Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
1960 1968
Data 30 stycznia - 8 lutego 1964
Gospodarz Austria Innsbruck
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Zjazd mężczyźni kobiety
Gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Konkurencje narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 w austriackim Innsbrucku rozgrywane były od 30 stycznia do 8 lutego 1964 roku. Większość konkurencji rozegrano w Axamer Lizum, z wyjątkiem zjazdu mężczyzn, który rozegrany został na stokach Patscherkofel. Były to jednocześnie 18. Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Kombinacja alpejska rozgrywana była tylko w ramach mistrzostw świata.

Medaliści

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Mężczyźni
Zjazd Austria Egon Zimmermann 2:18,16 Francja Léo Lacroix 2:18,90 Wolfgang Bartels 2:19,48
Slalom gigant Francja François Bonlieu 1:46,71 Austria Karl Schranz 1:47,09 Austria Josef Stiegler 1:48,05
Slalom Austria Josef Stiegler 2:11,13 Stany Zjednoczone Billy Kidd 2:11,27 Stany Zjednoczone Jimmy Heuga 2:11,52
Kobiety
Zjazd Austria Christl Haas 1:55,39 Austria Edith Zimmermann 1:56,42 Austria Traudl Hecher 1:56,66
Slalom gigant Francja Marielle Goitschel 1:52,24 Francja Christine Goitschel
Stany Zjednoczone Jean Saubert
1:53,11 -
Slalom Francja Christine Goitschel 1:29,86 Francja Marielle Goitschel 1:30,77 Stany Zjednoczone Jean Saubert 1:31,36

Wyniki

Kobiety

Zjazd

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Christl Haas Austria Austria 1:55,39
Edith Zimmermann Austria Austria 1:56,42 +1,03
Traudl Hecher Austria Austria 1:56,66 +1,27
4. Heidi Biebl Niemcy 1:57,87 +2,48
5. Barbara Henneberger Niemcy 1:58,03 +2,64
6. Madeleine Bochatay Francja Francja 1:59,11 +3,72
7. Nancy Greene Kanada Kanada 1:59,23 +3,84
8. Christine Terraillon Francja Francja 1:59,66 +4,27
9. Annie Famose Francja Francja 1:59,86 +4,47
10. Marielle Goitschel Francja Francja 2:00,77 +5,38

Slalom

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Christine Goitschel Francja Francja 1:29,86
Marielle Goitschel Francja Francja 1:30,77 +0,91
Jean Saubert Stany Zjednoczone USA 1:31,36 +1,50
4. Heidi Biebl Niemcy 1:34,04 +4,18
5. Edith Zimmermann Austria Austria 1:34,27 +4,41
6. Christl Haas Austria Austria 1:35,11 +5,25
7. Liv Jagge-Christiansen Norwegia Norwegia 1:36,38 +6,52
8. Patricia du Roy de Blicquy Belgia Belgia 1:37,01 +7,15
9. Pia Riva Włochy Włochy 1:37,20 +7,34
10. Barbara Henneberger Niemcy 1:37,55 +7,69
10. Heidi Mittermaier Niemcy 1:37,55 +7,69

Slalom gigant

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Marielle Goitschel Francja Francja 1:52,24
Christine Goitschel Francja Francja 1:53,11 +0,87
Jean Saubert Stany Zjednoczone USA 1:53,11 +0,87
4. Christl Haas Austria Austria 1:53,86 +1,62
5. Annie Famose Francja Francja 1:53,89 +1,65
6. Edith Zimmermann Austria Austria 1:54,21 +1,97
7. Barbara Henneberger Niemcy 1:54,26 +2,02
8. Traudl Hecher Austria Austria 1:54,55 +2,31
9. Pia Riva Włochy Włochy 1:54,59 +2,35
9. Fernande Bochatay Szwajcaria Szwajcaria 1:54,59 +2,35

Mężczyźni

Zjazd

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Egon Zimmermann Austria Austria 1:18,16
Léo Lacroix Francja Francja 1:18,90 +0,74
Wolfgang Bartels Niemcy 1:19,48 +1,32
4. Josef Minsch Szwajcaria Szwajcaria 1:19,54 +1,38
5. Ludwig Leitner Niemcy 1:19,67 +1,51
6. Guy Périllat Francja Francja 1:19,79 +1,63
7. Gerhard Nenning Austria Austria 1:19,98 +1,82
8. Willy Favre Szwajcaria Szwajcaria 1:20,23 +2,07
9. Willy Bogner Niemcy 1:20,72 +2,56
10. Heinrich Messner Austria Austria 1:20,74 +2,58

Slalom

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Josef Stiegler Austria Austria 2:11,13
Billy Kidd Stany Zjednoczone USA 2:11,27 +0,14
Jimmy Heuga Stany Zjednoczone USA 2:11,52 +0,39
4. Michel Arpin Francja Francja 2:12,91 +1,78
5. Ludwig Leitner Niemcy 2:12,94 +1,81
6. Adolf Mathis Szwajcaria Szwajcaria 2:12,99 +1,86
7. Gerhard Nenning Austria Austria 2:13,20 +2,07
8. Buddy Werner Stany Zjednoczone USA 2:13,46 +2,33
9. Wolfgang Bartels Niemcy 2:15,92 +4,79
10. Stefan Kälin Szwajcaria Szwajcaria 2:16,04 +4,91

Slalom gigant

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
François Bonlieu Francja Francja 1:46,71
Karl Schranz Austria Austria 1:47,09 +0,38
Josef Stiegler Austria Austria 1:48,05 +1,34
4. Willy Favre Szwajcaria Szwajcaria 1:48,69 +1,98
5. Jean-Claude Killy Francja Francja 1:48,92 +2,21
6. Gerhard Nenning Austria Austria 1:49,68 +2,97
7. Billy Kidd Stany Zjednoczone USA 1:49,97 +3,26
8. Ludwig Leitner Niemcy 1:50,04 +3,33
9. Josef Minsch Szwajcaria Szwajcaria 1:50,61 +3,90
10. Guy Périllat Francja Francja 1:50,75 +4,04

Kombinacja

Kobiety

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik
Marielle Goitschel  Francja 34,82 pkt
Christl Haas  Austria 40,11 pkt
Edith Zimmermann  Austria 43,13 pkt
4. Jean Saubert  Stany Zjednoczone 58,76 pkt
5. Barbara Henneberger  RFN 70,40 pkt
6. Pia Riva  Włochy 92,50 pkt

Mężczyźni

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik
Ludwig Leitner  RFN 33,99 pkt
Gerhard Nenning  Austria 34,37 pkt
Billy Kidd  Stany Zjednoczone 36,45 pkt
4. Willy Favre  Szwajcaria 48,82 pkt
5. Guy Périllat  Francja 51,56 pkt
6. Karl Schranz  Austria 54,75 pkt

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja nie uwzględnia wyników kombinacji.

Miejsce Państwo
Razem
1.  Francja 3 3 0 6
2.  Austria 3 2 2 7
3.  Stany Zjednoczone 0 2 2 4
4.  Niemcy 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Listen to this article