Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2006.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2006
2005 2007
Data 28 lutego - 5 marca 2006
Gospodarz Niemcy Langdorf-Arbersee
Zwycięzcy
Sprint Ukraina Nina Łemesz

Czechy Jaroslav Soukup
Bieg indywidualny Bułgaria Pawlina Filipowa

Norwegia Alexander Os
Bieg na dochodzenie Białoruś Natalja Sokołowa

Białoruś Siarhiej Nowikau
Sztafeta
Sztafeta  Białoruś (kobiety)

 Białoruś (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2006 odbyły się w niemieckiej miejscowości Langdorf-Arbersee, w dniach 28 lutego - 5 marca 2006 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki Kobiet

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Pawlina Filipowa  Bułgaria 1+2+0+0 49:03,3
Martina Halinárová  Słowacja 0+0+1+0 49:12,3 +9,0
Soňa Mihoková  Słowacja 1+0+1+0 49:13,1 +9,8
... ... ... ... ... ...
44. Magdalena Nykiel  Polska 1+2+1+1 55:12,9 +6:09,6
45. Agnieszka Grzybek  Polska 2+0+0+1 55:17,2 +6:13,9
60. Tiffany Tyrała  Polska 1+1+3+2 1:00:20,2 +11:16,9

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Nina Łemesz  Ukraina 0+0 23:38,0
Olga Anisimowa  Rosja 0+0 23:38,5 +0,5
Ekaterina Dafowska  Bułgaria 0+2 23:55,7 +17,7
... ... ... ... ... ...
38. Magdalena Nykiel  Polska 1+2 25:57,6 +2:19,6
40. Agnieszka Grzybek  Polska 1+1 26:13,6 +2:35,6
49. Tiffany Tyrała  Polska 0+1 26:39,7 +3:01,7

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Natalja Sokołowa  Białoruś 1+0+1+0 32:49,5
Olga Anisimowa  Rosja 1+1+0+0 32:59,8 +10,3
Irina Malgina  Rosja 1+0+0+1 33:09,3 +19,8
... ... ... ... ... ...
32. Agnieszka Grzybek  Polska 1+2+1+2 38:26,9 +5:37,4
40. Tiffany Tyrała  Polska 1+2+1+3 41:34,1 +8:44,6

Bieg sztafetowy – 4 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Białoruś
Jekatierina Iwanowa
Olga Nazarowa
Ludmiła Anańka
Ołena Zubryłowa
0+4 1+5
0+1 1+3
0+3 0+0
0+0 0+2
0+0 0+0
1:15:43,76
 Bułgaria
Pawlina Filipowa
Irina Nikułczina
Nina Klenowska
Ekaterina Dafowska
0+4 0+6
0+0 0+1
0+3 0+2
0+1 0+3
0+0 0+0
1:16:08,33 +24,6
 Niemcy
Jenny Adler
Magdalena Neuner
Katja Beer
Sabrina Buchholz
0+5 0+5
0+2 0+0
0+2 0+2
0+0 0+3
0+1 0+0
1:16:22,21 +38,5
... ... ... ... ...
8.  Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Katarzyna Ponikwia
Magdalena Nykiel
1+6 0+2
0+1 0+0
1+3 0+1
0+1 0+0
0+1 0+1
1:19:17,98 +3:34,2

Wyniki Kobiet (juniorki)

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Pauline Macabies  Francja 0+1+0+2 41:50,8
Johanna Holma  Szwecja 1+1+0+2 42:34,8 +44,0
Ludmyła Żyber  Ukraina 0+2+0+0 43:10,7 +1:19,9
... ... ... ... ... ...
30. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 3+1+2+1 49:46,2 +7:55,4
46. Karolina Pitoń  Polska 1+1+2+2 53:06,4 +11:15,6
48. Marta Koza  Polska 3+1+0+1 53:28,8 +11:38,0
59. Kamila Czerniak  Polska 4+3+4+4 59:31,1 +17:40,3

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Wałentyna Semerenko  Ukraina 0+1 24:42,4
Pauline Macabies  Francja 1+0 24:48,3 +5,9
Johanna Holma  Szwecja 2+0 24:48,9 +6,5
... ... ... ... ... ...
26. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 1+2 27:01,2 +2:18,8
45. Kamila Czerniak  Polska 4+2 29:44,8 +5:02,4
=49. Karolina Pitoń  Polska 3+1 30:03,7 +5:21,3
58. Marta Koza  Polska 2+2 31:13,9 +6:31,5

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Mari Laukkanen  Finlandia 1+0+0+0 35:58,8
Wałentyna Semerenko  Ukraina 2+0+2+0 36:26,5 +27,7
Pauline Macabies  Francja 0+1+0+3 36:39,1 +40,3
... ... ... ... ... ...
27. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 3+1+3+3 43:42,2 +7:43,4
37. Karolina Pitoń  Polska 0+1+2+2 46:16,7 +10:17,9
39. Kamila Czerniak  Polska 1+2+2+3 46:49,9 +10:51,1
46. Marta Koza  Polska 1+1+1+3 50:24,1 +14:25,3

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Tina Bachmann
Susann König
Carolin Hennecke
0+3 0+1
0+2 0+0
0+0 0+1
0+1 0+0
59:16,16
 Rosja
Tatjana Ziewachina
Anna Kunajewa
Jekatierina Szumiłowa
0+3 0+3
0+3 0+1
0+0 0+0
0+0 0+2
59:46,49 +30,3
 Francja
Marion Blondeau
Marie Dorin
Pauline Macabies
0+0 0+4
0+0 0+3
0+0 0+1
0+0 0+0
1:00:28,87 +1:12,7
... ... ... ... ...
9.  Polska
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Kamila Czerniak
Karolina Pitoń
0+3 1+8
0+1 1+3
0+1 0+3
0+1 0+2
1:06:31,88 +7:15,7

Wyniki Mężczyzn

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Alexander Os  Norwegia 1+1+0+0 52:18,0
Lois Habert  Francja 0+0+0+1 52:40,4 +22,4
Władimir Draczew  Białoruś 1+0+0+0 52:42,2 +24,2
... ... ... ... ... ...
40. Wiesław Ziemianin  Polska 2+0+1+3 59:00,8 +6:42,8
51. Grzegorz Bodziana  Polska 2+1+0+3 1:01:04,4 +8:46,4
54. Paweł Lasek  Polska 2+1+0+0 1:01:51,5 +9:33,5
58. Stanisław Kępka  Polska 1+1+2+1 1:02:27,3 +10:09,3

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Jaroslav Soukup  Czechy 0+0 28:42,5
Siergiej Nowikow  Białoruś 0+1 28:44,0 +1,5
Carsten Pump  Niemcy 1+1 28:56,1 +13,6
... ... ... ... ... ...
22. Wiesław Ziemianin  Polska 1+0 29:58,2 +1:15,7
35. Grzegorz Bodziana  Polska 0+1 30:28,6 +1:46,1
64. Paweł Lasek  Polska 0+0 32:37,0 +3:54,5

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Siergiej Nowikow  Białoruś 0+0+0+1 35:21,3
Edgars Piksons  Łotwa 0+0+0+0 35:36,6 +15,3
Wjaczesław Derkacz  Ukraina 0+0+1+1 35:38,2 +16,9
... ... ... ... ... ...
22. Wiesław Ziemianin  Polska 0+3+1+0 38:32,7 +3:11,4
49. Grzegorz Bodziana  Polska 1+0+5+1 41:51,6 +6:30,3

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Białoruś
Siergiej Nowikow
Władimir Draczew
Rustam Waliullin
Oleg Ryżenkow
0+0 1+6
0+0 0+0
0+0 0+0
0+0 0+3
0+0 1+3
1:23:21,88
 Ukraina
Wjaczesław Derkacz
Ołeksandr Biłanenko
Andrij Deryzemla
Rusłan Łysenko
0+7 0+9
0+1 0+1
0+3 0+2
0+1 0+3
0+2 0+3
1:23:57,82 +36,0
 Norwegia
Haakon Andersen
Alexander Os
Hans Martin Gjedrem
Jon Kristian Svaland
0+5 1+8
0+2 0+1
0+2 1+3
0+0 0+3
0+1 0+1
1:24:00,18 +38,3
... ... ... ... ...
14.  Polska
Stanisław Kępka
Grzegorz Bodziana
Paweł Lasek
Krzysztof Pływaczyk
0+1 0+8
0+0 0+1
0+0 0+2
0+0 0+3
0+1 0+2
1:32:31,14 +9:09,3

Wyniki Mężczyzn (juniorzy)

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Pawieł Borisow  Rosja 0+0+0+0 43:10,4
Daniel Böhm  Niemcy 0+1+0+2 44:42,6 +1:32,2
Wiktor Wasiljew  Rosja 1+1+0+0 45:20,6 +2:10,2
... ... ... ... ... ...
27. Marek Bujak  Polska 0+0+1+0 49:24,1 +6:13,7
30. Mirosław Kobus  Polska 2+1+1+1 50:02,5 +6:52,1
39. Sebastian Witek  Polska 1+1+0+3 50:55,4 +7:45,0
45. Adam Kwak  Polska 2+1+3+1 51:38,9 +8:28,5

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Władimir Siemakow  Rosja 1+0 29:56,6
Vincent Jay  Francja 2+0 29:56,8 +0,2
Klemen Bauer  Słowenia 2+1 30:04,7 +8,1
... ... ... ... ... ...
26. Sebastian Witek  Polska 1+0 32:44,5 +2:47,9
36. Łukasz Szczurek  Polska 1+1 33:03,5 +3:06,9
45. Adam Kwak  Polska 3+2 33:54,9 +3:58,3
52. Mirosław Kobus  Polska 3+2 34:29,3 +4:32,7

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Władimir Siemakow  Rosja 1+0+1+1 38:02,9
Klemen Bauer  Słowenia 3+0+1+3 38:38,3 +35,4
Vincent Jay  Francja 3+2+1+1 38:56,9 +54,0
... ... ... ... ... ...
35. Sebastian Witek  Polska 1+1+1+1 44:44,9 +6:42,0
37. Łukasz Szczurek  Polska 4+2+2+0 45:15,6 +7:12,7
40. Mirosław Kobus  Polska 2+1+1+1 45:47,9 +7:45,0
43. Adam Kwak  Polska 4+4+1+2 47:18,5 +9:15,6

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Rosja
Pawieł Borisow
Władimir Siemakow
Wiktor Wasiljew
Jewgienij Ustiugow
0+3 0+2
0+1 0+1
0+1 0+0
0+1 0+1
0+0 0+0
1:25:47,41
 Niemcy
Norman Jahn
Daniel Böhm
Sebastian Berthold
Christoph Stephan
0+7 1+8
0+3 0+3
0+0 1+3
0+3 0+0
0+1 0+2
1:27:41,88 +1:54,4
 Francja
Alexis Bouef
Arnaud Langel
Jean-Guillaume Béatrix
Vincent Jay
2+7 0+3
0+1 0+1
0+0 0+1
0+3 0+1
2+3 0+0
1:28:11,02 +2:23,6
... ... ... ... ...
11.  Polska
Marek Bujak
Łukasz Szczurek
Mirosław Kobus
Sebastian Witek
3+5 0+7
0+0 0+2
3+3 0+3
0+0 0+0
0+2 0+2
1:35:58,22 +10:10,8

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 4 3 2 9
2.  Białoruś 4 1 1 6
3.  Ukraina 2 2 2 6
4.  Francja 1 3 4 8
5.  Niemcy 1 2 2 5
6.  Bułgaria 1 1 1 3
7.  Norwegia 1 1 2
=8.  Czechy 1 1
=8.  Finlandia 1 1
10.  Słowacja 2 2 4
11.  Szwecja 1 1 2
12.  Łotwa 1 1

Przypisy

  1. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  2. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  3. Wyniki biegu pościgowego seniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  4. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  5. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  6. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  7. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  9. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  10. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  11. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  12. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  13. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  14. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  15. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 24 lutego 2009].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2006
Listen to this article