
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 0"
6. Davide Ballerini
ITA
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 0"
7. Lorrenzo Manzin
FRA
Francja
Total Direct Énergie+ 0"
8. Piet Allegaert
BEL
Belgia
Cofidis+ 0"
9. Iván García Cortina
ESP
Hiszpania
Bahrain McLaren+ 0"
10. Alex Aranburu
ESP
Hiszpania
Astana+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Simon Yates
niebieska koszulka (klasyfikacja generalna)
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott27h 36' 29"
2. Rafał Majka
POL
Polska
Bora-Hansgrohe+ 16"
3. Geraint Thomas
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 39"
4. Aleksandr Własow
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
RUS
Rosja
Astana+ 49"
5. Fausto Masnada
ITA
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 54"
6. Wilco Kelderman
NED
Holandia
Team Sunweb+ 1' 00"
7. James Knox
GBR
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 1' 21"
8. Michael Woods
CAN
Kanada
EF Pro Cycling+ 1' 22"
9. Gianluca Brambilla
ITA
Włochy
Trek-Segafredo+ 2' 28"
10. Jack Haig
AUS
Australia
Mitchelton-Scott+ 2' 44"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Mathieu van der Poel
NED
Holandia
Alpecin-Fenix4h 19' 23"
2. Ruben Guerreiro
POR
Portugalia
EF Pro Cycling+ 4"
3. Matteo Fabbro
ITA
Włochy
Bora-Hansgrohe+ 4"
4. Wilco Kelderman
NED
Holandia
Team Sunweb+ 9"
5. Alex Aranburu
ESP
Hiszpania
Astana+ 10"
6. Simon Yates
niebieska koszulka (klasyfikacja generalna)
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott+ 10"
7. Michael Woods
CAN
Kanada
EF Pro Cycling+ 10"
8. Geraint Thomas
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 10"
9. Aleksandr Własow
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
RUS
Rosja
Astana+ 10"
10. Rafał Majka
POL
Polska
Bora-Hansgrohe+ 10"
Źródło: ProCyclingStats
Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Simon Yates
niebieska koszulka (klasyfikacja generalna)
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott31h 56' 02"
2. Rafał Majka
POL
Polska
Bora-Hansgrohe+ 16"
3. Geraint Thomas
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 39"
4. Aleksandr Własow
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
RUS
Rosja
Astana+ 49"
5. Fausto Masnada
ITA
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 57"
6. Wilco Kelderman
NED
Holandia
Team Sunweb+ 59"
7. Michael Woods
CAN
Kanada
EF Pro Cycling+ 1' 22"
8. James Knox
GBR
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 1' 26"
9. Gianluca Brambilla
ITA
Włochy
Trek-Segafredo+ 2' 33"
10. Jack Haig
AUS
Australia
Mitchelton-Scott+ 2' 47"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 8

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Filippo Ganna
ITA
Włochy
Ineos Grenadiers10' 42"
2. Victor Campenaerts
BEL
Belgia
NTT Pro Cycling+ 18"
3. Rohan Dennis
AUS
Australia
Ineos Grenadiers+ 26"
4. Geraint Thomas
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 28"
5. Tobias Ludvigsson
SWE
Szwecja
Groupama-FDJ+ 33"
6. Benjamin Thomas
FRA
Francja
Groupama-FDJ+ 34"
7. Jos van Emden
NED
Holandia
Jumbo-Visma+ 39"
8. Nathan Van Hooydonck
BEL
Belgia
CCC Team+ 40"
9. Jan Tratnik
SLO
Słowenia
Bahrain McLaren+ 40"
10. Michael Matthews
AUS
Australia
Team Sunweb+ 42"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Simon Yates
niebieska koszulka (klasyfikacja generalna)
GBR
Wielka Brytania
Mitchelton-Scott32h 07' 34"
2. Geraint Thomas
GBR
Wielka Brytania
Ineos Grenadiers+ 17"
3. Rafał Majka
POL
Polska
Bora-Hansgrohe+ 29"
4. Wilco Kelderman
NED
Holandia
Team Sunweb+ 56"
5. Aleksandr Własow
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
RUS
Rosja
Astana+ 58"
6. Fausto Masnada
ITA
Włochy
Deceuninck-Quick Step+ 1' 18"
7. James Knox
GBR
Wielka Brytania
Deceuninck-Quick Step+ 1' 41"
8. Michael Woods
CAN
Kanada
EF Pro Cycling+ 2' 12"
9. Gianluca Brambilla
ITA
Włochy
Trek-Segafredo+ 3' 02"
10. Jack Haig
AUS
Australia
Mitchelton-Scott+ 3' 10"
Źródło: ProCyclingStats


Przypisy

  1. Jonny Long: Tour de France to start a week early next year as UCI release 2020 WorldTour calendar (ang.). cyclingweekly.com, 2019-06-26. [dostęp 2020-09-07].
  2. The UCI unveils the revised 2020 calendars for the UCI WorldTour & UCI Women’s WorldTour (ang.). uci.org, 2020-05-05. [dostęp 2020-09-07].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Tirreno-Adriático 2020
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.