Japan op de Olympische Zomerspelen 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Japan op de Olympische Zomerspelen 2012.

Japan op de Olympische Zomerspelen 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Japan
IOC-landcode JPN
NOC Japans Olympisch Comité
(ja) externe link
Olympische Zomerspelen 2012 in Londen
Vlaggendrager Saori Yoshida
Aantal deelnemers 291 (155 vrouwen)
Aantal disciplines 29
Medailles
Rang: 11
goud
7
zilver
14
brons
17
totaal
38
Japan op de Zomerspelen
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Japan op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
 
Olympische Spelen

Japan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen, Verenigd Koninkrijk.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Boksen Ryōta Murata -75kg (m) Goud
Gymnastiek Kōhei Uchimura individuele meerkamp (m)
Judo Kaori Matsumoto -57kg (v)
Worstelen Tatsuhiro Yonemitsu -66kg vrije stijl (m)
Hitomi Obara -48kg vrije stijl (v)
Saori Yoshida -55kg vrije stijl (v)
Kaori Icho -63kg vrije stijl (v)
Badminton Mizuki Fujii
Reika Kakiiwa
dubbelspel (v) Zilver
Boogschieten Takaharu Furukawa team (m)
Gewichtheffen Hiromi Miyake -48kg (v)
Gymnastiek Kōhei Uchimura vloer (m)
Ryōhei Katō
Kazuhito Tanaka
Yusuke Tanaka
Kōhei Uchimura
Koji Yamamuro
meerkamp team (m)
Judo Hiroaki Hiraoka -60kg (m)
Riki Nakaya -73kg (m)
Mika Sugimoto +78kg (v)
Schermen Suguru Awaji
Kenta Chida
Ryo Miyake
Yuki Ota
floret team (m)
Tafeltennis Ai Fukuhara
Sayaka Hirano
Kasumi Ishikawa
team (v)
Voetbal Miho Fukumoto
Ayumi Kaihori
Yukari Kinga
Azusa Iwashimizu
Saki Kumagai
Aya Sameshima
Kyoko Yano
Mizuho Sakaguchi
Aya Miyama
Nahomi Kawasumi
Homare Sawa
Asuna Tanaka
Kozue Ando
Shinobu Ohno
Karina Maruyama
Megumi Takase
Mana Iwabuchi
Yūki Ōgimi
vrouwen
Zwemmen Ryosuke Irie 200m rugslag (m)
Takuro Fujii
Ryosuke Irie
Kosuke Kitajima
Takeshi Matsuda
4x100m wisselslag (m)
Satomi Suzuki 200m schoolslag (v)
Atletiek Koji Murofushi kogelslingeren (m) Brons
Boksen Satoshi Shimizu -56kg (m)
Boogschieten Ren Hayakawa
Miki Kanie
Kaori Kawanaka
team (v)
Judo Masashi Ebinuma -66kg (m)
Masashi Nishiyama -90kg (m)
Yoshie Ueno -63kg (v)
Volleybal Hitomi Nakamichi
Yoshie Takeshita
Mai Yamaguchi
Erika Araki
Kaori Inoue
Maiko Kano
Yuko Sano
Ai Otomo
Risa Shinnabe
Saori Sakoda
Yukiko Ebata
Saori Kimura
zaal (v)
Worstelen Ryūtarō Matsumoto -60kg Grieks-Romeins (m)
Shinichi Yumoto -55kg vrije stijl (m)
Zwemmen Ryosuke Irie 100m rugslag (m)
Ryo Tateishi 200m schoolslag (m)
Takeshi Matsuda 200m vlinderslag (m)
Kosuke Hagino 400m wisselslag (m)
Aya Terakawa 100m rugslag (v)
Satomi Suzuki 100m schoolslag (v)
Natsumi Hoshi 200m vlinderslag (v)
Yuka Kato
Satomi Suzuki
Aya Terakawa
Haruka Ueda
4x100m wisselslag (v)

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Het overzicht van de deelnemers en hun resultaten volgt.

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Masashi Eriguchi 100m (m) 32e serie 2: 6de in 10,30
Ryota Yamagata 14e serie 6: 2de in 10,07
halve finale 3: 6de in 10,10
Shota Iizuka 200m (m) 36e serie 3: 5de in 20,81
Shinji Takahira 19e serie 6: 3de in 20,57
halve finale 3: 6de in 20,77
Kei Takase 18e serie 7: 2de in 20,72
halve finale 1: 8ste in 20,70
Yuzo Kanemaru 400m (m) 28e serie 5: 4de in 46,01
Masato Yokota 800m (m) 36e serie 5: 4de in 1.48,48
Yuki Sato 5000m (m) 26e serie 1: 11de in 13.38,22
10000m (m) 22e 28.44,06
Takayuki Kishimoto 400m horden (m) DSQ serie 1: gediskwalificeerd
Akihiko Nakamura DSQ serie 2: gediskwalificeerd
Tetsuya Tateno 26e serie 6: 4de in 49,95
Masashi Eriguchi
Shota Iizuka
Takumi Kuki
Shinji Takahira
Ryota Yamagata
4x100m (m) 5e serie 2: 2de in 38,07
finale: 5de in 38,35
Yoshihiro Azuma
Yuzo Kanemaru
Hiroyuki Nakano
Kei Takase
4x400m (m) 11e serie 2: 5de in 3.03,86
Arata Fujiwara marathon (m) 45e 2:19.11
Kentaro Nakamoto 6e 2:11.16
Ryo Yamamoto 40e 2:18.34
Isamu Fujisawa 20km snelwandelen (m) 18e 1:21.48
Takumi Saito 25e 1:22.43
Yusuke Suzuki 36e 1:23.53
Koichiro Morioka 50km snelwandelen (m) 10e 3:43.14
Takayuki Tanii DNF niet gefinisht
Yuki Yamazaki DSQ gediskwalificeerd
Seito Yamamoto polsstokhoogspringen (m) DNF kwalificatie groep A: geen geldige poging
Genki Dean speerwerpen (m) 9e kwalificatie groep B: 3de met 82,07m
finale: 9de met 79,95m
Yukifumi Murakami 24e kwalificatie groep A: 14de met 77,80m
Koji Murofushi kogelslingeren (m) Brons kwalificatie groep A: 1ste met 78,48m
finale: 3de met 78,71m
Keisuke Ushiro tienkamp (m) 20e 7842 punten
Chisato Fukushima 100m (v) 32e serie 5: 5de in 11,41
200m (v) 48e serie 3: 7de in 24,14
Kayoko Fukushi 5000m (v) 17e serie 1: 8ste in 15.09,31
Hitomi Niiya 18e serie 2: 10de in 15.10,20
Mika Yoshikawa 23e serie 2: 13de in 15.16,77
Kayoko Fukushi 10000m (v) 10e 31.10,35
Hitomi Niiya 9e 30.59,19
Mika Yoshikawa 16e 31.47,67
Ayako Kimura 100m horden (v) 34e serie 1: 7de in 13,75
Satomi Kubokura 400m horden (v) 20e serie 5: 5de in 55,85
halve finale 3: 8ste in 56,25
Anna Doi
Chisato Fukushima
Kana Ichikawa
Yumeka Sano
Momoko Takahashi
4x100m (v) 15e serie 1: 8ste in 44,25
Ryoko Kizaki marathon (v) 16e 2:26.17
Yoshimi Ozaki 19e 2:27.43
Risa Shigetomo 79e 2:40.06
Masumi Fuchise 20km snelwandelen (v) 11e 1:28.41
Mayumi Kawasaki 18e 1:30.20
Kumi Otoshi 37e 1:33.50
Tomomi Abiko polsstokhoogspringen (v) 19e kwalificatie groep A: 11de met 4,25m
Yuki Ebihara speerwerpen (v) 16e kwalificatie groep B: 7de met 59,25m

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sho Sasaki enkelspel (m) 5e groep N: 1ste
W van
 SUR Soeroredjo: 2-0 (21-12, 21-7)
2de ronde:
W van
 GUA Cordón: 2-0 (23-21, 21-10)
kwartfinale:
V van
 CHN Lin: 1-2 (12-21, 21-16, 16-21)
Kenichi Tago 17e groep C: 2de
V van
 SRI Karunaratne: 0-2 (18-21, 16-21)
Naoki Kawamae
Shoji Sato
dubbelspel (m) 9e groep D: 3de
V van
 MAS Koo/Tan: 0-2 (12-21, 14-21)
W van
 KOR Jung/Lee: 0-2 (16-21, 15-21)
W van
 USA Bach/Gunawan: 2-0 (21-15, 21-15)
Sayaka Sato enkelspel (v) 9e groep H: 1ste
W van
 SLO Tvrdy: 2-0 (22-20, 21-18)
W van
 GBR Egelstaff: 2-1 (18-21, 21-16, 21-12)
2de ronde:
V van
 DEN Baun: 15-14, opgave
Mizuki Fujii
Reika Kakiiwa
dubbelspel (v) Zilver groep B: 3de
W van
 IND Gutta/Ponnappa: 2-0 (21-16, 21-18)
V van
 TPE Cheng/Chien: 0-2 (19-21, 11-21)
W van
 SIN Sari/Yao: 2-1 (16-21, 21-10, 21-19)
kwartfinale:
W van
 DEN Juhl/Pedersen: 2-0 (22-20, 21-10)
halve finale:
W van
 CAN Bruce/Li: 2-1 (21-12, 19-21, 21-13)
finale:
V van
 CHN Tian/Zhao: 0-2 (10-21, 23-25)
Miyuki Maeda
Satoko Suetsuna
9e groep D: 3de
W van
 DEN Juhl/Pedersen: 2-1(18-21, 21-14, 21-17)
W van
 HKG Poon/Tse: 2-0 (21-15, 21-19)
V van
 CHN Tian/Zhao: 0-2 (16-21, 17-21)
Mizuki Fujii
Reika Kakiiwa
dubbelspel (g) 9e groep B:' 3de
W van
 CAN Ng/Gao: 2-1 (21-10, 11-21, 21-15)
V van
 POL Mateusiak/Zieba: 0-2 (18-21, 20-22)
V van
 DEN Pedersen/Nielsen: 0-2 (11-21, 10-21)

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Katsuaki Susa -52kg (m) 17e 1ste ronde: V van
 CUB Ramírez: 13-14
Satoshi Shimizu -56kg (m) Brons 1ste ronde: W van
 GHA Dogboe: 10-9
2de ronde: W van
 AZE Abdulhamidov: scheidsrechterlijke beslissing
kwartfinale: W van
 ALG Ouadahi: 17-15
halve finale: V van
 GBR Campbell: 11-20
Yasuhiro Suzuki -69kg (m) 9e 1ste ronde: W van
 MAR Khalsi: 14-13
2de ronde: V van
 KAZ Sapiyev: 11-25
Ryota Murata -75kg (m) Goud 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 ALG Rahouo: 21-12
kwartfinale: W van
 TUR Kılıçcı: 17-13
halve finale: W van
 UZB Atoev: 13-12
finale: W van
 BRA Falcão: 14-13

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Takaharu Furukawa individueel (m) Zilver plaatsingsronde: 5de met 679 punten
1ste ronde: W van
 HKG Lee: 6-4
2de ronde: W van
 UKR Hrachov: 6-4
3de ronde: W van
 NOR Nesteng: 6-2
kwartfinale: W van
 MAS Mohamad: 6-2
halve finale: W van
 NED van der Ven: 6-5
finale: V van
 KOR Oh: 1-7
Yu Ishizu 33e plaatsingsronde: 15de met 671 punten
1ste ronde: V van
 GBR Terry: 1-7
Hideki Kikuchi 33e plaatsingsronde: 44ste met 659 punten
1ste ronde: V van
 NOR Nesteng: 5-6
Takaharu Furukawa
Yu Ishizu
Hideki Kikuchi
individueel (m) 5e plaatsingsronde: 5de met 2009 punten
1ste ronde: W van
 Indonesië: 214-214 (29-27)
kwartfinale: V van
 Verenigde Staten: 219-220
Ren Hayakawa individueel (v) 9e plaatsingsronde: 16de met 654 punten
1ste ronde: W van
 SWE Bjerendal: 6-4
2de ronde: W van
 RUS Stepanova: 7-3
3de ronde: V van
 KOR Ki: 0-6
Yu Ishizu 9e plaatsingsronde: 6de met 665 punten
1ste ronde: W van
 UKR Dorokhova: 7-1
2de ronde: W van
 CHN Xu: 6-0
3de ronde: V van
 MEX Román: 3-7
Hideki Kikuchi 33e plaatsingsronde: 28ste met 646 punten
1ste ronde: V van
 FRA Schuh: 2-6
Ren Hayakawa
Miki Kanie
Kaori Kawanaka
team (v) Brons plaatsingsronde: 5de met 1965 punten
1ste ronde: W van
 Oekraïne: 207-192
kwartfinale: W van
 Mexico: 219-209
halve finale: V van
 Zuid-Korea: 206-221
bronzen finale: W van
 Rusland: 209-207

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kazuomi Ota +105kg (m) 13e trekken: 13de met 185kg
stoten: 13de met 215kg
totaal: 400kg
Hiromi Miyake -48kg (v) Zilver trekken: 2de met 87kg
stoten: 3de met 110kg
totaal: 197kg
Honami Mizuochi 6e trekken: 6de met 80kg
stoten: 8ste met 96kg
totaal: 176kg
Kanae Yagi -53kg (v) 13e trekken: 13de met 82kg
stoten: 8ste met 109kg
totaal: 191kg
Mami Shimamoto +75kg (v) 9e trekken: 10de met 110kg
stoten: 8ste met 143kg
totaal: 253kg

Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ritmisch
Natsuki Fukase
Airi Hatakeyama
Rie Matsubara
Rina Miura
Nina Saeed-Yokota
Kotono Tanaka
team (v) 7e kwalificatie: 8ste met 53,025 punten
finale: 7de met 54,100 punten
Trampoline
Masaki Ito mannen 4e kwalificatie: 4de met 109,810 punten
finale: 4de met 60,895 punten
Yasuhiro Ueyama 5e kwalificatie: 5de met 109,809 punten
finale: 5de met 60,240 punten
Ayano Kishi vrouwen 14e kwalificatie: 14de met 97,985 punten
Turnen
Kōhei Uchimura individuele meerkamp (m) Zilver kwalificatie: 2de met 15,766 punten
finale: 2de met 15,800 punten
Kazuhito Tanaka brug (m) 4e kwalificatie: 2de met 15,725 punten
finale: 4de met 15,500 punten
Yusuke Tanaka 8e kwalificatie: 1ste met 15,866 punten
finale: 8ste met 15,100 punten
Kazuhito Tanaka individuele meerkamp (m) 6e kwalificatie: 22ste met 86,841 punten
finale: 6de met 89,407 punten
Kōhei Uchimura Goud kwalificatie: 9de met 89,764 punten
finale: 1ste met 92,690 punten
Koji Yamamuro 18e kwalificatie: 18de met 87,632 punten
Ryōhei Katō
Kazuhito Tanaka
Yusuke Tanaka
Kōhei Uchimura
Koji Yamamuro
meerkamp team (m) Zilver kwalificatie: 5de met 270,203 punten
finale: 2de met 271,952 punten
Koko Tsurumi brug (v) 7e kwalificatie: 9de met 15,033 punten
finale: 7de met 14,966 punten
Rie Tanaka individuele meerkamp (v) 16e kwalificatie: 27ste met 54,333 punten
finale: 16de met 55,632 punten
Asuka Teramoto 11e kwalificatie: 8ste met 57,865 punten
finale: 11de met 57,332 punten
Yu Minobe
Yuko Shintake
Rie Tanaka
Asuka Teramoto
Koko Tsurumi
meerkamp team (v) 8e kwalificatie: 6de met 170,196 punten
finale: 8ste met 166,646 punten

Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sakiyo Asano
Nagisa Hayashi
Akemi Kato
Sachimi Iwao
Miyuki Nakagawa
Ai Murakami
Shiho Otsuka
Yukari Yamamoto
Aki Mitsuhashi
Rika Komazawa
Kaori Fujio
Akane Shibata
Chie Akutsu
Keiko Manabe
Masako Sato
Izuki Ta
vrouwen 9e groep A: 5de
V van
 Groot-Brittannië: 0-4
V van
 Nederland: 2-3
V van
 Zuid-Korea: 0-1
G van
 België: 1-1
W van
 China: 1-0
9-10de plek:
W van
 Zuid-Afrika: 2-1
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Nederland
5 5 0 0 12 5 +7 15
2
 Groot-Brittannië
5 3 0 2 14 7 +7 9
3
 China
5 2 1 2 6 3 +3 7
4
 Zuid-Korea
5 2 0 3 9 13 -4 6
5
 Japan
5 1 1 3 4 9 -5 4
6
 België
5 0 2 3 2 10 -8 2
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
29 juli Londen
 Groot-Brittannië
4-0
 Japan
31 juli Londen
 Nederland
3-2
 Japan
2 augustus Londen
 Zuid-Korea
1-0
 Japan
4 augustus Londen
 Japan
1-1
 België
6 augustus Londen
 Japan
1-0
 China
9-10de plek
8 augustus Londen
 Japan
2-1
 Zuid-Afrika

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hiroaki Hiraoka -60kg (m) Zilver 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 GBR McKenzie: waza-ari
3de ronde: W van
 ISR Arshansky: yuko
kwartfinale: W van
 FRA Milous: yuko
halve finale: W van
 ITA Verde: waza-ari
finale: V van
 RUS Galstyan: ippon
Masashi Ebinuma -66kg (m) Brons 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 CAN Mehmedovic: waza-ari
3de ronde: W van
 KAZ Lim: yuko
kwartfinale: W van
 KOR Cho: koka
halve finale: V van
 GEO Shavdatuashvili: waza-ari
bronzen finale: W van
 POL Pagrodnik: waza-ari
Riki Nakaya -73kg (m) Zilver 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 BAR Maxwell: waza-ari
3de ronde: W van
 ISR Palelashvili: waza-ari
kwartfinale: W van
 TJK Boqiev: yuko
halve finale: W van
 NED Elmont: koka
finale: V van
 RUS Isaev: yuko
Takahiro Nakai -81kg (m) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 ZAM Munyonga: ippon
3de ronde: W van
 MDA Toma: waza-ari
kwartfinale: V van
 GER Bischof: ippon
herkansingen: W van
 BRA Guilhero: yuko
bronzen finale: V van
 RUS Nifontov: waza-ari
Masashi Nishiyama -90kg (m) Brons 1ste ronde: W van
 KGZ Mamedov: waza-ari
2de ronde: W van
 KAZ Bolat: yuko
kwartfinale: V van
 KOR Song: waza-ari
herkansingen: W van
 UZB Choriev: beslissing
bronzen finale: W van
 RUS Denisov: beslissing
Takamasa Anai -100kg (m) 9e 1ste ronde: W van
 GBR Austin: waza-ari
2de ronde: V van
 TCH Krpálek: ippon
Daiki Kamikawa +100kg (m) 9e 1ste ronde: W van
 GUA Castillo: waza-ari
2de ronde: V van
 BLR Makarau: yuko
Tomoko Fukumi -48kg (v) 5e 1ste ronde: W van
 ESP Blanco: waza-ari
2de ronde: W van
 GBR Edwards: yuko
kwartfinale: W van
 ARG Pareto: yuko
halve finale: V van
 ROU Dumitru: waza-ari
bronzen finale: V van
 HUN Csernoviczki: ippon
Misato Nakamura -52kg (v) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 PRK An: waza-ari
Kaori Matsumoto -57kg (v) Goud 1ste ronde: W van
 SLO Đukić: yuko
2de ronde: W van
 AZE Gasimova: yuko
kwartfinale: W van
 ITA Quintavalle: yuko
halve finale: W van
 FRA Pavia: yuko
finale: W van
 ROU Căprioriu: waza-ari
Yoshie Ueno -63kg (v) Brons 1ste ronde: W van
 IND Chaudhary: ippon
2de ronde: W van
 CRO Hasanbegović: yuko
kwartfinale: V van
 KOR Joung: yuko
herkansingen: W van
 NED Willeboordse: yuko
bronzen finale: W van
 MGL Mönkhzayaa: yuko
Haruka Tachimoto -70kg (v) 7e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 CUB Cortés: koka
kwartfinale: V van
 CHN Chen: beslissing
herkansingen: V van
 NED Bosch: yuko
Akari Ogata -78kg (v) 9e 1ste ronde: W van
 KOR Jeong: koka
2de ronde: V van
 NED Verkerk: yuko
Mika Sugimoto +78kg (v) Zilver 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 VEN Blanco: waza-ari
kwartfinale: W van
 BRA Altheman: waza-ari
halve finale: W van
 GBR Bryant: yuko
finale: V van
 CUB Ortiz: koka

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Slalom
Takuya Haneda C-1 (m) 7e voorronde: 3de in 92,72
finale: 7de in 110,62
Kazuki Yazawa K-1 (m) 9e voorronde: 15de in 92,57
finale: 9de in 104,44
Moe Kaifuchi K-1 (v) 19e voorronde: 19de in 121,29
Vlakwater
Naoya Sakamoto C-1 200m (m) 7e serie 1: 3de in 41,528
halve finale 3: 3de in 41,771
finale: 7de in 44,699
Momotaro Matsushita K-1 200m (m) 11e serie 1: 3de in 36,096
halve finale 1: 7de in 37,201
finale B: 3de in 38,040
Momotaro Matsushita
Hiroki Watanabe
K-2 200m (m) 10e serie 2: 6de in 34,669
finale B: 2de in 35,739
Shinobu Kitamoto K-1 200m (v) 13e serie 4: 1ste in 42,007
halve finale 2: 3de in 41,816
finale B: 5de in 45,387
Shinobu Kitamoto
Asumi Ōmura
K-2 500m (v) 17e serie 2: 6de in 1.47,323

Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Shinichi Tomii mannen 22e 5552 punten
Narumi Kurosu vrouwen 34e 4060 punten
Shino Yamanaka 30e 4828 punten

Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Hiroshi Hoketsu individueel 40e Grand Prix: 40ste met 68,739%
Eventing
Atsushi Negishi individueel 39e 88,00 strafpunten
Yoshiaki Oiwa DNF niet gefinisht
Kenki Sato DNF niet gefinisht
Toshiyuki Tanaka 48e 119,00 strafpunten
Takayuki Yumira DNF niet gefinisht
Atsushi Negishi
Yoshiaki Oiwa
Kenki Sato
Toshiyuki Tanaka
Takayuki Yumira
team 12e 1207,00 strafpunten
Springconcours
Taizo Sugitani individueel 33e kwalificatie: 26ste met 12 strafpunten
finale: 33ste met 14 strafpunten
Reiko Takeda 71e kwalificatie: 71ste met 22 strafpunten

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Daisaku Takeda
Kazushige Ura
lichte dubbel-twee (m) 12e serie 4: 3de in 6.45,01
herkansingen: 2de in 6.39,81
halve finale 1: 6de in 6.48,61
finale B: 6de in 6.48,27
Haruna Sakakibara skiff (v) 23e serie 4: 4de in 7.52,98
kwartfinale 4: 5de in 8.12,26
halve finale C/D: 5de in 8.05,65
finale D: 5de in 8.42,90
Atsumi Fukumoto
Akiko Iwamoto
lichte dubbel-twee (v) 12e serie 3: 3de in 7.30,29
herkansingen: 3de in 7.23,79
halve finale 2: 6de in 7.34,23
finale B: 6de in 7.32,12

Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kenta Chida floret (m) 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 FRA Sintès: 11-15
Ryo Miyake 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 ITA Baldini: 6-15
Yuki Ota 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 GER Kleibrink: 15-5
3de ronde: V van
 ITA Cassarà: 14-15
Suguru Awaji
Kenta Chida
Ryo Miyake
Yuki Ota
floret team (m) Zilver 1ste ronde: W van
 China: 45-30
halve finale: W van
 Duitsland: 41-40
finale: V van
 Italië: 39-45
Nozomi Nakano degen (v) 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 ITA Fiamingo: 11-15
Kanae Ikehata floret (v) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 POL Gruchała: 9-8
3de ronde: W van
 FRA Thibus: 15-11
kwartfinale: V van
 KOR Nam: 6-15
Shiho Nishioka 17e 1ste ronde: W van
 HKG Hueng: 13-10
2de ronde: V van
 ITA Vezzali: 8-14
Chieko Sugawara 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 KOR Jeon: 15-13
3de ronde: W van
 FRA Maîtrejean: 15-9
kwartfinale: V van
 ITA Di Francisca: 9-15
Kanae Ikehata
Kyomi Hirata
Shiho Nishioka
Chieko Sugawara
floret team (v) 7e 1ste ronde: V van
 Rusland: 17-45
5-8ste plek: V van
 Verenigde Staten: 22-44
7-8ste plek: W van
 Groot-Brittannië: 30-21
Seira Nakayama sabel (v) 5e 1ste ronde: W van
 FRA Perrus: 15-12
2de ronde: V van
 USA Zagunis: 9-15

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Midori Yajima 10m luchtgeweer (m) 38e kwalificatie: 38ste met 589 punten (97-98-99-98-99-99)
50m geweer 3 houdingen (m) 39e kwalificatie: 39ste met 1148 punten (394-367-387)
50m geweer liggend (m) 33e kwalificatie: 33ste met 590 punten (98-98-100-98-97-99)
Tomoyuki Matsuda 50m pistool (m) 11e kwalificatie: 11ste met 559 punten (94-90-96-92-93-94)
10m luchtpistool (m) 13e kwalificatie: 13de met 581 punten (98-94-97-97-97-98)
Yukari Konishi 25m pistool (v) 31e kwalificatie: 31ste met 574 punten (282-292)
10m luchtpistool (v) 31e kwalificatie: 31ste met 577 punten (93-95-94-95)
Yukie Nakayama trap (v) 15e kwalificatie: 15de met 65 punten (20-23-22)

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Mai Nakagawa 10m toren (v) 18e voorronde: 8ste met 327,65 punten
halve finale: 18de met 260,05 punten

Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yukiko Inui
Chisa Kobayashi
duet 5e kwalificatie: 5de met 186,400 punten
finale: 5de met 186,740 punten
Yumi Adachi
Aika Hakoyama
Yukiko Inui
Mayo Itoyama
Chisa Kobayashi
Risako Mitsui
Mai Nakamura
Mariko Sakai
Kurumi Yoshida
team 5e 187,630 punten

Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Erika Kasahara -49kg (v) 7e voorronde: W van
 PNG Tona: 12-0
kwartfinale: V van
 CHN Wu: 0-14
herkansingen: V van
 GUA Zamora: 2-6
Mayu Hamada -57kg (v) 5e voorronde: W van
 CRO Zaninović: 14-11
kwartfinale: V van
 GBR Jones: 3-13
herkansingen: W van
 SRB Gladović: 15-2
bronzen finale: V van
 FRA Harnois: 8-12

Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Seiya Kishikawa enkelspel (m) 5e voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
 GRE Gionis: 4-3 (11-7, 7-11, 11-9, 8-11, 11-7, 8-11, 12-10)
4de ronde: W van
 KOR Oh: 4-1 (11-8, 11-6, 11-8, 7-11, 11-8)
kwartfinale: V van
 CHN Wang: 0-4 (4-11, 5-11, 3-11, 5-11)
Jun Mizutani 9e voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
 EGY Lashin: 4-1 (11-4, 9-11, 11-9, 11-5, 11-6)
4de ronde: V van
 DEN Maze: 0-4 (7-11, 6-11, 4-11, 6-11)
Seiya Kishikawa
Jun Mizutani
Koki Niwa
team (m) 5e 1ste ronde: W van
 Canada: 3-0
kwartfinale: V van
 Hongkong: 2-3
Ai Fukuhara enkelspel (v) 5e voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
 RUS Tihomirova: 4-0 (11-7, 11-8, 11-9, 11-3)
4de ronde: W van
 NED Li: 4-3 (11-4, 8-11, 6-11, 6-11, 11-5, 11-8, 11-8)
kwartfinale: V van
 CHN Ding: 0-4 (13-15, 6-11, 6-11, 4-11)
Kasumi Ishikawa 4e voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
 AUT Li: 4-2 (11-13, 10-12, 11-7, 12-10, 11-8, 11-5)
4de ronde: W van
 POL Li: 4-1 (11-8, 11-5, 10-12, 14-12, 11-6)
kwartfinale: W van
 SIN Wang: 4-1 (8-11, 11-5, 11-4, 11-8, 11-4)
halve finale: V van
 CHN Li: 1-4 (5-11, 4-11, 13-11, 6-11, 7-11)
bronzen finale: V van
 SIN Feng: 0-4 (9-11, 6-11, 6-11, 5-11)
Ai Fukuhara
Sayaka Hirano
Kasumi Ishikawa
team (v) Zilver 1ste ronde: W van
 Verenigde Staten: 3-0
kwartfinale: W van
 Duitsland: 3-0
halve finale: W van
 Singapore: 3-0
finale: V van
 China: 0-3

Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tatsuma Ito enkelspel (m) 33e 1ste ronde: V van
 CAN Raonic: 3-6, 4-6
Kei Nishikori 5e 1ste ronde: W van
 AUS Tomic: 7-6(4), 7-6(4)
2de ronde: W van
 RUS Davydenko: 4-6, 6-4, 6-1
3de ronde: W van
 ESP Ferrer: 6-0, 3-6, 6-4
kwartfinale: V van
 ARG del Potro: 4-6, 6-7(5)
Go Soeda 33e 1ste ronde: V van
 CYP Baghdatis: 7-6(6), 6-7(5), 2-6
Kei Nishikori
Go Soeda
dubbelspel (m) 17e 1ste ronde: W van
 SUI Federer/Wawrinka: 7-6(5), 4-6, 4-6

Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yuichi Hosoda mannen 43e 1:51.40
Hirokatsu Tayama 20e 1:49.24
Mariko Adachi mannen 14e 2:02.04
Juri Ide 34e 2:04.43
Ai Ueda 39e 2:06.34

Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Olympisch elftal
Shunsuke Ando
Shuichi Gonda
Keigo Higashi
Hiroshi Kiyotake
Taisuke Muramatsu
Kensuke Nagai
Takahiro Ogihara
Yuki Otsu
Manabu Saito
Gotoku Sakai
Hiroki Sakai
Kenyu Sugimoto
Daisuke Suzuki
Yuhei Tokunaga
Takashi Usami
Hotaru Yamaguchi
Kazuya Yamamura
Maya Yoshida
mannen 4e groep D: 1ste
W van
 Spanje: 1-0
W van
 Marokko: 1-0
G van
 Honduras: 0-0
kwartfinale:
W van
 Egypte: 3-0
halve finale:
V van
 Mexico: 1-3
bronzen finale:
V van
 Zuid-Korea: 0-2
Groep D
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Japan
3 2 1 0 2 0 +2 7
2
 Honduras
3 1 2 0 3 2 +1 5
3
 Marokko
3 0 2 1 2 3 -1 2
4
 Spanje
3 0 1 2 0 2 -2 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
26 juli Glasgow
 Spanje
0-1
 Japan
29 juli Newcastle
 Japan
1-0
 Marokko
1 augustus Coventry
 Japan
0-0
 Honduras
Kwartfinale
4 augustus Manchester
 Japan
3-0
 Egypte
Halve finale
7 augustus Londen
 Mexico
3-1
 Japan
Bronzen finale
10 augustus Cardiff
 Zuid-Korea
2-0
 Japan


Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nationaal elftal
Kozue Ando
Miho Fukumoto
Mana Iwabuchi
Azusa Iwashimizu
Ayumi Kaihori
Nahomi Kawasumi
Yukari Kinga
Saki Kumagai
Karina Maruyama
Aya Miyama
Yūki Ōgimi
Shinobu Ohno
Mizuho Sakaguchi
Aya Sameshima
Homare Sawa
Megumi Takase
Asuna Tanaka
Kyoko Yano
vrouwen Zilver groep B: 2de
W van
 Canada: 2-1
G van
 Zweden: 0-0
G van
 Zuid-Afrika: 0-0
kwartfinale:
W van
 Brazilië: 2-0
halve finale:
W van
 Frankrijk: 2-1
finale:
V van
 Verenigde Staten: 1-2
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Zweden
3 1 2 0 6 3 +3 5
2
 Japan
3 1 2 0 2 1 +1 5
3
 Canada
3 1 1 1 6 4 +2 4
4
 Zuid-Afrika
3 0 1 2 1 7 −6 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
25 juli Coventry
 Japan
2-1
 Canada
28 juli Coventry
 Japan
0-0
 Zweden
31 juli Cardiff
 Japan
0-0
 Zuid-Afrika
Kwartfinale
3 augustus Cardiff
 Brazilië
0-2
 Japan
Halve finale
6 augustus Londen
 Frankrijk
1-2
 Japan
Finale
9 augustus Londen
 Verenigde Staten
2-1
 Japan

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Beach

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kentaro Asahi
Katsuhiro Shiratori
mannen 19e groep B: 4de
V van
 USA Dalhausser/Rogers: 0-2 (15-21, 16-21)
V van
 CZE Beneš/Kubala: 1-2 (21-17, 12-21, 7-15)
V van
 ESP Gavira/Herrera: 0-2 (19-21, 20-22)

Indoor

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Erika Araki
Yukiko Ebata
Kaori Inoue
Maiko Kano
Saori Kimura
Hitomi Nakamichi
Ai Otomo
Saori Sakoda
Yuko Sano
Risa Shinnabe
Yoshie Takeshita
Mai Yamaguchi
zaal (v) Brons groep A: 3de
W van
 Algerije: 3-0 (25-15, 25-14, 25-7)
V van
 Italië: 1-3 (22-25, 21-25, 25-20, 22-25)
W van
 Dominicaanse Republiek: 3-0 (25-20, 25-19, 25-23)
V van
 Rusland: 1-3 (25-27, 17-25, 25-20, 19-25)
W van
 Groot-Brittannië: 3-0 (25-19, 25-14, 25-12)
kwartfinale:
W van
 China: 3-2 (28-26, 23-25, 25-23, 23-25, 18-16)
halve finale:
V van
 Brazilië: 0-3 (18-25, 15-25, 18-25)
bronzen finale:
W van
 Zuid-Korea: 3-0 (25-22, 26-24, 25-21)
Groep A
# Land Wedstrijden Sets Setpunten Punten
G W V V T Saldo V T Saldo
1
 Rusland
5 5 0 15 4 +11 459 352 +107 14
2
 Italië
5 4 1 14 5 +11 442 368 +74 13
3
 Japan
5 3 2 11 6 +5 401 335 +66 9
4
 Dominicaanse Republiek
5 2 3 8 9 -3 374 362 -12 6
5
 Groot-Brittannië
5 1 4 3 14 -11 296 396 -101 2
6
 Algerije
5 0 5 2 15 -13 252 410 -158 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
28 juli Londen
 Algerije
0-3
 Japan
30 juli Londen
 Italië
3-1
 Japan
1 augustus Londen
 Dominicaanse Republiek
0-3
 Japan
3 augustus Londen
 Japan
1-3
 Rusland
5 augustus Londen
 Groot-Brittannië
0-3
 Japan
Kwartfinale
7 augustus Londen
 Japan
3-2
 China
Halve finale
9 augustus Londen
 Groot-Brittannië
3-0
 Japan
Bronzen finale
11 augustus Londen
 Japan
3-0
 Zuid-Korea

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Kazunari Watanabe keirin (m) 11e 1ste ronde: 6de
herkansingen: 1ste
2de ronde: 6de
Seiichiro Nakagawa sprint (m) 9e kwalificatie: 7de in 10,144
1ste ronde serie 6: V van
 USA Watkins
herkansingen: W van
 POL Zielinski: 10,792
2de ronde: V van
 FRA Baugé
herkansingen: 3de
9-12de plek: 1ste in 10,950
Seiichiro Nakagawa
Yudai Nitta
Kazunari Watanabe
teamsprint (m) 8e kwalificatie: 8ste in 44,324
halve finale: V van
 Groot-Brittannië: 43,964
Kayono Maeda sprint (v) 13e kwalificatie: 17de in 11,600
1ste ronde serie 2: V van
 AUS Meares
herkansingen: 3de
Mountainbike
Kohei Yamamoto mannen 27e 1:35.26
Rie Katayama vrouwen 20e 1:38.26
Weg
Yukiya Arashiro tijdrit (m) 24e 55.40,64
wegwedstrijd (m) 48e 5:46.37
Fumiyuki Beppu 22e 5:46.05
Mayuko Hagiwara wegwedstrijd (v) DNF niet gefinisht

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Shinichi Yumoto -55kg (m) Brons kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 KOR Kim: 3-1
kwartfinale: W van
 ARM Jaburyan: 3-0
halve finale: V van
 GEO Khinchegashvili: 1-3
bronzen finale: W van
 BUL Velikov: 3-1
Kenichi Yumoto -60kg (m) 5e kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 CUB Bonne: 3-1
kwartfinale: V van
 AZE Asgarov: 1-3
herkansingen: W van
 GER Schleicher: 3-1
bronzen finale: V van
 USA Scott: 1-3
Tatsuhiro Yonemitsu -66kg (m) Goud kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 CUB López: 3-1
kwartfinale: W van
 CAN Garcia: 3-1
halve finale: W van
 AZE Hasanov: 3-0
finale: W van
 IND Kumar: 3-0
Sosuke Takatani -74kg (m) 16e kwalificatie: V van
 AZE Aliyev: 0-3
Takao Isokawa -96kg (m) 8e kwalificatie: W van
 ASA Tuamoheloa: 5-0
1ste ronde: V van
 KGZ Musaev: 1-3
Hitomi Obara -48kg (v) Goud kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 TUN Mezien: 5-0
kwartfinale: W van
 SEN Sambou: 3-0
halve finale: W van
 CAN Huynh: 3-0
finale: W van
 AZE Stadnik: 3-0
Saori Yoshida -55kg (v) Goud kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 USA Campbell: 3-0
kwartfinale: W van
 AZE Ratkevich: 3-0
halve finale: W van
 RUS Koblova: 3-0
finale: W van
 CAN Verbeek: 3-0
Kaori Icho -63kg (v) Goud kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 CAN Dugrenier: 3-0
kwartfinale: W van
 SWE Johansson: 3-0
halve finale: W van
 MGL Battsetseg: 3-0
finale: W van
 CHN Jing: 3-03
Kyoko Hamaguchi -72kg (v) 11e kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van
 KAZ Manyurova: 1-3
Grieks-Romeins
Kohei Hasegawa -55kg (m) 10e kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 BLR Tazhyieu: 3-0
kwartfinale: V van
 DEN Nyblom: 0-3
Ryūtarō Matsumoto -60kg (m) Brons kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 TUR Bilici: 3-0
kwartfinale: W van
 FRA Belmadani: 3-0
halve finale: V van
 IRI Norouzi: 1-3
bronzen finale: W van
 KAZ Kebispayev: 5-0
Tsutomu Fujimura -66kg (m) 13e kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van
 USA Lester: 0-3
Norikatsu Saikawa -96kg (m) 13e kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van
 SWE Lidberg: 0-3

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Makoto Tomizawa RS:X (m) 28e 209 punten: (25-25-25-29-24-26-34-30-21-4)
Ryunosuke Harada
Yugo Yoshida
470 (m) 18e 131 punten: (19-12-25-12-7-11-21-17-17-15)
Yuki Sunaga RS:X (v) 21e 180 punten: (19-23-22-22-22-24-22-20-18-12)
Manami Doi laser radial (v) 31e 253 punten: (29-32-31-27-26-36-30-22-27-29)
Ai Kondo
Wakako Tabata
470 (v) 14e 103 punten: (9-4-17-20-11-9-13-DSQ-13-8)
Yukio Makino
Kenji Takahashi
49er 18e 188 punten: (16-13-17-14-18-11-18-16-18-18-14-15-6-2-10)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ryosuke Irie 100m rugslag (m) Brons serie 6: 3de in 53,56
halve finale 2: 2de in 53,29
finale: 3de in 52,97
200m rugslag (m) Zilver serie 4: 1ste in 1.56,81
halve finale 1: 2de in 1.55,68
finale: 2de in 1.53,78
Kazuki Watanabe 6e serie 3: 5de in 1.58,17
halve finale 2: 3de in 1.56,81
finale: 6de in 1.57,03
Kosuke Kitajima 100m schoolslag (m) 5e serie 6: 2de in 59,63
halve finale 1: 4de in 59,69
finale: 5de in 59,79
Ryo Tateishi 10e serie 6: 4de in 59,86
halve finale 1: 7de in 59,93
Kosuke Kitajima 100m schoolslag (m) 4e serie 5: 2de in 2.09,43
halve finale 2: 4de in 2.09,03
finale: 4de in 2.08,35
Ryo Tateishi Brons serie 4: 1ste in 2.09,37
halve finale 1: 3de in 2.09,13
finale: 3de in 2.08,29
Takuro Fujii 100m vlinderslag (m) 20e serie 5: 6de in 52,49
Takeshi Matsuda 16e serie 6: 7de in 52,36
Kazuya Kaneda 200m vlinderslag (m) 10e serie 3: 4de in 1.55,70
halve finale 2: 6de in 1.55,56
Takeshi Matsuda Brons serie 4: 1ste in 1.55,81
halve finale 1: 1ste in 1.54,25
finale: 3de in 1.53,21
Kosuke Hagino 200m wisselslag (m) 5e serie 4: 1ste in 1.58,22
halve finale 2: 3de in 1.57,95
finale: 5de in 1.57,35
Ken Takakuwa 6e serie 4: 4de in 1.58,82
halve finale 2: 4de in 1.58,31
finale: 6de in 1.58,53
Kosuke Hagino 400m wisselslag (m) Brons serie 3: 1ste in 4.10,01 (AS)
finale: 3de in 4.08,94 (AS)
Yuya Horihata 6e serie 5: 5de in 4.13,09
finale: 6de in 4.13,30
Kosuke Hagino
Chiaki Ishibashi
Yuki Kobori
Takeshi Matsuda
Sho Sotodate
4x200m vrije slag (m) 9e serie 1: 5de in 7.11,74
Takuro Fujii
Ryosuke Irie
Kosuke Kitajima
Takeshi Matsuda
4x100m wisselslag (m) Zilver serie 2: 2de in 3.33,64
finale: 2de in 3.31,26
Yasunari Hirai 10km open water (m) 15e 1:51.20,1
Yayoi Matsumoto 50m vrije slag (v) 35e serie 8: 8ste in 25,73
Haruka Ueda 100m vrije slag (v) 16e serie 7: 5de in 54,35
halve finale 1: 8ste in 54,59
Hanae Ito 200m vrije slag (v) 16e serie 4: 5de in 1.48,93
halve finale 2: 8ste in 1.59,62
Aya Takano 400m vrije slag (v) 26e serie 2: 3de in 4.12,33
Aya Terakawa 100m rugslag (v) Brons serie 6: 3de in 59,82
halve finale 1: 2de in 59,34
finale: 3de in 58,83 (AS)
Miyu Otsuka 200m rugslag (v) 21e serie 2: 2de in 2.11,65
Mina Matsushima 100m schoolslag (v) 16e serie 1: 5de in 1.07,69
halve finale 1: 8ste in 1.08,26
Satomi Suzuki Brons serie 5: 2de in 1.07,08
halve finale 1: 3de in 1.07,10
finale: 3de in 1.06,46
200m schoolslag (v) Zilver serie 3: 1ste in 2.23,22
halve finale 2: 2de in 2.22,40
finale: 2de in 2.20,72 (AS)
Kanako Watanabe 14e serie 4: 2de in 2.26,38
halve finale 1: 7de in 2.27,32
Natsumi Hoshi 100m vlinderslag (v) 23e serie 5: 8ste in 59,06
Yuka Kato 11e serie 4: 5de in 58,72
halve finale 1: 5de in 58,26
Natsumi Hoshi 200m vlinderslag (v) Brons serie 2: 1ste in 2.08,04
halve finale 1: 2de in 2.06,37
finale: 3de in 2.05,48
Izumi Kato 200m wisselslag (v) 14e serie 5: 5de in 2.13,85
halve finale 1: 7de in 2.14,47
Miyu Otsuka 400m wisselslag (v) 12e serie 4: 4de in 4.39,13
Miho Takahashi 20e serie 3: 6de in 4.45,10
Hanae Ito
Yayoi Matsumoto
Miki Uchida
Haruka Ueda
4x100m vrije slag (v) 7e serie 1: 3de in 3.38,06 (NR)
finale: 7de in 3.37,96 (NR)
Hanae Ito
Yayoi Matsumoto
Aya Takano
Haruka Ueda
4x200m vrije slag (v) 8e serie 1: 5de in 7.54,56
finale: 8ste in 7.56,73
Yuka Kato
Satomi Suzuki
Aya Terakawa
Haruka Ueda
4x100m wisselslag (v) Brons serie 2: 2de in 3.57,87
finale: 3de in 3.55,73 (NR)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Japan op de Olympische Zomerspelen 2012
Listen to this article